Izglītības un zinātnes ministrija rosina noteikt divu nedēļu attālināto mācību procesu pēc skolēnu brīvlaika12.03.2020

Sekojot globālajām tendencēm un citu valstu rīcībai koronavīrusa Covid-19 izplatīšanās ierobežošanā, kā arī ņemot vērā to, ka Latvijā jau konstatēti divi gadījumi, kad vecāki rīkojušies bezatbildīgi, sūtot bērnus uz skolu pēc riska zonu apmeklēšanas, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina noteikt divu nedēļu attālināto mācību procesu pēc skolēnu brīvlaika.

IZM uzskata, ka ierobežot vīrusa izplatību, pārceļot skolēnu brīvlaiku, nav risinājums, jo daudziem vecākiem šajā laikā jau ir paņemts atvaļinājums, tādēļ optimālāk būtu divas nedēļas pēc gaidāmā brīvlaika mācības nodrošināt attālināti.

printēt Lasīt visu ziņu

Rīkojums - Par iestāžu rīcību, lai ierobežotu koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" izplatību11.03.2020

Lai ierobežotu koronavīrusa  izraisītās slimības "Covid-19" izplatību, pamatojoties uz likumu “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli”,  līdz turpmākam rīkojumam UZDODU pašvaldības iestāžu un struktūrvienību vadītājiem   sākot ar 2020.gada 12.martu:

1) atcelt kultūras, sporta un citus publiskos pasākumus, mācību u.c. ekskursijas, konkursus,  konferences, sanāksmes u.c.;

2) atcelt darbinieku komandējumus dalībai semināros, konferencēs, sanāksmēs u.c.

3) 2020.gada 12.martā plkst.8.30 ierasties Kokneses novada domē uz sanāksmi, lai vienotos par rīcību esošajā situācijā.

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļai publicēt rīkojumu pašvaldības mājas lapā www.koknese.lv .

Domes priekšsēdētājs D.Vingris

RĪKOJUMS

Rīcības shēma

printēt

Laiks pieteikties "Kokneses Ziņģei 2020"!11.03.2020

Sveiciens visiem ZIŅĢES draugiem!  Līdz vasarai tikai tāds mazs skrējiens... un tad jau notikumu būs, ka biezs! Šogad arī "Kokneses Ziņģe", izkāpusi no kultūras nama mājīgajām telpām, ieslīd Kokneses parka dziļumos, košumos un estrādes plašumos... 

Ja arī Tev gribas tur būt, tad tieši 8.augustā plkst.17.00 esi klāt! Kur? Nu, protams, Koknesē! Kokneses estrādē. Ja Tev gribas pašam ziņģēt, tad raksti pieteikumu! 

printēt Lasīt visu ziņu

Žetona vakarā atklāj "Vetsaidas stāstu" 11.03.2020

21.februārī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā uz tradicionālo Žetona vakaru pulcējās 12. klases skolēni, viņu vecāki, tuvākie, skolotāji un draugi. Šogad šis pasākums bija īpaši nozīmīgs, jo tas notika skolas atjaunotājā aktu zālē, kuras gaišie krāsu toņu, neparasti plašas skatuves projekts, spoguļu siena, kā arī daudzveidīgs un kvalitatīvs skatuves un zāles apgaismojums radīja svinīguma sajūtu. Vakara sākumā skolēni veltīja sirsnīgus video sveicienus saviem vecākiem, pateicoties par mīlestību un gādību, kā arī atceroties visjaukākos vai smieklīgākos atgadījumus no savas bērnības. Video uzņēmumos audzēkņi pateicās arī katram skolotājam par iegūtajām zināšanām, interesantajām stundām un pašaizliedzīgo darbu, kā arī minēja skolotāju "leģendāros izteicienus".

Zāli piepildīja "Bohēmijas rapsodijas" spēcīgās skaņas 12.klases skolēnu izpildījumā ar lielisko un harmonisko Elīnas Ancānes un Beātes Taškānes solo dziedājumu Kristīnes Teicānes liriskā klavieru pavadījumā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Folkloras kopai "Tīne" 1.pakāpes diploms!10.03.2020

Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Pļaviņu novada ģimnāzijā aizvadīta bērnu un jauniešu folkloras kopu Piedaugavas novada skate, kurā piedalījās folkloras kopas no Pļaviņām, Kokneses, Aizkraukles, Lielvārdes, Allažiem, Ropažiem, Ikšķiles un Salaspils. Viņu uzstāšanos vērtēja kompetenta žūrija - Māra Mellēna, Dina Liepa, Dace Circene, Inese Mičule, Anete Karlsone. To, kurš kolektīvs tiks uz lielajiem svētkiem, uzzināsim vēlāk -  12.maijā. Šobrīd jau zinām, ka skatē 6 kopas saņēma 1.pakāpes diplomus, bet divas - 2.pakāpes diplomus. Koknesiešiem un pļaviņiešiem - 1.pakāpes diplomi, aizkraukliešiem - 2.pakāpes diploms. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

"Svētki klāt! jeb tā notiek…"10.03.2020

5. marta rītā Kokneses kultūras namā pulcējās Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāžu un pirmsskolas grupu audzēkņi uz kopīgu muzikālu darbošanos. Tā ir Kokneses novada pirmsskolas Metodiskās apvienības tradīcija - katru gadu pulcēties uz kopīgu sadziedāšanos, mainot norises vietu. Šogad svētkus organizēja PII "Gundega". Šajā mācību gadā pirmsskolas izglītības iestādes īsteno kompetencēs balstītu mācību saturu. Tāpēc pasākuma galvenais mērķis bija darboties visiem kopā, iesaistīties kopīgās muzikālās aktivitātēs un priecāties par kopā būšanu. Katrai iestādei bija uzdevums sagatavot priekšnesumu par noteiktu tēmu, kā arī kopīgu aktivitāti visiem svētku dalībniekiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

No 17. marta vairāki maršruta Rīga–Daugavpils autobusi apstāsies pieturā Pansionāts10.03.2020

Atsaucoties iedzīvotāju ierosinājumiem, no 2020. gada 17. marta maršruta Nr.7983 Rīga–Daugavpils autobuss, kas no Daugavpils autoostas katru dienu izbrauc plkst.5.20, bet no Rīgas starptautiskās autoostas – plkst.7.30 un 15.30, pasažieru apmaiņu veiks arī pieturā Pansionāts. Tādējādi Dienas aprūpes centra un Skrīveru novada pašvaldības aģentūras “Sociālās aprūpes centrs “Ziedugravas”” darbinieki varēs nokļūt darbavietā un pēc tam – atpakaļ mājās Koknesē, Aizkrauklē un Pļaviņās.

printēt Lasīt visu ziņu

Atjauno Kokneses katoļu baznīcu, Lieldienu dievkalpojumi notiks kā ierasts10.03.2020

Martā uzsākti atjaunošanas darbi Kokneses Sv.Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā, tomēr Lieldienu svētku dievkalpojumu norisi tie neietekmēs.

Baznīcas apmeklētāji un draudzes locekļi jau būs pamanījuši rosību baznīcā, kur uzsākti atjaunošanas darbi. Līgums par darbu veikšanu februāra pēdējās dienās tika parakstīts ar būvfirmu sia  “RUR” no Olaines, kas darbojas Māra Lubiņa vadībā.

Lieldienu dievkalpojumi baznīcā notiks kā ierasts, jo līdz tam tiks veikti darbi, kas baznīcas pieejamību apmeklētājiem neietekmēs. Pēc Lieldienu svētkiem par baznīcas pieejamību informēs draudzes priesteris Pēteris Alusiks.

printēt Lasīt visu ziņu

BALTIJAS ČEMPIONĀTĀ PELDĒŠANĀ ATIS ĀRE IZPILDA SPORTA MEISTARA NORMATĪVU10.03.2020

Rīgā noslēdzies Baltijas čempionāts peldēšanā, kurā piedalījās gandrīz 300 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Čempionātā startēja koknesietis Atis Āre.

Atis šajās sacensībās izpildīja sporta meistara normatīvu 50 m un 100 m peldējumā uz muguras.(Normatīvs 100 m – 1:00,16 ; bet 50 m – 27,85 ).

Priekšpelējumā 100 m uz muguras Atis savā grupā uzrādīja sesto labāko rezultātu (1:00.15), izpildot sporta meistara normatīvu un kvalificējoties B finālam, kur grupā bija ceturtais labākais, bet kopvērtējumā šajā disciplīnā ierindojās 12. vietā Baltijā ar rezultātu 1:00.68 .

Priekšpeldējumā 50 m uz muguras Atim 9. ātrākais rezultāts (27,88), kas ļāva kvalificēties A finālam, kur ar 27,75 sekunžu rezultātu izdevās izpildīt sporta meistara normatīvu un izcīnīt 8.vietu starp vairāk kā 20 sportistiem.

“Šīs bija interesantas sacensības! Pirmajā dienā bija negaidītas tehniskas ķibeles sacensību finālos, kas ieilga aptuveni 1h 40 min un noteikti ietekmēja rezultātu, bet kopumā savu rezultātu vērtēju ļoti labi, jo izdevās īstenot visu iecerēto. Mans mērķis bija izpildīt sporta meistara normatīvu, ko arī izdarīju abās distancēs, protams, ir lietas pie kā vajag piestrādāt vairāk, lai sasniegtu arvien labākus rezultātus. Tagad tikai uz priekšu!” – Atis

KSC

printēt

Projekts noslēdzas, bet aizraujošais ceļojums piļu un muižu parkos turpinās10.03.2020

Uzsākoties jaunajai tūrisma sezonai doties aizraujošā ceļojumā piļu un muižu parkos mudina Kokneses novada dome kopā ar sadarbības partneriem projekta "Aizraujošais ceļojums muižu parkos četros gadalaikos" ietvaros.

Lai gan pats projekts noslēdzas, tomēr projekta partneri ir parūpējušies, lai aizraujošais ceļojums piļu un muižu parkos turpinātos šajā tūrisma sezonā un sniegtos pāri oficiālajam tūrisma sezonas noslēgumam. Ceļotājiem ir nebijusi iespēja visu 2020.gadu iesaistīties piļu un muižu parku apmeklēšanā, izpildot dažus vienkāršus uzdevumus un savā īpašumā iegūstot īpašo "Drauga karti", kas ļaus baudīt virkni priekšrocību, piemēram, ekskursiju gida pavadībā bez maksas! Ar "Drauga kartes" saņemšanas noteikumiem un maršrutu aprakstu katra ceļotāja gaumei var iepazīties visitkoknese.lv mājas lapā sadaļā "Idejas atpūtai".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top