Balsosim par Gada sportisti - Patrīciju Eiduku!12.11.2020

Šogad Latvijas sportā tiek ieviests jauns koncepts sasniegumu godināšanā – "Trīs Zvaigžņu balva 2020". Pirmo reizi liela nozīme uzvarētāju noteikšanā būs tieši sabiedrības viedoklim, līdz ar to mājaslapā – https://triszvaigznubalva.lv/ ir sācies tautas balsojums par 10 nominācijām, kas noslēgsies 29. novembrī. 

Mūsu novadniece Patrīcija Eiduka ir izvirzīta nominācijai GADA SPORTISTE. Atbalstīsim ar savu balsojumu jauno un talantīgo sportisti, kura ar saviem sasniegumiem ir nesusi pasaulē arī Kokneses novada vārdu!

printēt Lasīt visu ziņu

14. novembris - Pasaules diabēta diena13.11.2020

Katru gadu 14. novembrī tiek atzīmēta Pasaules diabēta dienaCukura diabēts ir hroniska, progresējoša vielmaiņas slimība, kuras rezultātā organismam nav spējas patstāvīgi regulēt cukura līmeni asinīs. Cukura diabēts ir viena no nozīmīgākajām neinfekcijas slimībām gan saslimstības, gan mirstības cēloņu ziņā Latvijā, gan citās Eiropas Savienības valstīs, gan pasaulē kopumā.

printēt Lasīt visu ziņu

Norisināsies higiēnisko sejas masku izdale mazaizsargātām personām13.11.2020

Ņemot vērā Covid-19 izplatību un nepieciešamību sabiedriskās vietās obligāti valkāt mutes un deguna aizsegu, pašvaldībām tiks izdalīti individuālie aizsarglīdzekļi – higiēniskās sejas maskas, kuras paredzētas mazaizsargātām personām.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests apkopojis 36 sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisiju (CAK) apgādes koordinatoru iesniegto informāciju un Labklājības ministrijas ziņas par pašvaldībām nepieciešamo higiēnisko sejas masku skaitu. Pieprasījums par vairāk nekā 114 000 higiēnisko sejas masku izsniegšanu ir  nosūtīts Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centram (VAMOIC), kas organizē higiēnisko sejas masku izsniegšanu CAK nozīmētiem apgādes koordinatoriem, kas tālāk to nodos attiecīgajām pašvaldībām izdalīšanai mazaizsargātām personām, kurām saskaņā ar normatīvajos aktos noteiktajiem kritērijiem un kārtību piešķirts trūcīgas personas vai maznodrošinātas personas statuss, kā arī personām, kuras ir tiesīgas saņemt naktspatversmes, patversmes vai aprūpes mājās pakalpojumus vai arī dienas aprūpes centra, dienas centra vai krīzes centra pakalpojumus.

printēt Lasīt visu ziņu

Covid-19 pacientiem vai karantīnā esošajiem slimības lapas plāno apmaksāt no valsts budžeta jau no pirmās dienas11.11.2020

No 2020.gada 16. novembra līdz 2021.gada 30.jūnijam cilvēkiem, kuriem izsniegta darbnespējas lapa B saistībā ar Covid-19 saslimšanu vai atrašanos karantīnā, minētajā laikā slimības pabalstu izmaksās par laiku no darbnespējas pirmās dienās.

Savukārt cilvēkiem, kuriem izsniegta darbnespēja lapa sakarā ar elpošanas sistēmas saslimšanu, par laiku no darbnespējas pirmās līdz darbnespējas trešajai dienai izsniedzama darbnespējas lapa B un par šo periodu piešķirams un izmaksājams slimības pabalsts.

Ja persona ir nosūtīta veikt analīzes par saslimšanu ar Covid-19 un analīzes ir pozitīvas, tad slimības pabalstu piešķirs par laiku no darbnespējas pirmās dienās līdz persona ir atguvusi darbspējas. Ja analīzes ir negatīvas, bet darbnespēja turpinās, izsniegtā darbnespējas lapa B noslēdzama trešajā darbnespējas dienā un atverama darbnespējas lapa A. Slimības nauda un slimības pabalsts izmaksājams vispārējā kārtībā.

printēt Lasīt visu ziņu

Pārcelts pasākums "Virmo gaisma Koknesē"09.11.2020

Sagaidot Latvijas valsts dzimšanas dienu, 13. un 14. novembrī kā skaista svētku dāvana novada iedzīvotājiem Kokneses parkā bija iecerēta audiovizuāla noskaņu pastaiga "Virmo gaisma Koknesē", kas ir tapusi sadarbojoties Kokneses novada domei, Kokneses tūrisma informācijas centram un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Latvijas Kultūras koledžai. Pamatojoties uz valstī noteikto ārkārtējo situāciju, pasākums "Virmo gaisma Koknesē" ir pārcelts līdz noteikto ierobežojumu atcelšanai.

Tiklīdz epidemioloģiskā situācija uzlabosies un tiks atļauta publisku pasākumu norise, pasākuma organizatori izsludinās jaunus pasākuma norises datumus. Mēs visi gaidām šo laiku, kad Kokneses parkā varēsim doties neparastā pastaigā, kur skaņu un gaismu tehnoloģiju mijiedarbībā tiks iedzīvināti ne tikai vēsturiski notikumi mūsdienīgā skatījumā, bet starmeši un fona mūzika raisīs arī stāstu un visdažādākās sajūtas. Projektu veidojuši Latvijas Kultūras koledžas studenti Didzis Bērziņš, Oskars Munčis un Mārtiņš Jēkabs Ronis, kuri realizē savus kursadarbus tehniskajā producēšanā pasniedzēju Ivara Vācera, Jāņa Jansona un Jūlijas Bondarenko vadībā.

printēt Lasīt visu ziņu

DPD paplašina piegāžu tīklu un uzstāda jaunu Paku Skapi Koknesē12.11.2020

Tagad arī Kokneses novada iedzīvotājiem ir pieejams ērts un uzticams sūtījumu piegādes risinājums. DPD šī gada 12. novembrī Koknesē pie Maxima X - 1905. gada iela 8a, uzstādīja jaunu Paku Skapi. Tas jau ir pieejams visiem novada iedzīvotājiem un tā viesiem, nodrošinot iespēju sev ērtākajā laikā saņemt un nosūtīt sūtījumu.

DPD Latvija plāno līdz 2021. gada aprīlim visā Latvijā uzstādīt 120 jaunus Paku Skapjus, paplašinot tīklu vairāk nekā 2,5 reizes. Jau šobrīd visā Latvijā ir pieejami vairāk nekā 120 DPD Pickup punkti. Piegāžu tīkls Latvijā ir savienots ar DPD Pickup punktiem Baltijā un Eiropā, paverot iespējas gan privātpersonām, gan uzņēmumiem ērti saņemt un nosūtīt pakas Pickup tīklā ne tikai Latvijā, bet arī uz ārzemēm. Šobrīd visā Eiropā nodrošinām paku piegādi uz vairāk kā 47'000 DPD Pickup punktiem un ik dienu šo punktu skaits pieaug.

printēt Lasīt visu ziņu

Skola piemiņas liesmiņu mirdzumā12.11.2020

Lāčplēša dienai par godu iededzot svecīti mājas logā, karavīru atdusas vietā vai skolas pagalmā, svarīgi apzināties, kāpēc un kam to darām.

Bebru pamatskolas skolēni 11. novembrī iededza liesmiņas, lai skola mirdzētu pateicības un cieņas ugunīs tiem bezbailīgajiem cīnītājiem, kuri smagās kaujās 1919. gadā šai dienā izcīnīja Latvijai brīvību. Katras klases kolektīvs atrada laiku un vietu, kur atcerēties vēsturiskos notikumus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Lāčplēša diena Pērses sākumskolā12.11.2020

11.novembris - Lāčplēša diena. Diena, kad ik gadu pieminam brīvības cīņā kritušos varoņus. Pērses sākumskolas skolēni ar svecītēm rokās devās pagalmā pie skolas Saules pinuma zīmes. 6. klases skolēni labprāt dalījās savās zināšanās par tā laika notikumiem. Jaunāko klašu skolēni godināja šo dienu skaitot tautasdziesmas. Kopīgi izdziedātas arī patriotiskās "Mirdzot šķēpiem" un "Div’dūjiņas" dziesmas. Ar cieņpilnu attieksmi noliecam galvas varoņu priekšā, kas mūsu valstij atnesuši neatkarību un brīvību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Godinot Latvijas valsts varoņus12.11.2020

11. novembrī Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena, godinot Brīvības cīņās kritušos karavīrus un valsts aizstāvjus. Lāčplēša dienā Latvijā ir tradīcija ēku logos ielikt svecītes, tā godinot kritušo brīvības cīnītāju piemiņu. Arī Iršu pagasta ļaudis aicinājām kopā ar ģimeni izgaismot savus mājas pagalmus, veidojot Latvijas valsts karoga kontūru.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top