Mobilizē pieejamo atbalstu lietavu izraisītajos plūdos cietušajiem lauksaimniekiem19.09.2017

Pirmdien, 18. septembrī, Zemkopības ministrijas Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvajā padomē zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar lauksaimniekiem apsprieda ārkārtējo situāciju, kas daudzviet lauku reģionos izveidojusies pēc nelabvēlīgajiem meteoroloģiskajiem apstākļiem vasarā un ilgstošajām lietavām septembrī. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs informēja lauksaimnieku organizācijas par Zemkopības ministrijas rīcību, lai palīdzētu zemniekiem pārvarēt plašo postījumu sekas.

 Līdz 2. oktobrim Lauku atbalsta dienests (LAD) turpinās pieteikumu pieņemšanu kompensācijām un applūdušo teritoriju apsekošanu 29 novados Latgalē, Vidzemē un Sēlijā, kuros izsludināta ārkārtējā situācija plūdu seku novēršanai. Saskaņā ar LAD pašreizējiem datiem Latgalē, Vidzemē un Sēlijā ir applūduši ap 20 tūkstoši hektāru sējumu. No lauksaimniekiem jau saņemts 700 pieteikumu kompensācijām par plūdu izpostītajām lauksaimniecības platībām, taču šo pieteikumu skaits, ņemot vērā kārtējās postošās lietavas šīs nedēļas sākumā, varētu pieaugt. Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvajā padomē šodien nolemts, ka par izpostītajām platībām, kurās iesēti griķi un kukurūza, LAD pieteikums pieņems līdz 15. oktobrim. Saskaņā ar prognozēm pēc spēcīgajām lietavām šajā nedēļā appludināto sējumu platība turpinās palielināties.

printēt Lasīt visu ziņu

Kā rīkoties, ja mežā sastopies ar lāci? 19.09.2017

printēt

Rūjienas pašvaldības darbinieki viesojas Koknesē18.09.2017

Rūjienas novada domes un iestāžu darbinieki 15. septembrī viesojās Kokneses novada domē, lai gūtu jaunu pieredzi pašvaldības darbā un iepazītu Kokneses ievērojamākās apskates vietas. „Pagājušajā gadā mēs devāmies pieredzes apmaiņas braucienā uz Rūjienas novadu un baudījām rūjieniešu viesmīlību. Tagad priecājāmies kolēģus uzņemt savās mājās,” stāsta domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.  

Tikšanās reizē par pašvaldības darba prioritātēm un sasniegumiem nelielā prezentācijā iepazīstināja domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs. Viesiem bija iespēja tikties ar mūsu pašvaldības darbiniekiem un dalīties pieredzē dažādu nozīmīgu jautājumu risināšanā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Izstādē „Daugavai būt” Voldemāra Jākobsona skulptūra „Salst”18.09.2017

No 21. septembra līdz 17. decembrim Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM), Brīvības bulvārī 32, Rīgā, varēs aplūkot izstādi "Daugavai būt". "Uz vērienīgo izstādi no tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālās mājas – muzeja Bebru pagasta „Galdiņiem”  kā deponējums aizceļojusi mākslinieka skulptūra ar nosaukumu „Salst”. Savukārt  Lindas Šmites grāmata "Āmurbrālis, akmens cietais" ir muzeja "Galdiņi" dāvinājums," stāsta Justīne Pastore, tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālās mājas - muzeja vadītāja.

No 1938. gada līdz 1965. gadam šī nelielā granītā veidotā skulptūra koknesiešus un tūristus priecēja Pērses krastā pie dižā Pērses upes ūdenskrituma. Lai arī mākslinieks savam darbam bija devis nosaukumu "Salst", vietējie iedzīvotāji un Pērses apjūsmotāji to dēvēja par Pērses meiteni. Vecākās paaudzes koknesieši stāsta, kā bērnībā ar vecākiem devušies uz Pērses krastu, kur mīļākā vieta bijusi pie ūdenskrituma un Jākobsona granīta meitenes. Kad sākās Pļaviņu HES celtniecība un Pērses ūdenskritumam draudēja iznīcība, Voldemārs Jākobsons Pērses meiteni pārveda uz mājām - saviem "Galdiņiem", kur tā joprojām dzīvo savu dzīvi un glabā atmiņu stāstus par laiku, kad klausījās, kā čalo Jākobsona mīļākā upe Pērse.

printēt Lasīt visu ziņu

Hidrotehnisko būvju apsekošanai Pļaviņu HES un Ķeguma HES ūdenskrātuvēs pazeminās ūdens līmeni18.09.2017

Rūpējoties par hidrotehnisko būvju drošumu, AS „Latvenergo”  23. un 24. septembrī no plkst. 8.00 līdz 17.00 veiks to apsekošanu.

 Šo darbu sagatavošanās procesam un nodrošināšanai Pļaviņu HES ūdenskrātuvē no šodienas, 18. septembra, līdz 22. septembrim pakāpeniski pazeminās ūdenslīmeni līdz atzīmei 69,25 metri Latvijas augstumu sistēmā (LAS-2000,5).

printēt Lasīt visu ziņu

Valsts asinsdonoru centrs aicina uz donoru dienu un lekciju18.09.2017


19. septembrī Kokneses kultūras namā no pulksten 10 līdz 13 valsts asinsdonoru centrs (VADC) organizē donoru dienu, bet pulksten 14:20 Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā  aicina uz lekciju par asins ziedošanu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)

Kartupeļu lasīšana ziemai18.09.2017

23. un 24. septembrī, ja laika apstākļi būs labvēlīgi un būs iespējams izkratīt ar tehniku kartupeļus, tad  ZS "Sidrabi" piedāvā iespēju blakus Rīteru karjeram piedalīties kartupeļu novākšanas talkā. Platība 0.9 ha. Par precīzāku laiku, vietu un nosacījumiem, lūdzu, zvanīt Inetai Sproģei 26593210.

printēt

Kokneses novada Iršu pagastā maina pasta nodaļas darbības modeli 18.09.2017

Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ Kokneses novada Iršu pagastā no 2017.gada 20.oktobra tiek mainīts Iršu pasta nodaļas darbības modelis un darbalaiks, pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām. Turpmāk Iršos pasta pakalpojumi tiks nodrošināti jau esošajā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā Kūlēni katru darbdienu no plkst.14.30 līdz 15.30. Iedzīvotāji arī turpmāk saņems visus nepieciešamos pakalpojumus pasta pakalpojumu sniegšanas vietā vai arī varēs izvēlēties saņemt tos pie pastnieka savā dzīvesvietā.

Ievērojot niecīgo pakalpojumu pieprasījumu, kas Iršu pasta nodaļā ir vidēji tikai seši sūtījumi darbdienā un rada ikgadējos zaudējumus Latvijas Pastam 3500 eiro apmērā, tiek mainīts pasta nodaļas darbības modelis, bet iedzīvotājiem arī turpmāk būs pieejami visi nepieciešamie pasta pakalpojumi. 

printēt Lasīt visu ziņu

Svarīgi novada lauksaimniekiem!18.09.2017

Visi novada lauksaimnieki, kuriem lietavu dēļ ir nodarīti būtiski bojājumi, aicināti ierasties Kokneses novada domē, 6. kabinetā līdz rītdienas, 19. septembra pēcpusdienai, un parakstīt iesniegumu Kokneses novada domei, lai ārkārtas domes sēdē varētu pieņemt lēmumu lūgt Zemkopības ministrijai izsludināt ārkārtas situāciju Kokneses novadā.

 Jāapzinās, ka vajadzētu parakstīt iesniegumu tikai tiem lauksaimniekiem, kuriem patiešām rodas būtiski zaudējumi.

 Ja iespējams, lūdzu, nofotografējiet savus laukus, kur nevar novākt labību. Var arī fotogrāfēt laukus, kur jau ir iesēti ziemāji, bet iet bojā lietavu dēļ. Fotogrāfēt laukus, kur plāno sēt ziemājus, bet nevar mitruma dēļ, nav nepieciešams.

Ja būtisku zaudējumus rada nenopļautie zālāji lopbarībai un tas ir fotogrāfjā parādāms, tad arī to var fotogrāfēt.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top