Traktortehnikas apskates grafiks 2020.gadā. 04.02.2020

Traktortehnikas īpašnieku ievērībai!  Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina, lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei.

Apskates laikā vadītājam jābūt līdzi derīgai atbilstošas kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un jābūt derīgai OCTA polisei. Par Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras sniegtajiem pakalpojumiem var samaksāt TIKAI ar bezskaidras naudas maksājumu. Tālrunis. 28664518; 65123326  vai www.vtua.gov.lv

printēt Lasīt visu ziņu

Valsts ceļu tīklā uzlabos 10 gājēju pārejas un vairākus krustojumus04.02.2020

VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) satiksmes drošības prioritātes šogad saglabājas nemainīgas – mazāk aizsargātie satiksmes dalībnieki un bīstamo krustojumu rekonstrukcija.

 Šogad uzsāks projektēšanu 6 gājēju pāreju uzlabošanai, paredzot sakārtot pieejas tām un ierīkot apgaismojumu:

  • uz Liepājas šosejas (A9) Kaķeniekos (63,55. km);
  • uz Daugavpils šosejas (A6) Skrīveros (80,35. km);
  • uz autoceļa Jēkabpils - Rēzekne - Ludza - Krievijas robeža (Terehova) (A12) Ludzā (127,9. km);
  • uz reģionālā autoceļa Rīga (Jaunciems) - Carnikava - Ādaži (P1) Carnikavā (27,8.km);
  • uz Daugavpils šosejas (A6) Naujenē (241,9. km);
  • uz vietējā autoceļa Valdlauči-Rāmava (V1) pie autobusu pieturas Sarma Valdlaučos.
printēt Lasīt visu ziņu

Ainavu plānošanā Zemgalē tikts vistālāk03.02.2020

Zemgales Attīstības padome (ZAP) nupat kā apstiprinājusi Zemgales Reģionālā ainavas un zaļās infrastruktūras plāna 2020.-2027. gadam gala redakciju. Plānu, kura projekts vairākkārt apspriests ar ieinteresēto valsts institūciju pārstāvju, pašvaldību un kaimiņu reģionu speciālistu piedalīšanos, izstrādājusi mērniecības firma “Delta Kompānija” un tas ir pirmais šāda veida dokuments pārējo četru plānošanas reģionu vidū.

Minētajā dokumentā, kas Zemgalē tapis tādā kā testa režīmā, jo analogu Latvijā vēl nav, lielā mērā integrēti Eiropas Ainavu konvencijā ietvertie uzdevumi, uzsverot, ka ainavām ir nozīmīga sabiedriskā loma kultūras, ekoloģijas, vides un sociālajā jomā, tās ir saimnieciskajai darbībai labvēlīgs resurss un to aizsardzība, pārvaldība un plānošana var radīt jaunas darbavietas.

printēt Lasīt visu ziņu

Ziemas prieki bez sniega03.02.2020

Par tradīciju Bebru pagastā ir kļuvusi tēlnieka, skolotāja un sportista Voldemāra Jākobsona jubilejas atzīmēšana ar sportisku pasākumu "Visi uz slēpēm!". 27. janvāris bija mūsu novadnieka 121. dzimšanas diena.

Šoreiz viņa atcerei veltītajā dienā -  1. februārī bija jāiztiek bez tradicionālo ziemas prieku baudīšanas.

Pasākums iesākās ar sportisku sasveicināšanos un Voldemāra Jākobsona skolnieka Andreja Muraško vēstules nolasīšanu, kurā viņš sveica aktīvā dzīvesveida piekritējus un atvainojās, ka nevarēja ierasties personīgi kā daudzus iepriekšējos gadus. Cienasta galdam pasākuma atbalstītājs bija atsūtījis kasti ar saldumiem: konfektēm, zefīriem, piparkūkām u.c. Paldies Andrejam Muraško un viņa domubiedrēm!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (23)

Pužļu un galda spēļu dienas bibliotēkā03.02.2020

29. janvāris ir starptautiskā Puzles diena, kuru atzīmē liekot puzles vai mozaīkas. Atzīmējot šo dienu, Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā četras dienas likām puzles un spēlējām galda spēles. Vismaz viena puzle dienā bija jāsaliek, lai tiktu pie datora un visbiežāk tika saliktas vairākas puzles, kā rezultātā šī nodarbe izkonkurēja sēdēšanu pie datora. Sarežģītākā bija valstu un to galvaspilsētu mozaīka, kuras salikšanai jāņem talkā Ģeogrāfijas enciklopēdija un ne katram ir pacietība pētīt un meklēt, bet kopīgiem spēkiem puzle tika salikta vairākkārt, jo izaicinājums ieinteresēja ne vienu vien.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Biedrības un nodibinājumi septiņpadsmit NVA filiālēs var pieteikties jauniešu iesaistei darbā sabiedrības labā31.01.2020

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina biedrības un nodibinājumus pieteikties pasākuma “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” īstenošanai un iesaistīt jauniešus vecumā no 18 līdz 29 gadiem darbā sabiedrības labā. Pieteikumus līdz šī gada 12.februārim pieņem NVA filiāles Aizkrauklē, Bauskā, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Krāslavā, Liepājā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Siguldā, Talsos un Ventspilī. Biedrībām un nodibinājumiem tā ir iespēja piesaistīt savam darbam jaunus, enerģiskus un perspektīvus darbiniekus, savukārt jauniešiem - iespēja iegūt darba pieredzi un attīstīt darba iemaņas, darbojoties IT jomā un projektu vadīšanā, palīdzot administratīvajā darbā, rīkojot kultūras un sporta pasākumus, vadot pulciņus, nodarbojoties ar jaunatnes lietām un veicot citus darba pienākumus. 

printēt Lasīt visu ziņu

Pārdod apbūves zemes gabalu Koknesē 02.01.2020

IZSOLE NENOTIKA. NEPIETEICĀS NEVIENS PRETENDENTS.

printēt Lasīt visu ziņu

Sākusies starptautiskā tūrisma izstāde "Baltour 2020"31.01.2020

Šodien, 31. janvārī, ir sākusies un līdz 2. februārim Rīgā, starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, norisināsies Baltijas lielākā  tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2020", kur sezonas jaunumus, populārākās iespējas, īpašos piedāvājumus un izdevīgus pirkumus Latvijas apceļošanai un pasaules atklāšanai piedāvās vairāk nekā 860 tūrisma uzņēmumu! Vērienīgajā tūrisma izstādē Kokneses novada tūrisma piedāvājumus prezentēs un lielākos šī gada pasākumus reklamēs Kokneses tūrisma informācijas centrs un mūsu novada uzņēmēji.

printēt Lasīt visu ziņu

Rūpējoties par savu dzīvību: kā izvēlēties un kopt ugunsdzēšamo aparātu?30.01.2020

No 2020. gada 1. janvāra visos mājokļos nepieciešams uzstādīt dūmu detektorus, bet papildus tam arī visās privātmājās, darba vietās un automašīnās jābūt ugunsdzēšamajam aparātam. Uzņēmumi ir apraduši ar regulārām darba drošības noteikumu apmācībām, bet ar ikgadēju ugunsdzēšamo aparātu apkopi joprojām grēko kā uzņēmumi, tā privātpersonas. Kā skaidro SIA "Sunstar Group" tehniskais eksperts Mareks Tipa, ar ugunsdzēšamā aparāta iegādi nav gana, - lai tas ugunsgrēka brīdī patiešām palīdzētu, ar to ir jāmāk rīkoties, kā arī obligātas ir regulāras apkopes.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top