faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaClean rŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsLatvija.lv

Aicinājums piedalīties konferencē!30.07.2018

4. maija Deklarācijas klubs aicina atsaukties bijušos Latvijas Tautas frontes (LTF) biedrus, kuri vēlētos šī gada 8. oktobrī piedalīties konferencē par godu LTF 30. jubilejai.

Konferenci rīko 4.  maija Deklarācijas klubs un Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju. Konference "Latvijas Tautas fronte par neatkarīgu un demokrātisku Latviju. LTF 30" norisināsies 8. oktobrī no plkst. 11.00 Dailes teātrī Rīgā, Brīvības ielā 75.

Kokneses novada pašvaldība, atsaucoties 4. maija Deklarācijas kluba lūgumam, līdz 7. augustam aicina Kokneses novadā dzīvojošos bijušos LTF biedrus informēt par savu interesi piedalīties 8. oktobra konferencē pa tel. 29903892 (Sarmīte Rode) vai e-pastu: sarmite.rode@koknese.lv.

printēt Lasīt visu ziņu

Raimonds Tiguls Likteņdārzam veltījis trīsdaļīgu jaundarbu “Horizonts”26.07.2018

11. augustā plkst. 19.00 Likteņdārzā notiks krāšņs koncerts par godu 10 gadiem, kopš uzsākts Likteņdārza projekts, un kā īpašs veltījums Latvijas simtgadei. Komponists un instrumentālists Raimonds Tiguls ir radījis trīsdaļīgu jaundarbu “Horizonts” kā veltījumu Likteņdārzam. Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Rīgas Doma zēnu kori un diriģentu Andri Pogu viņš to pirmatskaņos Likteņdārza jubilejas koncertā 11. augustā Likteņdārzā.

 Likteņdārza 10. jubilejai Raimonds Tiguls komponējis trīsdaļīgu opusu “Horizonts” un jaundarba anotēšanai izvēlējies viegli pārfrazētu mācītājas Lorenas Ārtresas tekstu: “Ceļš uz horizontu attīra prātu un sniedz apskaidrību par garīgo ceļojumu. Tas nomierina cilvēku satricinājumos un dzīves pārmainu brīžos. Tas palīdz saskatīt dzīvi kā ceļu – svētceļojumu. Un cilvēki saprot, ka viņi ir nevis cilvēciskas būtnes uz garīga ceļa, bet garīgas būtnes uz cilvēciska ceļa!”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Vestards Šimkus pirmatskaņos savu jaundarbu “Likteņa vārti” Likteņdārza 10 gadu jubilejas koncertā18.07.2018

11. augustā, plkst. 19.00 Likteņdārzā notiks krāšņs koncerts par godu 10 gadiem, kopš uzsākts Likteņdārza projekts, un īpašā veidā veltot to Latvijas simtgadei. Izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus, kā veltījumu Likteņdārzam ir radījis jaundarbu “Likteņa vārti”, kuru kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Andri Pogu pirmatskaņos šajā īpašajā Likteņdārza jubilejas koncertā.

 Par Likteņdārza 10 gadu jubilejai rakstīto jaundarbu Vestards Šimkus saka: “Darbs “Likteņa vārti” komponēts simfoniskajam orķestrim ar klavieru solopartiju. Tā pamats ir oriģināltēma, ko esmu uzrakstījis, izmantojot latviešu tautasdziesmu intonācijas. Trauslā un vienkāršā melodija izvēršas episka rakstura dramatiskās simfoniskā orķestra epizodēs. Ar to vēlējos paust savas izjūtas, domājot, kā dvēsele no Viņsaules plašumiem ieiet pa Likteņa vārtiem, lai sāktu dzīvot savu Šīssaules dzīvi. Ieejot pa šiem vārtiem, gan ikviena cilvēka, gan arī visas tautas dvēseles liktenis kļūst neapturams un neatgriezenisks. Un kopā saistīts.”

printēt Lasīt visu ziņu

Zemgales Plānošanas reģions aicina ievērot ugunsdrošību dabā27.07.2018

Ņemot vērā ieilgušo sausumu, Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) aicina pašvaldībām pievērst iedzīvotāju uzmanību par īpašas piesardzības ievērošanu mežos un purvos, tā mazinot ugunsgrēku rašanās iespējas. Sausā laikā situācija mežos un purvos ir neprognozējama un bīstama, ko apliecina arī ugunsgrēks Talsu novadā. Beznokrišķu laikā daudzviet Latvijā mežos saglabājas augsta ugunsbīstamība, un katra mazākā dzirkstele var izraisīt ugunsgrēku.

 Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis reģiona pašvaldības aicinājis iedzīvotājus informēt par šobrīd pastāvošajiem draudiem: "Viens no galvenajiem ugunsnelaimju iemesliem ir cilvēka apzināta vai neapzināta rīcība, tādēļ šādās situācijās sabiedrībai, atrodoties dabā, jāievēro īpaša piesardzība, jo katra cilvēka rīcība var izraisīt neprognozējamas sekas."

printēt Lasīt visu ziņu

Desmito vasaru svin Saimnieču dienu

25.07.2018 12:00 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja


Jau desmito vasaru Bebru pagastā tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā "Galdiņi" svinēja Saimnieču dienu. Skanot kapelas "Aizezeres muzikanti" līksmajām melodijām, "Galdiņu" dārzā dižo koku paēnā tika sagaidīti lieli un mazi svētku svinētāji, viņu vidū arī Bebru pagasta saimnieces, kuras darbojas pensionāru padomē "Mārtiņroze" un ciemiņi no Kokneses – senioru klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieki. Pie kopīgi uzklātā svētku galda vairākiem klātesošajiem raisījās atmiņas par iepriekšējām svētku reizēm, kurās cildinātas Annas vārda nesējas – čaklās un darbīgās savu sētu kopējas. Pirmo reizi šie svētki "Galdiņos" svinēti, atgādinot, ka Voldemāram Jākobsonam, studējot Latvijas Mākslas akadēmijā, pirmā modele bijusi meitene vārdā Anna, kā arī apliecinot, ka Bebru pagastā daudzām krietnām saimniecēm dots šis stiprais un latviskais vārds.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Koknesē tiekas projektu partneri no Jēkabpils un Ogres pašvaldībām26.07.2018

18.jūlijā Kokneses Tūrisma centra mājīgajās telpās notika otrā projekta partneru  tikšanās ERAF projektā "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā", kurā apvienojušās trīs pašvaldības – Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Kokneses novada dome un Ogres novada pašvaldība. Sanāksmē Jēkabpils pilsētas pašvaldību pārstāvēja domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa, Attīstības un investīciju nodaļas vadītāja vietniece Inese Vītola un Jēkabpils Vēstures muzeja direktore Inese Berķe, no Kokneses novada puses piedalījās domes priekšsēdētājs Dainis Vingris,  izpilddirektors Ilmārs Klaužs, Attīstības nodaļas vadītājas vietniece Māra Bitāne, projektu vadītāja Ieva Rusiņa, Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite, savukārt no Ogres novada pašvaldības bija ieradies Infrastruktūras veicināšanas nodaļas speciālists Edgars Pārpucis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Jauniešu koris BALSIS un diriģents Ints Teterovskis uzņem jaunus dziedātājus!25.07.2018

Izskanot XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, BALSIS jau aktīvi plāno nākošo sezonu, aicinot jauniešus uz uzņemšanu visās balsu grupās. Uzņemšanā tiks gaidīti koristi no 15 līdz 25 gadiem, kuri vēlas dziedāt vienā no Latvijas labākajiem jauniešu koriem, gada laikā piedalīties vismaz 80 dažādos koncertos un radošos projektos Latvijā un ārzemēs, attīstīt savas vokālās dotības mēģinājumos un individuāli pie vokālā pedagoga, varbūt pat pēc 5 gadiem kopā doties Dziesmu svētku gājienā un dziedāt jaunajā Mežaparka Lielajā estrādē.

printēt Lasīt visu ziņu

Studē RTU neklātienē un kļūsti par konkurētspējīgu inženieri23.07.2018

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir vieta, kur satiekas zinātne, inovācijas, pētniecība, tehnoloģijas un uzņēmējdarbība. RTU ir vienīgā tehniskā augstskola Latvijā, kas spēj nodrošināt daudzpusīgu inženierstudiju programmu klāstu, turklāt piedāvāt arī nepilna laika studiju iespējas.

Studējot nepilna laika studiju programmās (neklātienē), iespējams veiksmīgi apvienot izglītošanos ar pilnas slodzes darbu un rūpēm par ģimeni. Neklātienes studijās tiek nodrošināts elastīgs kursa saturs un metodes, e-studiju iespējas, kā arī individuāla pieeja ikvienam studentam. RTU Neklātienes un vakara studiju departamentā šobrīd sestdienās tiek īstenotas kopskaitā 12 bakalaura un 5 maģistra studiju programmas. Vairāk iespējams uzzināt: www.rtu.lv/neklatiene

printēt Lasīt visu ziņu

Mobilā diagnostika Koknesē

24.07.2018 10:00 - 17:00 kur : Kokneses tirgus laukums

MOBILĀ DIAGNOSTIKA

24. JŪLIJĀ, KOKNESE,

ZAĻĀ TIRGUS LAUKUMĀ

NO PLKST. 10.00-17.00

IZMEKLĒJUMI

Mamogrāfija:

  • Ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) uzaicinājuma vēstuli – BEZ MAKSAS
  • Ar ģimenes ārsta nosūtījumu – 2.85 EUR
  • Bez nosūtījuma – 20.00 EUR

Rentgens (RTG, plaušām, locītavām u.c.)

  • 1 projekcija – 6.50 EUR

JAUNUMS: Trīs dimensiju (3D) automātiskā krūšu ultrasonogrāfija – 19.00 EUR

PACIENTIEM LŪDZAM VEIKT IEPRIEKŠĒJU PIERAKSTU PA TĀLR.: +371 25431313

printēt Lasīt visu ziņu

Austrālijas Daugavas Vanagi Latvijas simtgadē Likteņdārzam dāvina piecus Latvijas karogus un mastus20.07.2018

Austrālijas Daugavas Vanagi Latvijas simtgadē Likteņdārzam ir sagādājuši īpašu dāvanu – piecus 12 metrus augstus karogu mastus ar Latvijas karogiem, kā arī to uzstādīšanai nepieciešamo darbu finansējumu par kopējo summu 4000 EUR. Karogu masti ir uzstādīti, un Latvijas valsts karogi šobrīd lepni plīvo Likteņdārza amfiteātrī, pašā Daugavas krastā.

 Karogu dāvinājumā vienojās piecas darbojošās Austrālijas Daugavas Vanagu nodaļas - Adelaidas, Pērtas, Melburnas, Kanberas, Sidnejas un to atbalstīja arī šobrīd darbību beigušās Brisbenas, Džīlongas, Murbankas, Northamas, Ņūkāslas un Tasmanijas Daugavas Vanagu nodaļas. Katrs no karogiem ir veltīts savam Latvijas novadam - Kurzemei, Latgalei, Vidzemei un Zemgalei. Bet piektais karogs ir īpaši veltīts tiem, kas cietuši un atdevuši savu dzīvību par Latviju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

„Mana Latvija, mani lauki, mana kopiena: mūsu rīcība”20.07.2018

Šī gada 3.-4.augustā norisināsies 9. Latvijas kopienu spēles, kas šogad notiks Smelteros - Saunas pagastā, Preiļu novadā.

Latvijas Kopienu spēļu mērķis ir popularizēt kopienu iniciatīvu veidošanos Latvijā un veicināt sadarbību starp kopienām, partnerībām, NVO, valsts pārvaldi, uzņēmējiem netradicionālā veidā parādot kopienas idejas būtību – cilvēks palīdz cilvēkam.

 Šīs vasaras kopienu tikšanās – 9. Latvijas Kopienu spēļu organizēšanā dažādas tematiskās, lustīgās un arī mierīgas sirdi piepildošas aktivitātes un vietas burvību ļaus izjust Salas pamatskolas un „Sabiedriskā centra „Smelteriešu cimdiņš” komanda, „Preiļu rajona partnerība” un arī mēs – „Latvijas Lauku forums”. Ak, un, protams, Kopienu spēles nav sports, bet gan kopienu lustēšanās  un spēlēšanās, kur arī tiem, kam tīk rāmi un lēnām, būs iespēja darboties.

printēt Lasīt visu ziņu

Akcija "Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai"20.07.2018

Mums ir lieliska ziņa! Jaunietim kā arī jebkuram Latvijas iedzīvotājam ir iespēja online uzskaitīt, cik stundas viņš/-a veic brīvprātīgo darbu. Iespējams, ka viņš/-a būs pārsteigts/-a, cik  stundas jau uzdāvinājis/-usi mūsu mīļajai Latviaji 2018. gadā! :)

Akcijas "Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai" ietvaros ir radīts bezmaksas online rīks, lai sekmētu jauniešu apzinātu mācīšanos un kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu neatkarīgi no tā kādā jomā vai kurā novadā labais darbs tiek veikts. Tam nav jābūt saistītam ar Latvijas Sarkano Krustu. Tās var būt vairākas stundas kaimiņa kartupeļu talkā, skaists koncerts cilvēkiem mums apkārt un arī atbalsts kāda pasākuma organizēšanā, jebkas. Vienā vietā apkopots un kopā saskaitīts, šis pavadītais laiks analizējot un izvērtējot var kļūt par vērtīgu mācīšanās rīku un reālu pierādījumu topošajam prakses un darba devējam.  

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top