faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

1. septembris Kokneses speciālajā internātpamatskolā - attīstības centrā

01.09.2011 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

2011. gada 1. septembrī Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra durvis vērās jauna mācību gada sākumam. Gaišas, izremontētas un labiekārtotas skolas telpas sagaidīja savus audzēkņus.

Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā 1. septembra svinīgajā pasākumā piedalījās Kokneses novada domes izpilddirektors Jāzeps Baltmanis. Skolas direktore D. Isajeva un novada domes pārstāvis sveica skolēnus, skolēnu vecākus un skolas darbiniekus ar jaunā mācību gada uzsākšanu.

Jaunajā 2011./2012. mācību gadā savas skolas gaitas skolā – centrā uzsāka četri pirmās klases un četri pirmsskolas grupas audzēkņi. Mazos ķiparus šajā tik nozīmīgajā dienā ievadīja 9. klases skolēni. Pirmklasniekus mīļi sagaidīja un skolas dzīvē ievadīja audzinātājas Gunta Grieķere, Ligita Muižniece un Valentīna Supe.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Kokneses novada vēlēšanu komisijas lēmums un vēlēšanu komisiju darba laiki pirms 11. Saeimas vēlēšanām30.08.2011

KOKNESES NOVADA VĒLĒŠANU KOMISIJA

Melioratoru iela 1, Kokneses pagasts, Kokneses novads LV-5113, t. 65133633, fakss 65133631 e-pasts: silvija.veze@koknese.lv

LĒMUMS:

VĒLĒŠANU IECIRKŅU KOMISIJU SASTĀVS

Vēlēšanu iecirkņa Nr. 274 komisijas sastāvs:

  1. Dzidra Karlsone - komisijas priekšsēdētāja;
  2. Ilze Pabērza - komisijas sekretāre;
  3. Vineta Garkalne - komisijas locekle;
  4. Ausma Rode - komisijas locekle;
  5. Dzintra Stārastiņa - komisijas locekle;
  6. Ilona Vītola - komisijas locekle;
  7. Antoņina Midega - komisijas locekle.

Vēlēšanu iecirkņa Nr. 276 komisijas sastāvs:

printēt Lasīt visu ziņu

LTV akcijā „Top Latvijas Likteņdārzs!” saziedoti 26 755 lati25.08.2011

23. augustā Latvijas Televīzijas un "Kokneses fonda" rīkotajā akcijā „Top Latvijas Likteņdārzs!” kopumā saziedoti 26 755,77 lati. Šo summu veido balsojums pa ziedojumu tālruni (Ls 25 924), akcijas laikā iegādātās ziedojumu zīmes, ziedojumi par koku stādīšanu un anonīmie ziedojumi kastītē (Ls 831,77).

Akcijas rīkotāji - Latvijas Televīzija un "Kokneses fonds" - pateicas visiem nesavtīgajiem ziedotājiem un ir gandarīti ne tikai par akcijas materiālo ieguvumu. Stāsti par dzimtām, kas vedušas savus akmeņus Likteņdārzam, sarunas pie ugunskuriem, pārdomas par Latvijas pagātni, tagadni un nākotni stiprina pārliecību, ka visiem kopā mums izdosies Latvijai 100. dzimšanas dienā pasniegt dāvanu – Likteņdārzu.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novada izglītības iestāžu pedagogu tikšanās

25.08.2011 kur : Kokneses kultūras nams

25. augustā Kokneses kultūras namā notika Kokneses novadā esošo izglītības iestāžu pedagogu tikšanās. Tikšanos apmeklēja izglītības iestāžu pedagogi no 9 novadā esošajām izglītības iestādēm - 2 pirmsskolas izglītības iestādēm, 4 vispārējās izglītības iestādēm un profesionālās ievirzes izglītības, speciālās izglītības un profesionālās izglītības iestādes.

Klātesošos uzrunāja un ar novada prioritātēm iepazīstināja Kokneses novada domes izpilddirektors Jāzeps Baltmanis. Ar lekciju par skolēnu mācību sasniegumus veicinošu mācību vidi uzstājās Latvijas universitātes lektore Mag.paed. Ilze Šūmane. Kokneses novada ERAF projekta "Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos (līguma Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001)" koordinatore Silvija Brīgere sniedza informāciju par projekta norisi un aktualitātēm sakarā ar izsludināto pieteikšanos projektam. Kokneses novada domes Izglītības darba speciāliste Lauma Āre pedagogus informēja par aktualitātēm, uzsākot 2011./2012.m.g. Tikšanos muzikāli bagātināja koknesiešu duets Marika un Druvis. Tālākajā pasākuma gaitā novada skolotāji tikās Kokneses novada metodiskajās apvienībās, kur pārrunāja ar mācību priekšmetiem saistītās aktualitātes.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Kokneses Sarkanā krusta nodaļā saziedotas mācību grāmatas25.08.2011

Kokneses Sarkanā krusta nodaļā ir saziedotas mācību grāmatas. Ja arī tev kāda ir nepieciešama – nāc uz Kokneses Dienas centru darba laikā un iegūsti to savā īpašumā. Pieejamo mācību grāmatu sarakstu skatīt šeit.

Ja pašam mājās plauktā vietu aizņem grāmatas, kas mācībās vairs neder un nav žēl ziedot kādam, kuram tās varētu noderēt – nes uz Kokneses Dienas centru, tālāk mēs atradīsim tām īpašnieku!!!

Sīkāka informācija pa tālr.:65161740.

printēt

Pasažieru vilciens izsludina foto konkursu23.08.2011

Akciju sabiedrība Pasažieru vilciens uzņēmuma 10 darba gadu jubilejas ietvaros izsludina foto konkursu „Iepazīsti Latviju ceļojot ar vilcienu”.

Konkursa mērķis ir veikt mākslinieciski kvalitatīvu iekšējos dzelzceļa pasažieru pārvadājumus Latvijā ilustrējošu fotoattēlu atlasi, tādējādi aicinot izmantot dzezlceļa transportu tūrisma mērķiem.

Konkursa nolikumu skatīt šeit.

printēt

Asnate piedalās 1.Ielu Mūzikas Dienā Rīgā22.08.2011

20.augustā Rīgas 810. dzimšanas dienas ietvaros notika 1.Ielu Mūzikas Diena. Tajā piedalījās arī koknesiete Asnate Višķere.

Organizatori, kuru vidū bija arī Intars Busulis un Ieva Kerēvica, uzskata, ka gandrīz ikviens cilvēks dziļi sirdī ir mūziķis - neatkarīgi no vietas, kuras nāk. Neatkarīgi no fakta, vai pabeigta mūzikas skola vai vienkārši patīk klausīties mūziku. Neatkarīgi, vai tiek spēlēts rokgrupā, ansamblī un orķestrī, vai tiek piesists ritms ar kāju. Un nav svarīgi, kāds mūzikas instruments tiek spēlēts - saksofons, ģitāra, trejdeksnis vai ķemmīte.. Ikvienā no mums dzīvo mūzika. Šajā dienā ikviens, kurš sevī jūt mūzikas brīvdomīgo elpu, tika aicināts doties ielās – uzspēlēt, uzdziedāt, pārsteigt līdzcilvēkus un piepildīt Rīgu ar ritmiem, balsīm un skaņām.

printēt Lasīt visu ziņu

Samsung meklē Olimpiskās lāpas nesējus19.08.2011

No 18. augusta Londonas Olimpisko spēļu vispasaules partneris Samsung Electronics Baltics, sadarbībā ar savu sūtni Inetu Radeviču un Latvijas Olimpisko komiteju, aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju izmantot unikālu iespēju nominēt savu kandidātu Olimpiskās lāpas stafetei.

Par Olimpiskās lāpas nesēju var kļūt ikviens, kura nodarbošanās ir viņa aicinājums, bet sasniegumi – Olimpiskās lāpas cienīgi!

Līdz pat septembra beigām Samsung kā oficiālais Olimpiskās lāpas stafetes partneris vadīs lāpas nesēju atlasi Latvijā, kas noritēs vairākās kārtās. No 18. augusta līdz 16. septembrim Samsung interneta mājas lapā www.samsung.lv ikviens Latvijas iedzīvotājs var pieteikt, viņaprāt, visatbilstošāko kandidātu lāpas stafetei, iesniedzot īsu pamatojumu, kāpēc tieši šim cilvēkam būtu jākļūst par Olimpiskās lāpas nesēju.

printēt Lasīt visu ziņu

"Urgas" Jelgavā uz MAIZES svētkiem17.08.2011

Jau pavasarī tikām uzaicinātas kopā ar citām Latvijas un Lietuvas folkloras kopām piedalīties Zemgales un Ziemeļlietuvas kopīgā projektā. Pirmā diena risinājās Jelgavā, 13.augustā. Noslēgums būs Jēkabpilī, 27.augustā.

Sestdiena Jelgavā bija ļoti saulaina un skaista. Viss plānotais bija labi noorganizēts. Visur pilsētā juta svētku noskaņu. Bija daudz manāmu un arī nepamanāmu "rūķīšu", kas gādāja, lai tikšanās un sadraudzības koncerts būtu izdevies.

"Urgām" rīts sākās ar CD ierakstu, kam gatavojām 3 teicamās dziesmas. Tās bija par arājiem. 1 stundā tika ierakstītas 3 dziesmas! Tas nav viegli. Protams, skaņu vīrs šo ierakstu vēl vētīs un spriedīs, ko labāk likt diskā, jo savas balsis ierakstīja arī citas kopas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

"Urgas" kāzu godos Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

14.08.2011

14.augusts atnāca cerīgs un pilns gaišuma no rīta, bet tādu lietu, kā mēs pieredzējām, dziedādamas Brīvdabas muzejā Vidzemes dienā kāzu godos... tādu nebijām baudījušas nekad.

Visas Vidzemes folkloras kopas tika aicinātas uz kāzu godiem. Tas bija NOVADU DIENU RĪGĀ 2011 noslēdzošais pasākums. Citi novadi jau bija uz Rīgu rādīties pavasarī un vasaras sākumā. Pirms mums 24.jūlijā zemgalieši Brīvdabas muzejā svinēja Jēkabus un Annas.

Šajā kāzu godu reizē varēja redzēt, kā notiek gatavošanās kāzām, kādas ir norises līgavas un līgavaiņa mājās - precības, derības, izdevas, līgavas ģērbšana, līdzināšana, mičošana, pūra dalīšana, sadancošana... Bija arī nelūgto viesu - kūjinieku ierašanās un apdziedāšanās.

printēt Lasīt visu ziņu

KOKNESES NOVADA VĒLĒŠANU KOMISIJAS PAZIŅOJUMS01.08.2011

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) noteikusi, ka 2011. gada 17. septembrī notiks 11. Saeimas vēlēšanas.

Pamatojoties uz Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumu, CVK instrukciju „Vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošana republikas pilsētās un novados” /apstiprināta ar CVK 2011. gada 3. jūnija lēmumu Nr. 14 /, lai nodrošinātu 11. Saeimas vēlēšanas, Kokneses novada vēlēšanu komisija izsludina pieteikšanu vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu vietām darbam sekojošos Kokneses novada vēlēšanu iecirkņos:

  1. Nr. 274 – (Bebru pagasta pārvalde, ”Papardes”, Bebru pagasts, Kokneses novads- 7 locekļi);
  2. Nr. 276 (Iršu pagasta pārvalde, „Kūlēni”, Iršu pagasts, Kokneses novads-7 locekļi);
  3. Nr. 278 (Kokneses novada dome, Melioratoru iela 1, Koknese, Kokneses novads- 7 locekļi).

Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus Iecirkņa komisijā ir:

printēt Lasīt visu ziņu

VECĀKI AIZBRAUC, BĒRNS PALIEK ...28.07.2011

Šī brīža sociāli ekonomiska situācija daudzām Latvijas ģimenēm liek pieņemt lēmumu meklēt darbu citos valsts reģionos vai ārvalstīs. Visbiežāk tas nozīmē-vecāki dodas prom un bērni paliek. Daudzi bērnu vecāki dodas darbā uz ārzemēm, lai nopelnītu iztiku ģimenei, bet bērni tiek atstāti Latvijā citu personu/radinieku, vecvecāku un draugu/ aprūpē. Pirms aizbrauciet, padomājiet - kas notiks ar bērnu, vai viņam būs viss nepieciešamais? Kas šajā laikā par bērnu rūpēsies un pārstāvēs viņa intereses?

Kā rīkoties vecākiem, lai bērni paliktu drošos apstākļos pie personām, kuras spēj aprūpēt bērnu un nodrošināt viņa interešu ievērošanu?

Līdz pilngadībai bērns ir vecāku aizgādībā. Tas nozīmē, ka vecākiem ir tiesības un pienākums rūpēties par bērnu un viņa mantu, un pārstāvēt bērnu personiskajās un mantiskajās attiecībās. Bērnu tiesību aizsardzības likums paredz kārtību, kādā vecāki var nodot bērnu citas personas aprūpē Latvijā.

printēt Lasīt visu ziņu

Ir atsākta kuponu izsniegšana nodarbinātajiem, neformālās izglītības iegūšanai28.07.2011

No 18.jūlija ir atsākta kuponu izsniegšana nodarbinātajiem, neformālās izglītības iegūšanai. (Sīkāk var lasīt: http://www.nva.lv/index.php?cid=328&mid=312). Kuponu skaits ir ierobežots - tādēļ jāpiesakās pēc iespējas ātrāk!

Šī programma ir paredzēta nodarbinātajiem (vai pašnodarbinātajiem), vecumā no 25 g., kas pēdējo izglītību ieguvuši ilgāk kā gadu atpakaļ.

Tā ir iespēja apgūt angļu valodu Koknesē - Kokneses vidusskolā, pie skolotājas Dzidras Žmuidenas. Kursi ir 80 mācību stundas - notiks 2 x nedēļā, vakaros, pa 2-3 mācību stundām vienā reizē.

printēt Lasīt visu ziņu

Par Kokneses novada domes priekšsēdētāju ievēlēts DAINIS VINGRIS27.07.2011

Šodien, 27. jūlijā, kārtējā Kokneses novada domes sēde sākās ar klusuma brīdi, pieminot 12. jūlijā mūžībā aizgājušo ilggadējo Kokneses pašvaldības vadītāju Viesturu Cīruli.

Plkst. 14.00 tika atklāta Kokneses novada domes sēde, kurā Kokneses novada vēlēšanu komisija, pēc Kokneses novada domes lūguma, likumdošanā noteiktajā kārtībā, sniedza informāciju par nākošo Kokneses novada domes deputātu no politisko partiju „TAUTAS PARTIJA” un „PILSONISKĀ SAVIENĪBA” saraksta. Pēc vēlēšanu rezultātu aprēķināšanas 2009. gada 6. jūnija protokola, nākamais deputātu kandidāts no politisko partiju „Tautas partijas” un „Pilsoniskā savienība” kandidātu saraksta, ir Ēriks Cīrulis.

Nākamā deputāta kandidāta apstiprināšana notika atbilstoši likumam „Republikas pilsētas domes un novada vēlēšanu likuma” 43. panta un CVK 2009. g. 20. aprīļa Instrukcijai „Kārtība, kādā nosakāms deputāta kandidāts bijušā deputāta vietā”.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top