Izraudzīti “Gaismas nesēji”25.04.2017

Svinīgā ceremonijā Gaismas pils Ziedoņa zālē balvas pasniegtas konkursu „Gada bibliotekārs 2016“ un „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ uzvarētājiem.

Latvijas Bibliotekāru biedrība un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) apbalvoja sešus bibliotekārus par viņu veikumu, sasniegumiem, pašaizliedzīgu darbu un devumu vietējai sabiedrībai. Klātesošos uzrunāja LR kultūras ministre Dace Melbārde.

„Gada bibliotekārs 2016“ izraudzīti divi uzvarētāji. Par izcilu sniegumu mūžizglītības pasākumu īstenošanā balvu saņēma Laimdota Ozoliņa no Bauskas Centrālās bibliotēkas. Bibliotēku interešu pārstāvniecībā balva piešķirta Ingai Brūverei, Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītājai.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Saglabāt garīgās vides atmirdzumu25.04.2017

Svinīgā ceremonijā Gaismas pils Ziedoņa zālē 24. aprīlī balvas pasniedza konkursu „Gada bibliotekārs 2016“ un „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ uzvarētājiem. Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBBA) un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) apbalvoja sešus bibliotekārus par viņu veikumu, sasniegumiem, pašaizliedzīgu darbu un devumu vietējai sabiedrībai. Svinīgajā pasākumā piedalījās arī Kokneses novada domes pārstāvji un Kokneses pagasta bibliotēkas kolektīva darbinieces, jo „Gaismas nesējas“ tituls Zemgalē šogad piešķirts Ingrīdai Grūbei no Kokneses pagasta bibliotēkas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (27)

„Gaismas nesējas“ tituls Zemgalē piešķirts koknesietei Ingrīdai Grūbei24.04.2017

Šodien, 24. aprīlī plkst. 14.00 Gaismas pils Ziedoņa zālē tiks paziņoti un balvas saņems konkursu „Gada bibliotekārs 2016“ un „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ uzvarētāji.

Latvijas Bibliotekāru biedrība un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) svinīgā ceremonijā suminās sešus laureātus. Balvas ir atzinība par bibliotekāru veikumu, sasniegumiem, pašaizliedzīgu darbu un devumu vietējai sabiedrībai. Klātesošos uzrunās LR kultūras ministre Dace Melbārde.

„Gada bibliotekārs 2016“ izraudzīti divi uzvarētāji. Par izcilu sniegumu mūžizglītības pasākumu īstenošanā balvu saņems Laimdota Ozoliņa no Bauskas Centrālās bibliotēkas. Bibliotēku interešu pārstāvniecībā balva piešķirta Ingai Brūverei, Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītājai.

printēt Lasīt visu ziņu

Lielā talka 2017

22.04.2017

Kokneses novadam būt zaļam!

22. aprīlī Kokneses novada iedzīvotāji un viesi atsaucās Lielās talkas aicinājumam „Latvijai būt zaļai!” un, nebēdājot par mainīgajiem laika apstākļiem, apliecināja, ka viņiem ir svarīgi dzīvot tīrā un sakoptā vidē.

Likteņdārzā šajā dienā talkoja Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis kopā ar Aizkraukles, Kokneses un Pļaviņu novadu jaunsargiem, Kokneses pašvaldības pārstāvjiem un novada iedzīvotājiem. Valda Auziņa, nodibinājuma „Kokneses fonds” valdes priekšsēdētāja, stāsta: „Lielā talka pulcē cilvēkus, kam rūp Latvija. Arī tūkstošiem cilvēku, kas veido Likteņdārzu, vēlas to radīt kā skaistu dāvanu Latvijai simtgadē un nākamajām paaudzēm. Aizsardzības ministrija un jaunsardze ir dārza veidotāju vidū kopš pirmajiem tā īstenošanas darbiem 2008. gadā. Ar Aizsardzības ministrijas atbalstu 2015. gadā Likteņdārzā izveidota latviešu strēlnieku simtgadei veltīta piemiņas vieta, dārzā aug aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa stādīts koks, un ministra vārds starp dārza atbalstītājiem lasāms arī uz bruģakmens Likteņdārza draugu alejā. Savukārt jaunsargi pastāvīgi bijuši aktīvi palīgi - gan strādājot talkās, gan palīdzot Likteņdārzā organizētajos pasākumos. Balstoties uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību un pozitīvismu, jaunsargi katru gadu aktīvi piedalās vides sakopšanā, jo jaunsargu devīze ir “Augsim Latvijai!”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (27)

Aizsardzības nozares vadība, karavīri un zemessargi Lielajā talkā sakops kritušo karavīru atdusas un cīņu piemiņas vietas21.04.2017

Arī šogad Nacionālie bruņotie spēki ir atsaukušies aicinājumam piedalīties vides sakopšanā – karavīri un zemessargi pievienosies Lielajai talkai, kas norisināsies sestdien, 22. aprīlī, ar mērķi padarīt Latviju par zaļāko valsti pasaulē. Karavīri un zemessargi, aicinot savā pulkā arī ģimenes locekļus, talkos gandrīz vai visos Latvijas novados, uzkopjot vairāk nekā 90 vietas – gan savu vienību izvietojumus, gan sadarbībā ar pašvaldībām un citām projektā „Lielā talka” iesaistītajām organizācijām – arī ciemu, pilsētu teritorijas un mežus, tomēr galveno uzmanību veltot 1. un 2. pasaules kara, kā arī Brīvības cīņās kritušo karavīru atdusas un cīņu piemiņas vietām. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis šogad Lielās talkas dienā kopā ar Kokneses un Aizkraukles jaunsargiem strādās Likteņdārzā, kur teritorijas sakopšanas darbi sāksies plkst. 10.00.

printēt Lasīt visu ziņu

Par vēlēšanu iecirkņa maiņu21.04.2017

Pašvaldību vēlēšanām katrs vēlētājs ir reģistrēts noteiktā vēlēšanu iecirknī. Līdz 16.maijam sākotnēji piešķirto vēlēšanu iecirkni iedzīvotāji var mainīt, izvēloties jebkuru citu iecirkni attiecīgās pašvaldības teritorijā vai tajā pašvaldībā, kur vēlētājam pieder nekustamais īpašums. Mainīt vēlēšanu iecirkni pēc nekustamā īpašuma atrašanās vietas ir tiesīgs arī vēlētājs, kurš ir attiecīgā nekustamā īpašuma īpašnieka laulātais, ja īpašums iegūts laulības laikā un zemesgrāmatā nav atzīmes, ka tā ir otra laulātā atsevišķa manta.

printēt Lasīt visu ziņu

Pasniegs balvas Latvijas labākajiem bibliotekāriem20.04.2017

Pirmdien, 24. aprīlī plkst. 14:00 Gaismas pils Ziedoņa zālē Latvijas Bibliotekāru biedrība un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība pasniegs balvas labākajiem Latvijas bibliotekāriem. Apbalvošanas ceremonijas laikā tiks sumināti konkursu „Gada bibliotekārs 2016“ un „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ uzvarētāji. Balvas piešķirtas par bibliotekāru sasniegumiem, ieguldījumu, izcilību, attieksmi pret savu darbu un lasītājiem. Pasākumā klātesošos uzrunās un sveiks arī LR kultūras ministre Dace Melbārde.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Kokneses novada vēlēšanu komisijas darba laiki deputātu kandidātu sarakstu pieņemšanai11.04.2017

Kokneses novada vēlēšanu komisijas darba laiki deputātu kandidātu sarakstu pieņemšanai 2017.gada 3.jūnija Republikas pilsētas domes un novadu domes vēlēšanām notiks Kokneses novada domes ēkā Melioratoru ielā 1, 2.stāvā 9. kabinetā:

Otrdien, 18. aprīlīno plkst. 14:00 līdz plkst.17:00
Trešdien, 19. aprīlīno plkst. 14:00 līdz plkst.17:00
Piektdien, 21. aprīlīno plkst. 9:00 līdz plkst.12:00
Pirmdien, 24. aprīlīno plkst. 14:00 līdz plkst.18.00

Deputātu kandidātu sarakstus vēlēšanu komisija pieņems ārpus noteiktā darba laika, ja sarakstu iesniedzēji iepriekš sazināsies ar komisiju un vienosies par saraksta iesniegšanas laiku (arī brīvdienās).

printēt Lasīt visu ziņu

Likteņdārza kampaņā divās nedēļās ziedoti 852 Latvijas bruģakmeņi11.04.2017

Likteņdārza draugu alejā šogad līdz Jāņiem tiks pievienoti vismaz 852 jauni Latvijas bruģakmeņi ar Baltijā unikālā dabas objekta ziedotāju norādītajiem saviem, draugu un tuvinieku vārdiem un uzvārdiem. Tie tika ziedoti divu nedēļu kampaņas “Ieraksti savu vārdu Latvijā” ietvaros no 24.marta līdz 7.aprīlim.

Ikviens savu pelēko bruģakmeni varēs apskatīt Likteņdārza draugu alejā jau vasaras sākumā, jo līdz 17.jūnija “Latvijas Televīzijas” ziedojumu akcijas “Top Latvijas Likteņdārzs!” pasākumam visi 852 bruģakmeņi tiks pievienoti jau esošajiem 18 265. Likteņdārza draugu aleju līdz 2018.gada Latvijas simtgadei plānots izveidot 8 metrus platumā un 200 metrus garumā no 113 tūkstošiem Latvijā radīto bruģakmeņu.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicina darbā Klientu apkalpošanas speciālistu Kokneses pilsdrupās10.04.2017

Kokneses novada domes aģentūra „Kokneses Tūrisma centrs” aicina darbā: Klientu apkalpošanas speciālistu Kokneses pilsdrupās (sezonas darbinieks no 1. maija līdz 31.oktobrim).

Darba vieta: Kokneses pilsdrupas

Prasības: vismaz vidējā izglītība; labas latviešu, krievu valodas zināšanas (vēlamas angļu valodas zināšanas); vēlama pieredze tirdzniecībā un zināšanas par Kokneses tūrisma objektiem un pils vēsturi;

printēt Lasīt visu ziņu
back to top