Unikāls ekskursiju piedāvājums Kokneses viduslaiku pilsdrupu apmeklētājiem10.03.2020

"Kad pils ir redzēta, pa kreisi  trejdeviņus soļus sper. Tur karti radīsi, to vaļā ver"… tā sākas piedzīvojumi Kokneses viduslaiku pilsdrupās, kur šai sezonai izstrādāts īpašs ekskursiju piedāvājums pilsdrupu apmeklētājiem, tūristiem un vēstures interesentiem. 

Skolēni un pieaugušie varēs izvēlēties no plaša piedāvājuma ekskursiju programmām savai gaumei un piedzīvojumu garam vispiemērotāko.

Būs pieejamas trīs dažāda sarežģītības līmeņa orientēšanās spēles, piemērotas gan pirmklasniekiem, gan vēstures entuziastiem, divas dažāda veida ekskursiju programmas gida pavadībā par dzīvi viduslaikos – "Mūki Kokneses pilī" un "Tirgoņi Kokneses pilī", kā arī izlaušanās spēle (kvests) pagājušajā sezonā pilsdrupās atklātajā Moku kambarī. Ekskursiju vai spēļu dalībniekiem tiks izsniegta karte, uzdevumu lapa ar uzdevumiem un spēles veikšanai nepieciešamie atribūti.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Kokneses novada izglītības iestādēs turpinās projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai"09.03.2020

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā un Bebru pamatskolā turpinās aktivitātes, kas sniedz atbalstu skolēniem mācībās, ņemot vērā viņu intereses, spējas, talantus, arī grūtības un individuālu nodarbību nepieciešamību. Lielākā finansējuma daļa tiks atvēlēta mūsdienās augstu vērtētajai STEM jomai (matemātika, dabaszinātnes, tehnoloģijas), pievēršot īpašu uzmanību praktiskai pieejai un skolēnu intereses veicināšanai.

printēt Lasīt visu ziņu

Noslēdzies biznesa ideju konkurss iedzīvotājiem "ESI UZŅĒMĒJS KOKNESES NOVADĀ!"09.03.2020

Lai atbalstītu un motivētu novada iedzīvotājus jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanai un sekmētu saimnieciskās darbības attīstību novadā, arī 2019./2020.gadā norisinājās Kokneses novada domes izsludinātais Biznesa ideju konkurss iedzīvotājiem "Esi uzņēmējs Kokneses novadā!" 2020.gadam. Šogad konkursā tika iesniegti pieci pieteikumi. Konkursa pieteikumus izvērtēja vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija Kokneses novada domes pārstāvji, uzņēmēji un uzņēmējdarbības konsultanti. Biznesa ideju konkursu iedzīvotājiem Kokneses novada dome organizē kopš 2014.gada.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses mūzikas skolai būs jauns akordeons09.03.2020

Valsts Kultūrkapitāla fonds apstiprinājis Kokneses novada domes iesniegto projektu Nr.2020-1-MDM-M02023-P "Kokneses mūzikas skolas materiāli tehniskās bāzes uzlabošana".

Projekta rezultātā tiks iegādāts viens akordeons. Jauns akordeons būs būtisks papildinājums gan Kokneses mūzikas skolas akordeona klasei, gan mācību orķestrim, kas skolā darbojas jau 16 gadus. Orķestri sākotnēji dibināja un vadīja Iveta Bērziņa, bet, kopš 2016.gada orķestra vadība ir Karolines Vancānes rokās. Orķestra repertuārā ir populāri klasiskās, tautas mūzikas, rokmūzikas un popmūzikas skaņdarbi. Šobrīd mācību orķestra sastāvā muzicē 13 audzēkņi no 9 līdz 15 gadu vecumam.

Projekta ietvaros iegādātais mūzikas instruments veicinās mūzikas izglītības izcilību un ilgtermiņā tiks uzlabota profesionālās ievirzes izglītības kvalitāte, kā arī tiks veicināta  un paplašināta audzēkņu un pedagogu koncertdarbība.

printēt Lasīt visu ziņu

“Iršu kausā – 2020” uzvar mājinieki09.03.2020

29. februārī Iršu pagasta sporta hallē "IRŠI" norisinājās tradicionālais veterānu turnīrs volejbolā "Iršu kauss – 2020", kas pulcināja komandas no visiem Latvijas reģioniem. Šajā turnīrā gan vīriešu, gan sieviešu komandas visas spēles izspēlēja vienuviet hallē "Irši", katrs ar katru. 

Vīriešu komandas šajās sacensībās izspēlēja divus setus līdz 21 punktam, un tikai sīvās cīņās tika noskaidroti uzvarētāji. Tik līdzīgas cīņas netika redzētas, katrs izcīnītais punkts varēja mainīt gala iznākumu. Noslēgumā, lai noskaidrotu pašu labāko, bija jāizspēlē superfināls. Rezultātā vīriešu konkurencē par uzvarētājiem kļuva mājinieki – komanda "Irši", 2. vietu ieguva  komanda "Saulkrasti", bet 3. vietu izcīnīja komanda "Lubāna".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Latvijas Republikas tiesībsargs aicina iedzīvotājus piedalīties aptaujā09.03.2020

Tiesībsargs aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties aptaujā par  juridiskās palīdzības pieejamību administratīvajā procesā iestādē un tiesā.

Cilvēki savās ikdienas gaitās nereti ir administratīvā procesa dalībnieki, piemēram, pieprasot pensiju, slimības naudu, nodokļu pārmaksas atgūšanu vai lūdzot izsniegt ID karti, būvatļauju vai uzņemt bērnu skolā. Šie ir tikai daži administratīvā procesa piemēri.

 Laika posmā no 9.līdz 23. martam tiesībsargs veic aptauju, lai noskaidrotu, vai un ko iedzīvotāji zina par iespēju sarežģītu administratīvu lietu gadījumā, ievērojot cilvēka mantisko stāvokli, valsts vai pašvaldības iestādei lūgt segt izdevumus  par jurista vai advokāta pakalpojumiem.

printēt Lasīt visu ziņu

"Noskrien ziemu" finālposmā Koknesē vairāk kā 800 dalībnieku09.03.2020

Ziemas skriešanas seriāls "Noskrien ziemu" norisinās jau piekto sezonu. Un piektās sezonas noslēdzošo posmu šogad 8.martā uzņēma Koknese. Pirmie četri posmi tika aizvadīti Priekuļos, Salacgrīvā, Limbažos un Kuldīgā. Koknesei šāda sporta pasākuma uzņemšana ar tik lielu dalībnieku skaitu bija liels izaicinājums, bet viss noritēja ļoti veiksmīgi, jauki un forši. Un veselīgi sportiski.

printēt Lasīt visu ziņu

Pasaules nieru diena09.03.2020

Katru gadu marta otrajā ceturtdienā tiek atzīmēta Pasaules nieru diena, kuras mērķis ir veicināt izpratni par nieru būtisko lomu cilvēka organismā, samazināt nieru slimības un ar to saistīto problēmu ietekmi visā pasaulē. Šā gada tēma ir "Nieru veselība ikvienam un visur – no profilakses līdz slimību atklāšanai un vienlīdzīgai veselības aprūpes piekļuvei", īpaši akcentējot profilaksi kā būtisku faktoru nieru slimību novēršanai un aizkavēšanai.

printēt Lasīt visu ziņu

Noskaidroti trīs labākie "skaļie lasītāji" Koknesē09.03.2020

Februārī un martā 46 Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas piekto un sesto klašu skolēni piedalījās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības  (SkaLa) pirmajā kārtā.

Skolēniem bija jāizvēlas kāda sev tīkama grāmata, par kuru viņi pastāsta klausītājiem un skaļi nolasa paša izvēlētu fragmentu no šīs grāmatas, kā arī iepazīstina ar sevi. Lasītājam tiek dotas trīs minūtes, kurās tas viss jāizdara.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (30)

Jauns impulss sadarbībai ar Pleskavas apgabalu Krievijā09.03.2020

Lai sniegtu papildus zināšanas par biznesa vidi Latvijas kaimiņzemes Krievijas Pleskavas apgabalā ar vairāk nekā 600 000 iedzīvotāju, Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) bija noorganizējis mācību semināru pilsētu un lauku vidējā un mazā biznesa pārstāvjiem, kuri ieinteresēti attīstīt sadarbību ar līdzvērtīgiem partneriem tuvējās ārzemēs un paplašināt savu ražojumu noieta tirgu.

Mācības notika ar Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību instrumenta 2014.-2020. gadam projekta LV-RU-020 "Pleskavas un Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un veicināšana caur pārrobežu sadarbību" (SMEPRO) atbalstu. Projekta ieviešanas sākumposmā Latvijas pusē līdzīgas mācības jau notikušas uzņēmējdarbības speciālistiem, konsultantiem un citiem pakalpojumu sniedzējiem, taču tagad lietišķas informācijas aprites nodrošināšanā iesaistījušies arī paši uzņēmēji.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top