Kokneses novada pedagoģiski medicīniskās komisijas sēde notiks 2019. gada 13. decembrī plkst.10:00 Kokneses pamatskolā - attīstības centrā.
"Svētki Ziemeļvalstīs" - tāda bija šā gada tēma Ziemeļvalstu literatūras nedēļai, kuru Ziemeļvalstis atzīmē novembra otrajā nedēļa. Mūsu bibliotēkā šī nedēļa pārtop par mēnesi, kad kopā lasām, pētām Ziemeļvalstu autoru darbos konkrēto tēmu un pārrunājam tās nozīmi mūsu dzīvēs.
Ar bērniem bibliotekārajās stundās pārrunājām svētku nozīmi, apspriedām svētku veidus, pētījām svētku un svinību atspoguļojumu Ziemeļvalstu autoru darbos un kopīgi lasījām fragmentu no A.Lindgrēnas grāmatas "Pepija Garzeķe", kur Pepija kopā ar draugiem svin savu dzimšanas dienu. Bērni bija sagatavojuši ilustrētas dāvanas un novēlējumus Pepijai dzimšanas dienā, mazākie jubilārei zīmēja svētku tērpu, un visi kopīgi dāvanu rotaļā dāvinājām dāvanas.
Domājot par vārda pedagogs nozīmi, mēs parasti iedomājamies personu, kas ir ieguvusi pedagoģisko izglītību un ir sagatavota mācīšanas un audzināšanas darbam izglītības iestādē, ar noteiktu profesionālo kompetenci – zināšanām, prasmēm, attieksmēm. Pedagoga kompetences izpaužas viņa profesionālajā darbībā, kura sevī ietver būtiskas komponentes: pētniecisko, pedagoģisko un organizatorisko darbību. Pedagogam mūsdienu mainīgajos apstākļos, kad notiek visu procesu pārvērtēšana, virzība uz kompetenču pieeju un lietpratību izglītības procesā, ir svarīga tālākizglītība un profesionālā pilnveide. Skolās ir nepieciešami radoši, domājoši skolotāji, kas spēj iekļauties Eiropas izglītības sistēmā, piemēroties jaunām vajadzībām, situācijām reālajā skolu dzīvē, iekļaujošā izglītībā, strādājot ar bērniem ar speciālām vajadzībām.
Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 6. A klases skolēnam Jānim Hermanim Liepiņam šī gada rudens vēl ilgi paliks atmiņā.
Jānis Hermanis tika uzaicināts piedalīties LTV spēlē "Gudrs, vēl gudrāks". Uz raidījuma ierakstu atbalstīt klasesbiedru devāmies visa klase kopā. Skolēniem bija iespēja būt klāt un redzēt, kā notiek gatavošanās raidījuma filmēšanai, kā noris pati filmēšana, un, protams, just līdzi un atbalstīt.
Jānis Hermanis izcīnīja iespēju pārstāvēt savu skolu arī finālā. Televīzijas komanda oktobrī viesojās Koknesē, sekojot zēnam gan mācību stundās, gan Mūzikas skolā, gan volejbola treniņā.
2019.gada 2.decembrī tiek izsludināts ikgadējais biznesa ideju konkurss "ESI UZŅĒMĒJS KOKNESES NOVADĀ!". Aicinām konkursā piedalīties ikvienu fizisku vai juridisku personu, kurai ir biznesa ideja un kura ir gatava to attīstīt saimnieciskās darbības uzsākšanai, jaunu pakalpojumu vai produktu radīšanai Kokneses, Bebru vai Iršu pagastā.
Konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji savu biznesa ideju realizācijai saņems naudas balvas (1.vieta – 1 500,00 euro, 2.vieta – 1000,00 euro, 3.vieta – 700,00 euro).
Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir līdz 2020.gada 14.februārim, plkst. 15:00.
Pieteikumi jāsagatavo atbilstoši konkursa nolikuma prasībām un jāiesniedz personīgi vai sūtot pa pastu Kokneses novada domē (2.stāvs, 2.kab.), Melioratoru ielā 1, Koknesē, vai ar elektronisko parakstu sūtot uz e-pastu dome@koknese.lv.
Jau trešo gadu novembra pēdējā nedēļā Ģimenes atbalsta centrā "Dzeguzīte" tiek svinēta Pateicības diena. Svētku sajūtu radīja viesu uzstāšanās, pateicības vārdi, skanīgās dziesmas un melodijas, ko sniedza Pērses pirmsskolas un sākumskolas bērni (pedagogi Daiga Andersone un Madara Jāņkalne), Bebru, Iršu un Kokneses pensionāri (vadītājas Mārīte Andersone, Maija Bērziņa un Zenta Bērziņa), Iršu sieviešu vokālais ansamblis (vadītāja Valda Kalniņa) un pašmāju ļaudis.
Šajā dienā īpaši tika sumināts mūsu seniors Juris Siliņš ar sava dzejas krājuma "Pilns Daugavas un Pērses spēka" izdošanu. Esam lepni par mūsu novadnieka radīto paliekošo vērtību.
Katra skolotāja darbības kodols ir viņa profesionālā kompetence, ko pedagoģijas profesore I.Maslo raksturo kā pieredzes gūšanas pamatotu spēju un pieredzes individuālu kombināciju, kā arī izglītības procesā iegūto un uz zināšanām, pieredzi, vērtībām un attieksmēm balstītu spēju, kas izpaužas prasmēs un gatavībā pedagoģiskajai darbībai. Kokneses pamatskola – attīstības centrs iesaistās starptautiskos projektos, lai pedagoģiskais personāls un skolas vadība gūtu pieredzi kvalitatīva, moderna mācību procesa organizēšanai un vadīšanai skolēniem ar speciālām vajadzībām, jo mūsdienu izglītībā ir svarīgi mainīt mācīšanās pieejas mērķi, panākt, lai skolēni spētu skolā apgūtās zināšanas un prasmes pārnest uz iepriekš neparedzētām dzīves situācijām, veidot dziļāku izpratni par katru apgūstamo jomu, mācīt prasmi pielietot zināšanas un paust savu attieksmi.