Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Aktualitātes

Koncerts "Saulrieta stāsti" Kokneses pilsdrupās

05.09.2021 20:00 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

218338172_371445891248577_7520397012168083593_n.jpgKoncerts “Saulrieta stāsti” aicina uz leģendām un teikām apvītajām Kokneses pilsdrupām. Senatnes elpas ieskauti, varēsiet izbaudīt koncertu, kuru paspilgtinās maģiskas saulrieta gaismu spēles Daugavas viļņos. Mūziķi - Aija Andrejeva, Jānis Aišpurs, kā arī Ivo Grīsniņš-Grīslis un Aija Vītoliņa jums dāvās neaizmirstamu vakaru, akustiskā koncertā izpildot sev un klausītājiem mīļas muzikālās kompozīcijas, kas noteikti piestāvēs saulrietam.

Piedzīvojumu meklētājiem būs iespēja šo koncertu baudīt laivās! Šis muzikālo stāstu vakars turpina jau pagājušajā gadā aizsākto saulrieta koncertu tradīciju, kas notiek Koknesē. Krāšņie dabas skati un senās Kokneses pils mūru šarms ir lieliski sabiedrotie, lai šis vakars paliktu atmiņā vēl ilgi! Nāc, baudi, ļaujies sajūtām, ieelpo Latvijas dabas un mūzikas krāšņumu ar pilnu krūti!

Lasīt visu ziņu

Izsludināts fotokonkurss "Divu upju skatu punkti"

03.09.2021

afisa_page_0001.jpgLai rudens nebūtu pārāk drūms un lietains, biedrība “Pērses krasts” aicina Tevi apmeklēt Kokneses ainaviskākās vietas un piedalīties fotokonkursā. Ja Tavs hobijs ir fotografēšana, izvēlies, kuras no piedāvātajām tēmām Tevi saista, uzņem mūsdienu skatus vēsturiskajos fotoattēlos redzamajām ainavām un skatu vietām, iesniedz 1-5 foto līdz 2021.gada 14.oktobrim un laimē naudas balvas no 30-100 EUR apmērā, kā arī veicināšanas balvas no mūsu sadarbības partneriem!

Pirms dalības konkursā noteikti iepazīsties ar fotokonkursa nolikumu.   

Pieteikuma veidlapu un konkursa nolikumu meklē https://misijakoknese.lv/izsludinam-fotokonkursu-divu-upju-skatu-punkti/.

Gaidām Tavus foto!

Uzvarētāju apbalvošana un foto prezentēšana paredzēta projekta  “Pērses grava digitāli - TOREIZ un TAGAD” noslēguma pasākumā oktobra beigās/novembra sākumā!

Projektu “Pērses grava digitāli - TOREIZ un TAGAD” atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Lasīt visu ziņu

Kompetencēs balstīta mācību diena Bebru pagasta teritorijā

03.09.2021

20210902_102444.jpgAdaptācijas diena Bebru pamatskolā pieder pie daudzus gadus koptām tradīcijām. Šo mācību gadu uzsākot, tās piedzīvojums bija jo īpaši nepieciešams, proti, skolēni attālināto mācību dēļ maz tikušies, vairākus mēnešus nav sadarbojušies konkrētu uzdevumu veikšanā. Labi izplānotā un sagatavotā diena ļāva sasniegt paredzēto rezultātu: gūt atkalsatikšanās prieku, pilnveidot prasmi klausīties, būt atjautīgiem, radošiem, vērīgiem, veikliem, gūt izglītojošu informāciju.

Pamatskolas klasēm pēc iepriekš izstrādāta maršruta bija jānonāk un sevi jāapliecina 7 pieturvietās, sākumskolas klasēm – 6 vietās. Mežaparkā skolēnus sagaidīja un sportiskas aktivitātes piedāvāja pagasta sporta dzīves meistars Artis Zvejnieks. Vislabāk bērniem patika pārcelšanās pāri grāvim ar ozolā iestiprinātu virvi.

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Turpinās Kokneses muižas pils vēsturiski mākslinieciskā izpēte

02.09.2021

foto_neiburgers_logo.jpgViena no kultūrvēstures liecībām Kokneses parka teritorijā ir Kokneses muižas ansamblis jeb Kokneses Jaunā pils, no kuras saglabājušies vien drupu fragmenti. Lai iegūtu uz zinātniskām metodēm balstītu pētījumu par pils pastāvēšanas vēsturi, biedrība “Pērses krasts” īsteno projektu “Kokneses muižas pils vēsturiski mākslinieciskā izpēte”. Mēs vēlamies aktualizēt Kokneses Jaunās pils nozīmi, arhitektoniskās un vēsturiskās vērtības, kā arī informēt plašāku sabiedrību par pils būvniecības vēsturi un kādreizējiem notikumiem, kas noteica muižas pils attīstību.

Pētniecības darbu veic mākslas vēsturniece Guna Ševkina. Detalizēts pētījuma rezultātu apkopojums tiks prezentēts rudens pusē biedrības organizētā projekta noslēguma pasākumā, taču jau tagad ir precizēti vairāki fakti par Kokneses muižas pils vēsturi. Piemēram, veicot Kokneses muižas pils būvvēstures izpētes darbu, nereti nākas konstatēt, ka tiešsaistē publicētajā informācijā kā Kokneses Jaunās pils arhitekts tiek norādīts Neiburgs (vācu val. Neuburg) vai Neiburgers (vācu val. Neuburger). Lai gan atšķirība starp abiem uzvārdiem ir salīdzinoši niecīga, vien divi burti, tomēr vācu valodas zinātājiem tā ir ievērojama (“neu-Burg” tulkojams kā jaunā pils un “neu-Bürger” tulkojams kā jaunais pilsonis).

Lasīt visu ziņu

Peldbaseins iedzīvotājiem

25.08.2021

afisa_peldbaseins_iedzivotajiem.jpgSeptembrī iedzīvotājiem būs pieejams peldbaseins peldēšanai bez maksas otrdienās no plkst.19.00 – 20.00 un ceturtdienās no plkst.18.00 – 19.00. Peldbaseina lietošanas ilgums - 1 stunda. Aicinām iedzīvotājus būt aktīviem un izmantot iespēju apmeklēt peldbaseinu, lai stiprinātu savu veselību!

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, ieeja tikai ar derīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu, kas parāda, ka persona ir:

- Vakcinējusies pret Covid-19;

- Pēdējā pusgada laikā ir pārslimojusi Covid-19;

- Pēdējo 48 stundu laikā ir veikusi Covid-19 testu un tā rezultāts ir negatīvs.

Peldbaseinu kopā ar vecākiem var apmeklēt bērni līdz 12 gadu vecumam (neieskaitot), kuri nav vakcinēti, pārslimojuši, un kuriem nebūs jāveic Covid-19 tests.

Lūgums pārliecināties, ka Jūsu Covid-19 sertifikāts ir derīgs, jo pretējā gadījumā peldbaseina apmeklējums būs liegts.

Iedzīvotāji peldbaseinā tiks pieņemti pēc dzīvās rindas principa bez iepriekšējas pieteikšanās. Aicinām ierasties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots!

Lasīt visu ziņu

VADC septembrī dosies 43 izbraukumos un lūdz atsaukties visu asinsgrupu donorus

02.09.2021

img_0238.jpgSeptembrī Valsts asinsdonoru centrs dosies 43 izbraukumos, tie plānoti: Siguldā, Gulbenē, Valkā, Rogovkā, Līvānos, Kandavā, Ikšķilē, Jēkabpilī, Dobelē, Demenē, Cēsīs, Apē, Dagdā, Tukumā, Zilupē, Koknesē, Madonā, Sventē, Aizkrauklē, Preiļos Džukstē. Pilns izbraukumu saraksts apskatāms VADC mājaslapā www.donors.lv.

VADC lūdz visus donorus, gan pastāvīgos, gan arī tos, kas vēl domā par iesaistīšanos asinsdonoru kustībā, būt īpaši aktīviem un atsaucīgiem, lai mēs kopā varētu nodrošināt nepieciešamo pieprasījumu pēc asins komponentiem. Šobrīd ir ļoti gaidīti visu asinsgrupu donori.

Lasīt visu ziņu

“Erasmus+” jaunatnes jomas personu mobilitātes projektiem pieejami 625 433.80 eiro

02.09.2021

jspa.jpgJaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina organizācijas, pašvaldības, jauniešu neformālās grupas un ikvienu, kas vēlas īstenot Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” jaunatnes jomas personu mobilitātes projektus līdz 2021. gada 5. oktobrim iesniegt projektu pieteikumus. Personu mobilitātes projektu īstenotājiem Latvijā programmas “Erasmus+” jaunatnes jomas 2. projektu konkursā ir pieejami  625 433.80 eiro, no tiem 408 465.80 eiro – mobilitātes projektiem, bet 216 968.00 eiro – jaunatnes līdzdalības projektiem.

Lasīt visu ziņu

Akcijas “Nākamā pietura – Zemgale” aktivitātes 4. un 5. septembrī Koknesē un apkārtnē

04.09.2021 09:00 - 05.09.2021

2.jpgVisu vasaru Latvijā norisinājās Zemgales apceļošanas akcija “Nākamā pietura – Zemgale”, kuras ietvaros dažādās tūristu piesaistēs tika uzņemti viesi ar oriģināliem un saistošiem piedāvājumiem kā lieliem, tā maziem. Kokneses uzņēmēji un tūrisma pakalpojumu sniedzēji šo akciju uztvēra ļoti pretimnākoši – akcija bija jādala divās daļās, pirmā daļa norisinājās jūlijā, savukārt otrā akcijas daļa norisināsies 4. un 5. septembrī, kad akcija “Nākamā pietura – Zemgale” ieripos finiša taisnē.

Septembra pirmajā nedēļas nogalē viesus uzņems piecās unikālās vietās.

Likteņdārzā priecēs bezmaksas ekskursijas, īpaši piedāvājumi elektromobiļu nomai un bezmaksas orientēšanās spēle ''Rudens krāsas meklējot'', kurā būs iespējams cīnīties par jaukām balvām, savukārt Latvijas biškopības vēstures muzejā Vecbebros varēs degustēt medu ar maizīti un piena krūzi - gluži kā bērnībā, klausoties aizraujošus stāstus par biškopību Latvijā, tāpat būs iespēja doties ekskursijā pa Vecbebriem kopā ar gidu un uzzināt visus noslēpumus, kurus glabā Vecbebru muižas sienas.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Vecbebru 59. sporta svētki

25.08.2021 10:00 - 28.08.2021

dsc_0085.jpgŠogad - 59. Vecbebru sporta svētki, tika realizēti divos priekšvakaros un centrālajā svētku dienā. Pasākums pulcēja ap 100 dalībnieku un bija piedzīvojumiem bagāts. Priekšvakaros tika realizēta šķēršļu trase, 30 minūšu apvidus brauciens pa 900 metru apli, badmintona turnīrs. Centrālajā dienā notika svētku atklāšanas uzrunas, karoga pacelšana, spraiga volejbola cīņa 3+1 komandās, 60 metru un 400 metru stadiona sprints, bērnu atrakciju stūrītis, maisa mešana, basketbola metieni, florbola sitieni, šautriņu mešana, apvidus skrējiens 900 m aplī, zirga ratu vilkšana, riepas velšana. Lietus mākoņi dalībniekus, tiesnešus un protokolus reizēm izmērcēja, bet tas nemazināja svētku kopā būšanas prieku. Ticību labajam vairoja Birutas Leķes lieliski pagatavotais plovs un soļanka, kas tika pasniegta kopā ar Liepkalnu maizi. 

Lasīt visu ziņu galerija (223)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top