Vācu valodas dienas Latvijā 2017

17.10.2017 09:00 - 19.10.2017 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Oktobrī Latvijā pirmo reizi norisināsies Vācu valodas dienas. Virkne notikumu un pasākumu visā Latvijā pulcēs cilvēkus, kas vēlas aktīvi iesaistīties un parādīt savu interesi par vācu valodu.

 Par norisēm Latvijā skati te:https://www.goethe.de/ins/lv/lv/index.html

Esi gaidīts arī Kokneses bibliotēkā!


Evitas Dardzānes gleznu izstāde

26.09.2017 09:00 - 21.11.2017 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

No 26. septembra līdz 21. novembrim Kokneses pagasta bibliotēkā ir izlikta un apskatāma jauna izstāde. Darbu autore - Evita Dardzāne.

        Evita ir dzimusi 1976.gadā Līvānos. Dzīvojusi Krustpils novadā, pirmās skolas gaitas sākusi Pļaviņu vidusskolā. Pēc 9.klases  Valsts Vecbebru tehnikumā apguva biškopes profesiju, bet tajā strādāt gan nav sanācis, jo dzīve ievirzījusi citā darbā.
       No 2005.gada strādā Kokneses pagastā Z/S Sietiņi par gaļas izgriezēju.
        Evita gleznot sākusi pirms 5 gadiem pavisam nejauši. Uz to pamudināja meitas Laines vizuālās mākslas stundas Kokneses vidusskolā, kas viņai radīja grūtības, bet Evitai tīri labi patika. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Kokneses novada kultūras kolektīvi piedalās Rokišķu pilsētas festivālā27.09.2017

Šogad, sadarbojoties četriem partneriem no Latvijas un Lietuvas, ir uzsākts jauns Latvijas - Lietuvas programmas 2014-2020 finansēts projekts Nr.LLI-211 “Ilgtspējīgu tūrisma pakalpojumu attīstība un tūrisma infrastruktūras pieejamības uzlabošana” (AttractiveFORyou). Viena no projekta aktivitātēm ir piedalīšanās visu projekta partneru lielākajos kultūras pasākumos, lai popularizētu partneru pilsētas un vecinātu tūrisma attīstību, kā arī sadarbību starp projektā iesaistītajām Lietuvas un Latvijas pašvaldībām, sekmētu vietējā tradicionālā kultūras mantojuma izplatīšanu, informētu sabiedrību par projektu un tā ietvaros īstenotajām aktivitātēm.

23.septembrī Rokišķos notika ikgadējais tradicionālais pilsētas festivāls, kurā Kokneses novadu pārstāvēja jauniešu deju kolektīvs “Kāpēc” Laimas Antonevičas vadībā, kapela “Aizezeres muzikanti” ar vadītāju Inesi Skuju un Kokneses tūrisma centrs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Līdz oktobra vidum izvēlies savus Zemgales izcilāko ainavu 10 dārgumus!26.09.2017

Vēl tikai līdz 15. oktobrim turpināsies Latvijas iedzīvotāju interaktīvā balsošana par 10 izcilākajām ainavām katrā no pieciem plānošanas reģioniem. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) organizētajā aktivitātē “Dāvana Latvijai – elektroniska ainavu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt “” pavisam pieteiktas aptuveni 950 ainavas, bet 243 no tām izvirzītas balsošanai interneta vietnē www.ainavudargumi.lv  .

Zemgalē saņemti 148 ainavu pieteikumi, bet balsošanai izvirzītas – 50, kas meklējamas gandrīz vai katrā no reģiona pilsētām un novadiem. Turklāt tās ir ļoti dažādas, tās apstiprina vai pat apgāž sabiedrībā agrāk iesakņojušos priekšstatus par Zemgales ainavu kā tādu, taču visas pieder mūsu bagātajam dabas un kultūrvēsturiskajam mantojumam.

printēt Lasīt visu ziņu

Nodarbības "Ēd veselīgi un garšīgi!"

Nodarbības vada uztura speciāliste Ilze Začeste
Pieteikšanās pa T.26661162 vai
http://www.visidati.lv/aptauja... 
NODARBĪBAS IR BEZ MAKSAS!

printēt

Biedrība: atsevišķas pašvaldības, kavējot vēlētāju ierosināto likumprojektu parakstīšanu, pārkāpj Krimināllikuma 90. pantu26.09.2017

Latvijā ir izveidojusies absurda situācija, ka sabiedrība netiek pienācīgi informēta par vēlētāju ierosinātiem likumprojektiem un to parakstīšanu, bet atsevišķas pašvaldības nenodrošina pilsoņu tiesības parakstīties par tiem, tādējādi pārkāpjot Krimināllikuma 90. pantu,” šādu nostāju pauž biedrības Atvērtās Pārvaldības Partnerība Latvijā pārstāvis Ivars Redisons. Amatpersonu pienākums informēt pilsoņus ietverts Satversmes 90. pantā. Jebkurš balsstiesīgais, saskaņā ar likumu, var izteikt savu atbalstu vēlētāju ierosinātajiem likumprojektiem divos veidos: balsojot par to vietnē latvija.lv, kas ir oficiāls saziņas veids ar valsti, vai arī parakstoties savā pašvaldībā.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses luterāņu dievnamam 330. gadskārta25.09.2017

Svētdien, 24. septembrī, Kokneses Evaņģēliski luteriskā baznīcas draudze svinēja sava dievnama 330. dzimšanas dienu. Svētku dievkalpojumā piedalījās gan tie, kuriem ierasts svētdienas rītu iesākt ar ceļu uz sirmo dievnamu Daugavas krastā, gan daudzi citi, kuri retāk pārkāpj baznīcas slieksni, bet šajā dienā vēlējās būt kopā ar savu draudzi. Sirsnīgi gaidīti šajā dienā bija draudzes atbalstītāji un ciemiņi. Ar Kokneses pagasta jauktā kora „Alaine” un sieviešu kora „Anima” dziesmām iesākās svētku dievkalpojums, apliecinot, ka dziesmai piemīt tikpat brīnumains spēks kā lūgšanai.

„Tāpat kā katram no mums, tā arī baznīcai ir sava dzimšanas diena. Mēs tās skaitām gadu desmitos, bet baznīca gadu simtos. Kā cilvēks ar nodzīvotajiem gadiem liecina par savu dzīvi, tā baznīca var liecināt par savu mūžu – par gadiem, kad ļaudis svētdienas rītus iesāka ar lūgšanu, kā arī par laiku, kad pastāvošā iekārta tiecās iznīdēt lielāko vērtību - cilvēka godbijību Dieva priekšā,” svētrunā sacīja mācītājs Valdis Baltruks.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Konferencē Salaspilī Pierīgas novadu pašvaldības un uzņēmējus aicina izmantot LIAA inovāciju vaučeru programmu25.09.2017

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Pierīgas reģionālajām uzņēmēju biedrībām otrdien, 19. septembrī rīkoja konferenci par LIAA realizēto tehnoloģiju pārneses un inovāciju vaučeru programmu. Konferencē piedalījās 12 Pierīgas novadu uzņēmēju biedrību vadītāji un šo novadu uzņēmēji, pašvaldību uzņēmējdarbības atbalsta speciālisti un augstskolu pārstāvji.

 Inovāciju vaučeru programma ir atbalsts mazajiem un vidējiem komersantiem jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai, kā arī sadarbības nodrošināšanai ar zinātniekiem un pētnieku grupām jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādē.

printēt Lasīt visu ziņu

Koknesiešiem godalgas Baltijas autokrosa kausā25.09.2017

Aizvadītās brīvdienas, 23. un 24. septembri, Latvijas autokrosa sportisti veltīja Baltijas autokrosa kausa cīņām Marijampolē, Lietuvā. Uz sacensībām devās arī SB KOKNESIS komanda, kuru šoreiz pārstāvēja divi braucēji divās klasēs: VAZ Klasika - Edgars Elsts un Mini bagijos - Markuss Ūtēns.  Spraigās cīņas kopsummā noslēdzās ar mājinieku uzvarām, taču augstus sasniegumus guva arī koknesieši un vairāki Latvijas komandas sportisti.

Mini bagiju klasē sestdien notika Lietuvas čempionāta sacīkste, bet svētdien sekoja posms, kas tika vērtēts kā Baltijas kausa izcīņas pasākums. Sestdienas vakarā pjedestāla trešo pakāpienu ieņēma Markuss Ūtēns un koknesieši gavilēja par Markusa lielisko sniegumu – iegūto trešo vietu un kausu Lietuvas čempionātā, bet svētdien sacensības noslēdza ar ceturto vietu Baltijas kausa izcīņā.

VAZ klasē augstvērtīgu panākumu guva koknesietis Edgars Elsts, kāpjot uz pjedestāla otrā pakāpiena un mājās pārvedot kausu, medaļu un diplomu par izcīnīto otro vietu Baltijas autokrosa kausā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top