Līdz 25. janvārim pagarina drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai08.01.2021

izglitiba.jpgValdība ceturtdien, 7. janvārī, lēma veikt grozījumus Ministru kabineta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, vēl līdz 25. janvārim pagarinot šobrīd spēkā esošos drošības pasākumus.

Vienlaikus veiktas izmaiņas atsevišķos aspektos, piemēram, līdz 22. janvārim pagarināts ziemas brīvlaiks 1. - 4. klašu skolēniem. Tāpat noteikts, ka mājsēde no pulksten 22 līdz pulksten 5 jāievēro naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu. Šāds nosacījums būs spēkā līdz 25. janvārim.

Šajā laikā cilvēki ārpus mājas var būt tikai neatliekamas nepieciešamības dēļ, piemēram, lai dotos uz darbu vai ārstniecības iestādi. Obligāti ir jāaizpilda pašapliecinājums, norādot savus personas datus un pārvietošanās iemeslu. Līdzi jābūt pasei vai ID kartei. Šāds nosacījums būs spēkā līdz 25. janvārim.

printēt Lasīt visu ziņu

Patrīcija Eiduka mēģinās iet līdz galam "Tour de ski"08.01.2021

eiduka_davos.jpgLieliski savu trešo "Tour de ski" aizvadošā Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka ir nolēmusi braukt tūri līdz beigām, startējot noslēdzošajos trīs posmos, kas kā parasti norisināsies Valdifiemmi, un piektdien turpinot tūri 10km distancē klasiskajā stilā ar masu startu, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Tikmēr pirmo divu posmu uzvarētājai Linnai Svānai Covid tests ir pozitīvs. 

printēt Lasīt visu ziņu

Patrīcija Eiduka cienīgi turpina „Tour de ski” un otro reizi klasikā iekļūst trīsdesmitniekā06.01.2021

eiduka_davos_pk_10kmf.jpgDienvidtiroles ciematā Toblahā notikušajā distanču slēpošanas seriāla „Tour de ski” piektajā posmā 10km iedzīšanā klasiskajā stilā labi nostartējusi Patrīcija Eiduka no Kokneses novada, kura 49 dalībnieču vidū izcīnīja 26.vietu (+2:54,1) un jau piektajā tūres posmā sasniedza trīsdesmitnieku, otro reizi to izdarot klasiskajā stilā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Otro uzvaru karjerā un pirmo distancē svinēja krieviete Jūlija Stupaka, kura finiša spurtā apsteidza zviedrieti Ebu Andersoni un trasē līderpozīcijās devušos amerikānieti Džesiku Diginsu. Ņemot vērā iepriekšējā dienā 10km brīvajā stilā uzrādītos rezultātus „Tour de ski” kopvērtējumā 24.vietā esošā Latvijas slēpotāja šodien 10km iedzīšanu klasiskajā stilā uzsāka 22.vietā (+1:32). Iepriekšējo reizi klasikā, kas bija šī gada tūres otrajā posmā (10km ar masu startu), Patrīcija ar 24.vietu sasniedza savu labāko rezultātu šajā slēpošanas stilā un pirmo reizi klasiskajā stilā tika trīsdesmitniekā, taču šoreiz bija jāņem vērā, ka šodienas starts bija jau piektais sešās dienās, un 20 gadus vecā ļoti strādīgā un talantīgā latviešu slēpotāja ko tādu piedzīvo pirmo reizi.

printēt Lasīt visu ziņu

Vakance pedagoga karjeras konsultanta amatam06.01.2021

Kokneses novada dome (reģ. Nr. 90000043494) izsludina vakanci - Pedagoga karjeras konsultanta amatam (amata kods pēc profesiju klasifikatora – 2359 15). 

Darba līgums uz noteiktu laiku no 01.02.2021. līdz 31.08.2021. projektā "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs".

Darbs uz nepilnu darba laiku - 0,56 likmes (darba pienākumu veikšana Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā, Kokneses pamatskolā – attīstības centrā, Bebru pamatskolā).

Darba pamatpienākumi:

  • dokumentācijas veidošana karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai
  • karjeras attīstības atbalsta pasākumu koordinēšana, organizēšana un vadīšana dažādām mērķa grupām
  • informācijas pieejamības nodrošināšana karjeras virziena izvēlei
  • individuālo karjeras konsultāciju nodrošināšana izglītojamajiem
  • sadarbība ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos
  • izpētes un metodisko darbu veikšana
printēt Lasīt visu ziņu

Zemgalē top reģiona jauna Attīstības programma06.01.2021

zpr_attistibas_programmas_titulbilde.jpgZemgales Attīstības padome (ZAP) attālinātā sēdē pirmajā redakcijā apstiprinājusi un publiskajai apspriešanai nodevusi Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības programmas 2021.- 2027. gadam projektu.

Minētā dokumenta izstrāde aizsākās mazliet vairāk nekā pirms gada un tā tapšanā, ieguldīts liels un pacietīgs darbs, kas saistīts ar apjomīgas informācijas un datu ievākšanu, apstrādi un analīzi, dažāda līmeņa speciālistu plašu iesaisti. Ņemot vērā Covid – 19 vīrusa pandēmijas izraisītos mobilitātes ierobežojumus valstī, pārsvarā attālināti notikušas deviņu tematisko darba grupu sanāksmes ar reģionā ietilpstošo 22 pašvaldību attīstības plānošanas un citu speciālistu, kā arī ar valsts institūciju deleģētu pārstāvju piedalīšanos. Par sava veida atspēriena platformu jaunā dokumenta izstrādē zemgalieši, līdzīgi kā kolēģi citos reģionos, izmantojuši definētos mērķus, kas ietverti Nacionālajā attīstības plānā (NAP), Reģionālās politikas pamatnostādnēs 2021. – 2027. gadam un pašu reģionā apstiprinātajā Ilgtspējīgas attīstības stratēģijā 2015. - 2030. gadam.

printēt Lasīt visu ziņu

Konkurss par aizraujošāko galda spēli Mankala06.01.2021

1mankala.jpgMankala ir galda spēļu paveids, ko spēlē visā pasaulē. To dažkārt dēvē arī par sēšanas spēli. Šai spēlei ir vairāki paveidi, bet noteikumi pamatā ir vienādi. Aicinām piedalīties ideju konkursā, izveidojot savu ģimenes spēles Mankala versiju. Līdz 31. janvārim gaidīsim foto ar izveidoto spēli, kas jānosūta uz WhatsApp 29420666, minot arī savu vārdu un uzvārdu. Labākās idejas autors saņems pārsteiguma balvu no sporta halles "Irši".  

printēt Lasīt visu ziņu

Jauno pensiju un pabalstu izmaksām ir pārejas periods05.01.2021

No 1. janvāra ir paaugstinātas minimālās vecuma pensijas, invaliditātes pensijas un apgādnieka zaudējuma pensijas un valsts sociālā nodrošinājuma apmēri, tādējādi nosakot jaunus, augstākus minimālos ienākumu sliekšņus. Taču visiem to saņēmējiem ir jāņem vērā, ka šīm izmaiņām ir noteikts pārejas periods.

Attiecībā uz minimālo vecuma pensijas, invaliditātes pensijas un apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmējiem pārejas perioda noteikumi nosaka, ka par laiku no 1.janvāra līdz 30.aprīlim šīs pensijas, kas nosakāmas minimālās pensijas apmērā, izmaksās pēc aprēķiniem, kādi bija noteikti līdz 2020.gada 31.decembrim. Ne vēlāk kā līdz 2021.gada maijam tiks veikts šo minimālo pensiju pārrēķins, un starpību (naudu par iepriekšējiem mēnešiem kopš janvāra) izmaksās vienlaikus ar 2021.gada maija pensiju.

printēt Lasīt visu ziņu

Teicami sākusī Patrīcija Eiduka turpinās “Tour de ski”04.01.2021

 eiduka_davos_10km_f.jpg"Tour de ski" teicami iesākusī Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, kura pēc pirmajiem trim posmiem tūres kopvērtējumā ieņem 22.vietu, otrdien, 5. janvārī,  Toblahā ar dalību 10km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu turpinās prestižo un grūto tūri, tādējādi mēģinot pagarināt šīs sezonas lielisko sēriju ar sešiem trīsdesmitniekiem pēc kārtas, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Tikmēr vienīgais mūsu pārstāvis vīriešu konkurencē madonietis Raimo Vīgants, kas ļoti labi (44.vieta) nostartēja sprintā, kā jau sākotnēji plānojis, pēc pirmajiem trim startiem devies mājup.

printēt Lasīt visu ziņu

Ģimenes atbalsta centrā "Dzeguzīte" konstatēts Covid-1904.01.2021

Aizvadītā gada nogalē Kokneses novada Iršu pagastā Ģimenes atbalsta centrā "Dzeguzīte" ar Covid-19 saslimšana konstatēta vairākiem pieaugušo sociālās aprūpes nodaļas klientiem un darbiniekiem. Pašlaik "Dzeguzītē" mitinās 46 iemītnieki un strādā 30 darbinieki.

ĢADC "Dzeguzīte" vadība informē, ka no 21. decembra iestādē noteikta karantīna, un tiek veikti stingri piesardzības un drošības pasākumi. 29. decembrī Covid-19 analīzes nodeva 46 pieaugušo sociālās aprūpes nodaļas klienti, no kuriem 15 cilvēkiem tika konstatēts pozitīvs rezultāts. Saslimušie sirmgalvji ir izolēti, viņu veselības stāvokli uzrauga medicīnas māsa, regulāri konsultējoties ar ģimenes ārsti. Vienam slimniekam ir vidēji smags stāvoklis, bet visiem pārējiem slimības gaita ir apmierinoša.

printēt Lasīt visu ziņu

2020.gads Kokneses sporta dzīvē29.12.2020

dsc03619.jpg2020.gads iesākās kā parasts, normāls gads, kuru katrs iesākām ar jaunu apņemšanos izdarīt ko labu un lielu, un tā tas bija gandrīz trīs mēnešus, kad marta vidū pasaule piedzīvoja kardinālas izmaiņas. Tolaik tas varēja šķist arī salīdzinoši īslaicīgi, bet, kā redzam tagad, tad sekas ir teju neatgriezeniskas un 2020.gads bija savā ziņā īpašs un kopumā ne pārāk pozitīvs. Sportiskie sasniegumi bija un pasākumi notika, bet kopējā emocionālā noskaņa diezgan skumīga un pat nedaudz sērojoša. Atskatīsimies uz 2020.gadu visi kopā, vērojot to caur Kokneses sporta dzīves skatlodziņu. Dažādus pozitīvus iespaidus savākt paspējām un būs ko atgādināt arī jums, mūsu dārgajiem un mīļajiem koknesessportacentrs.lv lasītājiem. Raksta formāts šoreiz sekojošs – hronoloģiski pa sporta veidiem un grupām.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top