Arta Pabrika dāvana – stāsts par Hiršenhofu26.01.2018

25. janvārī Kokneses tūrisma informācijas centra izstāžu zālē ceļu pie lasītājiem sāka Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabrika grāmata „Hiršenhofas stāsts. Kultūrvēsturiska eseja”. Visvairāk grāmatas atvēršanas brīdi bija gaidījuši Iršu pagasta ļaudis, kā arī daudzi citi Kokneses novada iedzīvotāji un vēstures pētnieki. Pasākuma dalībnieku vidū Artim Pabrikam bija prieks sastapt Iršu jeb Hiršenhofas kolonistu dzimtu pēcnācējus, kuru mājas ir Iršos, Liepkalnē un cituviet Latvijā. Grāmatas autors klātesošajiem savā aizraujošajā stāstījumā atklāja, ka viņa ceļš uz Hiršenhofu sācies bērnībā, kad labprāt gremdējies savas vecmammas stāstos par dzīvi, vēsturi un karu. „Eseja apskata baltvācu apdzīvoto Iršu jeb Hiršenhofas koloniju tās pastāvēšanas laikā no 1766. līdz 1939. gadam. Tā ir vienīgā vieta Baltijā, kur pastāvējusi 1766. gadā dibināta, kompakta vācu zemnieku kolonija. Uzskatu, ka ne baltvācu, ne Latvijas vēsture nav pilnīga bez pētījumiem par Iršu vācu kolonistiem,” atklāja Aldis Pabriks.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

LSK Kokneses nodaļas sapulce un pieteikšanās koncertam24.01.2018

26. janvārī pulksten 15 Vērenes ielā 1, Kokneses, LSK Kokneses nodaļas sapulce: iepazīšanās ar LSK Viduslatvijas komitejas vadītājiem un atskaite par 2017.gadā padarīto LSK Kokneses novada nodaļā. Aicināti visi brīvprātīgie un citi interesenti!
10.februārī pulksten 16 ir LSK pateicības koncerts Rīgā, esam koncertā rezervējuši vietas LSK Kokneses novada nodaļai. Pieteikšanās līdz 2. februārim pulksten 13 pa mob.tel. 20011290. Koncerts par brīvu, bet braucēji paši sedz ceļa izdevumus (prognozējams, ka 6 eiro).

LSK Kokneses novada nodaļa

printēt

Cirka Šovs "TROĻĻU PIEDZĪVOJUMI"

28.02.2018 18:00 kur : Kokneses kultūras nams

28.februārī pulksten 18 Kokneses kultūras namā cirka šovs "TROĻĻU PIEDZĪVOJUMI". Ieejas maksa: 7 eiro. Iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā un uzrādot kuponu no februāra pašvaldības izdevuma  "Kokneses Novada Vēstis" vai no kuponu izplatīšanas vietām novada izglītības iestādēs: 6 eiro. 

Biļešu iepriekšpārdošana no 1.februāra.

Slēpotājai P.Eidukai divi zelti Latvijas čempionāta 1.posmā Madonā23.01.2018

Kokneses novadā Vecbebros dzīvojošā un Aizkraukles sporta skolu pārstāvošā Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, esot pārliecinoši labākajai no mūsējām un piekāpjoties tikai dažām ārzemniecēm, izcīnījusi divus zeltus Latvijas čempionāta pirmajā posmā, kas vienlaicīgi bija arī FIS sacensības un kas norisinājās Madonas slēpošanas trasē „Smeceres sils”. FIS sacensībās kopējā ieskaitē kvalifikācijas  uzvarētāja Eiduka finālā knapi piekāpās tikai Soču Olimpisko spēļu 32.vietas ieguvējai Dandanai Manai no Ķīnas, bet 5km distancē klasiskajā stilā ar intervāla startu bija ceturtajā vietā, zaudējot minūti un piecas sekundes uzvarētājai un pasaules jaunatnes olimpisko spēļu vicečempionei Čunksjū Čī no Ķīnas.

 Par nedēļu vēlāk pārceltais Latvijas čempionāta pirmais posms distanču slēpošanā tika aizvadīts pagājušā nedēļas nogalē, pulcējot pašmāju labākos slēpotājus, kā arī pārstāvjus no Igaunijas, Lietuvas un Ķīnas. Spēcīgāko konkurenci sastādīja tieši Ķīnas slēpotāji un slēpotājas, kuras ir uzrādījušas diezgan labus rezultātus starptautiskajā līmenī, piemēram, pasaules kausa posmos iekļuvušas trīsdesmitniekā. Ķīnieši aktīvi piedalās FIS punktu uzlabošanā un ceļazīmju pelnīšanā uz Olimpiskajā spēlēm Korejā. Pirms nedēļas viņi piedalījās Igaunijas čempionātā, bet tagad viesojās pie mums.

printēt Lasīt visu ziņu

Jauna izstāde Kokneses pagasta bibliotēkā

20.01.2018 13:00 - 16.03.2018 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Sirsnīgā gaisotnē 20. janvārī Kokneses pagasta bibliotēkā noritēja Māras Mārtiņjānes-Kašes gleznu izstādes „Turp un atpakaļ jeb 30 gadi Koknesē” atklāšana. Māksliniece klātesošajiem pastāstīja par savu ceļu mākslā un saistību ar Koknesi. Bibliotekāre Ingrīda Grūbe teic: „Jaunā izstāde ir sievišķīga, rāma un silta.”

Līdz 16. martam ikviens laipni aicināts iepazīt Māras Mārtiņjānes-Kašes krāsaino un pārdomām rosinošo vēstījumu!

23. janvārī Drēbju dienas Bebru pagastā22.01.2018

Latvijas Sarkanā Krusta Kokneses nodaļas Bebru pagasta brīvprātīgie 23. janvārī Bebru pagasta pārvaldes ēkā "Papardes" sociālās palīdzības istabā no pulksten 9 līdz 12:30 rīko Ziemas drēbju dienas

printēt

Kokneses tūrisma centrā trešā Alda Dobenberga izstāde20.01.2018

Trīs lietas – labas lietas! No 22. janvāra Kokneses tūrisma centrā skatāma atkal jauna, nu jau trešā  Alda Dobenberga darbu izstāde. Mākslinieks prot pārsteigt, un šoreiz izstādes lielākais pārsteigums ir gleznu kolāžas, kuras tapušas pēdējo desmit gadu laikā, bet savu zvaigžņu stundu pacietīgi gaidījušas otas meistara mājas bēniņos.

Kopš pagājušajā gadā Kokneses tūrisma centrs sāka darboties 1905. gada ielā 7, saulainajā izstāžu zālē mākslas cienītājiem ir bijusi lieliska iespēja iepazīt mūsu novadnieka Alda Dobenberga daudzpusīgo daiļradi. Domāju, ka daudzi mākslinieka iespaidā tagad savādāk skatās uz vārnām, jo divās iepriekšējās izstādēs tieši viņas bija visiecienītākās gleznu radītāja modeles. Arī šajā izstādē neiztikt bez skaistulēm, kurām vislabāk patīk uzturēties mākslinieka dārzā, bet noteikti vislielāko uzmanību raisīs gleznu kolāžas, kurās līdzās gleznotām detaļām ir pielīmēti  izgriezumi no avīzēm, grāmatām un visdažādākās lietas, kuras var dižoties ar savu īpašo stāstu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Atjaunota satiksme Koknese–Ērgļi posmā; autobusi kursē kā ierasts17.01.2018

Ņemot vērā, ka satiksme autoceļa P79 Koknese–Ērgļi posmā ir atjaunota, maršruta Nr.5981 Aizkraukle–Ērgļi, Nr.6517 Ērgļi–Liepkalne–Sausnēja un Nr.6367 Ērgļi–Liepkalnes skola autobusi kursē saskaņā ar ierasto braukšanas shēmu un vairs netiks novirzīti pa apvedceļu.

 AS CATA apkalpotajā maršrutā Nr.5981 Aizkraukle–Ērgļi ir atjaunota pasažieru apmaiņa pieturvietā Ķikuti. Tāpat pieturā Ķikuti un Barkaži pasažieru apmaiņu atkal veiks SIA Madonas ceļu būves SIA apkalpotā maršruta Nr.6517 Ērgļi–Liepkalne–Sausnēja un Nr.6367 Ērgļi–Liepkalnes skola autobusi.

printēt Lasīt visu ziņu

Kļūsti par mentoru!17.01.2018

Kokneses novada dome meklē mentorus projektā "PROTI UN DARI!"

TAVI PIENĀKUMI:

  • Motivēt jaunieti;
  • palīdzēt īstenot jaunieša individuālo pasākuma programmu;
  • veltīt katram jaunietim vismaz 20 stundas mēnesī

TU IEGŪSI:

  • Speciālas apmācības darbam ar jauniešiem;
  • apmeklēsi dažādus apmaksātu pasākumus
  • apmeklēsi radošās darbnīcas un nodarbības;
  • būsi devis savu ieguldījumu jaunieša dzīves uzlabojumā!

KUR GRIEZTIES?

Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrā, Vērenes ielā 1, Koknesē, pie Ievas Ūtēnas. E-pasts: dienascentrs@koknese.lv 

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top