Atklāj Koknesi no jauna: izveidots maršruts laivotājiem pa Daugavu Kokneses novadā09.04.2018

Vai vēlies iepazīt gleznaino un ainavisko Kokneses novadu no cita skatu punkta? Vai tev šķiet, ka Koknesē viss jau redzēts un nekas tevi vairs nepārsteigs? Sākot jauno tūrisma sezonu, ir izveidots jauns maršruts laivotājiem pa Daugavu Kokneses novada teritorijā ar pieturas punktiem Daugavas krastos un praktisku informāciju, kas palīdzēs izplānot lielisku, aktīvu atpūtu pie dabas, baudot klusumu, mieru un elpu aizraujošos skatus, ko spēj piedāvāt majestātiskās Kokneses pilsdrupas divu upju krustpunktā. Maršruts piemērots laivotājiem, kuriem interesē vienas dienas brauciens ar laivu, kura laikā var mierīgi un nesteidzoties iepazīt interesantus dabas, kultūras un vēstures pieminekļus Pļaviņu HES ūdenskrātuvē un tās labajā krastā. Stipra vēja laikā Daugavā ir novērojama spēcīga viļņošanās, tādēļ tas nav piemērots iesācējiem, kam nav laivošanas pieredzes. Pirms vai pēc brauciena ir vērts apmeklēt tos tūrisma objektus, kas atrodas Daugavas krastos un no laivas nav redzami vai pieejami. Atkarībā no laika apstākļiem maršruts braucams vasarā, rudenī, kad Daugavas krasti līkst lapu zeltā, vai pavasarī – ievziedu laikā.

Maršruta gaita: Radzes – Koknese – Kampari, kopējais garums – 15 km ar iespēju turpināt līdz Aizkrauklei (papildus 3 – 4 km). Maršrutu var sākt arī Pļaviņās (+ 20 km) ar nakšņošanu Koknesē. Maršrutu izstrādāja Juris Smaļinskis.

printēt Lasīt visu ziņu

Tikšanās ar Ventspils stikla pūtējiem09.04.2018

9. februārī Pērses sākumskolas aktu zālē mēs varējām vērot stikla brīnummeistarus, jo pie mums bija ieradušies Ventspils stikla pūtēji. Viens meistars stāstīja par stiklu, kā ar to darbojas, bet otrs meistars pa to laiku rādīja kā no stikla izveido mazu  sunīti.

Pasākuma laikā uzzinājām, ka stikla galvenā sastāvdaļa ir kvarca smiltis. Daudzkrāsainos toņus iegūst, izmantojot dažādu metālu piejaukumus. Uzņēmuma meistari stikla kausēšanai izmanto apmēram 2000 grādu karstu gāzes liesmu, kuras ietekmē stikls sāk kust un kļūst plastisks. Veidošanai visbiežāk izmanto krāsainus stikla stienīšus, kurus kausējot kopā un piepalīdzot ar palīginstrumentiem, piemēram, pinceti, top stikla figūriņas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Likteņdārzs uzsāk jauno sezonu un aicina uz Lielo talku 28. aprīlī09.04.2018

Līdz ar pavasara atnākšanu rosība atgriežas arī Likteņdārzā. Apmeklētājiem jau atvērta Likteņdārza Informācijas ēka, kuras darba laiks aprīlī būs katru dienu no plkst. 11:00 līdz plkst. 17:00. Tajā var uzzināt informāciju par Likteņdārzu, pasūtīt bruģakmeni, reģistrēt Lielajam kalnam atvesto zemi vai laukakmeni novietošanai amfiteātrī, kā arī iegādāties suvenīrus.

 Šī sezona Likteņdārzā solās būt ļoti aktīva. Turpināsies jau pieminētā Lielā kalna un Likteņdārza draugu alejas iebruģēšana, kā arī šī brīža nozīmīgākais projekts – daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas būvniecība. Ikviens var līdzdarboties Likteņdārza tapšanā, atvedot maisiņu zemes vai 20 – 30 cm diametra pelēku laukakmeni vai iegādājoties bruģakmeni ar iegravētu vārdu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)

Noslēdzam “Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūriju 2017”!09.04.2018

Sestdien, 7.aprīlī,  Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā noslēdzās lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija 2017”.

Šogad dalībai programmā pieteicās 45 dalībnieki, bet līdz galam izturēja 37,  kuri izlasīja  un anketā novērtēja vismaz sešas kolekcijas grāmatas.

Kā jau ierasts, žūrijas noslēguma pasākumā bērni saņem pateicības un balviņas  par paveikto darbu. Katru gadu programmas dalībnieki, kuri aizpilda anketu, saņem īpaši veidotu piederības suvenīru – šajā reizē tās ir Latvijas karoga krāsas aproces ar uzrakstu: Es mīlu grāmatas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Vēstule sarunu vakaru dalībniekiem09.04.2018

Projekta “Atver sirdi Zemgalē” ietvaros organizējam sarunu vakarus potenciālajiem audžuvecākiem, aizbildņiem un adoptētājiem. Zemgalē notikuši pirmie trīs pasākumi – Jelgavā, Bauskā un Jēkabpilī. Pasākumi bija labi apmeklēti, kopējais dalībnieku skaits 75. Piedalījās ģimenes, kas vēlas uzņemt bērniņu, katrā pilsētā piedalījās arī pieredzējušas vietējās audžuģimenes un aizbildņi, vietējā ģimeņu atbalsta biedrība, bāriņtiesu pārstāvji, uzņemošo ģimeņu atbalsta organizācija “Plecs”. Arī mums, projekta komandai, tā bija jauna, interesanta pieredze, tāpēc vēlos padalīties ar pārdomām.

Sarunu vakaros un arī tos organizējot satikos un sarunājos ar pieredzējušām audžumammām, un mani patīkami pārsteidza, cik bagātas personības viņas ir. Piepildītas, dāsnas un dzīvesgudras. Un tas viss, neskatoties uz grūtībām, ko viņām nācies un nākas pārvarēt un risināt ik dienas. Atziņas, ko var gūt no piedzīvotā - aprūpējot pamestus bērnus, nākas risināt arī savus personiskos jautājumus un meklēt atbildes. Tikai cilvēks, kurš gatavs pārskatīt savus uzskatus, spēs pilnvērtīgi pildīt sarežģīto uzdevumu – rūpēties par pamestu bērnu un, paralēli, bagātinās arī savu personību.

printēt Lasīt visu ziņu

AICINĀM PIETEIKTIES! VECĀKU ATBALSTA GRUPA „Bērnu emocionālā audzināšana”09.04.2018

Programma ir paredzēta vecākiem, kuriem ir bērni vecumā no dzimšanas līdz septiņiem gadiem.

Ja Jums ir radušies jautājumi par bērnu audzināšanu, ir vēlēšanās paplašināt savas zināšanas par to, kā veicināt bērnu emocionālo attīstību, ir vēlme iegūt jaunu pieredzi vai vienkārši būt labākam vecākam, piesakieties vecāku apmācības grupā „Bērna emocionālā audzināšana”.

 Programmas mērķis ir veicināt pozitīvu bērnu emocionālo attīstību, uzlabot vecāku un bērnu savstarpējās attiecības, palīdzēt vecākiem labāk izprast savus bērnus un viņu vajadzības, kā arī palīdzēt mazināt bērnu uzvedības problēmas.

 Iegūtās zināšanas vairos Jūsu izpratni par to, kā attīstīt saskarsmes iemaņas, sekmēt attiecības ar vienaudžiem, veicināt bērna iesaistīšanos dažādās aktivitātēs un veicināt bērna uzticēšanos. Dalība grupā ļoti palīdzēs vecākiem, kuru bērns reizēm ir patvaļīgs vai izrāda agresivitāti.

printēt Lasīt visu ziņu

Dzimis zemeņu laikā09.04.2018

Kokneses pagasta Ratnicēnu bibliotēkā iekārtota tematiska izstāde veltīta skolotājam, dārzniekam un vairāku grāmatu autoram Jānim Rīdereram (22.06.1928.-06.03.2012.). Šogad, vasaras saulgriežos viņam apritētu 90. gadi. Vien desmit gadus jaunāks par Latvijas valsti. Darba gadi aizritējuši Kokneses astoņgadīgajā skolā Bormaņos. Kad skolu pārveido par speciālo internātskolu, turpina strādāt par internāta skolotāju līdz aiziešanai pensijā. Jānis Rīderers savā brīvajā laikā nodarbojās ar dažādu lauksaimniecības kultūru audzēšanu un sadarbojās ar Pūres izmēģinājumu saimniecību. Par saviem pētījumiem sarakstījis vairākas grāmatas. Savā pieredzē dalījās par agro kartupeļu un zemeņu audzēšanu. Tā rosinot Latvijas ļaudis sev nepieciešamo izaudzēt pašu rokām. Latvijas bibliotēkām dāvājis savus literāros darbus “Jāņos būsim mājās” un “Vairāk par neparasto”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Ūdens vingrošanas nodarbības grūtniecēm09.04.2018

Rītdien, 10.aprīlī, sāksies ūdens vingrošanas nodarbības grūtniecēm, kas turpmāk notiks otrdienās un piektdienās (pēc afišā norādītā grafika) no plkst. 18:00 - 19:00 Kokneses sporta centrā. Laipni aicinātas visas topošās māmiņas, sākot ar 16. grūtniecības nedēļu, līdzi ņemot ārsta-ginekologa izziņu ar atļauju vingrošanai ūdenī! Nodarbības ir bez maksas!

Vingrojumi vērsti uz dzemdībās nodarbināto muskuļu grupu attīstīšanu, saspringtās muskulatūras atslābināšanu, pareizas elpošanas apmācību, kustību ritma izjūtu un muskuļu pareizu noslogojumu. Stiepšanās un atbrīvojošie vingrinājumi patīkami atslogos muguru un kājas, uzlabos pašsajūtu un veselības stāvokli.

Grūtniecei ūdens nodarbības ir vienīgā iespēja pagulēt uz vēdera, nejust savu svaru un atslogot mugurkaulu - pilnībā relaksēties. Ūdens vingrošana grūtniecēm sniedz piepildījumu arī garīgā ziņā, jo palīdz atbrīvoties no stresa, satraukuma un negatīvām emocijām, veicina pašsajūtas un emocionālā stāvokļa uzlabošanos.

Nodarbības tiek organizētas projekta nr. 9.2.4.2/16/I/019 "Koknese-veselīgākā vide visiem!" ietvaros.

 

printēt

Noslēgta vienošanās par projekta “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā” Nr.5.5.1.0/17/I/005 īstenošanu09.04.2018

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra un Jēkabpils pilsētas pašvaldība ir parakstījusi vienošanos  par projekta Nr.5.5.1.0/17/I/005 “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā” īstenošanu. Kultūras mantojuma saglabāšanas un attīstības Daugavas ceļā ir apvienojušās trīs pašvaldības – Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Kokneses novada dome un Ogres novada pašvaldība.

Projekta mērķis ir saglabāt, aizsargāt un attīstīt Daugavas krasta pašvaldību nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu – Krustpils pili, Kokneses viduslaiku pilsdrupas un sanatoriju “Ogre”, attīstot esošās funkcijas, piedāvāt jaunradītus pakalpojumus kultūras un dabas mantojuma objektos.

Projekta kopējās izmaksas ir 3 411 909,06 EUR, tai skaitā ERAF līdzfinansējums 1 392 352,96 EUR, attiecināmais pašvaldību budžeta finansējums 198 529,46 EUR, valsts budžeta dotācijas pašvaldībām 66 176,44 EUR, cits publiskais finansējums, ko līdz lēmumam par snieguma ietvara piešķiršanu priekšfinansē pašvaldība 107 647,03 EUR, neattiecināmās izmaksas 1 647 203,17 EUR.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top