faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Iedzīvotāju aptauja par novada pilsētas statusa noteikšanu Kokneses ciemamKoknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Noskaidroti Skaļās lasīšanas sacensības Kokneses dalībnieki Reģionālajam finālam!01.03.2019

27.februāra rītā Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā norisinājās “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības” 1. kārta. Sacensībās piedalījās visi 5.a un 6.a klases skolēni, bet uz atlasi, kurā noskaidrojām tos trīs, kuri pārstāvēs  mūsu novadu reģionālajās sacensībās, piedalījās 15 dalībnieki – 9 zēni un 6 meitenes, kas ir trīs reizes vairāk nekā gadu iepriekš.

              Žūrijas darbu veica bibliotekāre Ingrīda Grūbe un latviešu valodas un literatūras skolotāja Evita Užule. Izvērtējot katru priekšnesumu pēc noteiktiem kritērijiem, tika nolemts, ka sacensību reģionālajā finālā Koknesi pārstāvēs I. Gaiša Kokneses vidusskolas skolēni Edvards Mozga, Visvaldis Henriks Kalniņš un Helēna Vilde.

            Lai veicinātu lasītprasmi un lasīt prieku, Latvijas Nacionālā bibliotēka līdztekus "Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijai” jau otro gadu rīko Nacionālo Skaļās lasīšanas sacensību.  

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Informācija par uzstādītajām ceļa zīmēm28.02.2019

Lai novērstu ceļa seguma bojāšanu mainīgajos laika apstākļos, uzstādītas aizlieguma ceļa zīmes Nr. 312 „Masas ierobežojums 4 t”  uz sekojošiem Kokneses pagasta autoceļiem:

  • a.c. Spīdolas –Ūsiņi;
  • a.c. Bormaņi-Upeslīči;
  • a.c. Līdums-Auliciems;
  • a.c. Vecā šoseja-Kaplava;
  • a.c. Bilstiņi-Atradze;
  • a.c. Bidēgi-Bilstiņi;
  • a.c. Kaplava-Gailīši;
  • Dzeņu iela.

Ja nepieciešams masas ierobežojumu zonā pārvadāt kravas vai iebraukt ar tehniku, kas pārsniedz norādīto masu, lūdzam sazināties ar Kokneses pagasta Komunālo nodaļu: tālr. 29421728 un 26484295, vai Kokneses pašvaldības policiju: tālr. 28653455 un 27016044.

printēt Lasīt visu ziņu

Iedzīvotājus aicina pieteikties bezmaksas konsultācijām visā Latvijā Advokatūras dienās28.02.2019

Desmitajās Advokatūras dienās uzmanība pievērsta nekustamā īpašuma jautājumiem

 No 11. līdz 15. martam Advokatūras dienās iedzīvotāji varēs saņemt advokātu bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā. Advokatūras dienas notiek jau desmito gadu, un šogad īpaši uzmanība veltīta jautājumiem, kas saistīti ar nekustamo īpašumu, ar uzsvaru uz kopīpašumu, taču konsultācijas būs iespējams saņemt arī citās jomās. Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija mājaslapā www.advokatura.lv ir publiskojusi sarakstu ar Advokatūras dienu konsultāciju sniedzējiem un aicina iedzīvotājus pieteikties jau tagad.

 “Nekustamā īpašuma iegāde ir viens no cilvēka dzīves nozīmīgākajiem notikumiem, tomēr praksē nereti nākas saskarties ar skaudriem stāstiem. Cilvēki šajā procesā tikuši vai nu apkrāpti, vai nezināšanas dēļ pieļāvuši būtiskas kļūdas, izvēloties īpašumu un pēc tam nevarot to pilnvērtīgi izmantot paredzētajam mērķim. Visus potenciālos riskus nekustamā īpašuma iegādes procesā apzināties ir ļoti grūti, tādēļ svarīga profesionāla palīdzība, kas var situāciju izvērtēt un pievērst uzmanību lietām, ko pats cilvēks varbūt pa neiedomātos. Iepriekš rūpīgi izsverot visus apstākļus, vēlāk var izvairīties no lieku resursu – laika un naudas – tērēšanas, risinot problēmas, ko bijis iespējams novērst jau pirms mājokļa iegādes” uzsver Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

printēt Lasīt visu ziņu

2018. gada ienākumu deklarāciju iesniegšana, lai saņemtu nodokļa pārmaksu, ilgs līdz pat 2022. gada 16. jūnijam28.02.2019

Iedzīvotāji,  kuriem gada ienākumu deklarācijas iesniegšana nav obligāta, deklarāciju par pagājušo gadu var iesniegt jebkurā laikā līdz pat 2022. gada 16. jūnijam, sākot ar šī gada 1. martu. Taču gadījumos, kad saistībā  ar  progresīvās nodokļa likmes  vai diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu radusies nodokļa starpība, kas jāpiemaksā valsts budžetā, deklarācija jāiesniedz obligāti līdz šī gada 3. jūnijam. Savukārt, ja kopējie gada ienākumi pārsniedz 55 000 euro, – līdz 1. jūlijam.

 Tāpat kā līdz šim, arī šogad daļai iedzīvotāju gada ienākumu deklarācija ir jāsniedz obligāti un daļa to var darīt brīvprātīgi. VID aicina ikvienu nodokļu maksātāju iesniegt deklarāciju elektroniski, izmantojot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS), jo tas ir daudz ērtāk, ātrāk un vienkāršāk!

printēt Lasīt visu ziņu

NVA aicina darba devējus līdz šī gada 12.martam pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai28.02.2019

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina pieņemt darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Tā ir bezdarbnieka praktiskā apmācība, kas ilgst 6 mēnešus: darba devējs pats sagatavo sev vajadzīgo speciālistu, saņemot no NVA dotāciju.

Praktiskā apmācība ietver profesionālās kompetences apgūšanu, kas atbilst pirmā, otrā vai trešā profesionālās kvalifikācijas līmeņa profesionālajai kompetencei. Praktisko apmācību neorganizē nekvalificētos un mazkvalificētos darbos.

Pasākuma “Apmācība pie darba devēja” īstenošanai var pieteikties komersanti, pašnodarbinātās personas, kā arī biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas, ārstniecības iestādes un izglītības iestādes. Pieteikums vajadzīgā darbinieka praktiskai apmācīšanai darba devējam savā NVA filiālē jāiesniedz līdz šī gada 12.martam.  

printēt Lasīt visu ziņu

Bioloģiski vērtīgo zālāju platības turpina strauji sarukt27.02.2019

Decembrī Dabas aizsardzības pārvalde saņēma 32 tūkstošus anketu no 250 dabas skaitīšanas ekspertiem par 2018. gada sezonā apsekotajām teritorijām, kurās tika uzskaitītas Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo biotopu grupas un vērtēta to kvalitāte. Tā kā bioloģiski vērtīgo zālāju īpašniekiem gada sākumā ir iespēja pieteikties atbalsta maksājumiem, zālāju anketas ik gadu tiek skatītas prioritāri. Šo anketu apkopotie dati no otrās dabas skaitīšanas sezonas liecina, ka no pērn apsekotajām pļavām bioloģiski vērtīgas ir tikai 17%.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicinām iedzīvotājus un organizācijas paust viedokli par Eiropas nākotni un ieguldījumu ilgtspējīgai attīstībai līdz 2030. gadam27.02.2019

Aicinot Latvijas iedzīvotājus, organizācijas un ikvienu apdomāt un paust viedokli par to, kādā valstī vēlamies dzīvot un kādu redzam mūsu planētas un Eiropas nākotni, Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) publisko Eiropas Komisijas pārdomu dokumentu “Ceļā uz ilgtspējīgu Eiropu līdz 2030. gadam”, sagaidot viedokļus līdz š.g. 12. martam.

Eiropas Komisija ir nākusi klajā ar pārdomu dokumentu un savu skatījumu par to, kā Eiropas Savienība (ES) varētu īstenot ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus, nodrošinot mūsu planētas ilgtspēju un iezīmējot Eiropu kā vadošo pasaules reģionu virzībā uz ilgtspējīgu ekonomiku un labāku nākotni, domājot arī par nākamajām paaudzēm. Šis pārdomu dokuments ir pamats turpmākai diskusijai par Eiropas ilgtspējīgu attīstību un nākotni pirms šogad paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām un jaunās Eiropas Komisijas izraudzīšanas.

printēt Lasīt visu ziņu

Vasaras nometnes Koknesē26.02.2019

"Laumas nometnes" komanda aicina pievienoties 2019. gada vasaras diennakts Lauku šika baudīšanas nometnēm "Atklāj lauku noslēpumus Latvijas sirdī" Koknesē.

Pieteikšanās un sīkāka informācija pie nometnes organizatores un vadītājas Laumas Rudzones: 

printēt Lasīt visu ziņu

Darba vakances Kokneses internātpamatskolā - attīstības centrā25.02.2019

Kokneses internātpamatskola - attīstības centrs aicina darbā:

  • mūzikas skolotāju;
  • remontstrādnieku.

Informācija pa tālr.: 28392676.

printēt

Senioru sanāksme par Kokneses novada attīstību25.02.2019

27. februārī plkst. 12 00 Sociālā dienesta zālē, Vērenes ielā Nr.1

SENIORU SANĀKSME PAR KOKNESES NOVADA ATTĪSTĪBU.

Informāciju sniegs Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

Laipni lūdzam visus interesentus.

Senioru klubiņš “Pīlādzītis”.

printēt

Par dzimtsarakstu nodaļas darba laiku 25.02.25.02.2019

Informējam, ka 25. februārī Dzimtsarakstu nodaļā apmeklētājus pieņems līdz pulksten 16.

printēt

2019. gada Likteņdārza aktualitātes25.02.2019

2019. gads Likteņdārzā plānoti daudz un dažādi pasākumi – gan jau tradicionāli un apmeklētāju iemīļoti, gan jauni – īpaši šim gadam gatavoti.  Turpināsies arī Likteņdārza attīstības darbi - Lielā kalna veidošana un Likteņdārza draugu alejas iebruģēšana, kā arī šī brīža nozīmīgākais projekts – daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas būvniecība.

 13. aprīlis - Lielā talka – sezonas atklāšana Likteņdārzā Līdz ar pavasara atnākšanu rosība atgriezīsies arī Likteņdārzā.

Jau tradicionāli pirmais kopīgais pasākums būs Lielā talka 13.

aprīlī, uz kuru gaidīsim gan lielus, gan mazus, jo darāmais atradīsies visiem. Īpaši aicinām koknesiešus, kuri par piedalīšanos talkā var saņemt Likteņdārza Gada karti. Tā dod iespēju 6 cilvēkiem sezonas laikā, uzrādot šo karti, apmeklēt Likteņdārzu bez ieejas ziedojuma.

printēt Lasīt visu ziņu

Dzimtās valodas dienā24.02.2019

21. februārī, kas pasludināta par Starptautisko dzimtās valodas dienu, Bebru pamatskolas skolēni baudīja latviešu valodas burvību. Tā skanēja skolas vokālā ansambļa dziedātajās dziesmās, skatuves runas konkursa laureātu priekšnesumos, koncerta programmas pieteicēju runās. Skolas tautisko deju kolektīvu vieglo deju soli pavadīja lokana valoda dziesmu ierakstos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Izglītība bērniem ar speciālām vajadzībām: tuvojamies soli pa solim23.02.2019

Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra darbība ir vērsta uz mērķi nodrošināt daudzpusīgu un kvalitatīvu izglītības procesu skolēniem ar speciālām vajadzībām. Skola – centrs ir arī reģionālais speciālās izglītības attīstības centrs, kurš organizē konferences, kursus, seminārus, sniedz konsultācijas reģiona un Latvijas pedagogiem, skolēniem un viņu vecākiem, izstrādā metodiskus materiālus un ieteikumus.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top