faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Biznesa ideju konkurss „ESI UZŅĒMĒJS KOKNESES NOVADĀ!”
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaClean rŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Lekcija “Kas ir teātris?”10.10.2018

10. novembrī Kokneses vidusskolā lekciju vadīja Nacionālā teātra aktieri: Liene Sebre, Uldis Sniķers, Igors Šelegovskis, Ivars Kļavinskis. Lekcija bija izdevusies.

Bija interesanti skatīties, kā aktieri demonstrēja dažādas situācijas, ko viņi izmanto izrādēs. Man ļoti patika, kā Uldis dziedāja un spēlēja klavieres. Viņam ir laba balss, kas piesaistīja klausītāju uzmanību. Viņš dziedāja droši un tik pārliecinoši stāstīja fragmentu no Dostojevska darba, ka daudzi noticēja, ka stāsts ir no viņa dzīves. Bija interesanti, ka mākslinieki attēloja, kā uz skatuves skūpstījās pirms piecdesmit gadiem un kā tagad, un kā to dara mazi bērni. Nekad nebiju domājusi, ka es jebkad varētu satikt Ivaru Kļavinski.

printēt Lasīt visu ziņu

Miķeļdienā svin rudens ražas svētkus

29.09.2018 12:00 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

Miķeļdienā tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā  "Galdiņos" svinējām rudens ražas svētkus. Pasākuma laikā degustējām un vērtējām saimnieču gatavotos konservējumus un ievārījumus. "Kreptīgo" nominācijā ar nelielu balsu pārsvaru uzvarēja Ināra Žverelo ar šīs vasaras deficītu - sēnītēm. Savukārt "saldo" nominācijā godalgojām Lilijas Straumes pīlādžu ievārījumu. Kā trešo suminājām Inesi Osmu, jo  viņas gatavotā Ķīnas saldskābā mērce ieguva atzinību kā otra "kreptīgākā" rudens velte, bet kārumam "Vitamīniņš" (cidonijas ar ķirbjiem) bija vienāds piešķirto punktu skaits ar "saldās" nominācijas ieguvēju. Kopā degustējām divdesmit deviņus rudens ražas konservējumus un ievārījumus. Sirsnīgs paldies visām dalībniecēm par piedalīšanos!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Dāvana Latvijai09.10.2018

Atnāca rudens –krāsains un bagāts gadalaiks, un mūsu Latvija rudens krāsās izskatās krāšņāka un brīnišķīgāka! Pērses sākumskolas skolēni un pirmsskolas grupu bērni gribēja parādīt Latvijas krāsainību rudenī, veidojot ziedu ornamentu pie skolas. Šis ornaments ir mūsu kopīgā dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā.

 Skolēni pēc skolotājas Vitas Zariņas izveidotas skices parauga  veidoja šedevru no krāsainiem rudens ziediem, āboliem, kastaņiem, zīlēm, čiekuriem, rudenīgu nokrāsu koku lapām u.c. materiāliem.  Tik tiešām, rudens krāsu palete ir bezgalīga! Bērni kopā ar klases audzinātājiem ļoti aizrautīgi lika kastani pie kastaņa, ziedu pie zieda  gribēdami parādīt mūsu Latvijas rudens krāsainību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Biedrība “SB Koknesis” aizvadījusi aktīvu un panākumiem bagātu sezonu08.10.2018

Biedrība "SB Koknesis" aizvadījusi aktīvu un panākumiem bagātu sezonu, izcīnot vicečempiona titulu. Šogad biedrības "SB Koknesis" komandu pārstāvēja tikai viens autobraucējs – Markuss Ūtēns, kurš šogad pēdējo reizi brauc MINI Bagy klasē. Šajā gadā tika braukts gan Latvijas, gan Lietuvas čempionātos, gan Žemaitijas – Kurzemes kausā, gan Ziemeļeiropas zonas (NEZ) krosskartu rallijkrosā, kurš notika Biķernieku trasē, Rīgā. Gada kopvērtējumā Latvijas čempionātā Markuss Ūtēns ir ieguvis 5.vietu, bet Lietuvas čempionātā pēc  spraigām cīņām izcīnīta 2. vieta.

NEZ krosskartu čempionāta Latvijas posmā piedalījās braucēji no Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Krievijas, kopā  14 braucēji. Markusam šīs bija pirmās tik plaši pārstāvētās sacensības un pēdējā aplī pēc sadursmes ar konkurentu, viņam nācās atkāpties no 3. vietas, finišējot kā  5. braucējam.  Žemaitijas – Kurzemes kausā Markuss piedalījās tikai vienā posmā, Plunģes autotrasē, izcīnot godpilno 1.vietu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

13. Saeimas vēlēšanu rezultāti Kokneses novada vēlēšanu iecirkņos08.10.2018

Balsstiesīgie: 4241

Nobalsojušie: 2316

Derīgās aploksnes: 2315

Derīgās zīmes: 2298

printēt

“PROTI un DARI” dzīvnieku patversmē “Mežavairogos”08.10.2018

Jauniešu projekts "PROTI un DARI", Nr. 8.3.3.0/15/I/001 ir Eiropas Savienības fondu projekts un tā mērķis ir attīstīt mērķa grupas jauniešu prasmes un veicināt viņu iesaisti izglītībā, nodarbinātībā, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vai Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajos Jauniešu garantijas projektu pasākumos kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.

Koknesē šis projekts tiek realizēts jau 3 gadu un kopumā ir iesaistīti 25 jaunieši, kuri uz to brīdi bija vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot), nemācījās, nestrādāja, neapguva arodu pie aroda meistara un nebija reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki.

 Projekta unikalitāte ir tajā, ka katram jaunietim tiek sastādīta tieši viņam pieskaņota un atbilstoša Individuālā pasākumu programma, ko īstenot palīdz mentors un programmas vadītājs, jaunieša atbalsta personas. Ļoti bieži programmās ir iekļautas brīvprātīgā darba aktivitātes, kas jaunietim attīsta gan personību, gan dzīves prasmes, gan ļauj gūt ieskatu kādas profesijas darbā, gūt darba pieredzi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Pasākumu cikls Radošajā mājā no Rudenājiem līdz Veļiem08.10.2018

Piemiņas lietu radīšanas ceļš kopā ar Gitu Tenisu.

Plāns ir sekojošs: RADĪSIM DAROT, kas nozīmē sekojošo: - 1. nodarbība (7.oktobrī): piemiņas lieta - saturs un būtība, kādas tās mēdz būt un kādas varētu būt, kā rodas netradicionālas piemiņas lietas; kā vārdus izteikt zīmēs? ... vairāk analizēsim, pētīsim, šķirosim, izdomāsim ko jaunu ... bet beigās katrs apstāsies pie vienas lietas, ko mēģināsim realizēt.

- 2. nodarbība (14.oktobrī): izvēlētās piemiņas lietas dizains (materiāls, izskats, funkcija, noformējums utt.) un realizācijas iespējas - tehnikas, pieejamās tehnoloģijas (pakalpojumi, ko nevar izdarīt pats) utt. Vispārīgā informācija un jau individuālāks darbs ar katru.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

AICINĀM PIETEIKTIES! VECĀKU ATBALSTA GRUPA „Bērnu emocionālā audzināšana”08.10.2018

Programma ir paredzēta vecākiem, kuriem ir bērni vecumā no dzimšanas līdz septiņiem gadiem.

Ja Jums ir radušies jautājumi par bērnu audzināšanu, ir vēlēšanās paplašināt savas zināšanas par to, kā veicināt bērnu emocionālo attīstību, ir vēlme iegūt jaunu pieredzi vai vienkārši būt labākam vecākam, piesakieties vecāku apmācības grupā „Bērna emocionālā audzināšana”.

 Programmas mērķis ir veicināt pozitīvu bērnu emocionālo attīstību, uzlabot vecāku un bērnu savstarpējās attiecības, palīdzēt vecākiem labāk izprast savus bērnus un viņu vajadzības, kā arī palīdzēt mazināt bērnu uzvedības problēmas.

printēt Lasīt visu ziņu

Peldbaseins iedzīvotājiem

12.10.2018 18:00 - 20:00 kur : Kokneses sporta centrs

Sākot ar 12.oktobri, piektdienās līdz pat šī gada beigām laikā no plkst. 18:00 – 20:00 visiem iedzīvotājiem būs pieejams peldbaseins bez maksas lietošanai Kokneses sporta centrā projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/019 "Koknese-veselīgākā vide visiem!" ietvaros. Visiem apmeklētājiem, pirmo reizi nākot uz peldbaseinu minētājā laikā, būs jāaizpilda anketa projekta vajadzībām un jānodod dežurantei. Vienlaicīgi peldbaseinu bez maksas varēs lietot līdz pat 30 apmeklētājiem. Apmeklētājiem, kuri būs ieradušies laikā, kad peldbaseins būs pilns, nāksies uzgaidīt, kamēr atbrīvojas kāda vieta vai varēs izmantot vienu celiņu par maksu. Jautājumu gadījumā zvanīt uz tālr. 27298666 vai 65128569 (Ieva).

LSFP izsludina Sporta stipendiju konkursu05.10.2018

Izsludināts Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Sporta stipendiju konkurss 2018./2019. mācību gadam. Pieteikšanās stipendiju konkursam līdz 2018. gada 30. oktobrim. Sporta stipendijas piešķiršanas mērķis ir sekmēt studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, popularizējot studentu sportu un veicinot rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām.

 Līdz 30. oktobrim bakalaura, maģistra vai doktora programmās studējošie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti tiek aicināti pieteikties Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) izsludinātajai Sporta stipendijai. Uz stipendiju var kandidēt tie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti, kas sekmīgi studē augstskolās Eiropas Savienības valstīs. LSFP Sporta stipendiju konkursa mērķis ir sekmēt studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, popularizējot studentu sportu un veicinot rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicinām pieteikt aktīvākos brīvprātīgā darba veicējus un organizētājus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2018” 05.10.2018

Tuvojoties Starptautiskajai brīvprātīgo dienai, aicinām Latvijas iedzīvotājus  un organizācijas pieteikt kandidātus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2018”, kas šogad notiek Latvijas simtgades svinību ietvaros. Brīvprātīgie no visas Latvijas tiks godināti 24. novembrī Rīgā, savukārt brīvprātīgos Latgalē godinās 5. decembrī Daugavpilī, Zemgalē – 5. decembrī Jelgavā, Kurzemē - 6. decembrī Liepājā un Vidzemē - 7. decembrī Valmierā. Tiks godināti gada aktīvākie brīvprātīgā darba darītāji un organizētāji, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā, kā arī brīvprātīgajiem draudzīgākās nevalstiskās organizācijas un pašvaldības. Brīvprātīgo godināšanas mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju interesi par brīvprātīgo darbu un sekmēt gan dažāda vecuma cilvēku, gan  organizāciju iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā.

printēt Lasīt visu ziņu

Svarīga informācija iedzīvotājiem04.10.2018

Kokneses novada iedzīvotāji ir saņēmuši "Kokneses novada avīzes" vārdā nosauktus politiskus izdevumus. Kokneses novada dome informē, ka tie ir politisko partiju veidoti un apmaksāti priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli. Kokneses novada pašvaldībai nav saistības ar minētajiem izdevumiem un tā norobežojas no tajos sniegtās informācijas. Minēto izdevumu saturā informācija ir  neprecīza un tās avots nav Kokneses novada dome. 

Kokneses novada pašvaldības oficiālais informatīvais izdevums "Kokneses Novada Vēstis" iznāks 11. oktobrī.


printēt

Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība 204.10.2018

Lai veicinātu lasītprasmi un lasīt prieku Latvijas Nacionālā bibliotēka līdztekus "Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija" jau otro gadu organizē aktivitāti  - Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība. 

 Ar Nīderlandes lasīšanas fonda atļauju šai sacensībai tiek izmantota metodika (pieejama bibliotēkā) no Nīderlandes, kur šī sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu aizraujošā lasīšanas sacensībā.

Uzsākot šo lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasīt prieku.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top