Noderīga informācija sociālā dienesta klientiem08.01.2021

Lai mazinātu saslimstības ar koronavīrusa COVID-19 izplatīšanos, un ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju, sociālais dienests turpina darbu, ievērojot sekojošus ierobežojumus:

  1. atceļ klientu konsultācijas klātienē, klientu konsultēšana darba telpās pieļaujama tikai galējas nepieciešamības gadījumos, kad attālināti to nav iespējams izdarīt, tikšanās laikā gan darbiniekam, gan klientam ir noteikts lietot individuālos aizsardzības līdzekļus;
  2. veic klientu apsekošanu dzīvesvietā tikai īpašos gadījumos, kas saistīti ar krīzes situāciju un iepriekš neparedzētiem apstākļiem, kas apdraud personu veselību un dzīvību, veicot klientu apsekošanu dzīvesvietā, darbinieki lieto individuālos aizsardzības līdzekļus;
  3. atceļ klientu apsekošanu dzīvesvietā, ja klients ir ziņojis, ka viņa sociālā situācija nav mainījusies;
  4. tiek pagarināti pakalpojumu pārvērtēšanas termiņi līdz laikam, kad ārkārtējā situācija tiks atcelta;
  5. sociālās palīdzības pabalstu izmaksu nodrošina, veicot pārskaitījumus uz klientu norādītajiem kontiem, maksimāli izvairoties no izmaksas skaidrā naudā;
  6. dokumentus pieņem attālināti, klienti tos var iesniegt izmantojot pasta pakalpojumus, nosūtot parakstītu ar drošu elektronisko parakstu e-pastā vai ievietojot iesniegumu sociālā dienesta priekštelpā novietotajā pastkastītē. Aizpildot iesniegumu, lūgums precīzi norādīt iesniedzēja personas kontaktinformāciju;
  7. nesniedz dušas pakalpojumu;
  8. veļas mazgāšanas pakalpojumu nodrošina tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. Pakalpojumu jāpiesaka telefoniski, zvanot dežurantei uz t.26479372

 Ja izsniegtās trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) izziņas  derīguma termiņš beidzies valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā, tas ir uzskatāms par pagarinātu uz ārkārtējās situācijas laiku un vienu kalendāra mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām. Šobrīd tas ir līdz 2021.gada 31.martam. Informāciju par trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) izziņas  derīguma termiņu klienti var uzzināt, sazvanoties ar sociālā dienesta darbiniekiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Apkopoti Zemgales Kultūras programmas – 2020 ieviešanas rezultāti12.01.2021

012_magazina_ainars_001.jpgkkf_logo.jpgApkopoti Latvijas Kultūrkapitāla fonda un akciju sabiedrības Latvijas Valsts meži atbalstītās Zemgales Kultūras programmas – 2020 ieviešanas rezultāti. Pašvaldību, nevalstisko organizāciju un privātpersonu konkursam iesniegto un apstiprināto projektu ieviešana noritējusi vīrusa Covid – 19 pandēmijas izraisītu ierobežojošu faktoru ietekmē, taču kopumā, nepilna gada laikā paveiktais devis būtisku pienesumu reģiona kultūras vērtību saglabāšanā un popularizēšanā, kultūrvides līdzsvarotā un kvalitatīvā attīstībā.

printēt Lasīt visu ziņu

Riekstiņciema rūķi iepriecina līdzcilvēkus12.01.2021

20201224_114844.jpgPirmssvētku laikā, gada nogalē, arī Iršu un Bebru pusē, ievērojot nepieciešamās distances, ļaudis apciemoja Grinčs, kurš šogad nebija plānojis nozagt Ziemassvētkus. (Izrādās, kāds ''svešais'' to bija izdarījis viņa vietā). Neraugoties uz to, ikviens jau zina, ka Ziemassvētkus nozagt nevar, jo tās ir sajūtas, kuras vienmēr ir mūsu sirdīs. Jau trīspadsmito gadu Riekstiņciema rūķu pulkā top dāvanas un dāvaniņas, pakas un paciņas, lai iepriecinātu līdzcilvēkus mums līdzās. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Brīnumainie sniegavīri Iršos12.01.2021

img_20210112_075542.jpgPirmais sniegs! Pirmais sniegs! 

Bērniem lielu lielais prieks! 

Sniega viļas lielas veļas, 

Sniega vīrs uz kalna ceļas. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Patrīcija Eiduka ar fenomenālu pēdējo posmu pirmā no Latvijas pabeidz "Tour de ski" trīsdesmitniekā 11.01.2021

2020_12_24_eiduka_2020nov.jpgVaronīgi nocīnoties līdz galam mokošajā pēdējā "Tour de ski" posmā pret "Alpe Cermis" kalnu un uzrādot 10km distancē brīvajā stilā ar masu startu ar neticamo 10. rezultātu (+ 1:29,2 ), Patrīcija Eiduka no Kokneses novada visos tūres posmos iekļuva Top30 un kļuvusi par pirmo no Latvijas slēpotājiem un pirmo Baltijas valstu sievieti, kura šo prestižo un grūto daudzposmu seriālu ir pabeigusi trīsdesmitniekā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Līdz šim tūri trīs reizes pabeigušajam Indulim Bikšem labākais rezultāts ir 39.vieta.

printēt Lasīt visu ziņu

Meteņos virtuāls masku gājiens07.01.2021

kok.jpgTuvojas Meteņi, kurus latviešu gadskārtā svin 6. februārī. Meteņa priekšvakarā iet masku gājienos, ko sauc par ķekatām, mūsu pusē arī par skutelniekiem. Meteņos izbeidzas ziema un ķekatās iešana, un nākamā dienā – Pelnu dienā sākas pavasaris un jauns gads.

Ja nevaram svētkus svinēt kopā, sagaidīsim Meteņdienu, piedaloties virtuālā masku gājienā! Kokneses kultūras nams un folkloras kopa "Urgas" aicina ieskatīties mūsu senču bagātajā tautas tradīciju pūrā un izgatavot savu Meteņdienas masku, lai pēc tam taptu arī jautrs foto, kuru līdz 28. janvārim jānosūta Kokneses kultūras nama direktorei uz e-pastu: inguna.strazdina@koknese.lv, norādot savu vārdu un uzvārdu.  

No 5. februāra par maskām, kuras būs skatāmas virtuālajā masku gājienā, varēs balsot Kokneses kultūras namā Facebook lapā. Virtuālā gājiena laikā ar padomiem par Meteņu svinēšanu dalīsies folkloras kopa "Urgas". Oriģinālāko masku autori saņems Meteņdienas sveicienu - pārsteiguma balvas.

printēt Lasīt visu ziņu

Atcerieties par drošību, apsildot mājokļus!08.01.2021

Iestājoties vēsākam laikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņem arvien vairāk izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kas saistīti ar apkuri. Ugunsgrēku iespējamie izcelšanās iemesli visbiežāk ir nepareiza vai bojātu apkures ierīču lietošana, netīrīti dūmvadi un nevērīgi atstāti degtspējīgi priekšmeti pie vai uz krāsns. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centa prognozes liecina, ka brīvdienās un nākamajā nedēļa gaisa temperatūra būtiski pazemināsies, tādēļ VUGD aicina iedzīvotājus ievērot piesardzību apsildot mājokļus!

 Kurinot krāsni, rīkojies apdomīgi!

Svarīgākais gada aukstajos mēnešos, kurinot vietējās apkures ierīces, ir ievērot elementāru piesardzību. Aizliets izmantot bojātus dūmvadus un krāsnis, kā arī tās pārkurināt. Ja mājokļa apsildīšanai tiek izmantota malka, jāpārliecinās, ka pagales nepārsniedz kurtuves izmērus. Savukārt kurināmajam un citiem degtspējīgiem materiāliem jāatrodas vismaz 1,2 metru attālumā no kurtuves atveres. Apkures iekārtas virsmai jābūt brīvai no degtspējīgiem materiāliem, piemēram, uz tās nedrīkst žāvēt drēbes un apavus. VUGD aicina, apsildot mājokli, vienmēr uzraudzīt apkures krāsnis un katlus, ja vien to tehniskās ekspluatācijas noteikumi neparedz citādi.

printēt Lasīt visu ziņu

No 12. janvāra bibliotēkās tiks atsākta grāmatu izsniegšana08.01.2021

136945552_1367933460215806_1873898417114563953_o.jpgPēc valdības lēmuma no 12. janvāra visas Latvijas bibliotēkas būs atkal atvērtas, lai tās varētu atsākt grāmatu izsniegšanu līdzņemšanai, bet bibliotēku lasītavas apmeklētājiem arī turpmāk  būs slēgtas.

Arī Kokneses pagasta bibliotēkas kolektīvs ar prieku gaidīs apmeklētājus. Kokneses pagasta bibliotēka šajā gadā varēs lasīt arī visdažādākos preses izdevumus.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top