faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Mēs neļausim savai vēsturei pazust nebūtībā01.10.2012

Iršu pagasts ir ievērojams ar to, ka ir vienīgais pagasts Latvijā, kurā atradās Baltijā lielākā vācu kolonija no 1766. -1939. gadam.

1766. gadā Katrīna II izdeva pavēli Iršos nodibināt vācu zemkopju koloniju, lai iemācītu latviešiem pareizi saimniekot. Vācu kolonija pastāvēja līdz 1939. gada rudenim, kad kolonisti bija spiesti atstāt Iršus un Latviju.

Nekas daudz vairs neliecina par vēsturi, par to, ka Iršos dzīvojuši, strādājuši, gājuši skolās vācieši. Par to liecina tikai Liepkalnes kapsētā granītā kalti kapakmeņi, Iršu pagastā dažas koka dzīvojamās mājas „Doktorāts”, „Kļavas”, „Robiņi”, daudz ir drupu – bijušo māju un ēku paliekas. Arī Iršu muižas klēts – Magazina, atgādinās nākamajām paaudzēm, ka Iršu pagastam ir sava īpaša, neparasta vēsture. Irši nevar lepoties ar augstiem kalniem, straujām upēm, bet mēs lepojamies ar saviem cilvēkiem, kuri šeit dzīvo un strādā, un ar savu vēsturisko mantojumu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Šodien Starptautiskā veco ļaužu diena01.10.2012

Katru dienu pa sapnim, pa cerībai,

Smaidam siltam un vārdam sirsnīgam;

Katru dienu pa prieka brītiņam,

Lai ievijas dzīves apcirkņos!

Kokneses novada dome sveic visus novada seniorus Starptautiskajā veco ļaužu dienā!

printēt

SIA "Kokneses Komunālie pakalpojumi" PAZIŅOJUMS27.09.2012

Sakarā ar ūdenssaimniecības projekta darbiem, ceturtdien, š.g. 27.septembrī, no plkst.14 00 līdz darbu pabeigšanai tiks pārtraukta ūdens padeve no Kokneses centralizētās ūdens apgādes sistēmas. Pēc ūdens padeves atjaunošanas, ūdenī iespējamas rūsas nogulsnes. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

printēt

Piedalies dzejas grāmatas tapšanā par Koknesi!26.09.2012

Pavisam nesen Kokneses pagasta bibliotēka organizēja konkursu „Mans dzejolis Koknesei” ar domu, ka tas būs pamats jaukai grāmatai par Koknesi dzejā. Tajā brīdi mēs pat iedomāties nevarējām, ka šī doma virmo tepat ap mums un realizēsies krietni ātrāk!

Pateicoties nelielai radošu cilvēku grupiņai, šobrīd jau tiek ieskicētas grāmatas pamatlīnijas! Grāmatā domāts apkopot dzejoļus, kurus rakstījuši paši koknesieši, bagātinot to ar mākslas fotogrāfa Māra Ločmeļa fotogrāfijām.

Šī projekta būtība ir UZDRĪKSTĒŠANĀS. Tieši šīs UZDRĪKSTĒŠANĀS mums, koknesiešiem, bieži trūkst! Tā ir UZDRĪKSTĒŠANĀS atklāt sevi, savas Dieva dāvanas un savu mīlestību pret mūsu Koknesi. Viena no uzrunātajām autorēm man atbildēja ļoti tieši - bet kas tad vēl to var, ja ne mēs paši!

Šo UZDRĪKSTĒŠANĀS vadmotīvu atklājiet sev, lasot Maijas Stepēnas vārdus:

printēt Lasīt visu ziņu

Aicina piedalīties kursos „Jaunākās tendences logopēdiskās korekcijas darbā”26.09.2012

Kokneses speciālā internātpamatskola – attīstības centrs aicina piedalīties kursos „Jaunākās tendences logopēdiskās korekcijas darbā” no 31.10. 2012. - 02.11.2012.

Kursus vada:

  • Svetlana Beņilova, medicīnas zinātņu kandidāte, ārste – psihiatre, Krievija.
  • Natālija Košeļeva, docente, pedagoģijas zinātņu kandidāte, logopēde, Krievija.

Mērķauditorija – logopēdi, pedagoģiski medicīnisko komisiju speciālisti.

printēt Lasīt visu ziņu

Ekskursijas programma skolēnu grupām MISIJA KOKNESE RUDENS 201220.09.2012

Brīvdienu pestātne "Pērsejas" piedāvā ekskursijas programmu skolēnu grupām MISIJA KOKNESE RUDENS 2012. Tas ir izzinošs un aizraujošs pārgājiens pa Kokneses parku un pilsdrupām. Pikniks ar pašu ceptām desiņām vai Pils Bufetes pagatavoto "Ugunszupu".

Info un pieteikšanās pa tālr. 29119882, ita.lejina@gmail.com

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)

Par izmaiņām dīzeļvilcienu sarakstos 18. un 19. septembrī17.09.2012

Akciju sabiedrība "Pasažieru vilciens" informē, ka 18. un 19.septembrī saistībā ar otrā sliežu ceļa izbūvi iecirknī Skrīveri-Krustpils tiks veikti dzelzceļa remontdarbi Alotenes stacijā, tādēļ noteiktas izmaiņas vairāku dīzeļvilcienu kustības sarakstos.

Dīzeļvilciens Nr.618 Rīga (plkst.17:25)-Daugavpils (21:13) līdz Kokneses stacijai kursēs saskaņā ar noteikto sarakstu, bet no Kokneses izbrauks 15 minūtes vēlāk - plkst.19:05 (nevis 18:50), pieturēs arī Alotenes stacijā (plkst.19:14), no Pļaviņām aties plkst.19:28, no Ozolsalas – 19:41, no Krustpils - 19:54, no Trepes – 20:01, no Līvāniem - 20:23, no Jersikas – 20:34, no Nīcgales – 20:52, no Vaboles – 21:03, no Līksnas – 21:09 un Daugavpilī pienāks plkst.21:23.

printēt Lasīt visu ziņu

Veidosim Miķeļdienas izstādi bibliotēkā kopā!13.09.2012

Miķeļdiena ir rudens ieskaņas svētki! Ticējums vēsta, ka šajā dienā neko nedrīkstot mājās nest, jo tad to apēdot peles un žurkas!

Tādēļ mēs aicinām nest uz Kokneses bibliotēku kādu interesantu kompozīciju, kuru jūs varētu izveidot savā ģimenē, darba kolektīvā (un kādēļ gan neizpausties arī šādi!), klasē, grupiņā, draugu pulkā! Varat palepoties ar kādu skaistu sava dārza brīnumu- neparastu augu, dārzeni, ziedu…!

Bet, varbūt, ka jums ir izdevies kāds neparasts ievārījums, kuru varam kopā degustēt!

Izstādei paredzētos eksponātus gaidīsim tieši līdz pašai Miķeļdienai-29.septembrim!

Klāt, lūdzu, pievienojiet arī kontaktinformāciju, lai Miķelis var ar jums sazināties! Lai jauka kopā darbošanās!

printēt

Skolas padomē izskata jaunāko un aktuālāko informāciju par 2012./2013. mācību gadu12.09.2012

2012. gada 28. augustā notikusi kārtējā I.Gaiša Kokneses vidusskolas Skolas padomes sēde. Par sēdē apspriesto skatīt šeit.

printēt

Par izmaiņām vilcienu kustības sarakstos28.08.2012

kciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” informē, ka saistībā ar otrā sliežu ceļa izbūvi iecirknī Skrīveri-Krustpils tiks veikti pārmiju likšanas darbi Skrīveru, Aizkraukles, Kokneses un Pļaviņu stacijās, tādēļ 6., 10., 13. septembrī noteiktas būtiskas izmaiņas Aizkraukles, Krustpils, Daugavpils un Zilupes virzienu vilcienu kustības sarakstos.

Daži vilcieni nekursēs visā maršrutā, savukārt vairāki būs atcelti dzelzceļa iecirknī Lielvārde-Aizkraukle. Lielākoties šo vilcienu vietā pasažieru pārvadājumus starp Lielvārdes un Aizkraukles stacijām nodrošinās īpaši norīkoti autobusi, kuri piebrauks pie Jumpravas un Skrīveru dzelzceļa stacijām, kā arī apstāsies uz šosejas autobusu pieturās Kaibala, Dendroloģiskais parks un Aizpurves. Autobusos būs derīgas visu veidu dzelzceļa braukšanas biļetes.

printēt Lasīt visu ziņu

Latvijas Televīzijas ceturtā ziedojumu akcija27.08.2012

Latvijas Televīzijas un „Kokneses fonda” rīkotajā ziedojumu akcijā "Top Latvijas Likteņdārzs!" 24. augustā kopā saziedoti 28 000 latu. 21 931 lats tika saņemts ziedojumos pa tālruni un 1 032 lati – SMS ziedojumos. 5 037 latus Likteņdārza atbalstītāji akcijas dienās ziedoja uz vietas un Fonda norēķinu kontā. Akcijas laikā piesaistītie līdzekļi tiks ieguldīti Likteņdārza Skatu terases būvniecībā, kuras autori ir jaunie arhitekti Laura Laudere un Didzis Jaunzems sadarbībā ar SIA "Arhitektu birojs Jaunromāns un Ābele". Skatu terases būvniecība ir iesākta augustā, un to ir plānots pabeigt šā gada rudenī. Ar 26 000 EUR finansējumu būvniecību atbalsta Japānas fonds "Commemorative Organization for the Japan World Exposition (70)".

printēt Lasīt visu ziņu

24. augustā - Latvijas Televīzijas ceturtā ziedojumu akcija „Top Latvijas Likteņdārzs!”24.08.2012

24. augustā no pulksten 21.15 aicinām piedalīties Latvijas Televīzijas ziedojumu akcijā „Top Latvijas Likteņdārzs!”. Šā gada akcijas mērķis ir aicināt LTV skatītājus palīdzēt Skatu terases tapšanā, piezvanot pa ziedojumu tālruni 9000 6389 un ziedojot 1 latu.

„Uz Daugavas salas Koknesē būsim kopā ar Liepājas teātra aktieriem, stāstīsim, kas Likteņdārzā padarīts aizvadītajā gadā, dzirdēsim aizkustinošus dzimtu stāstus, klausīsimies dzeju un ļausimies latviešu mūzikai. Šoreiz Likteņdārzā saplūdīs un pretnostatīsies vairākas tematiskās līnijas. Dramaturģiskajam uzvedumam, ko veidojis Herberts Laukšteins, cauri vijas krasts kā simbols un jēdziens. Tas ir krasts, kas emocionāli atsauks atmiņā to krasta līniju, kas izzuda skatienam Otrā pasaules kara bēgļiem, atstājot Latviju pa jūras ceļu. Tas ir krasts, kas šodien simboliski izplēn visiem, kuri atstāj mājas un ģimeni, ekonomisku iemeslu vadīti. Aicināsim atkal ieraudzīt un nepazaudēt mūsu kopīgo krastu. Par piederību ciltij, ko sauc par Latviju, atgādinās Čaka dzeja un Imanta Kalniņa dziesmas ar leģendārā dzejnieka vārdiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Rīdziniekus priecē Ielu Mūzikas svētkos22.08.2012

Rīgas pilsētas svētku ietvaros, 18.augustā, notika arī Ielu Mūzikas diena, kurā jau otro gadu piedalījās Asnate Višķere no Kokneses. Viņa palika uzticīga savai ierastajai muzicēšanas vietai - Zviedru vārtiem. Tas ir liels gods - pieskandināt Vecrīgas senās ieliņas! Asnate izvēlējās spēlēt nelielus skaņdarbus, kuriem līdzi var arī piedungot un kustēties. Izrādās, ka nospēlēt gandrīz stundu ir smags darbs! Šoreiz viņas spēlēšana īpaši patika mazajiem bērniem un ārzemju viesiem! Jauks bija Ielu Mūzikas dienas noslēgums, kurš notika Kalnciema kvartālā - te valdīja īpaša aura - varēja saspēlēties (pamācīties improvizācijas māku) ar šī pasākuma patronu Intaru Busuli.

Šo svētku atbalstītājs, Rīgas vicemērs AnJaudris Ameriks, noslēgumā teica, ka labas idejas materializējas, tās kaut kā vienmēr atrod iespēju piepildīties. Un viņam šķiet, ka Ielu Mūzikas Diena ir viena no tām idejām, kurai vienkārši bija jānotiek. Šī ideja dzīvos, tai būs daudz piekritēju un beigu beigās Ielu Mūzikas Diena kļūs par skaistu tradīciju, lai ik gadu vasarā Rīgas ielās satiktos vairāki simti vidažādākā vecuma un pārliecības muzikanti un mūzikas mīļotāji, un kopīgi pārvērstu Rīgu par daudzskanīgu orķestri.

Ingrīda Višķere

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Koknesieši Rīgas pilsētas svētkos21.08.2012

18. un 19. augustā koknesieši pēc Rīgas pilsētas ielūguma viesojās Rīgas pilsētas svētkos, lai prezentētu Seno Hanzas pilsētu Koknesi un Kokneses novadu.

Divu dienu garumā Kokneses pilsētas stendu apmeklēja vairāki tūkstoši svētku dalībnieki un viesi.

Stendā bija iespēja iegūt informāciju par Koknesi un tūrisma iespējām novadā, ko piedāvāja Kokneses Tūrisma centrs un "Kokneses fonds", kā arī iegādāties amatu centra "Mazā Kāpa" ādas izstrādājumus, uzzināt par koknesiešu izgudrojumiem, apskatot kurmju slazdus un zivju tīrāmos dēlīšus, kā arī nobaudīt novadā gatavoto produkciju – gardo Ievas sieru.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (76)

Koknese saņem oficiālu ielūgumu uz 33. Starptautiskajām Hanzas dienām Herfordā21.08.2012

17. augustā vizītē pie Kokneses novada domes priekšsēdētāja Daiņa Vingra ieradās Hanzas pilsētas Herfordas (Vācija) pārstāvis, Starptautiskās Hanzas savienības padomes biedrs Šurkampa kungs (Mr. Schürkamp) un Mariona Kona (atbildīgā par attīstības un uzņēmējdarbības jautājumiem Herfordā), lai personīgi nodotu ielūgumu uz nākošajā vasarā notiekošajām 33. Starptautiskajām Jauno laiku Hanzas dienām, kuras no 2013. gada 13. – 16. jūnijam norisināsies Herfordas pilsētā Vācijā.

Herfordas pārstāvji sirsnīgi ielūdza koknesiešus piedalīties svētkos Herfordā, kā arī rosināja iesaistīties pagājušajā gadā aizsāktajā starptautiskajā projektā, kura idejas autore ir Mariana Kona. Projekts vērsts uz uzņēmējdarbības aktivitāšu veicināšanu un sadarbības partneru iegūšanu citās Hanzas pilsētās. Projekta mērķis ir atjaunot Senās Hanzas savienības ideju - sadarbību saimnieciskajos, biznesa un ekonomiskajos jautājumus starp Hazas pilsētām, saglabājot sadarbību kultūras un reliģijas jautājumos.

Anita Šmite,

sabiedrisko attiecību speciāliste

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top