Par izpilddirektora atvaļinājumu02.03.2018

 Izpilddirektors Ilmārs Klaužs no 2018.gada 5.marta līdz 11.martam  ir atvaļinājumā.

Viņu aizvieto Attīstības nodaļas vadītāja Anda Mikāla.

 

printēt

LOSP neatlaidība uzsāk elektrības cenu samazinājumu02.03.2018

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) aktivitātes, sākot no 2016.gada decembra ir sadzirdētas un tiek piedāvāts saprātīgs risinājums. Jau 2016.gada decembrī piedaloties, Saeimas Budžeta komisijas darbā norādījām deputātiem, ka steidzamības kārtā Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā radīs sekas, kādas katrs elektrības patērētājs ieraudzīja šogad februārī, saņemot elektrības rēķinus.

 Diemžēl arī visu 2017.gadu mūsu enerģētikas ekspertu Vernera Blausa, Jāņa Dzeņa, Jura Avotiņa priekšlikumi elektroenerģijas tirgus sakārtošanai, lai zemniekiem u.c. uzņēmējiem ar optimālu pieslēgumu pie 0.4 kV līnijām, nerastos elektrības cenas pieaugums no 1.janvāra netika sadzirdēts varas gaiteņos. Otrdien, 27.februārī, Ministru kabineta sēdē, dzirdot EM piedāvājumu, par obligātās iepirkumu komponentes (OIK) samazinājumu, to pamatojot ar iespēju sezonāli samazināt graudu kalšu, dzirnavu, pirmapstrādes iekārtu, ceļu būves u.c. būvniecības objektu pieslēguma jaudas un ar lēzenāku OIK maksājumu, to aizvietojot no 2 gadu perioda uz  4 gadu periodu, atgādinājām, ka tas nerisina galveno problēmu - kopējo OIK samazinājumu. Vakar dzirdējām racionālu EM piedāvājumu.

printēt Lasīt visu ziņu

Sākta parakstu vākšanas kampaņa, lai samazinātu elektrības cenu02.03.2018

Šā gada 1. martā sabiedrības iniciatīvu portālā balsojam.lv ir uzsākta parakstu vākšanas kampaņa par elektrības cenu samazināšanu. Kā parakstu vākšanas pieteicēja ir norādīta Vera Semjonova. Šeit var iepazīties ar iniciatīvas tekstu:

"Ar šo iniciatīvu es vēlos samazināt maksu par elektroenerģiju. Elektrība ir stratēģiski svarīga ikvienā uzņēmumā un mājsaimniecībā. Daudziem Latvijas iedzīvotājiem, elektroenerģijas rēķini kopš šā gada sākuma dēļ OIK izmaiņām ir palielinājušies par 40%-80%, dažkārt līdz pat 100%.

OIK, kaut arī sākotnēji bija domāts, kā atbalsta mehānisms zaļās un vietējās elektroenerģijas ražotājiem, tomēr kopš tā ieviešanas ir izraisījis virkni skandālu. Eksperti par OIK izsakās ne visai glaimojoši: “Diemžēl Latvijā OIK tika pārveidots par vienu no lielākajiem politiskās korupcijas perēkļiem, jo iegūt OIK licenci nozīmēja garantētu peļņu uz daudziem gadiem” Obligātā iepirkumu komponente OIK, tā vietā, lai veicinātu Latvijas enerģētisko neatkarību patiesībā tika izmantota, lai ekonomikas ministrijai pietuvināti uzņēmumi gūtu simtos miljonu mērāmu peļņu. 

printēt Lasīt visu ziņu

Nākamā pieteikšanās mācībām gaidāma marta vidū01.03.2018

Janvārī un februārī mācības ES fondu pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" uzsākuši 3695 strādājošie iedzīvotāji, kas mācībām pieteicās pērnā gada rudenī. Nākamā pieteikšanās gaidāma šī gada pavasarī - marta vidū, kad iepriekš piedāvāto četru nozaru vietā iedzīvotāji varēs izvēlēties mācības nu jau 12 dažādās nozarēs.

Tāpat kā iepriekš pieteikšanās ritēs mēnesi, iesniedzot mācību pieteikumu izglītības iestādē klātienē. Ņemot vērā, ka mācību iespējas projekta laikā var izmantot tikai vienu reizi, aicinām pirms tam izglītības iestādē rūpīgi izzināt izvēlētās izglītības programmas saturu un tēmas, kā arī izvērtēt piedāvāto pasniedzēju kvalifikāciju un noskaidrot, vai izvēlēto mācību apguvē nepieciešamas priekšzināšanas.

printēt Lasīt visu ziņu

Olimpieti Patrīciju Eiduku mājup sagaida savējie01.03.2018

28. februāra vakarā starptautiskajā lidostā "Rīga" mūsu olimpieti Patrīciju Eiduku mājup atgriežoties no Dienvidkorejas sveica viņas ģimene un atbalstītāji no Bebriem un Kokneses. Necerētu pārsteigumu Patrīcijai sagādāja viņas klasesbiedri no Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas un 11.b klases audzinātāja Gunta Konstantinoviča. Ar pašu zīmētiem plakātiem, krāsainiem baloniem un ziediem viņi ar nepacietību pulksten 17:20 gaidīja lidmašīnu no Helsinkiem, ar kuru bija jāatlido klasesbiedrenei Patrīcijai. Kopā ar jauniešiem un  viņu audzinātāju ceļu no Kokneses bija mērojis novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

Ovācijas un aplausi nebeidza rimties, ieraugot smaidošo Patrīciju, kura veselu mēnesi bija pavadījusi ziemas olimpisko spēļu norises vietā. Sagaidīšanas brīdis tiešām izdevās kā pārsteigums, jo tik kuplu sagaidītāju pulku jaunā sportiste nebija gaidījusi. Ikviens viņu vēlējās sirsnīgi apskaut un pasacīt paldies par paveikto. "Es ļoti priecājos jūs satikt!" – Patrīcija teica saviem klasesbiedriem, kuri atklāja, ka ir ļoti noilgojušies redzēt viņu skolā. "Nākamajā nedēļā būšu pie jums!" –   saviem draugiem apsolīja viņa.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Iedzīvotājus aicina pieteikties bezmaksas konsultācijām Advokatūras dienās01.03.2018

No 12. līdz 16. martam Advokatūras dienās iedzīvotāji varēs saņemt advokātu bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā. Advokatūras dienas notiek jau devīto gadu, un šogad īpaši uzmanība veltīta cietušo tiesību skaidrošanai, bet konsultācijas būs iespējams saņemt arī citās jomās. Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija mājaslapā www.advokatura.lv ir publiskojusi sarakstu ar Advokatūras dienu konsultāciju sniedzējiem un aicina iedzīvotājus pieteikties jau tagad.

 "Pērn Advokatūras dienu laikā tika sniegtas aptuveni 3000 bezmaksas konsultācijas, un ik gadu arvien vairāk iedzīvotāju izmanto šo iespēju. Šogad vairāk uzmanības pievērsīsim tieši cietušo tiesībām. Ne vienmēr pati persona apzinās, ka patiesībā varētu tikt atzīta par cietušo, un šāda konsultācija varētu būt pirmais solis sāpīgu jautājumu risināšanā. Turklāt cietušais valsts atbalstam var pretendēt brīdī, kad ir saņēmis šādu statusu, tādēļ īpaši būtiska ir iespēja saņemt bezmaksas konsultāciju, pirms vēl statuss ir piešķirts," uzsver Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

printēt Lasīt visu ziņu

“Skola - 2018!”28.02.2018

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"  pasākuma “Skola – 2018” ietvaros, 2018.gada 24. februārī, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 12.klases  20 un Bebru pamatskolas 8.-9.klases 17 jaunieši devās uz starptautisku izglītības izstādi Ķīpsalā “Skola - 2018”. Izstādes mērķis - iepazīstināt jauniešus un topošos studentus ar izglītības iespējām  Latvijā un ārpus tās. Izstādē piedalījās koledžas, augstskolas un citas iestādes, kas saistītas ar augstāko izglītību vai tās izvēli. Katrai skolai tika atvēlēts stends, pie kura darbojās profesori vai biežāk, studenti. Jaunieši jebkuram varēja uzdot sev interesējošos jautājumus, iepazīties ar  piedāvātajiem bukletiem un citiem apskates materiāliem.  Daudzi neatteicās no iespējas piedalīties konkursos.

printēt Lasīt visu ziņu

I Starptautiskais akordeona mūzikas izpildītāju solistu un kolektīvās muzicēšanas konkurss Koknesē28.02.2018

24. februārī Kokneses Mūzikas skolā visas dienas garumā – no agra rīta līdz vēlam vakaram skanēja akordeona mūzika,  I Starptautiskais akordeona mūzikas izpildītāju solistu un kolektīvās muzicēšanas konkurss.

Doma par šī konkursa organizēšanu radās tāpēc, ka akordeona spēle republikas mūzikas skolās ir zaudējusi savu popularitāti. Ar prieku vēroju koru, pūtēju, stīgu un pianistu kustību Latvijā, augsta līmeņa meistarklases,  konkursus un festivālus. Arī akordeons ir unikāls, tembrāli daudzveidīgs instruments, kas varētu priecēt klausītājus, arī orķestros.

Koknesē bija sabraukuši 127 dalībnieki no divdesmit četrām Latvijas, sešām Lietuvas un Kaļiņingradas (Krievija) skolām. Audzēkņi muzicēja piecās vecuma grupās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top