Spēlējam spītējot lietum!02.07.2020

Biedrība "Kokneses jauniešu biedrība" sadarbībā ar Kokneses sporta centru 29. jūnijā rīkoja strītbola sacensības. Neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, pasākumu kopumā apmeklēja vairāk nekā 80 cilvēki, no kuriem 48 bija dalībnieki. Kopumā sacensībām pieteicās 12 komandas no Kokneses, Iršiem, Bebriem, Rīteriem, Pļaviņām, Jēkabpils, Aizkraukles un Rīgas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

NVA aicina darba devējus pieteikties bezdarbnieku nodarbināšanai01.07.2020

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties algu subsīdiju atbalstam. Tā ir iespēja darba devējiem nodarbināt NVA reģistrētos bezdarbniekus, saņemot subsīdiju darba algai pirmajos trīs nodarbinātības mēnešos. Atbalstam var pieteikties no 2020.gada 1. jūlija līdz 2020.gada 31.decembrim.

 "Algu subsīdiju atbalsta pasākuma" ietvaros darba devējs trīs mēnešu laikā saņems dotāciju darba algai 50% apmērā no nodarbinātajam bezdarbniekam noteiktās mēneša darba algas (līdz 430 eiro mēnesī), kā arī, lai Covid-19 pandēmijas laikā mazinātu inficēšanās riskus, NVA finansēs individuālo aizsardzības līdzekļu iegādi (līdz 50 eiro vienam bezdarbniekam).

printēt Lasīt visu ziņu

Tūrisma jomas uzņēmēju tikšanās01.07.2020

Pamazām, palēnām, pēc saistībā ar  Covid 19 izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām, atsākas ceļošana. Arī Koknesē sāk atgriezties tūristi. Šogad ceļojumi vairāk notiek pa Latviju ģimenes lokā, mazāk līdz šim ierastajās tūristu  grupās.  Labprātāk ceļotāji izvēlas apmeklēt āra objektus,  iecienīto Kokneses parku ar viduslaiku pilsdrupām un Likteņdārzu.  Kokneses apmeklējumu savos ceļojumu maršrutos sāk iekļaut arī  ceļotāji no Lietuvas un Igaunijas. Kokneses tūrisma informācijas centrā jūnija pēdējā dienā pulcējās novada tūrisma jomas uzņēmēji, lai pārrunātu sezonas aktualitātes, lai diskutētu par norisēm tūrismā. Kokneses novada domes tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite iepazīstināja ar aktuālajām nostādnēm un informāciju no LIAA, Zemgales tūrisma asociācijas u.c. Klātesošie pārrunāja  pašreiz aktuālos piedāvājumus, norises objektos un saimniecībās. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

No 27. jūnija apmeklētājiem pieejams Kokneses sporta centra peldbaseins26.06.2020

No 27. jūnija peldbaseins apmeklētājiem pieejams šādos laikos

!!!Tā kā Kokneses sporta centrs vasaras sezonā uzņem vairākas sporta nometnes, peldbaseina apmeklējuma laiki var būt mainīgi, tāpēc aicinām sekot līdzi izmaiņām KSC mājas lapā (www.koknesessportacentrs.lv) vai zvanīt uz 29360940. Nekautrējieties zvanīt, lai pārliecinātos par peldbaseina pieejamību. 

KSC

printēt

Aicina pieteikties ekskursijai pa Kurzemi30.06.2020

2020.gada 11.jūlijā Bebru pagasta pensionāru padome "Mārtiņroze" aicina ekskursijā pa Kurzemi, maršrutā - Tukums – Sabile – Kandava – Talsi.

Lūdzam pieteikties un dalības maksu 10 eiro samaksāt: Mārītei Andersonei (tālrunis 28767663), Lībai Zukulei (tālrunis 26423431), vai sekretārei Bebru pagasta pārvaldē.

printēt Lasīt visu ziņu

Vasaras saulgriežos smeļ spēku turpmākajam darbam

20.06.2020 19:00

Iršu pagastā skaisti nosvinēti vieni no gada gaidītākajiem svētkiem – vasaras saulgrieži jeb Līgo svētki. Līgo un Jāņu diena neapšaubāmi ir svētki, kurus mēs baudām patīkamā gaisotnē savā ģimenē, kopā ar draugiem. Tie ir kopā sanākšanas svētki, kurus svin kā liels, tā mazs.

Jau izsenis katras nama mātes un saimnieka gods ir celt galdā vislabāko, kā arī līdz Līgo dienai paspēt padarīt visus lauku darbus, lai kaimiņi neaplīgotu. Iršu pagasta ļaudis ir godam tikuši galā ar saviem darbiem, jo, tikai pateicoties iedzīvotāju rūpēm, vērīgajam skatienam un mīlestībai pret savu pagastu, tas ir tāds, kādu to mēs redzam šodien – sakopts, ziedošs un skaists.

20. jūnijā Iršos pie Magazīnas notika Jāņu dienas ielīgošanas pasākums, kurā svētku svinētājus priecēja VPDK "Irši" un kolektīva vadītāja Ilona Ūdre, Iršu sieviešu vokālais ansamblis un tā vadītāja Valda Kalniņa. Vietējie pašdarbnieki uzjautrināja ar nelieliem skečiem (režisore Ligita Bērziņa) par aktuālām tēmām mūsdienās. Montas Bergmanes izpildījumā skanēja vairāki vijoles skaņdarbi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)

Spēka vītnē iepin saules enerģiju

19.06.2020 16:00 kur : Vecbebru Mežaparka estrāde

19.jūnija pēcpusdienā ar Jāņu rituāliem Vecbebru Mežaparku ieskandināja Bezgalīgie sajūtu stāsti. Vārds "līgo" ir ne tikai visbiežāk lietotais Jāņu dziesmu piedziedājums, bet arī Jāņu būtības atslēga. Pasākuma sākumā mūs sagaidīja ūdens vārti, rasas ūdens un upes siera pērle, kas bija īpašs  maģisks rituāls, kurā veldzējāmies ar rasas ūdeni un baudījām sieru no upes pērles. Jāņu plūktām zālēm piemīt dziednieciskas un pat maģiskas īpašības, ar tām pušķo sētas, ēkas, bet mēs veidojām kopīgas un individuālas spēka vītnes ar daudzveidīgiem augiem. Katrs savā vītnē iepina saules enerģiju. Zāles, kas sapītas aplī ir dabas skaistuma un mūžības simbols. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Dziesmu romāns Koknesei un Pērsei29.06.2020

1926. gadā Rīgā A. Gulbja apgādībā klajā  laists Voldemāra Zālīša jeb "Staburaga bērnu" autora Valda (1865-1934) mūsdienās maz zināmais dziesmu romāns "Juris Brasa – gāršas dēls un mantinieks", kuru autors turējis par savu mūža lielāko, labāko darbu. No 1453 pantiem un 23 nodaļām veidotais klasiskā pantmēra decimās rakstītais un atskaņām bagātais sacerējums tapis Pirmā pasaules kara laikā politiski un personīgi ārkārtīgi dramatiskos apstākļos. 13 nodaļas radītas bēgļu gaitu laikā Tērbatā 1915. gadā, pēdējās 10 – Rīgā. Par apstākļiem, kādos romāns tapis, rakstījis pats autors: "Nāvīgais kancelejas slogs uzgūlās jo niknākā veidā, cīņa ar nāvi un iznīcību. Stingst asinis: iedzīve izlaupīta, ne trauciņa, ko ūdeni pasmelt, skrandas mugurā un kājās, pusbads, lielinieku asins plūdi, sērgas, dizentērija, Bermonta granātas svilpo miteklim pāri un sprāgst, redzes zušana, aklības tuvošanās, Sirdsmīļās (aktrise Luīze Melkerte) nāve (1925)." Tie ir vairāk nekā desmit gadi, kuri atdoti romāna rakstīšanai, pārrakstīšanai, uzlabošanai, slīpēšanai.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Aicina piedalīties gremošanas sistēmas slimību profilakses pētījumā GISTAR 29.06.2020

Jau vairāk kā pusgadu Jēkabpilī savu darbību turpina Jēkabpils slimnīcas sadarbībā ar Latvijas Universitāti realizētais gremošanas slimību profilakses pētījums – GISTAR. Pētījums Jēkabpilī tika aizsākts pagājušā gada rudenī, un pa šo laiku pētījumu centru ir apmeklējuši jau vairāk kā 1070 respondenti.

Pētījuma ietvaros ir iespēja veikt Latvijas apstākļiem unikālus izmeklējumus, un tā ir vienreizēja iespēja savu veselības stāvokli pārbaudīt bez maksas.  Šāda tipa analīzes pie mums var veikt tikai GISTAR pētījuma ietvaros. Aicinām tuvējo novadu iedzīvotājus iesaistīties pētījumā, jo šāda iespēja tiks piedāvāta tikai līdz šī gada beigām.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top