Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Aktualitātes

Kokneses sporta centrs apmeklētājiem atvērts no 15. novembra

13.11.2021

No 15.novembra Kokneses sporta centrs atsāks pakalpojumu sniegšanu “zaļajā režīmā”. Apmeklētājiem būs pieejams peldbaseins, trenažieru zāle un sporta halle. Pakalpojumi tiks sniegti epidemioloģiski drošā vidē personām, kuras varēs uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu: 
- personām no 12 gadu vecumam ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu;
- bērniem līdz 11 gadiem, kuriem ir Covid-19 pārslimošanas sertifikāts.


Peldētapmācību var apmeklēt arī bērni līdz 12 gadu vecumam bez sertifikāta, kuri uzrāda apliecinājumu (papīra vai digitālā formā) par negatīvu Covid-19 testa rezultātu (pirmsskolas izglītības bērniem nav jāuzrāda).

Šobrīd meklējam risinājumu, lai peldbaseinu varētu apmeklēt arī bērni līdz 12 gadu vecumam, kuriem nav pārslimošanas sertifikāta un kuri neapmeklē peldētapmācību. Informēsim tuvākajā laikā.

Lasīt visu ziņu

Atcelts maršruta Aizkraukle-Irši reiss

13.11.2021

Autotransporta direkcija informē - ņemot vērā, ka vairāki pasažieru pārvadājumu uzņēmuma CATA šoferi ir saslimuši, no šī gada 15. līdz 17. novembrim tiks atcelts maršruta Nr.6425 Aizkraukle–Irši reiss, kas pieturā "Irši" darbadienās tiek sākts plkst. 9.40 un Aizkraukles autoostā – plkst.14.15. Tā vietā iedzīvotāji var braukt autobusā, kas kursē maršrutā Nr.6096 Aizkraukle–Irši–Aizkraukle un Nr.5981 Aizkraukle–Ērgļi.

Lasīt visu ziņu

Lai spīd liesmiņas piemiņai - ar gaismiņu logā un sirdī

13.11.2021

 img_20211112_wa0020.jpg11. novembrī, Lāčplēša dienā, pieminot Latvijas brīvības cīnītājus, arī Iršu pagastā, aizdedzot svecītes, mēs katrs savā sirdī teicām paldies tiem cilvēkiem, kuri toreiz, pirms daudziem gadiem, mūs nosargāja, lai mēs tagad varētu dzīvot brīvu un mierīgu dzīvi.

 Godinot savus Lāčplēšus katrs atsevišķi, bet visi kopā, aicinājām ikvienu iedegt gaišu svecītes liesmiņu savās mājās, savu māju logos un pagastā par visiem tiem, kuri cīnījušies par savu valsti, par savu Latviju. Ar lepnumu par savu valsti, ar mīlestību pret savu ģimeni un tuviniekiem, par visiem, kas cīnās un nepadodas, iemirdzējās lāpu un svecīšu gaismiņas, spītējot aukstumam un lietus lāsēm.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Gaismas ceļš varoņu piemiņai

11.11.2021

img_20211111_wa0013.jpgŠodien, Lāčplēša dienā, godinot mūsu tautas varonīgo brīvības cīnītāju piemiņu, Latvija kļuvusi par ziedošu gaismas dārzu. Arī Koknesē, Bebru un Iršu pagastos piemiņas vietās un māju logos iedegtā svecīšu gaisma apliecina brīvības dziesminieka Kārļa Skalbes vārdus: "Tauta dzīvo savos varoņos".

Pirmo reizi siltas un mirdzošas uguns liesmas uzziedēja Daugavas krastā pie Kokneses luterāņu baznīcas, kur pavisam nesen uzstādīta piemiņas stēla 14 Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, kuru dzīves gaitas saistītas ar līdzšinējo Kokneses novadu.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Valsts svētkos izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos

11.11.2021

Šo sestdien, 13. novembrī, kā arī Latvijas Republikas valsts svētku brīvdienās, no 2021. gada 18. līdz 21. novembrim, gaidāmas izmaiņas vairāk nekā 500 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā. Daļā maršrutu tiks atklāti jauni reisi, bet daļā tie tiks slēgti. Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo autobusu kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti vai portālā 1188!

Lasīt visu ziņu

ERASMUS + projektu veidošanas un pieredzes apmaiņas vizīte Spānijā

05.11.2021

eu_flag_erasmus_vect_pos_2.jpg

Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas L. Gūte un M. Zeilāne no 2021.gada 10. oktobra līdz 16. oktobrim piedalījās Erasmus+ (PMSE+) kursu programmā Spānijā, mazā, tūristu iecienītā pilsētā pie Vidusjūras – Alikantē. Tajā piedalījās 42  dalībnieki no 24 dažādām Eiropas valstīm. Mēs, pārstāvot Latviju un Aizkraukles novadu, apmeklējām Erasmus+ projektu un izglītības vadības kursus.

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Iekļaujošā izglītība Latvijā un pasaulē

25.10.2021

eu_flag_erasmus_vect_pos_2.jpg“Nozīmīgs pilnveidotā mācību satura un pieejas īstenošanas princips ir iekļaujošas izglītības pieeja. To iespējams īstenot, atzīstot un novērtējot skolēnu dažādās mācīšanās vajadzības un nodrošinot to apmierināšanu, izmantojot daudzveidīgas metodes un pieejas, atvērtu komunikāciju, kā arī veidojot skolā drošu un atbalstošu vidi un nepieļaujot diskrimināciju”1

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Pedagogu profesionālās pilnveides kursi Aizkraukles pirmsskolas izglītības skolotājiem

18.10.2021

foto_laumakalnina_7245.jpgPirmsskolas izglītības satura īstenošanas mērķis ir zinātkārs,

radošs un dzīvespriecīgs bērns, kas dzīvo veselīgi, droši un aktīvi,

darbojas patstāvīgi un mācās ieinteresēti un ar prieku, gūstot pieredzi par sevi,

citiem, apkārtējo pasauli un savstarpējo mijiedarbību tajā.

 Noteikumi par valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām un pirmsskolas izglītības programmu paraugiem

 Mūsdienu straujajam dzīves ritmam ir raksturīgas būtiskas pārmaiņas un attīstība, kas ietekmē arī visus izglītības sistēmā sastrādājošos, tajā skaitā – pirmsskolas izglītības skolotājus, jo notiek likumsakarīgas pārmaiņas un kopā ar sabiedrību mainās arī pirmsskolas vecuma bērni. Nozīmīga kļūst katra spēja domāt, pieņemt lēmumus, komunicēt, būt atbildīgam, apgūt ikdienas dzīvei nepieciešamās prasmes un iemaņas.

Lasīt visu ziņu

Profesionālās pilnveides kursi Jēkabpils 2.vidusskolas pedagogiem

25.10.2021

foto_laumakalnina_5641.jpg2021. gada 20.oktobrī Kokneses pamatskolas – attīstības centra metodiskā dienesta speciālisti virtuālajā vidē tikās ar Jēkabpils 2.vidusskolas pedagogiem un atbalsta komandas speciālistiem, lai kursu “Skolēnu uzvedības vadīšana un korekcija izglītības iestādē” laikā paaugstinātu kvalitatīva, praksē balstīta pedagoģiskā personāla profesionālo kompetenci darbā ar izglītojamiem, kuriem ir uzvedības traucējumi, un veicinātu šo problēmu risināšanas prasmju pilnveidošanu izglītības iestādē.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top