faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
AptaujaKoknese veselīgāka vide visiem
Biznesa ideju konkurss „ESI UZŅĒMĒJS KOKNESES NOVADĀ!”
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaClean rŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Atvērto durvju diena Radošajā mājā01.10.2018


Piektdien, 5.oktobrī, "Baltaine" Radošajā mājā Koknesē, Melioratoru ielā 1A plkst.10.00 – plkst.14.00  ATVĒRTO DURVJU DIENA!   

  • varēs iepazīties un spēlēt dažādas spēles
  • apskatīt un iegādāties amatnieku darbus
  • darīt praktiskus rokdarbus kopā ar meistariem
  • ja kāds vēlēsies, varēs mieloties ar pankūkām   
printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Nodarbība, diskusija vecākiem Koknesē

02.10.2018 18:00 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

2.oktobrī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā notiks nodarbība, diskusija vecākiem un visiem interesentiem par 10 soļiem, kas palīdzēs novērst bērnos atkarību veicinošu uzvedību. Vecāku uzmanībai ir liela nozīme bērnu pozitīvu paradumu veidošanā!

Nodarbību vadīs biedrība "Papardes zieds". Nodarbības, diskusijas ir bez maksas un tajās aicināti piedalīties visi interesenti! Nodarbība tiek rīkota projekta nr. 9.2.4.2/16/I/019 "Koknese-veselīgākā vide visiem!" ietvaros.

Rūpējies par savu bērnu paradumiem un izvēlēm jau šodien!

Pieredzes apmaiņas brauciens mājražotājiem19.09.2018

3. oktobrī esošie un topošie mājražotāji tiek aicināti uz pieredzes apmaiņas pasākumu Zemgalē. Braucienu atbalsta Kokneses novada dome ar transportu un Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) ar finansējumu lektoriem. Pasākumā piedalās Aizkraukles rajona teritorijas uzņēmēji.

Atkarībā no dalībnieku skaita būs līdzmaksājums no 3 līdz 8 eiro. Dalībnieku skaits 20 cilvēki. Priekšroka tiek dota mājražotājiem, kuri piedalās izstādē Riga Food, atbalsta novada pasākumus un mājražotāji, kuri ir piedalījušies LLKC mācībās mājražotājiem.

printēt Lasīt visu ziņu

FizioFit nometne Koknesē19.09.2018

Koknesē notiks FizioFit nometne. Šī nometne paredzēta gan tiem, kas jau ir FizioFit Cēsis treniņu aktīvi dalībnieki, gan tiem, kas vēlas iepazīties. Tā būs atpūta prātam pie Daugavas ar fiziskām aktivitātēm un izglītojošām un izklaidējošām sarunām. Nometnes pamata programma paredzēta 6. un 7. oktobrī, bet ierašanās būtu ļoti vēlama jau 5. oktobrī, lai iekārtotos, jo sestdienas rīts sāksies agri. Tiem, kas vēlas, būs iespēja palikt pa nakti arī no svētdienas uz pirmdienu. Var atbraukt uz atsevišķu lekciju.

Nometnē iekļauts: 5 treniņi; 4 lekcijas/sarunas/praktiskās nodarbības: - sporta traumas un profilakse (Uldis Sproģis); - cilvēka stāja un anatomija (Uldis Sproģis); - uzturs (Uldis Sproģis); - apzinātības prakse /mindfulness/ – lekcija, praktiskie vingrinājumi un meditācija (vada Ansis Jurģis Stabingis);

printēt Lasīt visu ziņu

Vārdi zīmēs

07.10.2018 11:00 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

Jaunums Radošajā mājā!

Aicinām uz pasākumu ciklu “No Rudenājiem līdz veļiem”

  • Svētdien, 7.oktobrī plkst.11.00 GITAS TENISAS 1.nodarbība “VĀRDI ZĪMĒS” -   piemiņas lietu radīšanas ceļš.

Aicina daugaviešus uz kopīgām konferencēm par Latvijas lielākās upes baseina attīstību28.09.2018

Sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” ietvaros biedrība “Zied zeme” sadarbībā ar vietējās rīcības grupām oktobrī uzsāk konferenču ciklu ap Daugavu esošajās pašvaldībās ar mērķi uzlabot Latvijas lielākās upes baseina ekonomisko situāciju.  Diskusijās aicināti pulcēties vietējie vides aktīvisti, pašvaldību amatpersonas, tūrisma uzņēmēji, NVO pārstāvji, amatnieki, pētnieki, politikas plānotāji, jaunieši un citas aktīvās iedzīvotāju grupas, lai veidotu sadarbības un kopīgiem spēkiem sekmētu tūrisma un uzņēmējdarbības attīstību Daugavas baseinā.

 Kopumā oktobrī un decembrī notiks 8 “DaugavAbasMalas” satikšanās, un katrai no konferencēm ir sava tēma, kas dos iespēju iedziļināties plašā jautājumu klāstā un risināt specifiskām mērķa grupām aktuālas problēmas. Pirmā konference norisināsies 4.oktobrī Ogres novadā, kur tiks iezīmēti kopīgi veicamie darbi. Otrā konference notiks 10.oktobrī Stopiņu novadā, un tajā tiks diskutēts par NVO lomu un iespējām Daugavas baseinā. 

printēt Lasīt visu ziņu

Donoru diena Koknesē

26.09.2018 10:00 - 13:00 kur : Kokneses kultūras nams

26.septembrī Koknesē notika kārtējā, šogad pēdējā, Valsts asins donoru centra (VADC) rīkotā donoru diena. Ziedot asinis bija ieradušies 49 novada iedzīvotāji. Diemžēl  dažādas veselības problēmas, arī zems hemoglobīna līmenis asinīs 11 cilvēkiem liedza iespēju šajā reizē veikt donora pienākumu.  Prieks par trīs jauniešiem, kuri pirmo reizi ziedoja asinis. LSK brīvprātīgā un donoru dienas atbalstītāja Lība Zukule teic: "Par veiksmīgas donoru dienas norisi jāpateicas atsaucīgajiem donoriem,  Kokneses novada domei, LSK Viduslatvijas komitejai par atvēlēto finansiālo atbalstu, kā arī  SIA "G.Miežis Ārsts" par katram donoram dāvāto hematogenu. Paldies brīvprātīgajām palīdzēm Ņinai, Līvai, Guntai, Ritmai, Sigitai un  biškopei Dacei Nebēdniecei par ziedoto medu. Paldies kultūras nama kolektīvam par donoru dienai sagatavoto zāli un "Ragāļu krogs" īpašniecei Agitai par garšīgajām pusdienām."

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Apstiprina jaunos dabasgāzes sadales tarifus27.09.2018

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi AS “Gaso” iesniegto dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projektu, kas paredz ieviest fiksētu maksu par pieslēgumu atbilstoši pieslēguma atļautajai slodzei neatkarīgi no dabasgāzes patēriņa apjoma. Vienlaikus dabasgāzes sadales cena lielai daļai lietotāju tiks samazināta par 11% līdz 52%. Tarifu projekta kalkulators pieejams mājaslapā www.gaso.lv.

 “Pēdējo mēnešu laikā noritēja aktīvs un rūpīgs darbs, precizējot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā iesniegto dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifu projektu. Tikāmies ar Zemnieku Saeimu un Latvijas Siltumuzņēmumu asociāciju, ieklausījāmies uzņēmēju ieteikumos, rezultātā izstrādājām speciālu sezonālo tarifu lauksaimniekiem, kam dabasgāzes resurss nepieciešams vien dažus mēnešus gadā, kā arī atgriezāmies pie esošā patērētāju grupu skaita – astoņām. Tāpat precizējām projektu atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas norādēm. Izmaksas izdevās samazināt, pārskatot un efektivizējot uzņēmuma iekšējos procesus, kā arī samazinot administratīvās izmaksas. Gāzes infrastruktūras drošības sadaļa, kas ir mūsu prioritāte un kas skar visus patērētājus, netika aizskarta,” uzsver AS Gaso valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.

printēt Lasīt visu ziņu

Sausuma dēļ cietušajiem lauksaimniekiem pieejams VID atbalsts nodokļu nomaksas jomā 27.09.2018

Ņemot vērā, ka ilgstošā sausuma izraisītās sekas lauksaimniecībā atzītas par valsts mēroga dabas katastrofu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) varēs sadalīt termiņos vai atlikt uz laiku nodokļu maksājumus lauksaimniekiem, kurus Zemkopības ministrijas deleģētā SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” būs atzinusi par valsts mēroga dabas katastrofā cietušajām personām lauksaimniecībā.

Lai saņemtu šādu atzinumu, lauksaimniekiem, kuru saimnieciskā darbība ir tieši saistīta ar ilgstoša sausuma izraisītajām sekām un tās attiecībā uz viņiem ir atzīstamas par nepārvaramas varas apstākļiem, ir jāvēršas SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”.

printēt Lasīt visu ziņu

Pirmo reizi Vītolu fonda vēsturē administrētās stipendijas saņem 704 studenti no visas Latvijas26.09.2018

Pateicoties 203 ziedotājiem no Amerikas, Austrālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas, Zviedrijas, Vācijas, Dānijas, Ēģiptes, Izraēlas un Latvijas, jaunajā mācību gadā Vītolu fonds administrēs un izmaksās 704 stipendijas. Ar ziedotāju atbalstu studijas uzsāks 282 pirmkursnieki, bet 422 esošie stipendiāti studijas turpinās. Šajā mācību gadā fonds izmaksās vairāk kā 1 200 000 EUR.

Vītolu fonds sadarbojas ar 30 uzņēmumiem, 7 fondiem, 27 organizācijām un korporācijām, 107 privātpersonām, un dibinātas 32 testamentāro novēlējumu stipendijas. Īpašā Draugu stipendija – pateicoties bijušo stipendiātu un citu labvēļu ziedojumiem – atbalstīs 16 jaunos studentus. Stipendiju lielumu nosaka ziedotājs, un tās ir sākot no 1500 EUR līdz 6000 EUR.

No Kokneses novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 6 jaunieši: Krista Kristiāna Bernoviča (Viļņa Plūmes stipendija Aizkraukles attīstībai), Kristīne Paegle (Viļņa Viktora Šveics stipendija), Dita Šteinfelde (Ernas Bertas Meijas Gurķis piemiņas stipendija), Elīna Zukule (Draugu stipendija), Beāte Sārta (Zvejnieku ģimenes stipendija), Kitija Mihailova (Gunāra Šterna piemiņas stipendija).

printēt Lasīt visu ziņu

Atgriezies un īsteno savu biznesa ideju Latvijā! 26.09.2018

Līdz 8. oktobrim tie novadnieki, kuri atgriežas uz dzīvi Latvijā, var piedalīties projektu konkursā, lai saņemtu atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai.

Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izsludina  uzņēmējdarbības projektu konkursu reemigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai un attīstībai Zemgalē. Vienas biznesa idejas maksimālais līdzfinansējums ir 9000 eiro.

Atbalsts domāts personām, kuras vismaz pēc trīs gadu prombūtnes ārzemēs ir atgriezušās Latvijā un nepilnu gadu meklē iespēju attīstīt savu biznesu.  

printēt Lasīt visu ziņu

Tikšanās Annas Rancānes dzejas gaismā

22.09.2018 14:30 kur : Kokneses tūrisma informācijas centrs

Jau trešo rudeni koknesieši bija aicināti svinēt Dzejas dienas kopā ar izcilo Latgales dzejnieci Annu Rancāni. Biedrībai "Mazā taka" ar dzejnieci izveidojusies skaista draudzība no 2016. gada, kad viņa piekrita būt par redaktori pagājušā gadā izdotajam koknesiešu dzejas krājumam. Kokneses tūrisma centra saulainajā izstāžu zālē, kur skatāmas Pāvila Karpa gleznas, 22. septembra pēcpusdienā dzejas cienītāji bija sirsnīgi gaidīti uz tikšanos ar Koknesē jau iemīļoto viešņu no Rēzeknes. Ar atskaņoto R.Paula dziesmu ar Annas Rancānes vārdiem "Nepasauc, nepiesauc vēl ir rudens" iesākās pasākums, kurā noteikti katrs saklausīja sev tuvas dzejas rindas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Dzejas diena Iršos25.09.2018

21. septembrī pie Magazinas – Aspazijas vārdiem sakot "Saulainajā stūrītī" skanēja dzeja. Šogad dzejas dienu pasākumos tiek daudzinātas Baltijas valstis. Lietuva un Igaunija gada sākumā – februārī jau nosvinēja savas 100. dzimšanas dienas. Latvijas dzimšanas diena tiks atzīmēta 18. novembrī. Šiem lielajiem notikumiem par godu Iršu dzejas dienas pasākuma moto bija "Godināsim simtgadnieces – 3 Baltijas valstis".

Dzejas dienas pasākuma mērķis bija deklamēt latviešu dzejnieku dzeju un  iepazīties ar kaimiņvalstu daiļradi. Tāpēc sasveicināšanās notika ar apņemšanos vārdu – labdien- iemācīties igauņu un lietuviešu valodās. Visiem kopā skanēja pārliecinoši.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top