Aigars Zīmelis - SIA „Kokneses Komunālie pakalpojumi” jaunais valdes loceklis28.12.2016

28.decembrī Kokneses novada domes sēdē amatā tika apstiprināts SIA “Kokneses Komunālie pakalpojumi” jaunais valdes loceklis Aigars Zīmelis.

Uz šo amatu Kokneses novada dome bija izsludinājusi pieteikšanos, jo līdzšinējais SIA „Kokneses Komunālie pakalpojumi” valdes loceklis Ilmārs Britāns lūdza atbrīvot no darba pirms noteiktā termiņa beigām.

Kokneses novada domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs informē: "Valdes locekļa amatam saņēmām 11 pretendentu pieteikumus, bet uz pārrunām tika uzaicināti trīs pretendenti. Komisija, kuras sastāvā bija domes deputāti un administrācijas pārstāvji, amata apstiprināšanai uz domes sēdi nolēma virzīt Aigara Zīmeļa kandidatūru."

printēt Lasīt visu ziņu

Zemes fonds iegādājies vairāk nekā 2000 hektārus zemes16.12.2016

Attīstības finanšu institūcijas ALTUM pārvaldītais Latvijas zemes fonds kopš darbības sākuma no zemju īpašniekiem iegādājies jau vairāk nekā 2000 hektārus zemes ar mērķi to saglabāt un atgriezt lauksaimnieciskajā ražošanā. 2016.gada laikā iegādāti 1500 hektāri zemes, savukārt 2017.gadā fonds plāno iegādāties šim gadam līdzīgu zemes apjomu.

Kopš darbības sākumā 2015.gada jūlijā fonds iegādājies 112 īpašumus 2038 hektāru platībā par kopējo summu 4,6 miljoni eiro. Tajā skaitā, Zemes fonds ir atgriezis lauksaimniecībā septiņus īpašumus, kas bija ilgstoši nekopti, aizauguši, un uz iegādes brīdi nebija lauksaimniecības vajadzībām izmantojami. Šie īpašumi, kopumā 72 hektāri, ir vai tuvākajā laikā tiks iznomāti lauksaimniekiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Kopā ar Valsts prezidentu iededz Ziemassvētku egli08.12.2016

7.decembrī Rīgas pils Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā piedalījās pēc Valsts prezidenta aicinājuma Latvijas Pašvaldību savienības izvirzītas 20 ģimenes. Šajās ģimenēs aug trīs līdz deviņi bērni, arī aizbildnībā esoši bērniņi un audžubērni. Visas ģimenes vieno arī aktīva iesaistīšanās savu novadu un pilsētu sabiedriskajā dzīvē. Šajā sirsnīgajā pasākumā piedalījās arī ģimene no Kokneses - Marija un Ziedonis Vildes un viņu četras atvases: Ēriks, Helēna, Laura un Anna.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Disnejam - 115

05.12.2016 - 09.12.2016 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Vēstījums nākotnei02.12.2016

2. decembrī Likteņdārzā topošās sabiedriskās ēkas pamatos svinīgi iemūrēja laika kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Svinīgajā ceremonijā piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Latvijas Republikas Saeimas deputāts Imants Parādnieks, „Kokneses fonda” dibinātāji Vilis Vītols un Māra Zālīte, Latvijas politiski represēto apvienības vadītājs Gunārs Resnais un Kokneses novada politiski represētie, Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, deputāts Jānis Krūmiņš, SIA „Arhis Arhitekti” pārstāvji Edijs Levins un Andis Alksniņš, kā arī vērienīgā darba veicēji - SIA „RRKP būve” pārstāvji. Pirms ceremonijas klātesošie, ar labām domām un ticību iecerētajam, parakstījās dzejnieces, „Kokneses fonda” Padomes locekles Māras Zālītes uzrakstītajā vēstījumā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (40)

Sagatavots ikgadējais pārskats par Kokneses novada attīstības programmas īstenošanu 2015. gadā01.12.2016

Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar Kokneses novada domes Attīstības nodaļas sagatavoto ikgadējo pārskatu par Kokneses novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2013.-2037.gadam un attīstības programmas 2013.-2019.gadam īstenošanu 2015.gadā. Tajā ir atspoguļoti Kokneses novada domes 2015.gadā paveiktie darbi un īstenotie projekti saistībā ar novada attīstības programmas investīciju plānā ietvertajām aktivitātēm. Šis ir trešais pārskats par attīstības programmas izpildi, tāpēc ir iespējams izvērtēt Kokneses novada attīstību trīs gadu periodā.

Kopumā pārskatā sniegts vairāk kā 50 uzraudzības rādītāju salīdzinājums, kā arī analizēta Kokneses novada ekonomiskā attīstība uz kaimiņu pašvaldību fona.

Pārskats pieejams Kokneses novada domes Attīstības nodaļā un novada mājaslapā www.koknese.lv sadaļā Pašvaldība – Attīstības plānošanas dokumenti.

Pārskats elektroniskā formā: ŠEIT

printēt

Labas pārvaldības saukļi sabiedrības informēšanai01.12.2016

4. sauklis: Esi pretimnākošs! Labas pārvaldības princips paredz no valsts pārvaldes arī tādu rīcību, kas likumos nav tieši noteikta. Iestādei jānodrošina pretimnākoša attieksme, lai veicinātu personas tiesību ievērošanu. Tāpēc – valsts un pašvaldības iestādei tās rīcība vai pieņemtais lēmums cilvēkam jāizskaidro ne tikai ar “likuma burtu”, bet arī atbilstoši katras personas uztverei un izpratnei.

Savukārt cilvēkam ir tiesības prasīt, lai iestāde saprotami izskaidro pieņemto lēmumu.

Evita Berķe,

Informācijas centra vadītāja

Latvijas Republikas Tiesībsarga birojs

printēt

Par LLKC Aizkraukles konsultāciju biroja adreses maiņu01.12.2016

Informējam, ka sakarā ar izmaiņām, kas ir vērstas darba procesa organizācijas uzlabojumam, sākot ar 2017. gada 1. janvāri SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” Aizkraukles konsultāciju birojs (turpmāk arī Birojs) atradīsies citās telpās. Biroja jaunā faktiskā un pasta adrese: Bērzu iela 7, Aizkraukle, LV-5101.

Lūdzam no 2017. gada 2. janvāra dokumentus, līgumus un citu korespondenci piegādāt Bērzu ielā 7, Aizkrauklē, otrā stāva telpās.

Gaidīsim mūsu jaunā biroja telpās!

Kristīne Bloka,

Biroja vadītāja

printēt

LIAA uzsāk projektu pieņemšanu 15 biznesa inkubatoros visā Latvijā01.12.2016

Š.g. 1.decembrī sākas projektu pieņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) 14 reģionālajos biznesa inkubatoros visā Latvijā, kā arī Rīgas Radošo industriju biznesa inkubatorā. Plānots, ka septembrī darbu uzsākušie inkubatori veicinās auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, tādējādi gan attīstot Latvijas ekonomiku, gan veicinot reģionālo izaugsmi.

„Uzņēmējdarbības vides uzlabošana ir viens no valsts ekonomiskās izaugsmes sekmēšanas posmiem. Lai atbalstītu komersantus tieši uzņēmējdarbības uzsākšanas fāzē, biznesa inkubatoru programmas ietvaros radīta augsti kvalitatīva, visos Latvijas reģionos vienlīdzīga inkubācijas vide. Šī atbalsta programma ir efektīvs veids uzņēmējdarbības uzsākšanas aktivizācijai, īpaši reģionos. Biznesā parasti visgrūtākais ir sākums, kad ne reti pietrūkst zināšanu, pieredzes un finanšu. Biznesa inkubatoru atbalsts ļaus jaunajiem uzņēmumiem ātri un sekmīgi iziet cauri šim starta posmam, lai tālāk jau paši spētu veiksmīgi attīstīties, augt un dot pienesumu Latvijas tautsaimniecībai,” norāda ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

printēt Lasīt visu ziņu

Talantīgajai slēpotājai Eidukai divas 2.vietas U18 grupā FIS sacensībās Zviedrijā29.11.2016

Lieliski Zviedrijas ciematiņā Idrē notikušajās FIS sacensībās distanču slēpošanā startējusi 16 gadus vecā Patrīcija Eiduka, kura gan pusotra kilometra sprintā brīvajā stilā, gan 5 km distancē ar intervāla startu šajā pašā slēpošanas stilā starp U18 grupas slēpotājām bija otra labākā.

Tikmēr junioru konkurencē kopā ar U20 grupas pārstāvēm viņa no vairāk nekā 50 dalībniecēm no astoņām valstīm iekļuva labāko desmitniekā. P.Eidukas distancē nopelnītie 121,95 FIS punkti ir viņas karjeras rekords. Savu labāko rezultātu – 136 FIS punkti – pieaugušo grupā sprintā uzrādīja Inga Paškovska, informē Latvijas Slēpošanas federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top