Lapas karte
AA+A++
A AAA

Aktualitātes

Patrīcija Eiduka cienīgi turpina „Tour de ski” un otro reizi klasikā iekļūst trīsdesmitniekā

06.01.2021

eiduka_davos_pk_10kmf.jpgDienvidtiroles ciematā Toblahā notikušajā distanču slēpošanas seriāla „Tour de ski” piektajā posmā 10km iedzīšanā klasiskajā stilā labi nostartējusi Patrīcija Eiduka no Kokneses novada, kura 49 dalībnieču vidū izcīnīja 26.vietu (+2:54,1) un jau piektajā tūres posmā sasniedza trīsdesmitnieku, otro reizi to izdarot klasiskajā stilā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Otro uzvaru karjerā un pirmo distancē svinēja krieviete Jūlija Stupaka, kura finiša spurtā apsteidza zviedrieti Ebu Andersoni un trasē līderpozīcijās devušos amerikānieti Džesiku Diginsu. Ņemot vērā iepriekšējā dienā 10km brīvajā stilā uzrādītos rezultātus „Tour de ski” kopvērtējumā 24.vietā esošā Latvijas slēpotāja šodien 10km iedzīšanu klasiskajā stilā uzsāka 22.vietā (+1:32). Iepriekšējo reizi klasikā, kas bija šī gada tūres otrajā posmā (10km ar masu startu), Patrīcija ar 24.vietu sasniedza savu labāko rezultātu šajā slēpošanas stilā un pirmo reizi klasiskajā stilā tika trīsdesmitniekā, taču šoreiz bija jāņem vērā, ka šodienas starts bija jau piektais sešās dienās, un 20 gadus vecā ļoti strādīgā un talantīgā latviešu slēpotāja ko tādu piedzīvo pirmo reizi.

Lasīt visu ziņu

Zemgalē top reģiona jauna Attīstības programma

06.01.2021

zpr_attistibas_programmas_titulbilde.jpgZemgales Attīstības padome (ZAP) attālinātā sēdē pirmajā redakcijā apstiprinājusi un publiskajai apspriešanai nodevusi Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības programmas 2021.- 2027. gadam projektu.

Minētā dokumenta izstrāde aizsākās mazliet vairāk nekā pirms gada un tā tapšanā, ieguldīts liels un pacietīgs darbs, kas saistīts ar apjomīgas informācijas un datu ievākšanu, apstrādi un analīzi, dažāda līmeņa speciālistu plašu iesaisti. Ņemot vērā Covid – 19 vīrusa pandēmijas izraisītos mobilitātes ierobežojumus valstī, pārsvarā attālināti notikušas deviņu tematisko darba grupu sanāksmes ar reģionā ietilpstošo 22 pašvaldību attīstības plānošanas un citu speciālistu, kā arī ar valsts institūciju deleģētu pārstāvju piedalīšanos. Par sava veida atspēriena platformu jaunā dokumenta izstrādē zemgalieši, līdzīgi kā kolēģi citos reģionos, izmantojuši definētos mērķus, kas ietverti Nacionālajā attīstības plānā (NAP), Reģionālās politikas pamatnostādnēs 2021. – 2027. gadam un pašu reģionā apstiprinātajā Ilgtspējīgas attīstības stratēģijā 2015. - 2030. gadam.

Lasīt visu ziņu

Jauno pensiju un pabalstu izmaksām ir pārejas periods

05.01.2021

No 1. janvāra ir paaugstinātas minimālās vecuma pensijas, invaliditātes pensijas un apgādnieka zaudējuma pensijas un valsts sociālā nodrošinājuma apmēri, tādējādi nosakot jaunus, augstākus minimālos ienākumu sliekšņus. Taču visiem to saņēmējiem ir jāņem vērā, ka šīm izmaiņām ir noteikts pārejas periods.

Attiecībā uz minimālo vecuma pensijas, invaliditātes pensijas un apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmējiem pārejas perioda noteikumi nosaka, ka par laiku no 1.janvāra līdz 30.aprīlim šīs pensijas, kas nosakāmas minimālās pensijas apmērā, izmaksās pēc aprēķiniem, kādi bija noteikti līdz 2020.gada 31.decembrim. Ne vēlāk kā līdz 2021.gada maijam tiks veikts šo minimālo pensiju pārrēķins, un starpību (naudu par iepriekšējiem mēnešiem kopš janvāra) izmaksās vienlaikus ar 2021.gada maija pensiju.

Lasīt visu ziņu

Teicami sākusī Patrīcija Eiduka turpinās “Tour de ski”

04.01.2021

 eiduka_davos_10km_f.jpg"Tour de ski" teicami iesākusī Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, kura pēc pirmajiem trim posmiem tūres kopvērtējumā ieņem 22.vietu, otrdien, 5. janvārī,  Toblahā ar dalību 10km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu turpinās prestižo un grūto tūri, tādējādi mēģinot pagarināt šīs sezonas lielisko sēriju ar sešiem trīsdesmitniekiem pēc kārtas, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Tikmēr vienīgais mūsu pārstāvis vīriešu konkurencē madonietis Raimo Vīgants, kas ļoti labi (44.vieta) nostartēja sprintā, kā jau sākotnēji plānojis, pēc pirmajiem trim startiem devies mājup.

Lasīt visu ziņu

Ģimenes atbalsta centrā "Dzeguzīte" konstatēts Covid-19

04.01.2021

Aizvadītā gada nogalē Kokneses novada Iršu pagastā Ģimenes atbalsta centrā "Dzeguzīte" ar Covid-19 saslimšana konstatēta vairākiem pieaugušo sociālās aprūpes nodaļas klientiem un darbiniekiem. Pašlaik "Dzeguzītē" mitinās 46 iemītnieki un strādā 30 darbinieki.

ĢADC "Dzeguzīte" vadība informē, ka no 21. decembra iestādē noteikta karantīna, un tiek veikti stingri piesardzības un drošības pasākumi. 29. decembrī Covid-19 analīzes nodeva 46 pieaugušo sociālās aprūpes nodaļas klienti, no kuriem 15 cilvēkiem tika konstatēts pozitīvs rezultāts. Saslimušie sirmgalvji ir izolēti, viņu veselības stāvokli uzrauga medicīnas māsa, regulāri konsultējoties ar ģimenes ārsti. Vienam slimniekam ir vidēji smags stāvoklis, bet visiem pārējiem slimības gaita ir apmierinoša.

Lasīt visu ziņu

2020.gads Kokneses sporta dzīvē

29.12.2020

dsc03619.jpg2020.gads iesākās kā parasts, normāls gads, kuru katrs iesākām ar jaunu apņemšanos izdarīt ko labu un lielu, un tā tas bija gandrīz trīs mēnešus, kad marta vidū pasaule piedzīvoja kardinālas izmaiņas. Tolaik tas varēja šķist arī salīdzinoši īslaicīgi, bet, kā redzam tagad, tad sekas ir teju neatgriezeniskas un 2020.gads bija savā ziņā īpašs un kopumā ne pārāk pozitīvs. Sportiskie sasniegumi bija un pasākumi notika, bet kopējā emocionālā noskaņa diezgan skumīga un pat nedaudz sērojoša. Atskatīsimies uz 2020.gadu visi kopā, vērojot to caur Kokneses sporta dzīves skatlodziņu. Dažādus pozitīvus iespaidus savākt paspējām un būs ko atgādināt arī jums, mūsu dārgajiem un mīļajiem koknesessportacentrs.lv lasītājiem. Raksta formāts šoreiz sekojošs – hronoloģiski pa sporta veidiem un grupām.

Lasīt visu ziņu

Saimniecība "Janavas" saņem "Zaļo sertifikātu"

29.12.2020

26198588_823199714525593_8264505303514211988_o.jpgŠī gada novembrī 23 Latvijas lauku tūrisma uzņēmumiem piešķirts "Zaļais sertifikāts". Lepojamies, ka Kokneses novada bioloģiskā saimniecība "Janavas" ir viena no tām, kura saņem apliecinājumu tam, ka saimniecībā darbošanās norit saudzējot apkārtējo vidi, saglabājot ainavas, to bioloģisko daudzveidību un tiek ievērotas vietējās tradīcijas. Vienlaikus tas ir arī ieguldījums lauku tūrisma ilgtspējīgā attīstībā. "Janavas" sertifikātu saņem uz trīs gadiem.

"Zaļo Sertifikātu" piešķir LLTA "Lauku ceļotājs" sadarbībā ar Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Ministra parakstīts apliecinājums uz  "Janavām" atceļos nākamā gada janvārī.

Lasīt visu ziņu

No 30.decembra ievieš «brīvdienu mājsēdi» – no pulksten 22 līdz 5 būs jāpaliek dzīvesvietā

30.12.2020

Lai mazinātu Covid-19 izplatību gaidāmo svētku laikā, valdība vienojās, ka jau no trešdienas, 30. decembra, brīvdienās Latvijā tiks ieviesta "brīvdienu mājsēde", otrdien informēja premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

"Brīvdienu mājsēde" tiks ieviesta no 30. decembra līdz 4. janvāra rītam un no 8.janvāra vakara līdz 10. janvāra rītam. Tas nozīmē, ka no plkst.22.00 līdz 5.00  būs jāuzturas tikai savā dzīvesvietā.

Premjers uzsvēra, ka šāds lēmums pieņemts, jo jāturpina darīt visu, lai mazinātu kontaktēšanās iespējas ar citiem. Viņš uzsvēra, ka vīruss ir bīstams, viltīgs un var būt nāvējošs. Lēmumu mērķis ir nodrošināt, ka tie, kuri šobrīd neievēro visus ierobežojumus, tomēr to darītu, jo būtu grūtāk tos neievērot.

Lasīt visu ziņu

Trešo reizi “Tour de ski” Latvija būs pārstāvēta vīriešu un sieviešu konkurencē

28.12.2020

dsc_0343.jpgGrūtajā un prestižajā vairāku posmu distanču slēpošanas seriālā “Tour de ski”, kas norisināsies jau piecpadsmito reizi un sāksies 2021.gada 1.janvārī, Latviju pārstāvēs Patrīcija Eiduka no Kokneses novada Vecbebriem un madonietis Raimo Vīgants, tādējādi trešo gadu pēc kārtas mūsu valsts būs pārstāvēta vīriešu un sieviešu konkurencē. Ja 20 gadus vecā Patrīcija šajā grūtajā tūrē ir startējusi jau divas reizes, tad 21 gadu vecajam Raimo tā būs debija, informē slēpotāju pārstāvis Ivars Bācis. Diemžēl finansiālu iemeslu dēļ piektā reize nesanāks 25 gadus vecajam Indulim Bikšem no Madonas novada.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top