Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Aktualitātes

Jaunieši apgūst projektu rakstīšanu no idejas līdz realizācijai

22.11.2021

kjb_logo_1.jpglogo_jspa.jpgBiedrība "Kokneses jauniešu biedrība" īsteno projektu "ES savai NĀKOTNEI", kuru finansē Jaunatnes politikas valsts programmas projektu konkursa "Atbalsts jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai" ietvaros. 

Lasīt visu ziņu

Noslēgusies Kokneses muižas pils vēsturiski mākslinieciskā izpēte

22.11.2021

logo_zkp.jpgpklogo_koknese.jpgViena no kultūrvēstures liecībām Kokneses parka teritorijā ir Kokneses muižas ansamblis jeb Kokneses Jaunā pils, kuras veidols skatāms vēsturiskajos attēlos, bet dabā apjaušams tikai palikušajās pamatu un pagrabstāva drupās. Lai iegūtu uz zinātniskām metodēm balstītu pētījumu par pils pastāvēšanas vēsturi, biedrība "Pērses krasts" no 2021.gada maija līdz oktobrim īstenoja projektu "Kokneses muižas pils vēsturiski mākslinieciskā izpēte".

Lasīt visu ziņu galerija (3)

"No trokšņa līdz skaņdarbam" Pērses sākumskolā

22.11.2021

skolas_som.jpgProjekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 16. novembrī 1.-5.klašu skolēniem notika muzikāli izglītojoša nodarbība "No trokšņa līdz skaņdarbam" kopā ar Liepājas Simfoniska orķestra mūziķi. Izglītojošās un iesaistošās nodarbības mērķis bija veicināt bērnu piederības sajūtu latviešu tautas mantojumam - Kultūras kanonā iekļautajām latviešu tautasdziesmām.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Kokneses sporta centrā turpina darboties masieres privātprakse

22.11.2021

Kokneses sporta centrā savā privātpraksē darbu turpina masiere Aija Vītola. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 26551637.

Domes vadības tikšanās ar senioriem Koknesē

15.11.2021

23. novembrī pulksten 11 Kokneses kultūras namā Aizkraukles novada domes vadība tiksies ar Kokneses senioriem, lai pārrunātu dažādus  aktuālus jautājumus, saistītus ar senioru plānotajām aktivitātēm. Uz tikšanos aicinātas arī nevalstiskās organizācijas. Jautājumus un ierosinājumus jau iepriekš var iesniegt Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietniekam attīstības un sadarbības jautājumos Dainim Vingrim.

Lasīt visu ziņu

Apkopotas iedzīvotāju līdzdalības iespējas Aizkraukles novada pašvaldības darbā

22.11.2021

logo_kopa.jpgBiedrība "Aizkraukles rajona partnerība" 2021.gadā projekta Nr. 2021.LV/NVOF/MIC/031/10 "Iedzīvotāju stiprināšana par pilsonisko līdzdalību Aizkraukles rajona partnerības darbības teritorijā" ietvaros ir īstenojusi NVO fonda projektu, kura laikā visos bijušajos novados ir īstenotas šādas aktivitātes:

* sešas NVO domnīcas novados – Ērberģē, Secē, Skrīveros, Aizkrauklē, Iršos, Pļaviņās; ar rezultātu apkopojumu iespējams iepazīties ŠEIT;

* divi pieredzes apmaiņas braucieni – uz Pierīgas (Jaunolaines attīstībai, Mežinieku apkaimes attīstībai) un Sēlijas (Sēļu pūrs, Sēlijas salas, Dvietes vīnogas, Ūdenszīmes) biedrībām;

* divi semināri par iedzīvotāju tiesībām iedzīvotāju valdēs un lauku cilvēku līdzdalības rīkiem – Jaunjelgavā un Sunākstē.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Koknesē un Skrīveros varēs nodot nolietotās automašīnu riepas par samazinātu maksu

22.11.2021

AS "AJ Power Recycling" sadarbībā ar SIA "R Recycling" aicina autovadītājus līdz šā gada 15. decembrim SIA "Ķilupe" šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos – Skrīveros un Koknesē – nodot nolietotās automašīnu riepas par samazinātu maksu. Riepas tiek uzskatītas par videi kaitīgiem atkritumiem, tāpēc to pārstrādi ir jāuztic pārstrādes uzņēmumiem.

Kāpēc ir svarīgi nodot nolietotās riepas?

Pēc AS "AJ Power Recycling" datiem, katru gadu Latvijas tirgū tiek ievesti un novietoti aptuveni 26 tūkstoši tonnu jaunu un mazlietotu riepu, un, pēc spēkā esošajiem noteikumiem, vismaz 80% jeb 21 tūkstotis tonnu būtu jāsavāc un jāpārstrādā, bet ne vienmēr tā notiek. Svarīgs ir jautājums ne vien par grāvī un mežā izmestajām riepām, bet arī par vēsturiskajiem riepu uzkrājumiem, kas gadiem nav nodotas pārstrādei un ilgtermiņā nodara kaitējumu videi.

Lasīt visu ziņu

Patrīcija Eiduka desmitniekā FIS sacensībās Zviedrijā slidsolī

22.11.2021

eiduka_davos_2020_finish_2.jpgSvētdien, 21. novembrī,  Zviedrijā pēdējā dienā spēcīga sastāva FIS sacensībās distanču slēpošanā Kokneses novada pārstāve Patrīcija Eiduka 45 dalībnieču konkurencē 10km brīvajā stilā ar intervāla startu iekļuva desmitniekā, iegūstot 8.vietu un vienai no pasaules vadošajām slēpotājām Frīdai Karlsonei zaudējot 1:44, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top