Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Aktualitātes

Emocionālās veselības mēnesis Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā.

30.12.2021

3-b.jpgIlmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolēnu pašpārvalde 8.novembrī uzsāka projektu "Labbūtības ceļakartes aktivitāšu īstenošana Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā  "Mana emocionālā veselība"", NR. VP2021/4-40. Projekts tika īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros, un skola saņēma 998,00 eiro budžetu aktivitāšu īstenošanai, kura mērķis ir veicināt Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolēnu apziņu par emocionālo veselību caur izzinošām, radošām, mākslas un sporta aktivitātēm.

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Konkursā "Grāmatons" balvas čaklākajiem lasītājiem

27.12.2021

img-20211201-wa0009.jpgIzdevniecība "Latvijas Mediji" aicināja no 15. jūlija līdz 15. septembrim bērnus un jauniešus vecumā no 3 līdz 17 gadiem, kā arī viņu vecākus un citus ģimenes locekļus, ģimenes draugus iesaistīties grāmatu lasīšanas maratonā "Grāmatons",  izaicinājuma ietvaros lasot grāmatas latviešu valodā un izpildot radošus uzdevumus. Konkursā tika noteiktas četras vecuma grupas: 3+,5+,11+ un ģimenes grupa (vecāki un citi ģimenes locekļi vai ģimenes draugi, kas vecāki par 17 gadiem). Šajā konkursā piedalījās arī Pērses sākumskolas pirmsskolas grupa ar skolotājām Daigu Andersoni un Zitu Šteinbergu, kā arī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 3.a klases skolnieks Valters Riekstiņš un 6.a klases skolniece Estere Riekstiņa.

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Atvadu vārdi Ainai Blūzmanei /09.09.1925. – 28.12.2021./

30.12.2021

noformejums-bez-nosaukuma-3.jpgUz manas rokas baltu ziedu noliec, Dievs,

Ar to es kopā gribu lūgsnā pārvērsties,

Tev tuvojoties dziesmā atskanēt

Un pateikties, ka tevi sadzirdēju es

Uz gaismai uzticīgās pasaules.

/S. Kaldupe/

Latvijas debesīs par vienu baltu dvēseli vairāk. Sniegbalti mirdzošā ziemas rītā mūžīgā gaismā 96 gadu vecumā devusies koknesiete Aina Blūzmane. Savu mūža rakstu viņa rakstījusi mīlestībā uz savu tēvzemi, savu dzimtu un ģimeni, no sirds iemīlēto Koknesi un tās ļaudīm, savos spēka gados aktīvi darbojoties Kokneses luterāņu draudzē un Kokneses represēto nodaļā. 

Lasīt visu ziņu

Eiduka pārliecinoši tiek sprinta ceturtdaļfinālā "Tour de ski" pirmajā posmā

28.12.2021

eidukadavosasp22021dec.jpgPrestižo distanču slēpošanas seriālu “Tour de ski” lieliski iesākusi Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka no Aizkraukles novada, kura pirmajā posmā brīvā stila sprinta kvalifikācijā 86 dalībnieču vidū uzrādīja 21.ezultātu (+5,92 sek.) un pārliecinoši kvalificējās ceturtdaļfinālam, nopelnot 15. karjeras trīsdesmitnieku Pasaules kausa posmos, informē slēpotāju pārstāvis Ivars Bācis.

Lasīt visu ziņu

Grāmatā "Sibīrijas bērni 1949" Kokneses represēto nodaļas biedru atmiņu stāsti

28.12.2021

img-20211226-wa0010.jpgCeļu pie lasītājiem sākusi grāmata "Sibīrijas bērni 1949". Vērienīgā izdevuma atvēršanas svētkos 17. decembrī Rīgā, Okupācijas muzejā, piedalījās Kokneses represēto nodaļas biedres – Monika Dzene, Ilga Tiltiņa, Antoņina Midega un Lība Zukule.

Grāmatā apkopoti 165 cilvēku dzīvesstāsti, kuri kā bērni 1949. gada 25. martā tika aizvesti uz Sibīriju. Kopā ar Sibīrijas bērnu skaudrajām atmiņām grāmatā publicētas apgabalu kartes, apraksti un katrai intervijai pievienotas fotogrāfijas no personīgajiem arhīviem.

Lasīt visu ziņu galerija (19)

"Tour de ski" startēs abi labākie Latvijas slēpotāji – Eiduka un Vīgants

28.12.2021

eiduka_davos_sc.jpgOtrdien, 28.decembrī, Šveicē sāksies prestižais daudzposmu distanču slēpošanas seriāls "Tour de ski", kurā piedalīsies Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka un labākais vīriešu konkurencē – Raimo Vīgants, informē slēpotāju pārstāvis Ivars Bācis.

 Pagājušajā gadā Patrīcija Eiduka kļuva par pirmo Baltijas valstu sievieti, kura nobraukusi prestižo un grūto tūri līdz beigām. Patrīcija visos astoņos "Tour de ski" posmos iekļuva labāko trīsdesmitniekā, kas dod punktus PK kopvērtējumam. 

Lasīt visu ziņu

Vecbebros pieejama slidošanas trase

23.12.2021

slidotava2021bebros.jpgVecbebros uz Ornicānu dīķa ir sagatavota slidošanas trase 280 metru garumā. Trase ir 4-6 metru plata ar centrālo laukumu slidošanai pulciņā.  Slidošana notiek uz dabīgā ledus vietā, kur vasarā ir aktīva bebrēniešu peldvieta. Trase tiks uzturēta tikai nelielas sniega segas apstākļos.  

Paldies rūķiem, kuri piedalījās darbos ar sniega lāpstu, palīdzība noderēs arī turpmāk. Auto novietošana veicama laukumā pie Vecbebru tehnikuma viesnīcas ēkas. Slidu uzvilkšanai ir uzstādīts neliels soliņš.

Lasīt visu ziņu

Ziemassvētku balts paldies

22.12.2021

img-20211222-wa0013.jpgZiemassvētki ir īpašs laiks, kad cilvēku sirdis atveras labiem vārdiem un darbiem. Tas ir izlīgšanas un piedošanas laiks. Mēs kļūstam redzīgāki pret līdzcilvēku, kuru satiekam ik dienu, bet daudz ko nepamanām: kādu bēdu viņa vaigā, kvēlu vajadzību, mazos priekus un dažkārt nepamanām pat otra sasniegumus vai veiksmes. Tumšais laiks dabā izteiktāk pieprasa vitāli nepieciešamo gaismas klātbūtni, un cilvēks to rada ne tikai ar sveču liesmām un elektriskajām spuldzītēm. Tās ir dāvanas, ar kurām mēs apliecinām cieņu un mīlestību, ar kurām pasakām paldies, ka tu esi. Tie ir ziedojumi un palīdzīga roka, kas apliecina –  es tevi mīlu kā sevi pašu. Cilvēcība mīt došanā un devēja sirdī.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Eiduka sarūpē pirmo sešdesmitnieku Latvijas vēsturē pasaules rangā slēpošanā

27.12.2021

eiduka202122.jpgLatvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka no Aizkraukles novada aizvadītajā nedēļā iznākušajā FIS listē distancē iekļuvusi labāko sešdesmitniekā, kur neviens no neatkarīgās Latvijas slēpošanas sporta veidu pārstāvjiem nekad nav bijis, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Vīriešiem pārliecinoši labākais ir trīssimtniekā abās disciplīnās (distance un sprints) atrodošais madonietis Raimo Vīgants.  

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top