Lai veiksmīgs un zināšanām bagāts jaunais mācību gads!02.09.2020

Ar košām gladiolām un krāsainiem asteru pušķiem skolas bērnu rokās saulainajā 1. septembra rītā mūsu novada izglītības iestādēs sākās Zinību dienai veltītie pasākumi. Pirmklasnieki pirmo reizi vēra vaļā skolas durvis, bet pārējiem tā bija priekpilna atgriešanās skolā pēc attālinātā mācību procesa trīs mēnešu garumā un vasaras brīvdienām. Kokneses novada izglītības iestādēs pirmās skolas gaitas uzsākuši 48 pirmklasnieki, bet kopumā mūsu novadā jaunais mācību gads sācies  649 skolēniem un 252 pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem.

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā mācības uzsākuši 392 skolēni, pirmajā klasē zināšanas apgūs 25 skolēni. Kokneses pamatskolā – attīstības centrā mācās 116 skolēni, tai skaitā no 1. līdz 9. klasei -  84 skolēni, 1. klasē mācās 9 skolēni, pirmsskolas grupu apmeklē 16 bērni, bet arodgrupā amatu apgūs 16 audzēkņi. Bebru pamatskolā mācības uzsākuši 96 skolēni, tai skaitā 10 pirmklasnieki. Pērses sākumskolā mācās 45 skolēni: no 1. līdz 6. klasei 28 skolēni, 1. klasē ir 4 skolēni, pirmsskolas grupu apmeklē 17 bērni. Kokneses Mūzikas skolā audzēkņu uzņemšana turpinās arī septembrī, bet pašlaik ir uzņemti 64 skolēni. Pirmsskolas izglītības iestādi "Gundega" apmeklē 183 audzēkņi, bet pirmsskolas izglītības iestādi "Bitīte"  -  69 audzēkņi.

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā Zinību dienas pasākums skolas pagalmā iesākās ar skaistu tradīciju: pirmklasniekus skolas saimē ieveda 12. klašu audzēkņi un audzinātājas Ilze Ozoliņa, Ingūna Ozoliņa. Šoreiz tas bija īpaši saviļņojošs brīdis, jo kopā ar vismazākajiem un vislielākajiem skolas bērniem tika sagaidīts ilggadējais skolas direktors Māris Reinbergs un jaunā skolas direktore Inese Saulīte.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Atcelts Ditas Lūriņas koncerts 31.08.2020

Kokneses kultūras nams informē, ka tiek ATCELTS Ditas Lūriņas koncerts "Vējš meklēja melodiju", kas no 16. aprīļa, sakarā ar Covid-19 ierobežošanas pasākumiem, tika pārcelts uz rudeni.

Iegādātās biļetes var nodot Kokneses kultūras namā līdz 2020.gada 16.oktobrim, kases darba laikos.

printēt Lasīt visu ziņu

Pašvaldības sveiciens mazajiem novadniekiem01.09.2020

Par tradīciju Kokneses novadā ir kļuvusi mazo novadnieku un viņu vecāku sumināšana vasaras vidū novada svētku ieskaņā. Šogad, ievērojot Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus, novada svētki nenotika, bet 28. augustā Kokneses novada domes zālē tika sirsnīgi gaidīti vecāki ar bērniņiem, kuri dzimuši laika posmā no 2019. gada 1. jūnija līdz 2020. gada 28. augustam. Šoreiz izpalika kopīgs svētku pasākums, bet no pulksten 13 līdz pulksten 18 vecāki ar savām atvasītēm varēja ierasties saņemt pašvaldības sarūpētās dāvaniņas un svētku mirkli izbaudīt nofotografējoties krāšņā foto stūrītī. Mazos novadniekus sveica Kokneses novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anita Ozola un domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Autoceļa P79 "Koknese - Ērgļi" atjaunošana ir svarīga Iršu pagasta nākotnei01.09.2020

Ar kādām problēmām saskaras Iršu pagasta iedzīvotāji slikto ceļu dēļ un ko vajadzētu darīt, lai tas mainītos?
Stāsta Iršu pagasta pārvaldes vadītāja Lāsma Ruža-Riekstiņa.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicina uz talku Likteņdārzā27.08.2020

Senioru klubiņš "Pīlādzītis" un Kokneses novada politiski represēto nodaļas biedri 3. septembrī organizē talku Likteņdārzā un aicina piebiedroties citus novada iedzīvotājus. 3. septembrī pulksten 9 no Stacijas laukuma un pulksten 9:10 no veikala "Elvi" laukuma kursēs autobuss uz Likteņdārzu.

printēt Lasīt visu ziņu

Daudz baltu dieniņu Elzai Lerhai 102. dzimšanas dienā!31.08.2020

30. augustā dižus dzīves svētkus – 102. dzimšanas dienu sagaidīja koknesiete Elza Lerha.  Šodien, 31. augustā, jubilāri sveica pašvaldības pārstāvji. Daudz baltu dieniņu bagāto gadu gaviļniecei vēlēja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris. Sirsnīgus apsveikuma vārdus mūsu novada vecākajai iedzīvotājai veltīja Sociālā dienesta vadītāja Baiba Tālmane, pasniedzot naudas balvu 200 eiro.

Elza Lerha ir dzimusi vienā gadā ar Latvijas valsti un pieder paaudzei, kam stipra griba un darba tikums ir ielikts šūpulī. Tukumā pagājis jubilāres bērnības un jaunības laiks, bet ilgi gadi aizritējuši dzīvojot un strādājot par grāmatvedi Mērsragā. No 2002. gada Elzas kundze ir koknesiete un dzīvo meitas Aijas Limanānes ģimenē. Viņa ir vecmāmiņa divām mazmeitām un vecvecmāmiņa diviem brašiem mazmazdēliem.

printēt Lasīt visu ziņu

Autoceļa P79 "Koknese – Ērgļi" atjaunošana nozīmīga sociālo pakalpojumu saņemšanai31.08.2020

Kā atklāj Gaļina Kraukle, Ģimenes atbalsta centra "Dzeguzīte" direktore, ceļš P79 "Koknese-Ērgļi" ir svarīgs ne tikai uzņēmējiem, kas ik dienu veic piegādes, bet arī ģimenes atbalsta centra klientiem, tuviniekiem, operatīvajiem dienestiem un darbiniekiem, kas regulāri pārvietojas pa slikti izbraucamo ceļu.

Tā rezultātā: tiek patērēts laiks, bojāti transporta līdzekļi, rodas papildu izdevumi.

 ✅Tas viss būtu novēršams, ja vien valsts rastu iespēju atbalstīt Kokneses novada infrakstruktūras attīstību un rastu iespēju steidzami atjaunot ceļa P79 "Koknese-Ērgļi" ceļa segumu.

#ceļš79

printēt Lasīt visu ziņu

Jauniešus un darbā ar jaunatni iesaistītos aicina piedalīties foto un video pieredzes stāstu konkursā31.08.2020

Sagaidot jauno Eiropas Savienības programmu “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un "Eiropas Solidaritātes korpuss" posmu 2021. gadā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) vēlas atskatīties uz sasniegtajiem rezultātiem, tāpēc aicina ikvienu, kurš ir bijis programmu "Erasmus+: Jaunatne darbībā" un "Eiropas Solidaritātes korpuss" dalībnieks, līdz 14. septembrim dalīties ar savu pieredzes stāstu foto vai video formātā.

 Vairāk nekā 33 tūkstoši jauniešu un darbā ar jaunatni iesaistīto piedalījušies programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektu aktivitātēs un iesaistījušies kādā no programmas "Eiropas Solidaritātes korpuss" projektiem, piedzīvojot jauniešu apmaiņas, solidaritātes projektus, brīvprātīgo darbu, gūstot darba pieredzi un īstenojot solidaritātes aktivitātes un jauniešu iniciatīvas gan Latvijā, gan ārvalstīs. Tas ir bijis iespējams pateicoties programmām "Erasmus+: Jaunatne darbībā" un "Eiropas Solidaritātes korpuss", kuras noslēdzas šogad – 2020. gada decembrī.

printēt Lasīt visu ziņu

Zinību dienas pasākumi Kokneses novada izglītības iestādēs27.08.2020

Kokneses novada izglītības iestādes, uzsākot jauno mācību gadu, mācību procesam izvēlējušās A modeli. Tas nozīmē, ka 1. – 6. klases skolēni mācības sāk klātienē, arī 7. – 12. klases audzēkņi mācās klātienē ar iespēju 20% mācību satura apgūt attālināti.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) atgādina, ka klātienes mācību procesā visos izglītības līmeņos ir jāievēro nepieciešamie drošības pasākumi – jānodrošina savlaicīga informācija, jāievēro higiēna, personiskā veselības stāvokļa uzraudzība un distancēšanās.

printēt Lasīt visu ziņu

Pirms mācību gada sākuma pārrunājiet ar bērniem drošības jautājumus28.08.2020

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus un pedagogus pārrunāt ar skolēniem jautājumus, kas saistīti ar drošību – kas jādara, lai nepieļautu ugunsnelaimi un, kā rīkoties gadījumā, ja nelaime ir notikusi un nepieciešama palīdzība. Aicinām arī studentus un pasniedzējus atcerēties par ugunsdrošību, lai saspringto studiju laiku neaptumšotu ugunsnelaimes!

Diemžēl statistika rāda, ka ugunsgrēkos iet bojā un cieš bērni.  Pērn ugunsgrēkos tika izglābti 57 bērni, cieta – 17, bet gāja bojā trīs bērni. Arī šogad ugunsgrēkā ir gājis bojā viens bērns. Nezināšana un neapdomīga rīcība bieži noved pie traģiskiem gadījumiem, no kuriem varēja arī izvairīties, laikus rūpējoties par drošību.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top