Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Aktualitātes

Latviskais pasaules skatījums pirmajā vietā, lai būtu mums!

17.11.2021

img_20211117_wa0001.jpgŠāds nosaukums tika izraudzīts Valsts svētku pasākumam Bebru pamatskolā, kas notika 17. novembrī tiešsaistē.

Katra klase un skolēni, kuri atrodas attālināti no skolas, zoom platformā pieslēdzās, lai epidemioloģiski nedrošos apstākļos tomēr būtu visi kopā kā agrāk, lai kopīgi nodziedātu valsts himnu un godinātu Latviju.

Lasīt visu ziņu galerija (22)

No 22. novembra gaidāmas izmaiņas maršrutā Aizkraukle–Vecbebri

16.11.2021

lejupielade.jpgAtsaucoties pārvadātāja ierosinājumiem, no 2021. gada 22. novembra gaidāmas izmaiņas maršrutā Nr.6103 Aizkraukle–Vecbebri. Atsevišķos reisos tiks mainīts to uzsākšanas vai noslēgšanas laiks galapunktā.

Turpmāk autobuss, kas no pieturas "Vecbebri" darbadienās izbrauc plkst. 9.00 un katru dienu – plkst.12.00, galapunktā pienāks piecas minūtes vēlāk – attiecīgi plkst. 9.35 un 12.35. Savukārt piecas minūtes ātrāk pienāks autobuss, kas no Aizkraukles autoostas darbadienās izbrauc plkst.18.10 – tas galapunktā pienāks plkst.18.45. Reiss pieturā Aizkraukles autoosta katru dienu tiks uzsākts plkst.11.20, bet pieturā "Vecbebri" darbadienās – plkst.18.45 (līdz šim tika uzsākts attiecīgi plkst.11.25 un 18.50). Reisu pienākšanas laiks galapunktā paliks nemainīgs.

Lasīt visu ziņu

Mizgrauzis apdraud dzīvžogu pie Kokneses sporta centra skeitparka

16.11.2021

egles1.jpgBīstamais egļu kaitēklis - astoņzobu mizgrauzis nopostījis egļu dzīvžogu pie Kokneses sporta centra skeitparka.

Pēdējo gadu klimatiskie apstākļi Eiropā radījuši labvēlīgus nosacījumus egļu astoņzobu mizgrauža savairošanās uzliesmojumam daudzās Eiropas valstīs, tostarp arī Latvijā. Veicot egļu dzīvžoga, 167 koku, apsekošanu pie Kokneses sporta centra skeitparka un basketbola laukuma, konstatēts, ka dažas egles ir ar sausiem zariem un uz stumbra ir izveidojušies sveķu sabiezējumi, kas norāda par egles aizsardzību pret kādu slimību vai kaitēkli. Kokam sāk atdalīties miza un zem tās izgrauztas kukaiņu ejas.  

Lasīt visu ziņu

Izmaiņas maksā par atkritumu izvešanu

16.11.2021

Atkritumu apsaimniekotājs SIA "Ķilupe" informē, ka no 2022. gada 1. janvāra Kokneses pilsētā un Kokneses apvienības pagastos pieaug sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs. Pamatojoties uz Dabas resursu nodokļa likumu (spēkā no 01.01.2006.), ar 2022. gada 1. janvāri dabas resursu nodokļa likme pieaug no 65,00 EUR uz 80,00 EUR par tonnu. Sakarā ar šīm izmaiņām sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs no 15,39/m3 pieaug uz 15,55 m3 (bez PVN), savukārt citas izmaksas nemainās.

Lasīt visu ziņu

Piedaugavas novada stāstnieku konkurss "Teci, teci, valodiņa"

17.11.2021

pateiciibas_raksti_koknese.jpgŠogad, tāpat kā iepriekšējā mācību gadā stāstnieki piedalījās video konkursā. Katrā skolā, kas izteica vēlēšanos, vispirms tika organizēti skolas konkursi, vai nu attālināti, ar video starpniecību, vai jaunāko klašu skolēni to varēja darīt klātienē.

Piedaugavas novada pusfinālā piedalījās Aizkraukles novada vidusskolas, Lielvārdes pamatskolas, Pļaviņu vidusskolas, Allažu tautas nama folkloras kopas "Tiptaiņi" un Kokneses vidusskolas stāstnieki no 1.- 11.klasei.

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Audiovizuāls sveiciens Latvijai 103

11.11.2021

thumbnail_vs_v2.jpgAizkraukles novada pašvaldība aicina piedzīvot svētkus un sagaidot Latvijas Neatkarības proklamēšanas 103. gadadienu, vakara pastaigas laikā izbaudīt tos krāsās un mūzikā Ievu gravā, Aizkrauklē. Turpinot pirms gada aizsākto tradīciju, trīs svētku vakarus no 18. novembra, līdz ar tumsas iestāšanos – Ievu grava, Daugavas krasts un novembra debesis iekrāsosies audiovizuālā sveicienā kā apliecinājums brīvības gaismas dzimšanai. Lai iedvesmojoša Latvijas valsts dibināšanas diena!

 Lūdzam vērot audiovizuālo sveicienu pastaigājoties pa Spīdolas ielu, vai šķērsojot Ievu gravu pa tiltiņu, nedrūzmējoties un ievērojot 2 metru distanci.

Lasīt visu ziņu

Biedrība "Pērses krasts" aicina uz projekta noslēguma pasākumu

11.11.2021

pk_16_11_2021.jpgŠogad biedrība "Pērses krasts" īstenojusi projektu "Pērses grava digitāli – TOREIZ un TAGAD" Latvijas valsts budžeta finansētajā programmā "NVO fonds" un uzsākusi tīmekļa vietnes www.misijakoknese.lv izveidi. Vietnē biedrības apkopotais kultūrvēsturiskais mantojums par Daugavas posmu pie Kokneses un Pērses upes mijiedarbosies ar izglītojošiem aktīvās atpūtas piedāvājumiem, aicinot redzēt, izzināt, piedalīties un līdzdarboties.

 Aicinām visus interesentus 16. novembrī plkst. 14.00 uz projekta ietvaros organizētā fotokonkursa "Divu upju skatu punkti" laureātu apbalvošanu un projekta noslēguma pasākumu "TOREIZ UN TAGAD".

Lasīt visu ziņu

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas teritorijā izveidota Zaļā klase

15.11.2021

img_20211109_wa0002.jpgIlmāra Gaiša Kokneses vidusskolas teritorijā izveidota moderna mācību zona "Zaļā klase" - mūsdienīga un radoša vide daudzveidīgam mācību darbam, kā arī dažādu nodarbību un aktivitāšu organizēšanai brīvā dabā. Zaļās klases būvniecība tika uzsākta šī gada vasarā, 1. jūlijā, un noritēja līdz 25. oktobrim.

 Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas direktore Inese Saulīte stāsta, ka Zaļās klases būvniecības darbu pabeigšana ir gaidīts un priecīgs notikums, lai arī šobrīd nav iespējama svinīga atklāšana. "Jaunās mācību ārtelpas izveide ir teicams atbalsts pedagogiem jauno kompetenču īstenošanā un pašvaldības vērienīgs ieguldījums nākotnē," uzsver izglītības iestādes direktore. Vadot nodarbības un mācību stundas Zaļajā klasē, pedagogi pilnveidos un dažādos mācību metodes vispārējās izglītības satura apguvē, kā arī veicinās skolēnu vēlmi izglītoties svaigā gaisā.

Lasīt visu ziņu galerija (2)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top