"Lauku ceļotājs" aicina uz pasākumu "Atvērtās dienas laukos 2020"! 2020. gada 22. - 23. augustā23.07.2020

 “Atvērtās dienas laukos” ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums, kas šīs vasaras izskaņā, 22. un 23. augustā, noritēs jau septīto gadu. Šī pasākuma laikā vienlaicīgi viesiem atvērtas būs 180 saimniecības visos Latvijas novados. Iepriekšējos gados apmeklētāju skaits vienā saimniecībā bijis no dažām ģimenēm nelielās piemājas saimniecībās līdz pusotram simtam vietās, kur uzņem apmeklētāju grupas.

Kas piedalās atvērtajās dienās?

Šajās divās dienās ar īpaši sagatavotām programmām, degustācijām, atlaidēm ražojumu iegādei un citiem piedāvājumiem ārpus ierastā ciemos gaida mājražotāji, amatnieki, pārtikas ražotāji, naktsmītnes, pirtnieki, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi. Starp viņiem būs arī tādi, kas ikdienā ar viesu uzņemšanu nenodarbojas un atver savas saimniecības vai ražotnes apskatei tikai šī pasākuma laikā.

printēt Lasīt visu ziņu

Atskats uz sportiskās trešdienas vakariem Vecbebros16.07.2020

IV kārtas skrējiena rezultāti un dalībnieki

30 minūšu skrējiena 4. kārtas apmeklējums bija aizvien augošs. Pie līdzšinējo kārtu apņēmīgajiem skrējējiem atkal pievienojās jaunas sejas. Izturot skrējienu, sagaidot finišu un apkopojot apļu skaitu, daudziem bija redzams apļu skaita kāpums. Prieks par jums! Jāpiemin, ka šoreiz jaunākais dalībnieks, kurš saņēma numurkreklu un veica 7 apļus, bija vien 5 mēnešus vecs, tiesa- viņš gulēja mammas stumtos ratiņos, bet mēs viņu iekļāvām V8 grupā un Tomasu Leķi gaidīsim atkal nākošreiz.
Šī bija pirmā kārta, kurā tika realizēts dalībnieku papildus motivēšanas princips. Tas tiks izpildīts arī ar katru nākamo kārtu, proti, lielāko apļu skaita ieguvējs saņem "kārtas ātrākā skrējēja" speciālo medaļu. Šoreiz speciālās medaļas izcīnīja Lauris Bičenko un Denijs Timofejevs, abi veicot 14 apļus.
Intereses pēc un ārpus konkurences, skrējienu izmēģināju arī es, pagūstot noskriet 20 apļus. Piekrītu, ka skriešana stadionā prasa daudz spēkus.
Paldies sporta skolotājai Ļenai, kas mani aizvietoja dalībnieku apļu skaitīšanā un rezultātu apkopošanā.

4. kārtas rezultāti

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Donordienā ziedo asinis un izmanto iespēju bez maksas noteikt holesterīna un cukura līmeni asinīs23.07.2020

Vasaras viducī - 22.jūlijā Kokneses kultūras namā notika kārtējā Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotā donoru diena. Lība Zukule, Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Viduslatvijas komitejas Kokneses nodaļas brīvprātīgā teic: “Šoreiz labvēlīgie laikapstākļi daudzus donorus bija aizvilinājuši ogot, sēņot, kā arī pilngadīgie jaunieši vasarā strādā, līdz ar to šoreiz nodot asinis viņiem nesanāca”. Bet neatkarīgi no visādiem dzīves pārbaudījumiem, šajā reizē uz Donordienu bija devušies 42 brīvprātīgie, lai nodotu svarīgo “dzīvības sulu – asinis”, bet, pēc ārstu apskates, tas tika ļauts 32 donoriem. Aplausi arī šīs reizes donorei Elizabetei, kas nodeva asinis pirmo reizi.

Kokneses kultūras nama mazajā zālē šajā dienā sadarbībā ar SIA “Mediq Latvija” varēja bez maksas noteikt holesterīna un cukura līmeni asinīs. Šī LSK nodaļas aktivitāte notiek jau vairākus gadus, un šogad šo iespēju izmantoja 58 personas.

Valsts asins donoru centrs (VADC) pasniedza pateicības rakstu krodziņa “Rūdolfs” vadībai un kolektīvam, kuri jau vairākkārt dāvā pusdienas visam VADC kolektīvam. Paldies Kokneses novada domei un LSK Viduslatvijas komitejai par finansiālu atbalstu donoriem, Līvai Skābarniecei, LSK Visduslatvijas komitejas Kokneses nodaļas vadītājai, palīdzot nodrošināt veiksmīgu Donordienas norisi. Paldies brīvprātīgajiem – Lībai, Daigai, Esterei, Valteram un Ksenijai par čaklo darbu, lai pasākums notiktu. Tāpat veikalam “Volta” par vēso valdzinājumu – saldējumu - katram asins donoram un brīvprātīgajam un Dacei Nebēdniecei par gardo medu, kuru varēja baudīt ikviens Donordienas apmeklētājs un darbinieks.

printēt Lasīt visu ziņu

Mirošņikam šīs sezonas otrā uzvara; Riekstiņš labāko sešiniekā 20.07.2020

Pagājuša nedēļas nogalē Pilskalnu autotrasē pulcējās vairāk kā 100 autosportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Pirmajā sacensību dienā (sestdien) tika aizvadītas spraigas cīņas Folkreisa Vasaras kausā un Krosa komisijas autokrosa kausā (KKK). KKK Pro klasē 12 dalībnieku konkurencē teicamas braukšanas iemaņas demonstrēja Bebros dzīvojošais Māris Riekstiņš. Pirmajā un otrajā braucienā savā grupā Māris finišēja pirmais, bet trešo un ceturto braucienu noslēdza attiecīgi 2. un 3.vietā, kas nodrošināja pirmo rindu fināla braucienam. Finālā starp spēcīgiem konkurentiem Riekstiņam izdevās izcīnīt 5.vietu. Pirmais šajā klasē finišēja E.Ošs, otrais A. Bajārs, bet trešais J.Zembergs.  Kā saka pats Māris: Šis ir ļoti labs sasniegums, ņemot vērā, ka šī bija tikai otrā sacīkste ar jauno auto starp vadošajiem braucējiem no Latvijas. Sporta mašīnai tiks veikti uzlabojumi, lai nākotnē varētu cīnīties arī par uzvaru. 

printēt Lasīt visu ziņu

Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs dod svētību koknesiešu paveiktajam20.07.2020

Kokneses Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā, pateicoties draudzes veiksmīgai sadarbībai ar Kokneses novada pašvaldību, paveikti nozīmīgi ēkas atjaunošanas darbi.

2020.gada 19. jūlijā atjaunotās baznīcas atklāšanas dievkalpojumā savu svētību koknesiešu paveiktajam deva Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. "Šajā nelielajā, bet skaistajā un sakoptajā baznīcā es jūtu Dieva klātbūtni jūsu labajos darbos," sirsnībā sacīja Zbigņevs Stankevičs

Pirmo reizi Koknesē, sagaidot baznīcas 75. jubileju, Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs vizitācijā ieradās 2014. gadā. Bet arī šī saulainā vasaras diena paliks baznīcēnu atmiņās, jo Svētajā Misē viņš aicināja apzināties, ka Dieva valstība ir nemanāma, bet tā ir pati lielākā vērtība.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Kokneses viduslaiku pilsdrupu apmeklētājiem jauni iespaidi, viesojoties Moku kambarī17.07.2020

Viesojoties Koknesē, Kokneses viduslaiku pilsdrupu apmeklētāju uzmanību piesaista ne vien skaistā pilsdrupu ainava ar Daugavas un Pērses sateci, kas iekļauta elektroniskajā Latvijas ainavu dārgumu krātuvē, bet arī pils pagalmā atklātais akas un vēsturiskā bruģa atsegums, kā arī izstādītais moku rīks sieksta, gar kuru taka ved uz ierīkoto Moku kambari pils pagrabstāvā.

Kādreizējās pils pagrabstāva līmenī kā atgādinājums par viduslaikiem un šī laika skarbo vēsturi ir iekārtotais stilizētais Moku kambaris. Ikviens šeit parādītais moku rīks liek novērtēt laiku, kurā pašlaik dzīvojam – esam brīvi, netiekam sodīti par sīkiem, vainas nepierādītiem pārkāpumiem. 

Bet tālajos viduslaikos spīdzināšana un nāves sods bijusi pavisam ikdienišķa parādība. Moku kambarī aplūkojams moku krēsls, stiepšanas galds, važas, ķēdes un būris. Mūsdienu cilvēkam ātrajā ikdienas skrējienā šī vieta liek apstāties, izrauties no modernās dzīves priekšrocībām un aizdomāties, ka daudzu šausmu spēļu elementi un norises viduslaikos bija dzīves realitāte.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Jāņa Bleses grāmata sāk jaunu ceļu pie lasītājiem

16.07.2020 19:00 kur : Kokneses tūrisma informācijas centrs

Vasaras vidū ceļu pie lasītājiem sāk Jāņa Bleses mūža darba "Koknese. Ar atskatu tālākā pagātnē" atkārtotais izdevums. Izdevniecība "Jumava" sadarbībā ar Kokneses novada pašvaldību piepildījusi daudzu koknesiešu izteikto vēlējumu par vērtīgā izdevuma atkārtotu izdošanu.

''Vasaras vakars un vīgriežu vāli smaržo pēc laimes pie Daugavas"- ar šo kapelas "Aizezeres muzikanti" Koknesei veltīto dziesmu 16. jūlija vakarā sākās grāmatas atvēršanas svētki Kokneses tūrisma informācijas centrā, kur gaidīti viesi bija Jāņa Bleses tuvinieki, izdevniecības "Jumavas" vadītājs Juris Visockis un Kokneses novada iedzīvotāji.

Mēs dzīvojam brīnišķīgā vietā, kur senatnes elpa pulsē Kokneses pils laukakmeņos un vienuviet satiekas divas upes. "Mūžs ieausts Koknesē – Latvijas sirdī" – domās bieži teic ne viens vien koknesietis, dzīvojot un veidojot savu stāstu vienā no skaistākajiem un kultūrvēsturiski interesantākajiem novadiem Latvijā. Savu stāstu par Koknesi pirms 22 gadiem mums uzdāvināja Jānis Blese – skolotājs, novadpētnieks, dzejnieks un sirdī koknesietis, kurš vienmēr ar lepnumu nesa savas dzimtas vārdu. Dzimis rīdzinieks, tomēr Dzimtenes izjūtā tik piederīgs Pērses un Daugavas krastiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Konkursam "Sakoptākais mežs" pieteikti 15 meža īpašumi17.07.2020

Ir noslēgusies pieteikšanās konkursam "Sakoptākais mežs". Šogad saņemti 15 pieteikumi, no kuriem lielākā daļa nākusi no Vidzemes un Kurzemes novadiem. Šobrīd žūrija ir uzsākusi pieteikumu izvērtēšanu, lai jau augustā dotos izvērtēt īpašumus klātienē.

 Kā stāsta Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks, konkurss ir iespēja iepazīt arvien jaunus meža īpašniekus un viņu meža apsaimniekošanas prakses. "Konkursa "Sakoptākais mežs" dalībniekus vieno interese par meža apsaimniekošanu un vēlme savos īpašumos darboties pēc iespējas labāk. Katru dienu ir jāiegulda smags darbs meža apsaimniekošanā. Tikai tos apkopjot, mēs varam Latvijas mežus veidot tādus, kādus mēs tos redzam šobrīd. Šis konkurss ir viens no veidiem, kā pateikties saimniekiem par paveikto un parādīt labas saimniekošanas piemērus arī citiem," atzīst Arnis Muižnieks.

Kopumā 15 pieteikumi saņemti no Alūksnes, Limbažu, Kokneses, Kocēnu, Tukuma, Engures, Talsu, Kuldīgas, Jelgavas, Ozolnieku, Aizputes, Madonas un Vecpiebalgas novadiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses jaunie vieglatlēti sezonas kulminācijā16.07.2020

Pavasarī negaidītā pasaules veselības krīze ir pagarinājusi 2020.gada vasaras vieglatlētikas sezonu un tikai vakar tika aizvadīts pirmais Latvijas jaunatnes čempionāts vieglatlētikā U14 vecuma grupai, kur piedalījās arī divi Kokneses pārstāvji. Savukārt nākamnedēļ paredzēts arī U16 grupas čempionāts, kuram Kokneses sportisti iesildījās ar startu Maxima kausā Ogrē.

Latvijas čempionātā vieglatlētikā U14 vecuma grupā 15.jūlijā Preiļos pārstāvēja divas jaunās sportistes. Marta Užule piedalījās šķēpa mešanā un augstlēkšanā, bet Kristija Rotkāja izgāja uz starta 2000m soļošanā. Marta tikai sogad sāka startēt U14 vecumposmā un šajā pat čempionātā varēs startēt arī nākamgad. Šķēpa mešanā Martai šoreiz starts neizdevās tik labi, kā bija cerēts un labākajā mēģinājumā Marta sasniedza 20.81 metru, kas deva 17.vietu. No sava personīgā rekorda sportiste atpalika gandrīz sešus metrus, bet marta ir apņēmības pilna savu sniegumu uzlabot nākamsezon. Krietni labāk veicās augstlēkšanā, kur tika sasniegts jauns personīgais rekords – 1.43 metri, kas kopsummā deva dalītu augsto 8.vietu no 34 dalībniecēm. Uzvarētājas rezultāts šajā disciplīnā bija arī dienas augstvērtīgākais rezultāts – Loreta Bērziņa no Rūjienas spēja pārlēkt 1.60 metru augstumā novietoto latiņu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Svētki senioru klubiņā "Vālodzīte"16.07.2020

Iršu pagasta senioru klubiņa "Vālodzīte" darbībā uz kādu laiku savas korekcijas ieviesa koronavīruss aizliegdams klātienes pulcēšanos. Tomēr 14. jūlijā senioru tikšanās vietā – omulīgajā dzīvoklī valdīja liela rosība. Pamats kopā sanākšanas priekam – nenosvinētās vārda dienas un šūpuļa svētki teju pusgada garumā, bet īpašais iemesls – Lazdiņas kundzes godināšana skaistajā jubilejā. Vecāki meitai Ainai šūpuli kāra tālajā 1930. gadā.

Ainas kundze ir pazīstama kā daudzpusīga personība kas apveltīta ar ļoti lielu gribasspēku un māksliniecisku garu. Viņa ir zīmējusi portretus un gleznojusi, rakstījusi dzeju un dienasgrāmatā  pierakstījusi savas atziņas un domas par piedzīvoto un redzēto savā dzīves gājumā. Sirmajai kundzei ļoti patīk lasīt grāmatas. Raugoties no mana - bibliotekāra viedokļa, labs lasītājs ir neatsverama bibliotēkas vērtība. Šie vārdi ir attiecināmi arī uz Ainas kundzi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top