Likteņdārza tradicionālā Ābolu balle iekrāsos rudeni 9.septembrī

09.09.2017 11:00 - 15:00 kur : Likteņdārzs

Sestdien, 9. septembrī, no pulksten 11 līdz 15 Likteņdārzā, Koknesē, norisināsies rudens noskaņām un garšām bagātā diena, kad visas aktivitātes plānotas saistībā ar vispopulārāko Latvijas rudens dabas velti. Ar interesantām ierīcēm tiks spiesta sula no Likteņdārza ābeļu alejas un Latvijas zemnieku audzētajiem āboliem, ko gādās Latvijas Zemnieku federācija. Būs radošas aktivitātes bērniem un ģimenēm, gardumu baudīšana un interesantas sarunas par āboliem.

Likteņdārza ābeļu aleja tika izveidota 2008. gadā, un tajā aug Latvijā populāro šķirņu āboli – Cukuriņš, Baltais dzidrais, Sīpoliņš, Rīgas rožābele, Auksis, Konfetnaja un citas. Ābeles kopš pašiem pirmsākumiem aprūpē Dārzkopības institūta vadošā pētniece Māra Skrīvele, sākotnēji darbojoties tandēmā ar kolēģi Edgaru Rubauski. Šī gada Ābolu ballē Māra ar kolēģi Lailu Ikasi stāstīs par jaunākajām ābolu šķirnēm un jaunumiem šajā jomā.

printēt Lasīt visu ziņu

55. Vecbebru sporta svētku atskats

26.08.2017 09:00 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

Sestdienas rīts- 26.08.2017. daudziem sākās ar laicīgu pamošanos un atbildīgu ierašanos Vecbebru stadionā. Tur no pulksten 9.00 sākās reģistrācija 55. Vecbebru sporta svētkiem. Un  nācējiem katram tika prieks par negaidīti draudzīgiem, saulainiem laika apstākļiem. Tiešām - sporta svētki!

Pirmā satikšanās stunda bija veltīta dalībnieku reģistrācijai, kur sportot gribētājus atbildīgi pierakstīja Elīna un Kristīne.

 Sporta svētku atklāšanas ceremonija sākās ar 55. sporta svētku karoga pacelšanu mastā. Tā pacelšanas laikā skanēja Rākoci jeb Ungāru maršs. Sporta skolotājas Ļenas un jauno volejbolistu Renāta un Viestura vadībā paceltais svētku karogs spoži plīvoja blakus jau paceltajiem Kokneses novada un Latvijas karogiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (51)

SB KOKNESIS autokrosa komanda ar teicamiem rezultātiem noslēdz LČ sezonu28.08.2017

Nedēļas nogalē Smiltenē, Tepera trasē, aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta pēdējais, sestais posms. Pirms sacensību sākuma sešās čempionāta klasēs nebija zināmi vēl pieci sezonas kopvērtējuma uzvarētāji, tādēļ ar īpaši lielu nopietnību braucēji gatavojās startiem Smiltenē.

Prognozes par spraigajām un nesaudzīgajām cīņām dienas gaitā piepildījās, un aizraujoši momenti trasē bija vērojami visos braucienos. SB KOKNESIS autokrosa komanda konkurēja ar vadošajiem braucējiem un sacentās par līderpozīcijām VAZ, 1600 un Mini bagiju klasēs. Sestajā sacensību posmā VAZ Klasika grupā lieliski cīnījās Edgars Elsts, finālā ierindojoties 5. pozīcijā no vienpadsmit dalībniekiem, savukārt Andis Ūtēns 1600 klasē sezonu noslēdza ar izcīnītu 4. vietu! Mūsu mazie un brašie braucēji – Markuss Ūtēns un Emīls Mirošņiks, dienas gaitā enerģiski cīnījās, tomēr mazāk veiksmīgs starts izdevās finālbraucienā, kur Markusam izcīnīta 10. un Emīlam 12. vieta.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Aicinājums ziedot ugunsgrēkā cietušajai Svetlanas ģimenei Bebru pagastā25.08.2017

LSK Kokneses novada nodaļa aicina atbalstīt rīkoto akciju “Ziedosim, lai palīdzētu Hermaņu ģimenei atjaunot nodegušo kūtiņu!”

 01.09., nākot uz pirmo skolas dienu Bebru pamatskolā, aicinām atbalstīt mazā Bebru pamatskolas skolnieka Valtera Bruno ģimeni ar ziedojumu, kuru iespējams atstāt skolā novietotajā Ziedojumu kastītē. Skolā Ziedojumu kaste būs novietota līdz 25. septembrim.

 Ziedot iespējams arī veikalā “Ataudze” Koknesē. Arī šeit ziedojumu variet atstāt Ziedojumu kastē līdz 25. septembrim.

 Aicinām privātpersonas, celtniecības un citus uzņēmumus, kā arī  zemniekus iespēju robežās atbalstīt ģimeni ar būvmateriāliem, kuri būs liela vērtība kūtiņas atjaunošanas darbos! Ziedotos būvmateriālus ģimene varēs izņemt personīgi arī to atrašanās vietā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

No 1.septembra izmaiņas vairākos Aizkraukles novada autobusu maršrutos25.08.2017

Izvērtējot gan iedzīvotāju priekšlikumus veikt izmaiņas reģionālo maršrutu tīklā, gan arī pasažieru plūsmu un maršrutu finansiālos rādītājus, no 2017. gada 1. septembra tiks veiktas izmaiņas AS CATA apkalpotajos maršrutos Aizkraukles novadā. Grozījumi tiks veikti maršrutā Nr.6103 Aizkraukle–Vecbebri, Nr.6096 Aizkraukle–Irši–Aizkraukle, Nr.6135 Aizkraukles autoostas–Aizkraukles stacija–Aizkraukles autoosta un Nr.6101 Aizkraukle–Skrīveri, atklājot jaunus reisus un veicot izmaiņas esošo reisu izbraukšanas laikā. Savukārt maršrutā Nr.5249 Aizkraukle–Aizkraukles pagasts–Skrīveri, Nr.6426 Irši–Vilkāres un Nr.6424 Irši–Silajāņi pasažieru pārvadājumi vairs netiks nodrošināti.

printēt Lasīt visu ziņu

Ekskursijā iepazīst rožu pilsētu24.08.2017

17. augusta rītā Kokneses novada represēto nodaļas biedri un viņu ģimenes devās ekskursijā uz Tukumu. Pirmais apskates objekts bija Represēto piemiņas vieta Tukumā, kur nolikām līdzi paņemtos ziedus un sveces. Vēlāk iepazinām pilsētas centru un uzzinājām, ka Tukumā dzīvo 20 000 iedzīvotāju un,  ka to dēvē par rožu pilsētu. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Aizvadīti tradicionālie Kokneses novada mednieku sporta svētki

19.08.2017 09:00 kur : Ozolkalnu šautuve

Nedēļas nogalē Kokneses pagasta “Ozolkalnu” šautuvē skanēja pamatīgi šāvieni, jo te notika tradicionālie Kokneses novada mednieku sporta svētki “Kokneses kauss” jeb, kā tos nodēvējuši paši dalībnieki, mazais Kokneses novada “Minhauzens”.

Līdzīgi kā lielajā mednieku festivālā “Minhauzens”, arī Koknesē sacentās vairākas mednieku komandas, kuras dažādos sporta veidos krāja punktus, lai dienas beigās iegūtu “Kokneses kausu 2017”. Kauss ceļo pie komandas ar vismazāk iegūto punktu skaitu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Jauns piedāvājums Koknesē - ar SUP pa Daugavu un Pērsi23.08.2017

Pavisam jauns piedāvājums koknesiešiem un visiem aktīvās atpūtas cienītājiem šovasar ir brauciens ar SUP dēli pa Pērsi un Daugavu, ko nodrošina brīvdienu piestātne “Pērsejas”. Supojot pa rāmās Pērses un plašās Daugavas ūdeņiem, var redzēt neskartas dabas ainavas Pērses krastos, tās ieteku Daugavā un varenās Kokneses viduslaiku pilsdrupas, bet spēcīgākie airētāji no ūdens puses ieraudzīs arī luterāņu baznīcu, romantisko skatu terasi un topošā Likteņdārza centrālo vietu – amfiteātri.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top