EKO Dienas 2020 Kokneses novadā10.03.2020

Pavasaris ir laiks, kad vairāk domājam par sava īpašuma un vides sakārtošanu. Atkritumu apsaimniekotājs Ķilupe piedāvā gan privātmāju un dzīvokļu īpašniekiem, gan uzņēmumiem un pašvaldības iestādēm iespēju ērti un bez maksas atbrīvoties no nolietotas elektrotehnikas.

Eko Dienu laikā no Kokneses novada iedzīvotājiem bez maksas tiks pieņemta makulatūra (avīzes, žurnāli, grāmatas), stikla iepakojums (tukšas stikla burkas un pudeles) un visdažādākā sadzīves elektrotehnika – televizori, ledusskapji, gāzes plītis, veļasmašīnas, trauku mazgājamās mašīnas, datori un monitori, radioaparāti, mūzikas centri, magnetolas, telefoni, putekļusūcēji, gludekļi, fēni, tējkannas, blenderi un cita mazā virtuves sadzīves tehnika, mobilie telefoni un to lādētāji utt. Atgādinām, ka nolietotās elektropreces nedrīkst būt izjauktas.

Makulatūras, stikla iepakojuma un sadzīves elektrotehnikas savākšana un izvešana Kokneses novadā notiks bez maksas 2020. gada 7. un 8. aprīlī.

printēt Lasīt visu ziņu

E-adrese fiziskām personām – vienota un droša saziņa ar valsti06.04.2020

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, aicinām iedzīvotājus pēc iespējas vairāk izmantot elektroniskos saziņas rīkus.  Lieliska iespēja elektroniskai saziņai ar valsts un pašvaldības iestādēm ir izveidotā oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese, kuru šobrīd iespējams izveidot ikvienai privātpersonai – gan fiziskai personai no 14 gadu vecuma, gan juridiskai personai – drošas un vienotas elektroniskās saziņas nodrošināšanai ar valsts un pašvaldību iestādēm. E-adrese ir drošs saziņas kanāls oficiālajai saziņai un dokumentu apmaiņai.

Jau sākot ar 2019. gadu, Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir iespēja izmantot mūsdienīgu un ērtu rīku saziņai ar valsts iestādēm, proti, e-adresi, kas pieejama valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv.

E-adrese iedzīvotājiem un uzņēmējiem rada iespēju visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm turpmāk veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē. E-adrese nodrošina mūsdienīgu un drošu cilvēku saziņu ar valsti, kā arī tā kalpo kā vienota saziņas platforma visām valsts iestādēm.

Izveidojot e-adresi, lietotājs saņems visas tās ziņas no valsts un pašvaldību iestādēm, kuras agrāk tika sūtītas pa pastu uz deklarēto adresi.

printēt Lasīt visu ziņu

Darot digitāli, mēs spējam paveikt vairāk!​06.04.2020

Šobrīd, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija un tiek piemēroti pasākumi saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanu, daudzi pakalpojumi ir pieejami tikai digitāli.

Atgādinām vien par dažām iespējām, ko aicinām izmantot, lai formalitātes ar valsti varētu kārtot attālināti. Minēto digitālo iespēju un risinājumu izmantošana būtiski atvieglo gan saziņu ar valsts pārvaldes iestādēm, gan arī pakalpojumu saņemšanu, nedodoties uz iestādēm klātienē.

printēt Lasīt visu ziņu

Pirms došanās pie ārsta, iedzīvotājiem ir jāsazinās un jāvienojas par pakalpojuma saņemšanas kārtību06.04.2020

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar COVID-19, Nacionālais veselības dienests atkārtoti aicina iedzīvotājus gadījumos, kad nepieciešama medicīniska palīdzība, vispirms sazināties ar ģimenes ārstu vai ārstniecības iestādi telefoniski vai elektroniski. Uz ārstniecības iestādi vai pie ģimenes ārsta bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst, tostarp gadījumos, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums pie speciālista!

printēt Lasīt visu ziņu

Gribam iet uz skolu!03.04.2020

Noslēgumam tuvojas otrā nedēļa, kad skolēni visā Latvijā mācās attālināti.

"Sākam pierast pie jaunā darba ritma, visās novada izglītības iestādēs attālinātais mācību process norit veiksmīgi. Skolēns, skolotājs un vecāki – trīs savstarpēji saistīti posmi, lai mācību darbs virzītos uz priekšu. Pārdomāti plānojot un kvalitatīvi īstenojot attālinātas mācības, tās var būt tikpat efektīvas kā klātienes mācības – skolēni var mācīties bez ierastās skolas kņadas, sev pieņemamā ātrumā, vairāk vingrināties individuāli, iedziļināties jautājumos, kas katru interesē. Tomēr tas nevar būt pārāk ilgstoši, bet šobrīd jau ir prognozējams, ka skolēni šajā mācību gadā skolā vairs neatgriezīsies. Šī ārkārtas situācija pierāda, cik ļoti esam atkarīgi no modernajām tehnoloģijām un lieliski atklāj katra skolotāja radošo potenciālu un vecāku attieksmi," teic Kokneses novada izglītības darba speciāliste Inese Saulīte.

Šajā laikā vecāki arvien vairāk novērtē skolotāja profesiju. No vairākiem vecākiem nācies dzirdēt, ka būt skolotāja lomā sākumskolas bērnam ir milzīgs pacietības pārbaudījums. Bet viena no jaukākajām atklāsmēm – pirmo reizi dzīvē bērni ļoti vēlas iet uz skolu! Ne tikai satikt draugus un klasesbiedrus, bet arī skolotājus un pats galvenais – būt savā klasē un mācīties.

Kokneses novada domes Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa apkopoja informāciju par attālinātā mācību procesa norisi novada izglītības iestādēs.

printēt Lasīt visu ziņu

Ko bērni šobrīd pārdomā03.04.2020

Valstī un pasaulē iestājies Lielo Pārbaudījumu laiks. Arī mēs Bebru pamatskolā esam šo pārbaudījumu, nelūgtā koronavīrusa gūstā, dzīvojam, kā to nosaka valdība. Mācāmies attālināti, komunicējam, izmantojot visdažādākās elektroniskās sabiedrības saziņas  iespējas.

Sestajā klasē literatūras mācībās skolēni ne tikai paši apguvuši, kas ir aforismi un par ko raksta Reinis Kaudzīte, bet radījuši kolosālas savas atziņas. Ļoti iespējams, ka kādam domu īsi un kodolīgi izteikt mazliet piepalīdzēja vecāki (paldies par to!), bet tajās skaidri nolasāms, kā mēs patlaban jūtamies, ko domājam, uz ko ceram un paļaujamies. Citos apstākļos, visticamāk, rastos pavisam cita satura domu pērles, bet patlaban bērni izsakās tā:

 *Dzīves sastaptie šķēršļi ļauj vieglāk apiet tos nākotnē.

 *Dzīvo katru dienu tā, lai prieks to atcerēties!

printēt Lasīt visu ziņu

“Mājas. Ziepes. Divi metri.” – SPKC uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu par svarīgākajiem COVID-19 profilakses principiem 03.04.2020

Slimību profilakses un kontroles centrs uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu, lai informētu iedzīvotājus par COVID-19 vīrusa profilaksi un piesardzības principiem, lai izvairītos no infekcijas izplatīšanās. 

COVID-19 infekciju izraisošais koronavīruss izplatās, tieši kontaktējoties ar inficētu personu, ar sīkiem pilieniem, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot vai netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem. Tādēļ vadošo speciālistu ieteiktie galvenie piesardzības pasākumi ir:

1.      Palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā;

2.      Mazgāt rokas ar ziepēm un darīt to bieži, rūpīgi, vismaz 20 sekunžu ilgumā. Īpaši svarīgi ir rokas mazgāt, atgriežoties mājās pēc sabiedrisku vietu apmeklēšanas, pēc šķaudīšanas un klepošanas, pēc kontakta ar slimniekiem vai viņu apkārtējo vidi, pēc tualetes apmeklēšanas, pirms ēšanas un citos gadījumos;

3.      Divu metru distanci no citiem cilvēkiem jeb sociālo distancēšanos ievērot vienmēr tajos gadījumos, kad tomēr nākas doties ārpus mājas.

printēt Lasīt visu ziņu

Sākas ceturtā dabas skaitīšanas sezona03.04.2020

Ir uzsākusies dabas skaitīšanas ceturtā, noslēdzošā sezona, kurā eksperti Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā līdz oktobrim apsekos dabas vērtības 78 novados, izvērtējot tajos sastopamo purvu, mežu, saldūdeņu, piekrastes, alu, iežu atsegumu un bioloģiski vērtīgo zālāju atbilstību Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamiem biotopiem.  

Dabas aizsardzības pārvalde pateicas Kokneses novada pašvaldības darbiniekiem par izrādīto atbalstu dabas skaitīšanas jeb Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo biotopu izplatības un kvalitātes līdzšinējā apzināšanā! Šī veiksmīgā sadarbība palīdz realizēt dabas skaitīšanas mērķi – apzināt Latvijas dabas bagātības.

printēt Lasīt visu ziņu

Pļaviņu HES ūdenskrātuvē pakāpeniski atjaunos ūdenslīmeni 02.04.2020

AS "Latvenergo" Pļaviņu HES ūdenskrātuvē no 2020. gada 2. aprīļa līdz 21. aprīlim notiks pakāpeniska ekspluatācijas ūdens līmeņa atjaunošana.

Pļaviņu HES ūdenskrātuves ekspluatācijas ūdens līmeņa paaugstināšana intervālā no 69.44 līdz 71.14 m Latvijas augstumu sistēmā (LAS-2000,5) notiks ar ātrumu, kas nepārsniegs vienu metru kalendārajā nedēļā, un tas tiek darīts, lai ievērotu ūdens resursu lietošanas atļaujā noteiktos ierobežojumus periodā, kas sākas ar 21. aprīli.

printēt Lasīt visu ziņu

Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes vai personas izziņas derīguma termiņš tiek pagarināts līdz 2020. gada 31. maijam02.04.2020

LM atgādina, ka trūcīgā un maznodrošinātā statuss dod tiesības ģimenei (personai) saņemt valsts un pašvaldības noteikto atbalstu un atvieglojumus.

2020. gada 20. martā pieņemtie grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā paredz, ka izsniegtās trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) izziņas  derīguma termiņš ir uzskatāms par pagarinātu uz ārkārtējās situācijas laiku un vienu kalendāra mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām, tas nozīmē līdz 2020.gada 31.maijam.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top