Ziemassvētku vecītis apciemo Koknesi

09.12.2020 17:00 - 18:00

auto7.jpgKlāt brīnumu laiks, kad Ziemassvētku vecītim ļoti gribas iepriecināt vismazākos svētku gaidītājus. 9. decembra vakarā viņš ar savu sapņu auto ieradās Koknesē, lai pārliecinātos, vai bērni gaida Ziemassvētkus, vai spoži mirdz lielā svētku egle, svētkiem rotātas mājas un sētas.

Lēnām braucot pa Kokneses ielām, Ziemassvētku vecītis sasveicinājās ar bērniem, viņu vecākiem un vecvecākiem, kuri vecītim māja pretī no māju logiem vai iznākot pagalmos. "Tas tik bija brauciens!" sacīja Ziemassvētku vecītis, sākot savu ceļojumu no Vērenes ielas un noslēdzot tirgus laukumā pie mūsu krāšņās svētku egles.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Eiduka nedēļas nogalē Davosā startēs pasaules kausa otrajā posmā 10.12.2020

eiduka_pc2019.jpgŠajā nedēļas nogalē pasaules kausa otrajā posmā distanču slēpošanā, kas norisināsies pazīstamajā Šveices kalnu kūrortā Davosā un kur paredzēts sprints brīvajā stilā un 10km (sievietēm)/15km (vīriešiem) distance ar intervāla startu brīvajā stilā, mūsu valsti pārstāvēs trīs distanču slēpotāji. Rukā novembra beigās pēdējā sacensību dienā trīsdesmitniekā tikušajai Patrīcijai Eidukai no Kokneses novada pievienosies divi mūsu pārstāvji vīriešu konkurencē – pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā pirmais no mūsu distanču slēpotājiem tikušais Indulis Bikše (Madonas novads) un šogad pasaules U23 čempionātā 9.vietu izcīnījušais madonietis Raimo Vīgants.

printēt Lasīt visu ziņu

Atvadu vārdi mācītājam Valdim Baltrukam /30.01.1948. – 08.12.2020./09.12.2020

v_baltruks.jpgUn pacels Dievs uz savām rokām mūs tad, kad mūsu diena nāks.

/L. Breikšs/

Laikā, kad esam ceļā uz Ziemassvētku gaismu, Mūžīgās Gaismas ceļā 8. decembra rītā 72 gadu vecumā devies Kokneses luterāņu draudzes mācītājs Valdis Baltruks. Te, Koknesē, paliks nezūdošas gaismas pēdas, bet dižie ozoli, kas ilgus gadus viņu sveicināja Daugavas krastā, turēs stalti savu zaru vainagu, veroties augstu debesīs.

Kokneses luterāņu draudzei mācītājs veltīja vairāk nekā 30 kalpošanas gadus. Mācītāja amatā viņš tika ordinēts pārmaiņu laikā – 1990. gada 6. janvārī. Daudzu mācītāju vārdi ierakstīti baznīcas ilgajā mūža rakstā, bet Valda Baltruka gaismas ceļš Koknesē vienmēr atgādinās par Atmodas laiku, kad draudze atkal atguva savu dievnamu. Par pašaizliedzīgo devumu sabiedrības labā 2010. gadā viņam tika piešķirts Kokneses novada Goda pilsoņa nosaukums.

printēt Lasīt visu ziņu

PII "Gundega" ciemojas rūķi09.12.2020

img_20201207_wa0015.jpgKokneses pirmsskolas izglītības iestādē "Gundega" ik uz soļa jūtama svētku noskaņa. Gluži kā Ziemassvētku dāvana mazajiem svētku gaidītājiem ir bērnudārza pagalmā uzstādītā āra skatuve un uzceltā rotaļu nojume. Par jauno skatuvi, kas kļūs par jauku pasākuma vietu, priecājas arī izgreznotās svētku eglītes. Pavisam nesen "dārziņa" pagalmā notika rūķu gājiens, jo arī līksmie svētku vēstneši vēlējās apskatīt krāšņās eglītes un novēlēt bērniem brīnumainu svētku gaidīšanas laiku.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Svētku prieks "Bitītē"09.12.2020

bitite15.jpgZiemassvētku gaidīšanas laiks kļūst priecīgāks, ja pamanām, ka mums pretī pamāj smaidošs rūķis, kurš apstaigā māju pagalmus, lai paraudzītos, kā mazi un lieli gatavojas svētkiem. Bērnudārza "Bitīte" bērni viņu jau ir redzējuši, veroties pa izrotātajiem "dārziņa" logiem.

"Bitītē" svētku rosība jūtama katrā grupā. Rūķu darbnīcās bērni darina apsveikumus vecākiem un Ģimenes atbalsta centra "Dzeguzīte" pieaugušo sociālās aprūpes nodaļas ļaudīm. Šajā laikā notiek arī telpu rotājumu darināšana un estētiskas vides radīšana, kurā iesaistās gan bērni, gan  darbinieki.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (29)

Projekts "Atver sirdi Zemgalē"08.12.2020

logo_projekta.jpgProjekta Nr. 9.2.2.1./15/I/001 "Atver sirdi Zemgalē!" mērķis ir Zemgales reģionā palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar invaliditāti un bērniem.

Mērķa sasniegšanai tiks īstenota virkne darbību: izvērtētas personu ar invaliditāti un ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu individuālās vajadzības un izstrādāti atbalsta plāni; izstrādāts detalizēts reģiona DI plāns, kurā izvērtēti esošie pakalpojumi un noteikti nepieciešamie uzlabojumi to optimālai attīstībai; izstrādāti bērnu aprūpes iestāžu un VSAC filiāles reorganizācijas plāni; sniegti sabiedrībā balstīti pakalpojumi personām ar invaliditāti; apmācīti speciālisti; izglītota un informēta sabiedrība.

printēt Lasīt visu ziņu

Mūsu pieredze pedagogu izaugsmei04.12.2020

bilde_vaditaji_ineta_inese_elina.jpgMūsdienu dzīves temps kļūst straujāks, pedagogiem jābūt labi izglītotiem un radošiem profesionāļiem, kas pārdomā savu pedagoģisko darbību un pielāgo to bērnu vajadzībām, tādēļ arvien svarīgāka kļūst nepieciešamība pēc zināšanu papildināšanas un pilnveidošanas, jo pedagogam ir jāpiemērojas pilnīgi jaunām situācijām skolu ikdienā. Latvijas izglītības sistēma ir ceļā uz iekļaujošu izglītību, tomēr daudziem vispārizglītojošo skolu pedagogiem nepietiek pieredzes un vajadzīgo zināšanu par bērniem ar speciālām vajadzībām, par izglītības procesa organizēšanu un uzvedības problēmu risināšanas iespējām.

printēt Lasīt visu ziņu

Veiksmīgi aizvadīta foto orientēšanās spēle Iršos07.12.2020

img_20201202_wa0004.jpgSporta halle ''Irši''no 23. novembra līdz 7. decembrim piedāvāja ikvienam interesentam piedalīties foto orientēšanās spēlē ''Iršu Slepenais Kods''. Katram bija iespēja saņemt bilžu kolāžu un iejusties detektīva lomā, lai atrastu nepieciešamos objektus un tajos apslēptos atšifrējuma burtus, kā arī ieraudzīt ko jaunu, iepriekš varbūt pat nepamanītu un neievērotu. 

Lai atšifrētu slepeno kodu, bija jāatrod 24 objekti gan Iršu pagasta centrā, gan ārpus tā. Lai atrastu vajadzīgo, katrs varēja izvēlēties, kā tos atradīs, ejot kājām, braucot ar velosipēdu vai automašīnu, varbūt pat zirga kamanās. Kopējais ceļa garums bija 30 km. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (23)

"Gada brīvprātīgais 2020" tituls Kokneses novada pašvaldībai07.12.2020

Brīvprātīgo kustība Latvijā iegūst arvien plašāku vērienu. 5. decembrī, Starptautiskajā brīvprātīgo dienā, septīto gadu pēc kārtas tika godināti gada čaklākie brīvprātīgā darba veicēji, organizētāji un brīvprātībai draudzīgākās pašvaldības. Svinīgā godināšana šoreiz norisinājās attālināti, tās ierakstu varēja vērot 6. decembrī Rīga TV24 ēterā.

Lepojamies, ka tituls "Gada brīvprātīgais 2020" ir piešķirts Kokneses novada pašvaldībai! Video sižetā žūrijas pārstāvis, diriģents un Brīvprātīgo projekta vadītājs Ints Teterovskis uzsvēra pašvaldības lielo nozīmi brīvprātīgo kustības veicināšanā: Kokneses novada pašvaldība regulāri un aktīvi atbalsta novada brīvprātīgo organizāciju iniciatīvas, brīvprātīgo darbību, īsteno jaunas iniciatīvas sabiedrības iesaistīšanā brīvprātīgo darbā. Tuvākajā laikā Ints Teterovskis ieradīsies Kokneses novada pašvaldībā, lai svinīgi pasniegtu  Goda zīmi "Gada brīvprātīgais 2020".   

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Koknesē iedegta lielā svētku egle03.12.2020

img_20201203_173403.jpgAr Kokneses lielās svētku egles iedegšanu kļuvis gaišāks un priecīgāks Ziemassvētku gaidīšanas laiks. 3. decembra vakarā Kokneses tirgus laukumā krāšņi iemirdzējās svētku vēstnese, rotājusies jostā ar latvju zīmju rakstiem. Gluži kā tautumeita, kas saposies goda kārtā, zaļā meža karaliene dāvā mums svētku noskaņu un cerību, ka spēks, kas latvju zīmēs ierakstīts, palīdzēs mums izturēt visus pārbaudījumus. 

Paldies Kokneses Komunālās nodaļas darbiniekiem – čaklajiem rūķiem, kuri no daudzām mazām eglītēm uzbūra lielo svētku egli, to skaisti izrotājot! 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top