31.03.201715.05.2017

Ziemas tumšie mēneši ir pagājuši un varam priecāties par pavasari. Dienas kļūst garākas, laikapstākļi siltāki un lielā pavasara rosība ir sākusies! Kokneses novada domes Komunālās nodaļas darbinieki, pagastu pārvaldes un iestādes rūpējas par skaistu un sakoptu vidi mūsu novadā. Greznās ziedu kompozīcijas, īpaši veidotās dekorācijas un sakoptā vide koknesiešus un viesus iepriecina gan ikdienā, gan svētku laikā. Pēc ziemas perioda pilnā sparā rit pavasara teritoriju uzkopšanas darbi – tiek grābtas lapas, vākti atkritumi un slaucītas ietves. Pašvaldība aicina ikvienu iedzīvotāju iesaistīties novada sakopšanā, spodrinot savas mājas pagalmus un piegulošās teritorijas. Aprīli varam saukt par Spodrības mēnesi, jo tad rosāmies ne tikai savā novadā, bet piedalāmies arī Lielajā Talkā, kad talko visā Latvijā. Lielā Talka šogad notiks 22.aprīlī, kas turklāt ir arī Pasaules Zemes diena. Pirmo reizi kopā ar visiem oficiāli talkos latvieši Eiropā, iesaistoties Eiropas Latviešu apvienībai (vairāk informācija: http://www.ela.lv/).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Sākusies ziemas uzņemšana Jauniešu garantijas bezmaksas mācībām14.05.2017

Sākusies dokumentu pieņemšana Jauniešu garantijas pusotra vai gada izglītības programmās, kurās bez maksas var iegūt darba tirgū pieprasītu kvalifikāciju kādā no 59 profesijām. Ziemas uzņemšanā audzēkņus gaida 24 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā.

“Jauniešu garantijas mācībās pēdējoreiz piedāvājam apgūt profesiju pusotra gada izglītības programmās, kurās var pieteikties jaunieši ar vidējo vai vidējo profesionālo izglītību. Tā kā Jauniešu garantijas projekts noslēdzas 2018. gadā, tad uzņemšanā 2017. gada vasarā jaunieši varēs pieteikties mācībām tikai gadu ilgajās profesionālās izglītības programmās,” stāsta Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Profesionālās izglītības projektu departamenta direktore Elīna Purmale-Baumane.

printēt Lasīt visu ziņu

No 1. decembra darbnespējas lapas izrakstīs tikai elektroniski14.05.2017

Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka no šī gada 1. decembra tiks pārtraukta darbnespējas lapu aprite papīra formātā un visas darbnespējas lapas tiks izrakstītas elektroniski valsts E-veselības sistēmā.

Elektroniskās jeb e-darbnespējas lapas izrakstīšana E-veselības sistēmā ārstniecības personai standarta gadījumā aizņems aptuveni desmit sekundes. Speciālistam būs tikai jāatzīmē darbnespējas cēlonis, savukārt informācija par pacientu un ārstniecības iestādi darbnespējas lapā tiks uzrādīta automātiski*.

printēt Lasīt visu ziņu

Īstenots projekts „Kokneses muižas Jauno pilsdrupu pagrabiņa un apkārtnes labiekārtošana13.05.2017

Ar biedrības „Daugavas Savienība” finansiālu atbalstu šovasar (no 1.aprīļa līdz 30.septembrim) Kokneses novadā tika īstenots projekts „Kokneses muižas Jauno pilsdrupu pagrabiņa un apkārtnes labiekārtošana”.

Projekta kopējās izmaksas EUR 800,89, no kurām biedrības “Daugavas savienība” finansējums EUR 627,00, savukārt EUR 173,89 domes līdzfinansējums. Projekta ietvaros tika veikta pagraba iztīrīšana, apkārtnes sakopšana, arkas un sienu izmūrēšana. Šobrīd Kokneses novada iedzīvotājiem un apmeklētājiem ir pieejama vēl viena sakopta un droša vieta. Nākotnē plānots turpināt labiekārtošanas darbus, lai uzlabotu parka kopējo vizuālo tēlu, kā arī priecētu acis gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem.

Attīstības nodaļa

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Izmaiņas Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtībā13.05.2017

Otrdien, 3. novembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību. Grozījumi noteikumos sagatavoti, lai noteiktu prasību piemērošanu ĀCM apkarošanai savvaļas cūku sugas dzīvniekiem, kuri tiek turēti norobežotās platības. Tāpat noteikumos precizētas ĀCM riska zonas Latvijas Republikā, Igaunijas Republikā un Lietuvas Republikā.

printēt Lasīt visu ziņu

Noslēdzies ikgadējais biznesa ideju konkurss Kokneses novada iedzīvotājiem „ESI UZŅĒMĒJS!”13.05.2017

Lai atbalstītu un motivētu novada iedzīvotājus jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanai un sekmētu saimnieciskās darbības attīstību novadā, no 2015.gada 1.oktobra līdz 30.oktobrim Kokneses novada dome organizēja otro biznesa ideju konkursu novada iedzīvotājiem „Esi uzņēmējs!". Pavisam kopā tika iesniegti seši pieteikumi. Konkursa pieteikumus izvērtēja vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija Kokneses novada domes pārstāvji, deputāti, uzņēmēji un uzņēmējdarbības konsultants.

printēt Lasīt visu ziņu

Slēgs satiksmi pār Ķeguma HES13.05.2017

No trešdienas, 20. aprīļa, sakarā ar AS “Latvenergo” veiktajiem tilta remontdarbiem tiks slēgta satiksme pār Ķeguma HES.

No 20. aprīļa līdz 20. oktobrim satiksme pār tiltu būs atļauta katru dienu no pulksten 5:00 līdz 10:00 un no pulksten 17:30 līdz 21:00, bet pārējā laikā tilts būs slēgts.

Daugavas šķērsošanai aicinām izvēlēties Rīgas vai Pļaviņu HES tiltus (Rīgas apvedceļš Salaspils – Babīte (A5) un reģionālais valsts ceļš Bauska – Aizkraukle (P87)).

Satiksmes un skolēnu autobusi kursēs pēc apstiprinātā saraksta. Arī gājēju kustība pār tiltu netiks ierobežota.

Par visiem apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem, avārijas bedrēm, šķīdoni un citiem faktiem uz valsts autoceļiem aicinām informēt Satiksmes informācijas centru, zvanot pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) mājaslapā www.lvceli.lv ir iespējams sekot līdzi aktuālajiem būvdarbiem un ar tiem saistītajiem satiksmes ierobežojumiem.

VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa

printēt

Jauno džudistu pirmie panākumi13.05.2017

20. novembrī Rīgā, „Sporta kluba Ziemeļblāzma” rīkotajās džudo sacensībās skolēniem un jauniešiem, Bebru pamatskolas zēni un meitenes izcīnīja zelta, sudraba un bronzas medaļas.

Jau otro gadu Bebru pamatskolā divas reizes nedēļā – pirmdienās un ceturtdienās skolēni var piedalīties džudo nodarbībās, kuras vada pieredzējis treneris Bogdans Kmita un viņa palīdze Liāna Teplova. Nodarbības ir bez maksas - tas ir Bogdana Kmita entuziasms un vēlme savā garajā sportista mūžā apgūto nodot jaunajai paaudzei.

Bogdans Kmita ar džudo un sambo cīņu veidiem ir nodarbojies 30 gadus, un ir divpadsmitkārtējs Latvijas čempions džudo cīņā, arī Eiropas čempions šajā sporta veidā un divkārtējs pasaules čempions sambo cīņā (2000.g., 2004.g.). Savulaik par treneri strādājis Rīgā, bet nu jau daudzus gadus ar ģimeni dzīvojot Iršos, labprāt turpina iemīļoto trenera darbu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)

Uzsākta pieteikšanās šovam Lauku sēta13.05.2017

Piesakies šovam Lauku sēta un izbaudi neaizmirstamu vasaru! LNT uzsāk dalībnieku meklēšanu šovam Lauku sēta, kuram tiek aicināti pieteikties aizrautīgi, enerģiski un strādīgi cilvēki.

Ja esiet gatavi mesties lauku darbos, tad šo iespēju nevar laist garām! Aizpildīt pieteikuma anketu var līdz 4.jūnijam ziņu un izklaides portāla Skaties.lv sadaļā Startē šovā Lauku sēta: http://skaties.lv/sovi-seriali/sovi/piesakies-lauku-setai-un-piedzivo-neaizmirstamu-vasaru/

Šova Lauku sēta producents Andis Mizišs atklāj: „Ar prieku varam paziņot, ka ir atklāta pieteikšanās Lauku sētas jaunajai sezonai, kurā arī šogad aicinām pieteikties strādīgus un centīgus cilvēkus. Atšķirībā no iepriekšējās sezonas, šogad uzvarētāju pēc labi padarīta darba sagaida brīnišķīgs piedzīvojums – ceļojums uz Brazīliju!”

printēt Lasīt visu ziņu
back to top