Lapas karte
AA+A++
A AAA

Aktualitātes

Necerēti liela skolēnu atsaucība Likteņdārza sveču konkursā

12.11.2018

sveces.jpgAr necerēti lielu skolēnu atsaucību ir noslēdzies Likteņdārza sveču konkurss. Tajā piedalījās 150 klases no 74 Latvijas skolām, kopā savācot 1704,18 kilogramus sveču materiāla.

 Vislielākā atsaucība bija no Zemgales reģiona skolēniem - 60 klases no 22 skolām kopā savāca 685,31 kg sveču materiāla, viņiem seko Rīgas reģiona 51 klase no 20 skolām ar 554,15 kg, Latgales reģiona 14 klases no 13 skolām ar 186,40 kg, Vidzemes reģiona 10 klases no 9 skolām ar 160,37 kg un Kurzemes reģiona 15 skolas no 10 klasēm ar 117,95 kg sveču materiāla. Savukārt no klasēm pirmo vietu un īpašo balvu no Likteņdārza draugiem - hokeja kluba "Dinamo Rīga" saņem Ādažu vidusskolas 4.a klase, kuras skolēni bija savākuši 121.39 kg sveču materiāla. Otrajā vietā ierindojās Bauskas sākumskolas 6.b klase ar savāktiem 110.75 kg sveču materiāla, bet trešajā vietā - Tērvetes novada Augstkalnes vidusskolas 5.klase ar 58.35 kilogramiem.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Lāčplēša diena – patriotisma stunda jaunajai paaudzei

12.11.2018

img_5570.jpgKoknesē Lāčplēša dienas atceres pasākumi sākās ar piemiņas brīdi Baznīcas kapos, kur atdusas Lāčplēša Kara Ordeņa kavalieris Jānis Filipsons (1893-1966). Organizācijas "Daugavas Vanagi Latvijā" Kokneses nodaļas biedri ir uzņēmušies rūpes par šo atdusas vietu un jau vairākus gadus Lāčplēša dienā iededz svecītes un noliek ziedus tēvzemes aizstāvja piemiņai. Tāpat kā citus gadus kopā ar aktīvajiem koknesiešiem nelielajā atceres brīdī bija Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

"Daugavas Vanagi Latvijā" Kokneses nodaļas vadītājs Jānis Mārtinsons stāsta, ka viņi neaizmirst arī savus mūžībā aizsauktos biedrus, kuri apglabāti Atradzes kapsētā. "Kaut arī gadu skaits uz pleciem, tas ir mūsu pienākums.  Arī šajā reizē pie septiņām kapu kopiņām iededzām piemiņas svecītes," teic Jānis Mārtinsons.

Tradicionālais lāpu gājiens sākās pie Kokneses kultūras nama pēc Kokneses Dziedāšanas biedrības 150 gadu jubilejai veltītā koncerta.

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Lekcijas par bērnu uzturu

09.11.2018 10:00 kur : Pērses sākumskola

afisa_lekcijas_grutniecem_1.jpgKoknesē notiks lekcija jaunajiem un topošajiem vecākiem par svarīgiem mazuļu uztura jautājumiem līdz 3 gadu vecumam (piebarošanas uzsākšanu, vitamīniem, uztura daudzveidību, ko mazulim var un ko nevajadzētu dot atbilstošā vecumposmā, kā saprast, ja mazulis kaut ko nepanes utt.), bet Iršos un Vecbebros par sabalansētas ikdienas ēdienkartes paraugu skolas vecuma bērniem līdz 12 gadu vecumam un liekā svara profilaksi.

Lekcijas ir bez maksas un tiek rīkotas projekta nr. 9.2.4.2/16/I/019 "Koknese-veselīgākā vide visiem!" ietvaros.

Aicināti visi interesenti!

Lasīt visu ziņu

LABO DARBU NEDĒĻA PII “GUNDEGA” no 2018.gada 15.-21.oktobrim

09.11.2018

45245933_1082625151904919_184351189029093376_n.jpg45282898_1520498311426933_6010047655411974144_n.jpgTā kā šogad ir bagāts ozolzīļu gads, tad "Labo darbu" nedēļas ietvaros nolēmām čakli pastrādāt. Ikdienas rotaļnodarbībās esam iepazinuši meža zvērus, to dzīvesveidu, ēdienkarti. Redzējām video, kur meža cūkām un bukiem ozolzīles ir liels gardums. Bruņojušies ar spainīšiem, bērni katru dienu devās lasīt zīles. Pie veicamā darba ķērās ar lielu azartu un atbildības sajūtu. Labs sabiedrotais bija jaukais atvasaras laiks. Pateicoties bērnu čaklajām rociņām, ātri tika piepildītas sagatavotās kastes. Sazinājāmies ar Kokneses novada mednieku kolektīva “Ķepainis” prezidentu Jāni Bērziņu, kurš atsaucās uz mūsu piedāvājumu un atbrauca pēc salasītajām zīlēm. Rezultātā - prieks par padarīto darbu, nopelnīts salds pārsteigums no medniekiem un gardums meža zvēriem.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Valsts svētku nedēļā Galerijā Centrs būs skatāma Likteņdārzam veltīta izstāde

09.11.2018

izstade_gc.jpgGatavojoties Latvijas Republikas simtgades svinībām, no 10. līdz 19. novembrim tirdzniecības centrā "Galerija Centrs" būs skatāma vērienīgākajai 20. gadsimta Latvijas tautas piemiņas vietai Likteņdārzam veltīta izstāde. Izstādes laikā apmeklētājiem būs iespēja pasūtīt unikālu bruģakmeni ar savu, drauga vai tuvinieka vārdu, kas tiks iebruģēts Likteņdārza 18. novembra draugu alejā.

 Likteņdārzs ir unikāla par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei – mūsu gadsimta Brīvības piemineklis Jau desmit gadus Likteņdārzs top Latvijas sirdī – Koknesē, uz salas Daugavā ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu. Te apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu. Likteņdārzā tiek fiksēta tautas dzīvā atmiņa – katrs iestādītais koks, atvestais akmens ir ar konkrēta cilvēka, cilvēku grupas stāstu par Latvijas cilvēkiem un vēsturi.

Lasīt visu ziņu

Stāstnieku konkurss "Teci, teci, valodiņa" Ķegumā

09.11.2018

20181108_142158.jpg8.novembrī Ķeguma Komercnovirziena vidusskolā notika Piedaugavas novada Stāstnieku konkurss "Teci, teci, valodiņa". Tas bija pusfināls. Piedalījās 33 skolēni no Ķeguma, Lielvārdes, Jumpravas, Lēdmanes, Aizkraukles, Kalsnavas, Pļaviņām un Kokneses. No I.Gaiša Kokneses vidusskolas konkursā piedalījās Egija Dardete, 1.b klase, Samanta Dardete, 4.a klase, Haralds Luste, 4.a klase, Kristija Rotkāja, 5.b klase, Krista Strazdiņa, 8.a klase. No 33 skolēniem uz finālu tika izvirzīti 8 labākie stāstnieki. Arī mūsu Egija, Samanta un Krista! Lai veicas! Turēsim īkšķus!!! Stāstnieku konkursa fināls notiks Rīgā, 1 decembrī.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Noslēdzies trīs gadus ilgušais HANZAS projekts

08.11.2018

hanzas_logo.jpgŠogad rudenī noslēdzies viens no nozīmīgākajiem Kokneses novada domes projektiem HANSA jeb  "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai", kas ilga no 2015.gada oktobra un kurā kopā darbojās vienpadsmit partneri no trijām valstīm – Latvijas, Igaunijas un Zvedrijas. Projekta noslēguma sanāksme tika organizēta 25.septembrī vadošā partnera – Gotlandes tūrisma attīstības aģentūras "Inspiration Gotland" pārstāvētajā pilsētā Visbijā. Reizē ar noslēguma sanāksmi tika īstenota pēdējā kopīgā aktivitāte – IT mārketinga apmācības projekta partneru tūrisma speciālistiem. No Kokneses apmācībās un projekta sanāksmē  piedalījās Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite, informācijas konsultante Santa Midere un projekta koordinatore Māra Bitāne.

Septembra mēnesī tika īstenotas noslēdzošās aktivitātes projektā – izveidots Kokneses novada reprezentatīvais buklets, kā arī tūristiem domāta salokāma karte vairākās valodās, kas kalpos kā novada mārketinga materiāls izstādēs, gadatirgos, reģionālos un starptautiskos tūrisma pasākumos. Vēl A6 šosejas malā Kokneses centrā uzstādīts āra baneris ar Kokneses - Hanzas pilsētas simboliku, lai veicinātu Kokneses atpazīstamību kā kādreiz varenajai Hanzas savienībai piederošu vietu.

Lasīt visu ziņu

Pēdējās aktivitātes projektā "AttractiveFORyou"

08.11.2018

latlit_logo_lat_full_cmyk.jpgKokneses novada domes īstenotais projekts "AttractiveFORyou" jeb "Ilgtspējīgu tūrisma pakalpojumu attīstība un tūrisma infrastruktūras pieejamības uzlabošana" Nr.LLI-211 tuvojas noslēgumam. 30.septembrī Jēkabpilī notika projekta noslēguma sanāksme un projekta partneru kultūras kolektīvu dalība Jēkabpils rudens gadatirgū. Koknesi pārstāvēja folkloras kopa "Urgas", Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite un projekta vadītāja Māra Bitāne.

Projekta pēdējos mēnešos līdz šī gada decembra beigām vēl tiks īstenotas vairākas aktivitātes Kokneses novadā saistībā ar tūrisma piedāvājuma uzlabošanu – tiks izveidots audiogids sešās valodās Kokneses pilsdrupās, iegādātas lielformāta spēles āra apstākļiem (puzle, domino, cirks, ķekatas), izveidots dizains pašvaldības reprezentatīvajam stendam dalībai starptautiskajās un reģionālajās tūrisma izstādēs un gadatirgos, izveidota ar virtuālajām brillēm skatāma virtuālā 360 grādu panorāmas tūre ar 12 populārākajiem apskates objektiem Kokneses novadā.

Lasīt visu ziņu

Par ziemas dienestu un pašvaldības ceļiem

08.11.2018

Kokneses novada dome 2018. gada 31. oktobra domes sēdē iepazinās ar sagatavoto informāciju par ziemas dienestu, pamatojoties uz Ministru kabineta  09.03.2010. noteikumiem Nr.224 "Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli" un pieņēma zināšanai informāciju  par dienestu gatavību  ziemas dienesta darbu uzsākšanai Kokneses pagastā, Bebru pagastā un Iršu pagastā.

Domes sēdē noteica, ka ziemas dienests darbu uzsāk ar 2018.gada 1.novembri un darbu pabeidz ar 2019. gada 31. martu, kā arī apstiprināja autoceļu vai to posmu un ielu uzturēšanas klases sarakstu 2018./2019. gada ziemas periodam.

Lasīt visu ziņu

Līdz 15.novembrim veicams kārtējais nodokļa maksājums

08.11.2018

nekustama_ipasuma_nodokla_maksasanas_termini_1.jpgAtgādinām, ka līdz 2018. gada 15.novembrim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu "Par nekustamā īpašuma nodokli", nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā - avansa veidā (ja termiņš ir brīvdiena, tas tiek pārcelts uz tuvāko darba dienu).

Nomaksāt NĪN iespējams pašvaldības norēķinu punktos, bankā, internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv. Veicot maksājumu internetbankā, būtiski ir pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top