Apmeklējumam slēgtie objekti Kokneses novadā30.03.2020

Svētdien, 29. martā, attālinātā Ministru kabineta ārkārtas sēdē valdība lēma par papildu piesardzības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai, turpmāk nosakot stingrākus pulcēšanās ierobežojumus publiskās vietās.

Rūpējoties par iedzīvotāju drošību laikā, kad valstī izsludināta ārkārtējā situācija, Kokneses novada pašvaldība informē par slēgtajiem publiskajiem objektiem, kuros nav iespējams nodrošināt sociālo distancēšanos divu metru attālumā un citu Covid-19 piesardzības pasākumu īstenošanu.

Slēgtie publiskie objekti Kokneses novadā:

*āra rotaļu laukumi Koknesē pie Ģimenes atbalsta dienas centra Vērenes ielā un Kokneses centra teritorijā pie Blaumaņa ielas, āra rotaļu laukums Bebru pagastā, āra rotaļu laukums Iršu pagastā;

*Pērses ūdenskrituma atveida skatu platforma;

*Kokneses parka lielās koka šūpoles, lielās šūpoles pie memoriālās mājas "Galdiņi" Bebru pagastā;

* āra trenažieri pie stadiona Koknesē;

* Bebru pagasta stadions.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Atcelti "Sama modināšanas svētki"30.03.2020

Sakarā ar izsludināto ārkārtas situāciju Latvijā un saistībā ar infekcijas "Covid-19" straujo izplatību Latvijā, Eiropā un pasaulē, ar Kokneses novada pašvaldības rīkojumu tiek ATCELTI 16.maijā plānotie tūrisma sezonas atklāšanas - "Sama modināšanas svētki 2020".  

Būsim atbildīgi un ievērosim ārkārtas situācijas noteikumus!

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses pašvaldība sniedz atbalstu iedzīvotājiem ārkārtas situācijā27.03.2020

25. martā Kokneses novada domē klātienē, ievērojot piesardzības pasākumus un distanci, notika komiteju sēdes, kā arī kārtējā novada domes sēde. Ņemot vērā izsludināto ārkārtas situāciju, nākammēnes sēdes plānotas videokonferences režīmā.

Sēdē tika izskatīti aktuāli jautājumi, tostarp vairāki, kas saistīti ar atbalstu un palīdzības sniegšanu šajā ārkārtas situācijā.

Izskatot Sociālo jautājumu un veselības aprūpes pastāvīgās komitejas sagatavoto lēmumprojektu “Par atbalstu bērnu ēdināšanas nodrošināšanai sakarā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju  COVID 19 ierobežošanai”, domes deputāti nolēma: ”

  • 1.Noteikt, ka valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa periodā tiek piešķirts pabalsts bērnu ēdināšanas izdevumu segšanai trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kurās ir:
    • 1.1.pirmsskolas vecuma bērni, kuri šajā laika periodā ir pārtraukuši apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi;
    • 1.2.1.-9.klases skolēni, kuri šajā laika periodā iegūst pamatskolas izglītību, mācoties attālināti.
  • 2.Noteikt pabalsta apmēru 1,50 euro vienam bērnam par katru darba dienu, sākot no 2020.gada 1.aprīļa. Pabalsta izmaksu nodrošināt līdz mēneša 25.datumam.
  • 3.Sociālajam dienestam nodrošināt pabalstu izmaksu atbilstoši noteiktajiem kritērijiem.”
printēt Lasīt visu ziņu

Nodot COVID-19 analīzes varēs arī Cēsīs, Madonā, Tukumā un Talsos; turpmāk informāciju par negatīviem rezultātiem iedzīvotāji saņems E-veselības portālā27.03.2020

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no piektdienas, 27.marta Cēsīs, Madonā, Tukumā un Talsos darbu sākuši COVID -19 analīžu nodošanas punkti, kur, pēc iepriekšēja pieraksta un ierodoties ar privāto automašīnu, pacienti var veikt valsts apmaksātas analīzes. Tāpat iedzīvotāji, kuri sākot ar 26.martu nodevuši analīzes COVID-19 infekcijas noteikšanai un to rezultāts būs negatīvs, informāciju 2 dienu laikā saņems un varēs apskatīt E-veselības portālā, savukārt, pozitīva rezultāta gadījumā joprojām darbosies iepriekšējā kārtība, kad iedzīvotājiem zvana Slimību un profilakses centra speciālists.

Reģionos, ārpus Rīgas, pacienti pēc iepriekšēja pieraksta valsts apmaksātas COVID – 19 analīzes šobrīd var nodot Cēsīs, Madonā, Tukumā, Talsos, Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Liepājā, Kuldīgā un Ventspilī.

printēt Lasīt visu ziņu

​Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra informācija27.03.2020

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) informē, ka līdz ārkārtas situācijas atcelšanai Latvijā Kokneses novada lauku konsultants konsultēs attālināti. LLKC biroju klientu konsultācijas grāmatvedībā un ekonomikā visos LLKC birojos tiek organizētas attālināti. Saziņai aicinām izmantot interneta resursus, tālruņa sakarus un/vai pasta pakalpojumus. Kontaktinformācija atrodama: http://new.llkc.lv/lv/biroji

Individuālās konsultācijas augkopībā un lopkopībā tiek veiktas, ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus, tajā skaitā par 2 metru distances ievērošanu starp personām.

Zināšanu apguve tālmācībā notiek bez izmaiņām. Par tālmācības kursiem plašāka informācija http://talmaciba.llkc.lv/.

printēt Lasīt visu ziņu

No 27. marta tiks ierobežots pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem27.03.2020

Balstoties uz satiksmes ministra rīkojumu vīrusa Covid-19 izplatīšanās riska mazināšanai, no piektdienas, 2020. gada 27. marta, uz ārkārtējās situācijas laiku reģionālajos maršrutos tiks ierobežots pārvadāto pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem. Plānots, ka autobusā katra otrā sēdvieta, kuru nedrīkstēs ieņemt, būs iezīmēta. Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt sava brauciena nepieciešamību sabiedriskajā transportā!   

 Ņemot vērā, ka turpmāk reģionālo maršrutu autobusos pieejamo sēdvietu skaits tiks samazināts uz pusi, visiem iedzīvotājiem, kuri neizmanto sabiedrisko transportu darba vajadzībām, aicinām izvērtēt brauciena nepieciešamību! Priekšroka būtu dodama tiem iedzīvotājiem, kuri dodas uz darbavietu un pēc tam – atpakaļ mājās, īpaši tad, ja persona ir nodarbināta medicīnas, tiesību aizsardzības vai tirdzniecības jomā.

printēt Lasīt visu ziņu

Tiek atceltas 40. starptautiskās Hanzas dienas Brilonā un nenotiks viesošanās sadarbības pilsētā Vitingenā25.03.2020

Koknesiešiem šogad bija paredzēts, ka, dodoties uz  40. starptautiskajām Hanzas dienām Brilonā, notiks arī  partnerpilsētu tikšanās Vitingenā. 

Saistībā ar vīrusa infekcijas "Covid -19" izplatību, Kokneses delegācijas plānotais brauciens uz Hanzas dienām un Vitingenu nenotiks. Vīrusa infekcijas izraisītās sekas ir līdzīgas visā Eiropā, arī sadarbības pilsētā Vitingenā ir atcelti visi pasākumi, sabiedriskās vietās var pulcēties ne vairāk kā divas personas.

Birģermeistars Andreas Ritter ar izpratni un cieņu ir pieņēmis koknesiešu lēmumu nedoties uz partnerpilsētu tikšanos šī gada jūnijā. "Partnerpilsētu tikšanās, kur nevaram viens pretim otram brīvi kustēties, nerada prieku. Kokneses un Vitingenas sadarbība necietīs, pārcelsim paredzētās aktivitātes uz nākošo gadu! Vēlu visiem koknesiešiem izturību un veselību!", teikts sadraudzības pilsētas vēstulē.

printēt Lasīt visu ziņu

Sociālo pakalpojumu saņemšana un nodrošināšana Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros notiek arī ārkārtas situācijā25.03.2020

Kopš 2019. gada novembra cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem ir iespēja saņemt dažādus sociālos pakalpojumus Individuālā budžeta modeļa izmēģinājumprojektā, kuru īsteno Labklajības ministrija sadarbība ar 10 Latvijas pašvaldībām, izmantojot Eiropas Sociāla fonda līdzfinansējumu.   

printēt Lasīt visu ziņu

Par brīvprātīgo palīdzības kustību25.03.2020

Labklājības ministrija informē par iespēju izmantot brīvprātīgo palīdzības kustības #paliecmajas platformu, lai nodrošinātu papildus palīdzību riska grupas iedzīvotājiem un tiem, kam ir jāievēro pašizolācija - https://paliec-majas.lv/!

Brīvprātīgo palīdzības kustības mērķis ir savest kopā brīvprātīgos ar cilvēkiem, kam palīdzība nepieciešama ir visvairāk - senioriem un citiem cilvēkiem pašizolācijā, kuriem noderētu kāds, kas aiziet uz veikalu vai aptieku. Visi brīvprātīgie un cilvēki, kuriem palīdzība ir nepieciešama, reģistrējas brīvprātīgo palīdzības kustības platformā, līdz ar to saziņa ar starp cilvēkiem ir droša!

Vairāk informācijas kustības mājaslapā - https://paliec-majas.lv/

Informācija arī par citām aktivitātēm ir pieejama Labklājības ministrijas mājaslapā - http://www.lm.gov.lv/lv/?option=com_content&view=article&id=91683

printēt Lasīt visu ziņu

Sāk darboties VID atbalsta tālrunis COVID-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem 25.03.2020

Lai sniegtu operatīvu un izsmeļošu informāciju visiem uzņēmējiem, kuru darbību  ietekmējusi COVID-19 pandēmija, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) no šī gada 25. marta sāk darboties īpaši tam izveidota atbalsta tālruņa līnija 67120020.

 Šis tālrunis darbosies darba dienās no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.15 līdz plkst. 17.00, bet piektdienās no plkst. 8.15 līdz plkst. 8.15-15.45. Zvanot uz to, ikviens uzņēmējs un saimnieciskās darbības veicējs varēs saņemt VID konsultantu atbildes uz jautājumiem par to, kādas atbalsta iespējas nodokļu jomā ir pieejamas, un kā tās saņemt gadījumā, ja uzņēmējdarbību ir skārusi COVID-19 izraisītā krīze.

printēt Lasīt visu ziņu
back to top