Rudens velobraucienā iepazīst “Kokneses novada dārgumus”

16.09.2017 09:00 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

Vissaulainākajā rudens dienā, 16. septembrī, aktīvās atpūtas cienītāji devās Kokneses Tūrisma centra rīkotajā velobraucienā “Kokneses novada dārgumi”.

Velobrauciens šogad norisinājās jau ceturto reizi. No Kokneses pilsdrupām ceļu uzsāka 84 dalībnieki no visas Latvijas. Braucienā piedalījās gan pamatskolas vecuma bērni, gan ģimenes un individuālie velo entuziasti, kas braucienu atbalsta jau otro un daži pat trešo gadu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (65)

Aicinām piedalīties Kokneses novada iedzīvotāju aptaujā! 11.09.2017

Ja esi Kokneses novada iedzīvotājs, aicinām Tevi aizpildīt aptaujas anketu: www.visidati.lv/aptauja/1298236390/   

Kokneses novada dome ik gadu organizē aptauju ar mērķi uzzināt iedzīvotāju viedokli par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem un dzīvi novadā, veicināt iedzīvotāju līdzdalību novada sabiedriskajā dzīvē un sekmēt sadarbību ar pašvaldību. Anketa ir anonīma un aptaujas rezultāti tiks publicēti tikai apkopotā veidā.

 Iedzīvotāju aptauja notiek no 2017.gada 11.septembra līdz 16.oktobrim.

printēt Lasīt visu ziņu

Mobilizē pieejamo atbalstu lietavu izraisītajos plūdos cietušajiem lauksaimniekiem19.09.2017

Pirmdien, 18. septembrī, Zemkopības ministrijas Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvajā padomē zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar lauksaimniekiem apsprieda ārkārtējo situāciju, kas daudzviet lauku reģionos izveidojusies pēc nelabvēlīgajiem meteoroloģiskajiem apstākļiem vasarā un ilgstošajām lietavām septembrī. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs informēja lauksaimnieku organizācijas par Zemkopības ministrijas rīcību, lai palīdzētu zemniekiem pārvarēt plašo postījumu sekas.

 Līdz 2. oktobrim Lauku atbalsta dienests (LAD) turpinās pieteikumu pieņemšanu kompensācijām un applūdušo teritoriju apsekošanu 29 novados Latgalē, Vidzemē un Sēlijā, kuros izsludināta ārkārtējā situācija plūdu seku novēršanai. Saskaņā ar LAD pašreizējiem datiem Latgalē, Vidzemē un Sēlijā ir applūduši ap 20 tūkstoši hektāru sējumu. No lauksaimniekiem jau saņemts 700 pieteikumu kompensācijām par plūdu izpostītajām lauksaimniecības platībām, taču šo pieteikumu skaits, ņemot vērā kārtējās postošās lietavas šīs nedēļas sākumā, varētu pieaugt. Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvajā padomē šodien nolemts, ka par izpostītajām platībām, kurās iesēti griķi un kukurūza, LAD pieteikums pieņems līdz 15. oktobrim. Saskaņā ar prognozēm pēc spēcīgajām lietavām šajā nedēļā appludināto sējumu platība turpinās palielināties.

printēt Lasīt visu ziņu

Kā rīkoties, ja mežā sastopies ar lāci? 19.09.2017

printēt

Rūjienas pašvaldības darbinieki viesojas Koknesē18.09.2017

Rūjienas novada domes un iestāžu darbinieki 15. septembrī viesojās Kokneses novada domē, lai gūtu jaunu pieredzi pašvaldības darbā un iepazītu Kokneses ievērojamākās apskates vietas. „Pagājušajā gadā mēs devāmies pieredzes apmaiņas braucienā uz Rūjienas novadu un baudījām rūjieniešu viesmīlību. Tagad priecājāmies kolēģus uzņemt savās mājās,” stāsta domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.  

Tikšanās reizē par pašvaldības darba prioritātēm un sasniegumiem nelielā prezentācijā iepazīstināja domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs. Viesiem bija iespēja tikties ar mūsu pašvaldības darbiniekiem un dalīties pieredzē dažādu nozīmīgu jautājumu risināšanā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Izstādē „Daugavai būt” Voldemāra Jākobsona skulptūra „Salst”18.09.2017

No 21. septembra līdz 17. decembrim Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM), Brīvības bulvārī 32, Rīgā, varēs aplūkot izstādi "Daugavai būt". "Uz vērienīgo izstādi no tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālās mājas – muzeja Bebru pagasta „Galdiņiem”  kā deponējums aizceļojusi mākslinieka skulptūra ar nosaukumu „Salst”. Savukārt  Lindas Šmites grāmata "Āmurbrālis, akmens cietais" ir muzeja "Galdiņi" dāvinājums," stāsta Justīne Pastore, tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālās mājas - muzeja vadītāja.

No 1938. gada līdz 1965. gadam šī nelielā granītā veidotā skulptūra koknesiešus un tūristus priecēja Pērses krastā pie dižā Pērses upes ūdenskrituma. Lai arī mākslinieks savam darbam bija devis nosaukumu "Salst", vietējie iedzīvotāji un Pērses apjūsmotāji to dēvēja par Pērses meiteni. Vecākās paaudzes koknesieši stāsta, kā bērnībā ar vecākiem devušies uz Pērses krastu, kur mīļākā vieta bijusi pie ūdenskrituma un Jākobsona granīta meitenes. Kad sākās Pļaviņu HES celtniecība un Pērses ūdenskritumam draudēja iznīcība, Voldemārs Jākobsons Pērses meiteni pārveda uz mājām - saviem "Galdiņiem", kur tā joprojām dzīvo savu dzīvi un glabā atmiņu stāstus par laiku, kad klausījās, kā čalo Jākobsona mīļākā upe Pērse.

printēt Lasīt visu ziņu

Hidrotehnisko būvju apsekošanai Pļaviņu HES un Ķeguma HES ūdenskrātuvēs pazeminās ūdens līmeni18.09.2017

Rūpējoties par hidrotehnisko būvju drošumu, AS „Latvenergo”  23. un 24. septembrī no plkst. 8.00 līdz 17.00 veiks to apsekošanu.

 Šo darbu sagatavošanās procesam un nodrošināšanai Pļaviņu HES ūdenskrātuvē no šodienas, 18. septembra, līdz 22. septembrim pakāpeniski pazeminās ūdenslīmeni līdz atzīmei 69,25 metri Latvijas augstumu sistēmā (LAS-2000,5).

printēt Lasīt visu ziņu

Valsts asinsdonoru centrs aicina uz donoru dienu un lekciju18.09.2017


19. septembrī Kokneses kultūras namā no pulksten 10 līdz 13 valsts asinsdonoru centrs (VADC) organizē donoru dienu, bet pulksten 14:20 Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā  aicina uz lekciju par asins ziedošanu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top