faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Ceļojums mūzikā29.01.2019

 Kokneses Mūzikas skolas mācību orķestris kopā ar saviem pedagogiem Ivetu Bērziņu un Karolīni Vancāni piektdien, 25.janvārī, devās uz Skrīveru sociālās aprūpes centru ''Ziedugravas, lai klausītājiem un skatītājiem piedāvātu ceļojumu pa pasauli.Tas nebija ne ar autobusu vai vilcienu, ne ar lidmašīnu vai automašīnu, tas bija ceļojums mūzikā.

   Mākslinieki aicināja doties uz Franciju, lai satiktos ar tango karali Astoru Pjacollu, kurš jau agrā bērnībā muzicējis tango orķestros. Neraugoties uz to, ka spēlēt mācījies klasisko mūziku, rodas interese par bandeonu, un muzicēšana turpinās. Tālāk, skanot jautrai un priecīgai mūzikai, ceļš aicināja uz Vāciju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Pateicības koncerts donoriem29.01.2019

Sestdien, 26.janvārī, jau piekto gadu pēc kārtas kino "Splendid Palace’" izskanēja Valsts asinsdonoru centra un biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts’" organizētais Pateicības koncerts asins donoriem.

Koncerta mērķis - pateikties, godināt donorus un brīvprātīgos, aicināt palīdzēt arī turpmāk, ziedot asinis, to komponentus, rūpēties par līdzcilvēku veselību un dzīvību, organizēt izbraukumus un Donoru dienas.

Šajā vakarā īpaši godināja un apbalvojumu "Goda donors’" saņēma 5 donori, kuri savas dzīves laikā asinis vai to komponentus ziedojuši vairāk kā 70 reižu, glābjot neskaitāmas cilvēku dzīvības.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Izsludina konkursu par Likteņdārza sabiedriskās ēkas nosaukumu28.01.2019

Kopš 2016. gada rudens, lēnām bet apņēmīgi, Likteņdārzā top viens no centrālajiem objektiem – sabiedriskā ēka. Ņemot vērā objekta nozīmību Kokneses fonds ir izsludinājis konkursu ar mērķi  noteikt interesantāko, labskanīgāko un atbilstošāko nosaukumu Likteņdārza Sabiedriskajai ēkai.

 Vecās Rīgas–Maskavas šosejas malā ar skatu uz Kokneses evaņģēliski luterisko baznīcu top Likteņdārza daudzfunkcionālā Sabiedriskā ēka. Tās projektu izstrādāja SIA "Arhis Arhitekti" arhitekta Andra Kronberga vadībā un telpiski tā veidota kā "kalns" jeb tilta aizsākums, simboliski atainojot Likteņdārza ideju – no pagātnes uz nākotni.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Salda balva konkursa "Literatūras garša" uzvarētājiem - Kokneses pagasta bibliotēkas komandai!28.01.2019

Ar eklēru meistarklasi Rīgā, Gastronomijas Institūtā, 25. janvārī noslēdzās erudīcijas spēles – kulinārijas konkursa "Literatūras garša" aktivitātes. Meistarklasē piedalījās uzvarētāju – Kokneses pagasta bibliotēkas – komanda (3 cilvēku skaitā) kopā ar konkursa eksperti, rakstnieci, "Rakstnieku pavārgrāmatas" autori Gundegu Repši. Kādēļ tieši eklēri? Rakstniecei Gundegai Repšei piedāvājām izvēlēties, un viņa teica-eklēri (jo viņa nešaubījās, ka uzzinās visus to gatavošanas knifiņus)! Meistarklase ilga vairāk kā 3 stundas, bet laiks paskrēja nemanot. 

Konkursu bibliotēkām rīkoja Kultūras informācijas sistēmu centrs un latvisko zinību resurss Letonika.lv, un tajā bibliotekāri un bibliotēku lasītāji tika aicināti gatavot latviešu literatūrā minētus ēdienus. Mēs gatavojām Kokneses jaunās pils barona salātus pie cepeša! Veiksme bija mūsu pusē, mēs uzvarējām, balvā saņemot konkursa atbalstītāja Gastronomijas Institūts meistarklasi. Gastronomijas institūta darbinieces mūs sagaidīja mājīgās telpās, cienāja ar kafiju, saldumiem, visu rūpīgi izskaidroja.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

CFLA aicina uz semināru par ERAF atbalsta iespējām ražošanas telpu un infrastruktūras attīstīšanai28.01.2019

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina interesentus uz semināru 19. februārī par projektu iesniegumu sagatavošanu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsta iegūšanai ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidē vai rekonstrukcijā. Šim mērķim programmas otrajā atlases kārtā pieejami 25,4 miljoni eiro no ERAF.

Ar ERAF atbalstu plānots veicināt apstrādes rūpniecības un viedo specializācijas jomu komersantu darbības paplašināšanos un jaunu uzņēmumu veidošanos, sekmējot industriālo telpu izveidi reģionos.

Paredzēts, ka finansējumu piešķir ražošanas ēku būvniecībai, pārbūvei vai atjaunošanai visā Latvijas teritorijā, izņemot Rīgu. Vienam plānošanas reģionam pieejamais ERAF finansējums ir 5 088 784 eiro; vienam projektam maksimālais ERAF finansējuma apmērs ir 1 500 000 eiro, Rīgas plānošanas reģionā – 5 088 784 eiro.

printēt Lasīt visu ziņu

Lepojamies ar Kokneses Mūzikas skolas audzēkņiem!25.01.2019

2019. gada 22. un 24. janvārī Daugavpils reģiona mūzikas skolām notika Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības programmas Pūšaminstrumentu spēle audzēkņu Valsts konkursa II kārta Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā.  Kokneses Mūzikas skolu pārstāvēja 9 audzēkņi -  3 flautas klases audzēkņi, 4 saksofona klases audzēkņi un pa vienam eifonija un trompetes klases audzēkņi.

Visi startēja ar labiem rezultātiem, mūsu skolai trīs I vietas, divas – II vietas, trīs III vietas un viena Atzinība.  Prieks par mūsējiem  - Aleksu Leķi, Raivo Strazdiņu, Rūtu Mideri un Gundegu Beķeri. Laura Lelde Kalviša, Una Gadzāne, Līva Liāna Liepiņa, Rodrigo Sproģis un Mārcis Briģis vēl muzicēs III kārtā, kura notiks no 11. – 15. februārim  Rīgā. Turēsim īkšķus!

printēt Lasīt visu ziņu

RSU Eiropas studiju fakultāte aicina piedalīties konkursā Mana apņemšanās Latvijai 2019 10.–12. klašu skolēnus, kuri ar savu piemēru un idejām vēlas iedvesmot citus!25.01.2019

Lai piedalītos konkursā, jāuzņem īss video (3–5 min.), kurā dalībnieks izsaka savu personīgo apņemšanos 2019. gadam, kas sasaistīta ar novēlējumu Latvijai un tās iedzīvotājiem. Runā var tikt atspoguļots viedoklis par katra iespējām mainīties pašam un līdz ar to mainīt arī valsti, kurā dzīvojam.

Nofilmētais materiāls jāsaglabā failiem.lv serverī un līdz 31. janvāra pulksten 23.59 jānosūta tā atrašanās vietas adrese (URL) uz konkursa e-pastu RunasKonkurss@rsu.lv. Pēc žūrijas ieskatiem pieci labākie video tiek nodoti sabiedrības vērtējumam sociālajos tīklos. Galīgo uzvarētāju noteiks sabiedrības un žūrijas balsu kopsumma (50/50).

printēt Lasīt visu ziņu

Apstiprināts Zemgales reģiona Enerģētikas rīcības plāns24.01.2019

Ar pašvaldību speciālistu, uzņēmēju, ārējo ekspertu un citu iesaistīto pušu līdzdalību izstrādātais Zemgales Plānošanas reģiona Enerģētikas rīcības plāns 2018.-2025. gadam oficiāli apstiprināts reģiona Attīstības padomē.

 Jaunais reģiona enerģētikas rīcības plāns balstīts uz ZPR īstenotajā projektā “Baltijas enerģētikas teritorijas - plānošanas perspektīvas” (BEA-APP) izstrādātajiem plāniem 16 Zemgales pašvaldībām, kā arī esošajiem plāniem lielajās pilsētās Jelgavā un Jēkabpilī, papildus gūstot informāciju no četrām pašvaldībām, kam šādi novadu līmeņa plāni īstenotajā projektā izstrādāti netika.

 Šajā plānā apkopota un analizēta esošās enerģētikas nozares situācija Zemgales reģionā, noteiktas stiprās un vājās puses ar to saistītajās jomās, kā arī piedāvātas reģionāla līmeņa rīcības, kas vērstas uz atjaunojamo energoresursu izmantošanas veicināšanu, energoefektivitātes uzlabošanu, alternatīvo degvielu izmantošanu autotransportā un citām aktivitātēm.

printēt Lasīt visu ziņu

Koknesē tiekas Zemgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītāji 23.01.2019

22. janvārī Kokneses novadā viesojās Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) pašvaldību vadītāji. Kokneses novada domē notika kārtējā Attīstības padomes sēde.

Klātesošos ar muzikālu priekšnesumu sveica Kokneses Mūzikas skolas audzēkņi. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris sagatavotajā prezentācijā iepazīstināja kolēģus ar novada izaugsmi, uzsverot paveiktos nozīmīgākos darbus, īstenojot dažādus projektus.

Saskaņā ar sēdes darba kārtību tika izskatīti vairāki būtiski jautājumi. Ekonomikas ministrijas Ilgtspējīgas enerģētikas politikas departamenta vecākā eksperte Andžela Pētersone sniedza ieskatu par Latvijas nacionālās enerģētikas un klimata plānu 2021. – 2030. gadam.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Seminārs "Par Lauku attīstības programmas aktualitātēm un pasākumiem"23.01.2019

Norises vieta: Aizkraukles novads, Aizkraukles novada kultūras nams

Datums. 06.02.2019

Grupas nr. 1Ai-S

Programma / Lektoru uzskaites lapa

Laiks

Stundas

Saturs

Lektors

10:00 - 11:30

01:30

Jaunā zootehniskā regula. Dzīvnieku reģistrēšana ciltsgrāmatā. Audzēšanas programmas, pievienošanās audzēšanas programmām.

Māris Līdaks

(ciltsdarba speciālists)

11:30 - 13:00

01:30

Govju neauglības cēloņi un tās noteikšanas metodes.

Dainis Arbidāns

(Konsultants-eksperts veterinārmedicīnā)

13:00 - 14:00

01:00

Individuālā vaislas buļļu piesaiste ganāmpulkam, izmantojot Buļļu pārošanas atlases programmu. "2019.gada vaislas buļļu piedāvājums un ciltsvērtības novērtējums"

Inita Bedrīte

(Siguldas CMAS Ražošanas un tirdzniecības daļas vadītājas vietniece)

Lekciju ilgums

    04:00
printēt Lasīt visu ziņu

Slēpotāja Eiduka izceļas ar 11.vietu pasaules junioru čempionātā23.01.2019

Latvijas labākā slēpotāja Patrīcija Eiduka Somijas galvenajā slēpošanas centrā Lahti notiekošajā pasaules junioru čempionātā 5km distancē brīvajā stilā ar izcīnīto 11.vietu sasniedza mūs valsts visu laiku otro labāko rezultātu šāda mēroga sacensībās. Labākais rezultāts – 10.vieta – pieder pašai 18 gadus vecajai Aizkraukles Sporta skolas pārstāvei no Kokneses novada Vecbebriem, kad pērn Šveicē Patrīcija bija desmitā ātrākā sprintā, informē Latvijas slēpotāju pārstāvis Ivars Bācis. Tikmēr madonietis Raimo Vīgants bija labākai no mūsējiem trim un vairāk nekā simts dalībnieku konkurencē ieņēma 38.vietu 10km distancē.

 Pirmajā čempionāta dienā sprintā klasiskajā stilā, kas abiem nav stiprākais slēpošanas stils, Patrīcija Eiduka ieņēma 36.vietu, bet decembra beigās apslimušais un divas nedēļas treniņus izlaidušais Raimo Vīgants palika tikai 65.vietā. Līdz ar to abi mūsu vadošie juniori bija apņēmības pilni nostartēt daudz labāk vidējā distancē brīvajā stilā ar intervāla startu, un tas viņiem arī izdevās.

printēt Lasīt visu ziņu

Nesēdi mājās! Nāc uzzini, kas ir bioekonomika un kāds ir bioresursu potenciāls Tavā teritorijā!22.01.2019

Biedrība “Aizkraukles rajona partnerība” īsteno starptautisku sadarbības projektu Nr. 18-00-A019.333-000003 “Aprites ekonomika lauku reģionos. Global Eko – Inno Eko”. Šajā projektā piedalās partneri no Igaunijas, Somijas, Itālijas un Portugāles. Projekta ietvaros ir paredzēti pieredzes apmaiņas braucieni pie katra no partneriem, kā arī vietējās aktivitātes teritorijas iedzīvotājiem.

No februāra līdz aprīlim tiek organizēts lekciju cikls “Aprites ekonomika”, kur ikviens interesents tiek aicināts uzzināt par to, kas ir bioekonomika, ko mēs varam darīt, lai saaudzētu savu apkārtējo vidi un kāds ir bioresursu potenciāls Aizkraukles rajona partnerības darbības teritorijā.

printēt Lasīt visu ziņu

Par atkritumu apsaimniekošanu Kokneses novadā08.01.2019

SIA "Ķilupe" informē, ka Kokneses novada iedzīvotājiem 2019. gada 24. janvārī būs iespēja samaksāt atkritumu apsaimniekošanas rēķinu skaidrā naudā bez komisijas maksas klātienē SIA "Ķilupe" pārstāvim. Lūdzam līdzi ņemt rēķinu papīra formātā. Savukārt iedzīvotāji, kuri vēl nav noslēguši atkritumu apsaimniekošanas līgumus, tos arī varēs noslēgt klātienē tabulā norādītajā laikā un vietā.

 Atkritumu apsaimniekotājs SIA “Ķilupe” gaidīs klientus: 

Kokneses novada domē

Melioratoru iela 1, Koknese

Iršu pagasta pārvaldē

“Kūlēni”, Iršu pagasts

Bebru pagasta pārvaldē

“Papardes”, Vecbebri

24.01., plkst. 14:00 – 16:00

24.01., plkst. 9:00 – 11:00

24.01., plkst. 11:30 – 13:00

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top