faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Talka Dienas centrā

06.05.2011 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

Pēdējā aprīļa nedēļa Ģimenes atbalsta dienas centrā (DC) pagāja, gatavojoties Lielajai talkai – minētas mīklas saistībā ar vides tīrību, zīmēti „cūkmeni” (darbi apskatāmi DC telpās) un lasīti visādi noteikumi, kas jādara, kā jāģērbjas, lai būtu droši „talkot”. Īsumā – kopā mūsu teritorijā talkā piedalījās no 25-30 cilvēku un 2 četrkājaini draugi – suņi. Tīrījām no vienas pārbrauktuves līdz otrai gar dzelzceļa sliedēm un nedaudz arī krautuvē – kopumā savācām vairāk kā 100 maisus pilnus ar atkritumiem.

DC vadītāja Līva Skābarniece

Nūjošana Koknesē maijā un jūnijā05.05.2011

Nūjošanas nodarbības katru sestdienu:

7. maijā pl. 8.00 – instruktore Zigrīda (nodarbība - 2.00 Ls, nūju noma- 0.50 Ls, pensionāriem: nodarbība - 1Ls, nūjas – bezmaksas), pulcēšanās pie Kokneses sporta centra (peldbaseina);

14. maijā – Kokneses novada tūrisma sezonas atklāšanas svētkos (pilna pasākuma programma-www.koknese.lv) nūjošana (1,5h) sertificētu instruktoru vadībā. Nūjot gribētāji varēs izvēlēties kādu no piedāvātajiem starta laikiem: 8.00; 10.00; 11.00. Sākums no zaļā tirgus laukuma. Nodarbības un nūju noma bezmaksas (uzrādot personu apliecinošu dokumentu);

21. maijā pl. 8.00 – instruktore Zigrīda (nodarbība - 2.00 Ls, nūju noma- 0.50 Ls, pensionāriem: nodarbība - 1Ls, nūjas – bezmaksas), pulcēšanās pie Kokneses sporta centra (peldbaseina);

printēt Lasīt visu ziņu

Mikroautobusa grafiks uz Atradzes kapsētu05.05.2011

Ņemot vērā iedzīvotāju pieprasījumu, ar š.g. 18. maiju katra mēneša pirmajā un trešajā trešdienā iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja bez samaksas aizbraukt uz Atradzes kapiem. Mikroautobusa maršruts un atiešanas laiks:

DatumiAtiešanas laiks no Stacijas laukumaAtiešanas laiks no vidusskolas vārtiemIzbraukšana no Atradzes kapsētas
18. maijs, 1. jūnijs, 15. jūnijs, 6. jūlijs, 20. jūlijs, 3. augusts, 17. augusts, 7. septembris, 21. septembris, 5. oktobris.15.0015.0516.00
printēt

Speciālistu piesaiste kapacitātes stiprināšanai03.05.2011

Veiksmīgi norit Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta Nr.1/DP/1.5.3.1.0/10/IPIA/VRAA/069 „Projekta koordinatora un sociālā darbinieka piesaiste Kokneses novada pašvaldības administratīvās kapacitātes stiprināšanai” realizācija.

2010.gada 1.oktobrī Kokneses novada domes Attīstības nodaļā darbu uz pilnu slodzi uzsāka projekta koordinatore Anda Mikāla. Darba līgums noslēgts uz noteiktu laiku – līdz 2013.gada 31.janvārim. Atlīdzība projekta koordinatorei pirmos 22 mēnešus tiks finansēta no Eiropas Sociālā fonda un pēdējos 6 mēnešus no Kokneses novada domes budžeta līdzekļiem.

Galvenie amata pienākumi:

printēt Lasīt visu ziņu

Suminot Gundegas vārdu

28.04.2011 kur : Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāde Gundega

28. aprīlī svētki Gundegai un svētki bērnu priekam. Zaķis ar Lapsu aicināja uz diskotēku, veiklības pārbaudi „Meža kaķī”, braukšanu ar mašīnām pēc ceļu satiksmes noteikumiem, rotaļām un spēlēm, zīmēšanu ar krāsu pistolēm. Katra grupa gatavoja dāvanu – rotāja vienu Gundegas burtu.

Meklē Lieldienu Zaķa pārsteigumu

28.04.2011 kur : "Dzeguzīte", ģimenes atbalsta centrs

Iršu pagasta pirmsskolas vecuma bērni 28. aprīlī ĢKC „Dzeguzīte” laukumā ar dziesmām un rotaļām, veicot dažādus uzdevumus, devās meklēt Lieldienu Zaķa pārsteigumu. Pasākums bērniem tapa ar biedrības „Palīdzi man izaugt” iegūto finansējumu, piedaloties Hipotēku bankas klientu kluba „Mēs paši” projektu konkursā. Atrast Lieldienu Zaķa paslēptās olas, pa ceļam, lasot Zaķa atstātās vēstules, bērniem palīdzēja viņu draugi lācis Krācis, lapsa Capsa, kaķis Strīpiņš un zaķene Minnija. Ik apstāšanās vietā, bērni, izpildot Zaķa norādītos darbiņus, atrada nevis olas, bet dzijas kamoliņus. Izrādījās, ka Lieldienu Zaķa olas pavisam nejauši bija nokļuvušas lapsas Capsas mugursomā. Viltniece apsolījās laboties un bērni tika pie ilgi meklētā pārsteiguma. Vislielākais prieks viņiem bija par Zaķu mammas ierašanos ar gardu cienastu. Pasākumā bērni iemācījās jaunas dziesmas un rotaļas, un saulainajā pļaviņā atvadījās no saviem draugiem līdz nākamajai tikšanās reizei.

Kokneses Novada Vēstis

Palīdz tapt "Likteņdārzam", dāvinot mākslas darbus27.04.2011

Pēc šā gada martā notikušā labdarības pasākuma - pianista Vestarda Šimkus koncerta un pirmās "Likteņdārzam" veltītās Latvijas mākslinieku darbu izsoles - "Likteņdārzs" - turpina dāvinājumā saņemt mākslas darbus nākamajai izsolei, kas paredzēta pēc gada.

Mākslinieks Valdis Opmanis kopā ar mākslinieka Alfeja Bromulta (1913 - 1991) sievu Tirzīti Bromulti "Likteņdārza" tapšanai veltījuši sešus Alfeja Bromulta darbus, kuros attēlota Kokneses puse - Staburags, Kokneses pilsdrupas, kā arī divus darbus ar tēlnieces Aleksandras Briedes skulptūru "Daina". Darbi tapuši 1962. un 1963 gadā – laikā, kad Alfejs Bromults strādāja Kokneses pusē. Alfejs Bromults bijis viens no populārākajiem savas paaudzes gleznotājiem. Gleznojis ainavas, ziedus un portretus reālistiskā manierē. Lielu nozīmi pievērsis kolorītam.

Trīs sava vīra - Riharda Skrubja (1928 - 1995) darbus "Likteņdārzam" uzdāvinājusi viņa sieva Dzidra Skrube. Starp tiem arī mākslinieka Riharda Skrubja gadā veidotais plakāts (linogriezums) kinofilmai "Purva bridējs" ar Vijas Artmanes atveidoto Kristīni līgavas tērpā. Zīmīgi, ka, rakstot "Purva bridēju", Rūdolfs Blaumanis dzīvoja un strādāja Koknesē par skrīveri. Ceturtais Dzidras Skrubes dāvinājums ir Jāņa Riekstiņa oforts „Ķīšezers”, kas tapis 1967. gadā.

Jau kopš pašiem "Likteņdārza" tapšanas pirmsākumiem tā tapšanā ar sirdi, darbiem un līdzekļiem iesaistījušies Latvijas politiski represēto apvienības biedri. Latvijas Politiski represēto apvienības valdes sekretāre, Ogres Politiski represēto kluba valdes locekle Dagnija Liepiņa Fondam uzdāvinājusi divas gleznas no privātās kolekcijas - K. Sniedzes 1980. gadā tapušo gleznu un Margaritas Peilānes (1915 – 1996) „Pavasaris”. Ceļā uz Fondu ir arī Strenču politiski represēto biedrības priekšsēdētājas Dzintras Lezdiņas dāvātās gleznas.

Fotogrāfs Leons Balodis, kurš izsoles rīkotājiem sagādāja pārsteigumu, izsoles dienā piedāvājot izsolei 1966. gadā tapušo Kokneses pilsdrupu fotogrāfiju, vienu no Kokneses fotogrāfijām apsolījis arī nākamā gada izsolei.

Lai palīdzētu tapt „Likteņdārzam” kā mūsu dāvanai Latvijai 100 gadu dzimšanas dienā, katrs ir aicināts līdzdarboties - iegādājoties ziedojumu zīmes, piezvanot uz pastāvīgo ziedojumu tālruni 9000 6787, iestādot koku, atvedot pelēko akmeni „Likteņdārza” amfiteātrim vai ziedojot līdzekļus uz „Likteņdārza” norēķinu kontu un tagad arī – dāvinot mākslas darbus.

Tuvāka informācija par projektu – www.liktendarzs.lv.

printēt

Lieldienu svinības Koknesē

24.04.2011

24. aprīlī Kokneses Zaļā tirgus laukumā notika Lieldienu iedziedāšana, iedancošana un iešūpošana. Pirms šūpošanās un olu ripināšanas cīņām, ar svētku koncertu iepriecināja folkloras kopa "Urgas" un deju kolektīvs "Liepavots".

Priecīgas Lieldienas!21.04.2011

Lai piepildās,

Lai ienāk diena logā,

Lai ejam, tumsu nometuši nost,

Ar tīru sirdi un ar tīrām rokām

Ikviens uz savu augšāmcelšanos.

/L. Brīdaka/

Novēlam Kokneses novada iedzīvotājiem gaišu Lieldienu gaidīšanas laiku, lai pavasara saulgrieži ik mājā ienes mieru un svētību!

Kokneses novada dome

printēt

Bibliotēka krēslas stundā

19.04.2011 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

No 18. - 24. aprīlīm visā Latvijā notiek Bibliotēku nedēļas pasākumi, kuru mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību bibliotēkām un to pakalpojumiem. 18. aprīlis ir īpašs arī Kokneses pagasta bibliotēkai, jo šajā dienā tā svin savu 88. dzimšanas dienu.

Kokneses pagasta bērnu un pieaugušo bibliotēkās 19. aprīlī notika pasākums "Krēsla bibliotēkā". Tam izvēlējāmies arī neparastāku laiku - no plkst. 20.00 - 22.00. Pasākuma ideja bija parādīt apmeklētājiem, ka bibliotēkā ir interesanti lieliem un maziem jebkurā laikā. Pasākuma sākumā visi iepazinās ar bibliotēkas telpām, seniem un jaunākiem notikumiem īpaši veidotā fotostāstā. Pieaugušie uzzināja par sistēmas "Alise" iespējām, pasūtot, apskatot grāmatu fondu, izmēģināja roku grāmatu meklēšanā, izsniegšanā. Mazie apmeklētāji ar prieku izspēlēja dažādas atrakcijas, krāsoja, skenēja grāmatas....Visi kopā, dzerot tēju, sapratām, ka šīs 2 stundas bija ļoti neparastas un interesantas mums visiem, tādēļ nolēmām nākamgad tikties visi atkal Krēslas stunā. Gaidīsim arī Jūs!

Ingrīda Višķere, bibliotekāre

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija konsultēs Kokneses novada pašvaldības iestāžu darbiniekus un iedzīvotājus19.04.2011

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija 2011. gada 21.aprīlī piedāvā konsultācijas Kokneses novada pašvaldības iestāžu darbiniekiem un iedzīvotājiem:

 • Bērnu, vecāku un pieaugušo tiesības, pienākumi un atbildība;
 • Konfliktsituācijas izglītības un citās iestādēs, kas nodrošina pakalpojumus bērniem;
 • Saskarsmes jautājumi un citi jautājumi, kas saistīti ar bērnu tiesību un interešu nodrošināšanu;
 • Novada speciālisti tiks informēti par aktualitātēm ar bērnu tiesībām saistītos jautājumos, būs iespējams uzdot jautājumus un diskutēt.

Konsultācijas paredzētas no plkst. 11.00 līdz 13.00 iestāžu darbiniekiem, no 13.00 līdz 14.00 iedzīvotājiem Kokneses novada domē, Melioratoru ielā 1, 1. stāvā sēžu zālē.

Gadījumā, ja ir jautājumi, uz kuriem nepieciešamas atbildes, lūgums minētos jautājumus vai citus priekšlikumus iepriekš atsūtīt uz e-pastu: liga.berzina@bti.gov.lv

printēt

Volejbolisti Ventspilī – pirmie!

16.04.2011

Ik gadu Latvijas Sporta Veterānu Savienība (LSVS) rīko sporta spēles dažādos sporta veidos veterānu vecumu sasniegušajiem, vēl aktīvi sportot gribošajiem visas Latvijas novadu un pilsētu iedzīvotājiem. Šīs sacensības uzskatāmas par republikas čempionātu un notiek dažādās vecuma grupās. Jau iepriekš rakstīju, ka 45+ grupā Kokneses novada komanda (kuras sastāvs tiek veidots uz Iršu pagasta vienības bāzes) šī gada martā Jelgavā izcīnīja 3.vietu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Zemgales Plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centrs aicina visus interesentus pieteikties uz BEZMAKSAS semināru projektu iesniedzējiem15.04.2011

Zemgales Plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centrs aicina visus interesentus pieteikties uz BEZMAKSAS semināru projektu iesniedzējiem.

Semināra tēmas:

 • ESF programmas "Atbalsts pašnodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanai" piedāvājums;
 • Biznesa plāna mērķis un struktūra;
 • Dati par pašreizējo vai plānoto uzņēmumu (uzņēmuma apraksts, dibinātāju un personāla apraksts);
 • Produkts un tā ražošanas jauda (produkta raksturojums, tā plānotā cena un pašizmaksa, ražošanai nepieciešamā tehniskā nodrošinājuma plāns, investīciju tāme);
 • Tirgus analīze un mārketinga stratēģija (valsts vai reģiona tirgus vispārējā analīze, mērķa tirgus definīcija un detalizēta analīze, mārketinga stratēģijas definēšana un apraksts);
 • Finanšu plāna izstrāde (naudas plūsmas pārskats, ieņēmumu un izdevumu plāna, investīciju plāna, finansēšanas plāna izstrāde, tīrās projekta naudas plūsmas aprēķins);
 • Projekta novērtējums (dzīvotspējas analīze, efektivitātes analīze, diskontētās vērtības koncepcija).
printēt Lasīt visu ziņu

Bebru internātpamatskolā „Žilbinoša smaida noslēpums”

14.04.2011 kur : Vecbebru tehnikums

14. aprīlī Bebru vispārizglītojošajā internātpamatskolā notika SIA Zemgales mutes veselības centra organizētā Kokneses novada 5. klašu viktorīna „Žilbinoša smaida noslēpums”.

Viktorīnas laikā tika pārbaudītas erudīcijas prasmes par tēmām:

 • Veselīgs uzturs.
 • Mutes dobuma kopšanas līdzekļi.
 • Zobu traumas.
printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Dejā viss ir iespējams!

11.04.2011

„Sen tik labs koncerts Bebros nav bijis!” – pēc Bebru vispārizglītojošās internātpamatskolas deju kolektīva „Mutulītis” un Vecbebru profesionālās vidusskolas deju kolektīva „Kāre” koncerta „Zied atkal ziedi pļavā un sirds tev vaļā raisās” 31. martā, VPV zālē, atzina skatītāji.

Prieka devēji bija viņi – mazie un lielie dancotāji. Šķita, ka no bērnu un jauniešu smaidiem, kāju cēlajiem piesitieniem, tūlīt sāks tikšķēt sniegpulksteņu zvani un priecīgi gājputni uzspurgs pavasara debesīs. Dejā viss ir iespējams!

Koncertu atklāja „Kāres” un „Mutulīša” meiteņu kopīgā deja „Es piedzimu māmiņai”. Par šo deju meitenes teic – tā šobrīd ir mūsu mīļākā deja!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top