Nodot COVID-19 analīzes varēs arī Cēsīs, Madonā, Tukumā un Talsos; turpmāk informāciju par negatīviem rezultātiem iedzīvotāji saņems E-veselības portālā27.03.2020

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no piektdienas, 27.marta Cēsīs, Madonā, Tukumā un Talsos darbu sākuši COVID -19 analīžu nodošanas punkti, kur, pēc iepriekšēja pieraksta un ierodoties ar privāto automašīnu, pacienti var veikt valsts apmaksātas analīzes. Tāpat iedzīvotāji, kuri sākot ar 26.martu nodevuši analīzes COVID-19 infekcijas noteikšanai un to rezultāts būs negatīvs, informāciju 2 dienu laikā saņems un varēs apskatīt E-veselības portālā, savukārt, pozitīva rezultāta gadījumā joprojām darbosies iepriekšējā kārtība, kad iedzīvotājiem zvana Slimību un profilakses centra speciālists.

Reģionos, ārpus Rīgas, pacienti pēc iepriekšēja pieraksta valsts apmaksātas COVID – 19 analīzes šobrīd var nodot Cēsīs, Madonā, Tukumā, Talsos, Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Liepājā, Kuldīgā un Ventspilī.

printēt Lasīt visu ziņu

​Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra informācija27.03.2020

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) informē, ka līdz ārkārtas situācijas atcelšanai Latvijā Kokneses novada lauku konsultants konsultēs attālināti. LLKC biroju klientu konsultācijas grāmatvedībā un ekonomikā visos LLKC birojos tiek organizētas attālināti. Saziņai aicinām izmantot interneta resursus, tālruņa sakarus un/vai pasta pakalpojumus. Kontaktinformācija atrodama: http://new.llkc.lv/lv/biroji

Individuālās konsultācijas augkopībā un lopkopībā tiek veiktas, ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus, tajā skaitā par 2 metru distances ievērošanu starp personām.

Zināšanu apguve tālmācībā notiek bez izmaiņām. Par tālmācības kursiem plašāka informācija http://talmaciba.llkc.lv/.

printēt Lasīt visu ziņu

No 27. marta tiks ierobežots pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem27.03.2020

Balstoties uz satiksmes ministra rīkojumu vīrusa Covid-19 izplatīšanās riska mazināšanai, no piektdienas, 2020. gada 27. marta, uz ārkārtējās situācijas laiku reģionālajos maršrutos tiks ierobežots pārvadāto pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem. Plānots, ka autobusā katra otrā sēdvieta, kuru nedrīkstēs ieņemt, būs iezīmēta. Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt sava brauciena nepieciešamību sabiedriskajā transportā!   

 Ņemot vērā, ka turpmāk reģionālo maršrutu autobusos pieejamo sēdvietu skaits tiks samazināts uz pusi, visiem iedzīvotājiem, kuri neizmanto sabiedrisko transportu darba vajadzībām, aicinām izvērtēt brauciena nepieciešamību! Priekšroka būtu dodama tiem iedzīvotājiem, kuri dodas uz darbavietu un pēc tam – atpakaļ mājās, īpaši tad, ja persona ir nodarbināta medicīnas, tiesību aizsardzības vai tirdzniecības jomā.

printēt Lasīt visu ziņu

Tiek atceltas 40. starptautiskās Hanzas dienas Brilonā un nenotiks viesošanās sadarbības pilsētā Vitingenā25.03.2020

Koknesiešiem šogad bija paredzēts, ka, dodoties uz  40. starptautiskajām Hanzas dienām Brilonā, notiks arī  partnerpilsētu tikšanās Vitingenā. 

Saistībā ar vīrusa infekcijas "Covid -19" izplatību, Kokneses delegācijas plānotais brauciens uz Hanzas dienām un Vitingenu nenotiks. Vīrusa infekcijas izraisītās sekas ir līdzīgas visā Eiropā, arī sadarbības pilsētā Vitingenā ir atcelti visi pasākumi, sabiedriskās vietās var pulcēties ne vairāk kā divas personas.

Birģermeistars Andreas Ritter ar izpratni un cieņu ir pieņēmis koknesiešu lēmumu nedoties uz partnerpilsētu tikšanos šī gada jūnijā. "Partnerpilsētu tikšanās, kur nevaram viens pretim otram brīvi kustēties, nerada prieku. Kokneses un Vitingenas sadarbība necietīs, pārcelsim paredzētās aktivitātes uz nākošo gadu! Vēlu visiem koknesiešiem izturību un veselību!", teikts sadraudzības pilsētas vēstulē.

printēt Lasīt visu ziņu

Sociālo pakalpojumu saņemšana un nodrošināšana Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros notiek arī ārkārtas situācijā25.03.2020

Kopš 2019. gada novembra cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem ir iespēja saņemt dažādus sociālos pakalpojumus Individuālā budžeta modeļa izmēģinājumprojektā, kuru īsteno Labklajības ministrija sadarbība ar 10 Latvijas pašvaldībām, izmantojot Eiropas Sociāla fonda līdzfinansējumu.   

printēt Lasīt visu ziņu

Par brīvprātīgo palīdzības kustību25.03.2020

Labklājības ministrija informē par iespēju izmantot brīvprātīgo palīdzības kustības #paliecmajas platformu, lai nodrošinātu papildus palīdzību riska grupas iedzīvotājiem un tiem, kam ir jāievēro pašizolācija - https://paliec-majas.lv/!

Brīvprātīgo palīdzības kustības mērķis ir savest kopā brīvprātīgos ar cilvēkiem, kam palīdzība nepieciešama ir visvairāk - senioriem un citiem cilvēkiem pašizolācijā, kuriem noderētu kāds, kas aiziet uz veikalu vai aptieku. Visi brīvprātīgie un cilvēki, kuriem palīdzība ir nepieciešama, reģistrējas brīvprātīgo palīdzības kustības platformā, līdz ar to saziņa ar starp cilvēkiem ir droša!

Vairāk informācijas kustības mājaslapā - https://paliec-majas.lv/

Informācija arī par citām aktivitātēm ir pieejama Labklājības ministrijas mājaslapā - http://www.lm.gov.lv/lv/?option=com_content&view=article&id=91683

printēt Lasīt visu ziņu

Sāk darboties VID atbalsta tālrunis COVID-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem 25.03.2020

Lai sniegtu operatīvu un izsmeļošu informāciju visiem uzņēmējiem, kuru darbību  ietekmējusi COVID-19 pandēmija, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) no šī gada 25. marta sāk darboties īpaši tam izveidota atbalsta tālruņa līnija 67120020.

 Šis tālrunis darbosies darba dienās no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.15 līdz plkst. 17.00, bet piektdienās no plkst. 8.15 līdz plkst. 8.15-15.45. Zvanot uz to, ikviens uzņēmējs un saimnieciskās darbības veicējs varēs saņemt VID konsultantu atbildes uz jautājumiem par to, kādas atbalsta iespējas nodokļu jomā ir pieejamas, un kā tās saņemt gadījumā, ja uzņēmējdarbību ir skārusi COVID-19 izraisītā krīze.

printēt Lasīt visu ziņu

Piemiņas vietās ziedi un svecītes25.03.2020

Šodien, 25. martā – komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, Kokneses novadā bija paredzēti vairāki pasākumi, kuri saistībā ar ārkārtējo situāciju Latvijā ir atcelti.

Koknesē, Stacijas laukumā, pie pieminekļa un Bebru pagastā pie piemiņas akmens represijās cietušajiem Kokneses novada politiski represēto nodaļas biedri dosies individuāli, lai noliktu ziedus un iedegtu svecītes.

Lība Zukule, represēto nodaļas pārstāve, aicina iedzīvotājus šajā dienā arī savās mājās iedegt svecītes, pieminot tos, kuri uz mūžu palika svešumā un LTV 1. programmā pulksten 17 skatīties režisores Dzintras Gekas filmas "Tālā zeme Sibīrija. Tomskas apgabals 1949 – Petuhova, Teguļdeta, Asino" pirmizrādi. Dokumentālā filma ir par 2019. gada 4. augustā fonda "Sibīrijas bērni" organizēto braucienu uz Tālajiem Ziemeļiem, kurā piedalījās 27 cilvēki, kuri kā bērni izsūtīti uz Sibīriju vai tur piedzimuši. Brauciena dalībnieku vidū bija arī koknesiete Ilga Tiltiņa, kuras dzimšanas vieta ir Tomskas apgabala Teguļdetas rajona Skobļinas sādžā.

printēt Lasīt visu ziņu

Izveido vienoto diennakts tālruni 8345 ar Covid-19 saistīto jautājumu noskaidrošanai25.03.2020

Lai sniegtu atbildes uz dažādiem iedzīvotāju jautājumiem saistībā ar Covid-19 un tā dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, Valsts kanceleja sadarbībā ar uzņēmumu Tet ir izveidojusi vienotu bezmaksas informatīvo diennakts tālruni 8345.

Vienotā tālruņa galvenais uzdevums ir palīdzēt iedzīvotājiem labāk orientēties informācijā, kas saistīta ar Covid-19, un palīdzēt saprast, kurā iestādē vērsties pēc palīdzības. Zvani uz informatīvo tālruni 8345 tiks pieņemti, sākot no 24. marta plkst. 14.00. Jautājumi tiks pieņemti gan latviešu, gan krievu valodā; galvenais nosacījums – zvanītājam jāatrodas Latvijas teritorijā. Ārzemēs esošie neskaidros jautājumus aicināti risināt, zvanot uz Konsulārās palīdzības diennakts tālruni.

Īpaši sagatavoti operatori, kurus būs iespējams sazvanīt pa bezmaksas tālruni 8345, sniegs atbildes uz iedzīvotāju biežāk uzdotajiem jautājumiem. Ja iedzīvotāja uzdotais jautājums būs ārpus biežāk uzdoto jautājumu loka vai arī iedzīvotājam būs nepieciešama detalizētāka informācija, operators zvanītāju savienos ar atbildīgās institūcijas kontakttālruni (izņemot operatīvo dienestu tālruņus 110, 113 un numuru 8303, pa kuru var pieteikt analīzes pacienti ar SPKC noteiktajiem viegliem saslimšanas simptomiem – uz šiem numuriem kā līdz šim iedzīvotājam joprojām jāzvana pašam).  

printēt Lasīt visu ziņu

Būtiskas izmaiņas par atkritumu apsaimniekošanu23.03.2020

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums "Ķilupe" informē savus klientus, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, uzņēmums:

* turpina sadzīves un šķiroto atkritumu izvešanu klientiem pēc plānotā grafika;

* EKO dienas notiks pēc plānotā grafika, klienti individuāli tiks informēti par pakalpojuma sniegšanas laiku;

* pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē līdz 2020.gada 14.aprīlim. Klientu apkalpošana tiks nodrošināta attālināti, sniedzot konsultācijas telefoniski vai ar e-pastu starpniecību, tel. 65071222, 29104053, e-pasts: kilupe@gmail.com

* šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumi turpina darbu, tajos var nodot pudeļu un burku stiklu, papīru, kartonu, PET pudeles, nolietotu elektrotehniku, metālu. Ja klients apmeklē šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumu, aicinām sekot Veselības ministrijas norādēm un ievērot 2 metru distanci. 

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top