faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Kokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Par atvaļinājumiem22.06.2011

Bāriņtiesas priekšsēdētāja atvaļinājumā līdz 25.07.2011.

Sabiedrisko attiecību speciāliste atvaļinājumā līdz 07.08.2011.

printēt

Izskanējis Mūzikas un mākslas festivāls Infinitus 2011

18.06.2011 kur : Kokneses estrāde

18. jūnijā Koknesē norisinājās jau 4. Mūzikas un mākslas festivāls „Infinitus”. Visas dienas garumā Koknesē notika dažādas aktivitātes. Jau no pusdienlaika estrādē sacentās jaunie mūziķi. Šogad konkursā piedalījās 14 jaunās grupas – „Grupucis”, „Distance”, „Dragonfly”, „Love Emulation”, „DjaDja’s Recordings”, „The Crows”, „Whore Glamourama”, „The Same”, „Pogainie”, „Kaķis Maisā”, „Local Crew”, „Sound Machinery”. Grand Prix ieguva jaunie mūziķi no Rīgas - "Love Emulation", pirmajā vietā rīdzinieki – "Whore Glamourama". Žūrijas simpātijas balva tika festivāla visjaunākajiem dalībniekiem - grupai "Pogainie". Tāpat blakus estrādei ikviens varēja darboties radošajās teltīs - organizācijas „Mazpulki”, Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes organizācija, Ekonomikas un kultūras augstskolas pārstāvji, biedrība „Radi Vidi Pats”, loku šaušana „Erenimi”, kā arī iecienīta bija Dj telts, kurā darbojās Dj madVip, Dj flipis, Vidmant Maliken, Chriss K, B-MARK.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Apskati Kokneses pilsdrupas laikā, kad Daugavā pazemināts ūdenslīmenis

15.06.2011 - 12.07.2011 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

2011. gada laika periodā no 15. jūnija līdz 12. jūlijam AS „Latvenergo” veic Pļaviņu HES dambju augšas bjefa nogāžu betona virsmas stiprinājumu atjaunošanas remontdarbus mainīgajā ūdens līmeņa zonā, kuru izpildei AS „Latvenergo” šajā periodā uzturēs pazeminātu ūdens līmeni Pļaviņu HES ūdenskrātuvē.

Šajā laikā Daugavā būs ievērojami pazemināts ūdenslīmenis. Aicinām izmantot iespēju apskatīt akmeņainos Daugavas senlejas stāvkrastus un atsegtos Kokneses viduslaiku pilsdrupu pamatus! Šeit varēsiet redzēt, kā laika gaitā ūdens līmeņa svārstības bojājušas pilsdrupu pamatus. Lai saglabātu šo kultūrvēsturisko mantojumu, ik gadu notiek pilsdrupu pamatu nostiprināšanas darbi.

printēt Lasīt visu ziņu

Aizkraukles reģiona iedzīvotājiem par izmaiņām veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā15.06.2011

Ar 2011. gada jūniju SIA „Aizkraukles slimnīca” jāveic kvotu (valsts apmaksāto pakalpojumu summa) izmantošanas ierobežojumi, jo slimnīcai 2011.gadam iedalītā ambulatorā kvota ir 187 065 Ls. Līdz 2011.gada 1.jūnijam iedzīvotāji ir saņēmuši ambulatoros pakalpojumus kvotas ietvaros jau par 170 330 Ls.

Katrā pieņemšanā pie ārsta speciālista turpmāk kvotas ietvaros būs pieejami tikai 2 pacientu apmeklējumi dienā. Tas attiecas arī uz visiem izmeklējumiem.

printēt Lasīt visu ziņu

LTV turpina akciju „Top Latvijas Likteņdārzs!” un aicina vākt Latvijas laukakmeņus14.06.2011

Latvijas Televīzija, turpinot atbalstīt Likteņdārza izveides ideju, katru gadu aktualizē konkrētās akcijas mērķi un uzdevumus. Šogad tas ir dārza centrālās daļas - amfiteātra – pelēko akmeņu krāvums „Sirmais saulriets”. Tā izveidei nepieciešams ne tikai 600 000 pelēku Latvijas laukakmeņu, bet arī iedzīvotāju līdzdalība, darbs un finanšu līdzekļi dārza kopējai attīstībai.

Dodot savu ieguldījumu Likteņdārza tapšanā, pirmie savus akmeņus pelēkā akmens krāvumam 2010. gada atveda X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieki. 2010. gada 28. augustā savu akmeni atveda arī Likteņdārza aizbildnis, Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri. Kopš šī gada aprīļa atvesti jau pirmie 130 akmeņi, katrs ar savu stāstu.

printēt Lasīt visu ziņu

Ar Rietumu Bankas labdarības fonda līdzdalību uzsākti remontdarbi

Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā ir uzsākti remontdarbi rehabilitācijas kompleksa izveidei, kurā skolas – centra audzēkņiem varēs organizēt ārstnieciskās vingrošanas un stājas korekcijas, ritmikas un deju nodarbības, tiks ierīkota atsevišķa kustības terapiju telpa ar trenažieriem un sensorā istaba. Rehabilitācijas komplekss tiek veidots pārprojektētajās nedzīvojamajās iekštelpās – neizmantotajās baseina telpās.

Kokneses speciālā internātpamatskola – attīstības centrs 2010. gada nogalē iesniedza projekta pieteikumu Rietumu Bankas labdarības fonda konkursam par apkures sistēmas izveidi rehabilitācijas kompleksā. Rietumu Bankas labdarības fonda pārstāvji izvērtēja projekta pieteikumu, apmeklēja skolu un atzina, ka tas ir interesants, vajadzīgs un iecere atbilst izvirzītajām pamatnostādnēm un apstiprināja pieteikumu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Jāņu mācības Kokneses pilsdrupās

11.06.2011 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

Divas nedēļas pirms Jāņiem parasti sāk dziedāt Jāņu dziesmas. Tā kādreiz esot bijis. Nu jau vairākus gadus Kokneses folkloras kopa "Urgas" māca svinēt Jāņus, dziedam, dejojam, mācāmies rotaļas, pārrunājam, kā svinēti Jāņi katrā saimē pirms daudziem gadiem, ko katrs atceras no savas bērnības, jaunības, kā svin šodien.

Arī šogad koknesiešiem bija iespēja mācīties svinēt Jāņus. 11. jūnijā sanācām kopā Kokneses pilsdrupās, pinām vainagus, dziedājām un mācījāmies rotaļas, stāstījām savus Jāņu stāstus... Kad, Jāņu mācībām beidzoties, pajautāju, ko katrs paņems līdzi no šīs tikšanās, daudzi teica - rotaļas, citi teica - visu, jo paticis viss, ko darījām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Asnate piedalās Latvijas Talantīgo meiteņu 2011 festivālā09.06.2011

Mazā koknesiete Asnate Višķere piedalījās Latvijas Talantīgo meiteņu 2011 festivālā - konkursā, kurš notika 5.jūnijā Spīķeru koncertzālē. Par Asnates piedalīšanos konkursā stāsta viņas mamma Ingrīda: „Šāds pasākums notika jau 7.reizi. Tā mērķis ir dot iespēju talantīgiem bērniem demonstrēt savus talantus un daudzveidot iespējas turpmākiem sasniegumiem.

Konkurss notika 2 kārtās - pirmajā bija jāraksta eseja par noteiktu tēmu - šogad tā bija draudzība. Pēc tam pārdomāti jāaizpilda anketa. No 70 meitenēm uz 2.kārtu tika uzaicinātas 25. Finālā bija jāpārvar nedrošība un jāatbild uz visdažādākajiem žūrijas jautājumiem. Asnatei jautāja par flautas spēli, baletu, orķestri, Jāņu svinēšanu, autogrāfu kolekcionēšanu (tagad viņai ir arī žūrijas locekles, dejotājas Violas Abramovas autogrāfs). Bija jārāda arī savs priekšnesums. Te vislielākais paldies dziedāšanas skolotājai Leldei Gagainei - Kamzolei un Jānim Ostrovskim par mācīšanu, padomiem, jauko fonogrammu, iespējām uzstāties Kokneses pasākumos un Aizkraukles novada svētkos.

printēt Lasīt visu ziņu

Karstā laikā jānodrošina droši darba apstākļi07.06.2011

Iestājoties vasarai un karstiem laika apstākļiem, Valsts darba inspekcija atgādina, ka darba devējam darba telpās ir jānodrošina darba raksturam un nodarbināto fiziskajai slodzei atbilstošs mikroklimats. Valsts Darba inspekcija (turpmāk – Darba inspekcija) aicina darba devējus karstā laikā rūpēties par veselībai nekaitīgu darba vidi, nodrošinot atbilstošu gaisa temperatūru, gaisa relatīvo mitrumu un gaisa kustības ātrumu, atkarībā no fiziskās slodzes, kas nepieciešama attiecīgā darba veikšanai. Darba inspekcija atgādina, ka saskaņā ar Darba aizsardzības likumu, darba devējs ir atbildīgs par nodarbināto drošību un veselību darbā, nodrošinot viņu veselībai nekaitīgu darba vidi.

printēt Lasīt visu ziņu

Paziņojums par Kokneses novada attīstības programmas un teritorijas plānojuma izstrādes uzsākšanu06.06.2011

Kokneses novada domes deputāti 2011. gada 25. maija sēdē pieņēma divus novadam ļoti nozīmīgus lēmumus – „Par Kokneses novada attīstības programmas 2013.-2019.gadam izstrādes uzsākšanu” un „Par Kokneses novada teritorijas plānojuma 2013.-2024.gadam izstrādes uzsākšanu” (lēmumi Nr. 5.1. un Nr. 5.2, protokols Nr. 5), apstiprinot abu attīstības plānošanas dokumentu izstrādes darba uzdevumus, kuros iekļauti veicamie darbi un laika grafiks. Kokneses novada attīstības programmas un teritorijas plānojuma 1. redakciju plānots izstrādāt līdz 2012. gada 15. februārim, pēc kura plānots šos dokumentus nodot sabiedriskajai apspriešanai, organizējot 6 nedēļu garu sabiedriskās apspriešanas posmu. Aktuālākajai informācijai sekojiet līdzi pašvaldības mājas lapā www.koknese.lv.

printēt Lasīt visu ziņu

Maini, tirgo un pērc grāmatas krāmu tirdziņā

05.06.2011

5. JŪNIJĀ, KRĀMU TIRGUS IETVAROS, TIEK AICINĀTI VISI SKOLĒNI, STUDENTI UN PEDAGOGI MAINĪT, TIRGOT UN PIRKT DAŽĀDAS - LIETOTAS VAI JAUNAS - MĀCĪBU GRĀMATAS!

ESI AKTĪVS - DALIES AR DRAUGIEM!

1.SEPTEMBRIS PIENĀKS ĀTRI!

KOKNESES NOVADA VĒLĒŠANU KOMISIJAS PAZIŅOJUMS03.06.2011

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nolēmusi, ka tautas nobalsošana par 10. Saeimas atlaišanu notiks sestdien, 2011. gada 23.jūlijā.

Pamatojoties uz LR ”Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likuma II. nodaļu „Vēlēšanu komisijas un iecirkņa komisijas izveidošana un tās sastāva grozīšana”, lai nodrošinātu Tautas nobalsošanu par Saeimas atlaišanu, Kokneses novada vēlēšanu komisija aicina pieteikt vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļu kandidātus darbam sekojošos Kokneses novada vēlēšanu iecirkņos:

  1. Nr. 274 – (Bebru pagasta pārvalde, ”Papardes”, Bebru pagasts, Kokneses novads- 7 locekļi);
  2. Nr. 276 (Iršu pagasta pārvalde, „Kūlēni”, Iršu pagasts, Kokneses novads-7 locekļi);
  3. Nr. 278 (Kokneses novada dome, Melioratoru iela 1, Koknese, Kokneses novads- 7 locekļi).

Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus Iecirkņa komisijā ir:

printēt Lasīt visu ziņu

Nezaudē iespēju iegūt īpašumā zemi!02.06.2011

Saskaņā ar VZD rīcībā esošo informāciju, apmēram 172 personas lauku apvidos VZD Zemgales reģionālajā nodaļā (skat. attēlu) līdz 2010.gada 31.augustam nebija iesniegušas iesniegumu lēmuma pieņemšanai par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu.

VZD informē, ka, sakarā ar pieņemtajiem likuma grozījumiem, no 2011.gada 1.jūnija gan lauku zemes, gan pilsētas zemes izpircēji, kuri nav paspējuši noslēgt zemes izpirkuma līgumu ar Latvijas Hipotēku un zemes banku, to varēs izdarīt līdz 2011.gada 30.decembrim.

Lēmumu par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu varēs saņemt lauku zemes izpircēji, kuri līdz 2008.gada 1.septembrim bija pārskaitījuši privatizācijas sertifikātus par īpašumā iegūstamo zemi un līdz 2010.gada 31.augustam bija iesnieguši izpirkšanai pieprasītās zemes robežu plānu reģistrācijai Kadastrā.

printēt Lasīt visu ziņu

Comenius projekta dalībnieku viesošanās Koknesē02.06.2011

Skolniekiem ir sācies ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks, bet absolventiem priekšā vēl noslēdzošo eksāmenu un izlaiduma laiks. Šis ir laiks, kad atceras skolas mācību gada laikā piedzīvoto. Ir tādi brīži un dienas, par ko gribas domāt un ko gribas atcerēties atkal un atkal– tāpēc, ka atmiņas ir siltas, gaišas un pacilājošas. To var sacīt arī par aprīļa vidus nedēļu Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā, kad notika COMENIUS projekta „Māksla kustībā” konference. Četras dienas bija skaistas, notikumiem un emocijām bagātas, un to kulminācija bija starptautiskais muzikālais uzvedums „Lāčplēsis”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Dzīves stāstu konkurss01.06.2011

Eiropas Komisija kopā ar Eiropas Parlamentu un gaidāmo Polijas prezidentūru ir uzsākusi konkursu – reālās dzīves stāstu apkopošana par Eiropas pilsoņiem, patērētājiem un uzņēmumiem, kas izmantojuši Eiropas vienotā tirgus iespējas un, iespējams, saskārās ar izaicinājumu, kā to darīt: strādāt un dzīvot ārzemēs, ceļot, veikt pārrobežu darījumus, iepirkties internetā u.c.

Pieciem uzvarētājiem būs iespēja piedalīties vienotajā tirgus forumā Krakovā (Polijā) š.g. 3. – 4. oktobrī. Apkopotie dzīves stāsti kalpos kā sākums diskusijām vienotajā tirgus forumā.

Dzīves stāstu iesniegšanas termiņš ir š.g. 24. jūnijs. Lasīt vairāk par šo konkursu var mājas lapā: www.tellusyourstory.eu un vienotajā tirgus forumā http://ec.europa.eu/internal_market/top_layer/single_market_forum_en.htm. Informācija angļu valodā.

printēt
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top