faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Latvenergo Energoefektivitātes centrā elektrības ekonomijas principus var apgūt ikviens20.02.2013

Zinot elektrības taupības principus un ievērojot tos ikdienā, katra mājsaimniecība var samazināt savu elektrības patēriņu vismaz par 10%, bet lielajiem elektrības patērētājiem šis rādītājs ir vēl augstāks,” saka Biruta Ģine, AS „Latvenergo” Energoefektivitātes centra (EEC) vadītāja.

Katrs elektroenerģijas lietotājs var iepazīties ar ikdienas risinājumiem, kā praktiski ekonomēt elektroenerģiju savā mājsaimniecībā, apmeklējot bezmaksas seminārus AS „Latvenergo” Energoefektivitātes centrā.

Birutas Ģines vadībā energoefektivitātes semināri šogad notiks katru nedēļu, trešdienās pulksten 11.00 Latvenergo Energoefektivitātes centrā Jūrmalā, Jomas ielā 4. Apkopojot pērn izskanējušos jautājumus gan no privātpersonām, gan uzņēmējiem un pašvaldību pārstāvjiem, aktuālākie jautājumi ir alternatīvo energoresursu izmantošana, zibens un pārsprieguma aizsardzība, reaktīvās jaudas kompensēšana, garantētā un nepārtrauktā elektroapgāde, kā arī Latvenergo jaunumi. Privātpersonām aktuāli ir jautājumi par sadzīves elektroierīču lietošanu un vienkāršiem risinājumiem, kas palīdz ietaupīt elektrību.

printēt Lasīt visu ziņu

Ēnu dienā kopā ar mūziķi Intaru Busuli19.02.2013

13. februārī visā Latvijā norisinājās ikgadējā karjeras akcija – Ēnu diena. Šī akcija sniedz iespēju jauniešiem izzināt visdažādāko profesiju darba ikdienu un palīdzētu izvēlēties sev atbilstošu nākotnes profesiju. Jau vairākkārt esam vēstījuši par jauno mūziķi Asnati Višķeri, kura aktīvi piedalās dažādos konkursos. Arī šoreiz, Ēnu dienu ietvaros, Asnate bija izvēlējusies piedalīties konkursā, lai gūtu iespēju ēnot Latvijā populāro mūziķi Intaru Busuli. Asnates mamma Ingrīda Višķere stāsta: " Asnate kļuva par vienu no 3 laimīgajām (pieteicās 12 jaunieši), kura varēja ēnot mūziķi Intaru Busuli. Ar Intaru viņa jau bija tikusies, spēlējot Ielu Mūzikas Dienās, jo viņš bija viens no šā projekta patroniem!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Konference „LATVISKĀS PIRTS TRADĪCIJAS ĢIMENĒ”15.02.2013

Šī gada 16. un 17. martā Rīgas Latviešu biedrības nama telpās notiks konference „LATVISKĀS PIRTS TRADĪCIJAS ĢIMENĒ", kuras praktiskajā daļā pieredzē un savās zināšanās dalīsies arī pirtnieki no Kokneses.

Konferenci rīko biedrība „Lauku Pirtnieki” sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Nacionālās identitātes komisiju ar mērķi veicināt sabiedrības interesi par latviskās pirts tradīcijām, to apzināšanu un saglabāšanu, kā arī lai popularizētu pirti kā latviskās dzīvesziņas, fiziskās un garīgās veselības uzturēšanas neatņemamu sastāvdaļu, kā latviskas ģimenes pamatu stiprinātāju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Nekustamā īpašuma nodoklis 2013. gadā14.02.2013

2013. gada nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) aprēķina un maksāšanas paziņojumu izsūtīšanas termiņā 15.02.2013. lielākā daļa Latvijas pašvaldību ir veiksmīgi pabeigušas nodokļa aprēķinu un izsūtījušas maksāšanas paziņojumus. Aprēķinātā NĪN apjoms uz šo datumu sastāda 98% no 2012. gada aprēķina summas.

NĪN likuma grozījumi, kurus Saeima pieņēma 2012. gada pašās beigās, ļāva pašvaldībām savā teritorijā noteikt atšķirīgu nodokļa likmi, salīdzinot ar likumā noteikto, ar mērķi veicināt teritorijas un uzņēmējdarbības attīstību, kā arī ievērot sociālo taisnīgumu. Lai šādus mērķus sasniegtu ar pašvaldības speciāli noteiktu NĪN politiku, ir nepieciešama nopietna un vispusīga situācijas analīze un atbildīgi lēmumi. Diemžēl pašvaldībām laiks situācijas analīzei praktiski nebija un tādēļ ganzdrīz visas pašvaldības 2013. gadā atšķirīgas NĪN likmes savā teritorijā nenoteica. Pašvaldības, pieņemot vai nepieņemot saistošos noteikumus, 2013. gada NĪN aprēķinā izmantoja citus, nodokļa apjomu ietekmējošus instrumentus, tādus kā nodokļa apjoma pieauguma ierobežojums (NPI), dzīvojamo māju palīgēku aplikšana ar NĪN un vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves jeb grausta aplikšana ar paaugstinātas likmes NĪN. Šo instrumentu izmantošanas kopsavilkums ir sekojošs: No 119 Latvijas pašvaldībām saistošos noteikumus (SN) par 2013. gada NĪN piemērošanu ir izdevušas 109 pašvaldības. Tajās 10 pašvaldībās, kurās nav izdoti SN, netiek piemēroti NPI un dzīvojamo māju palīgēkas, kuru platība pārsniedz 25m2, tiek apliktas ar nodokli. NPI netiek piemērots arī 18 pašvaldībās, kuras to noteikušas SN. 77 pašvaldībās tiek piemērots NPI 25% apmērā, 3 pašvaldības piemēro citus NPI apmērus – 5%, 10%, 75%. Savukārt, 0% NPI noteikts 11 pašvaldībās, kas nozīmē, ka pēc nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības aktualizācijas NĪN apmērs atsevišķi par katru zemes vienību nedrīkst pārsniegt iepriekšējam taksācijas gadam aprēķināto nodokļa apmēru. Palīgēkas ar nodokli neaplikt paredzējušas 94 pašvaldības. No tām 2 pašvaldībās palīgēkas ar NĪN bija apliekamas 2012. gadā.

printēt Lasīt visu ziņu

Skrīveriem un Koknesei vienots tūrisma maršruts13.02.2013

No 8. līdz 10. februārim izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās 20. starptautiskā tūrisma izstāde - gadatirgus „Balttour 2013”, kurā savu tūrismu piedāvājumu prezentēja kopīgā stendā Kokneses un Skrīveru novads. Izstādes apmeklētājiem tika piedāvāti bukleti ar tūrisma informāciju, vienots maršruts pa novadiem, kartes un uzņēmēju reklāmas bukleti. Īpaši akcents tika likts uz nesteidzīgu atpūtu dabā, iepazīstot kultūrvēstures objektus un izzināt dabas vērtības.

Kokneses tūrisma centra darbinieki un Fonds Koknesei pārstāve izstādes apmeklētājus aicināja apmeklēt Kokneses novada tūrisma objektus un iesaistīties Likteņdārza akcijās. Lielu interesi izpelnījās Kokneses novadā gaidāmie pasākumi - „Sama modināšanas svētki” maijā un novada svētki jūnijā ar teātra izrādi „Tornis”, ko iestudē Kokneses amatieru teātris par Kokneses pils teiku. Stenda apmeklētājiem piedāvāja degustēt Ievas sieru, kas tiek gatavots Kokneses novada „Vecsiljāņos”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (24)

Aicina piedalīties projektā „Satiec savu meistaru!”08.02.2013

Jau otro reizi Latvijas Nacionālais kultūras centrs rīko projektu „Satiec savu meistaru!”, kurā aicina piedalīties tautas lietišķās mākslas meistarus, stāstniekus, teicējus, muzikantus un citus tradicionālo prasmju zinātājus. Pasākuma laikā no 4. līdz 7. aprīlim visā Latvijā notiks meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, paraugdemonstrējumi, koncerti un danči, kur ikviens interesents varēs satikt savu meistaru.

„Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Arī pagājušajā pavasarī pasākuma trīs dienās meistari uzņēma pie sevis mācekļus gandrīz simts vietās visā Latvijā.

printēt Lasīt visu ziņu

Piesakies neformālās izglītības apmācībām Zemgales plānošanas reģiona jauniešiem „Mērķē augstāk!”08.02.2013

Aicinām piedalīties neformālās izglītības apmācībās Zemgales reģiona jauniešus, vecumā no 17 līdz 25 gadiem, kas vēlas sevi pilnveidot un iegūt jaunu pieredzi.

Tev nav skaidrs, kā atrast savu mērķi un kam tas vispār ir vajadzīgs? Varbūt Tu zini, ko vēlies, bet nezini, kā to sasniegt? Tev trūkst atbalsta savu ideju sasniegšanā?

Ja atbildēji apstiprinoši uz kaut vienu šiem jautājumiem, tad šīs apmācības domātas tieši Tev!

Apmācības notiks 2 daļās, viesu namā „Bērzkalni", Īslīces pagastā, Bauskas novadā, piesakoties apmācībām Tu apstiprini, ka varēsi piedalīties abās daļās:

  • 1.daļa - 2013.gada 1.-3. marts (3 pilnas dienas)
  • 2.daļa – 2013.gada 12.–14. aprīlis ( 3 pilnas dienas)
printēt Lasīt visu ziņu

Paziņojums par Kokneses novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2013.-2037.gadam, Kokneses novada attīstības programmas 2013.-2019.gadam un Vides pārskata apstiprināšanu31.01.2013


Kokneses novada dome informē, ka, pamatojoties uz 2013.gada 30.janvāra sēdes lēmumu Nr.7 „Par Kokneses novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2013.-2037.gadam un Kokneses novada attīstības programmas 2013.-2019.gadam apstiprināšanu” un lēmumu Nr.6 „Par Vides pārskata galīgās redakcijas apstiprināšanu” (protokola Nr.1), ir apstiprināta Kokneses novada ilgtspējīgas attīstības stratēģija 2013.-2037.gadam, Kokneses novada attīstības programma 2013.-2019.gadam un Vides pārskats, kas izstrādāts stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma ietvaros Kokneses novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijai 2013.-2037.gadam un Kokneses novada teritorijas plānojumam 2013.-2024.gadam.

printēt Lasīt visu ziņu

Paziņojums par Kokneses novada teritorijas plānojuma 2013.-2024.gadam pilnveidotās 1.redakcijas publisko apspriešanu31.01.2013


Saskaņā ar Kokneses novada domes 2013.gada 30.janvāra sēdes lēmumu Nr.5 „Par Kokneses novada teritorijas plānojuma 2013.-2024.gadam pilnveidotās 1.redakcijas publisko apspriešanu” (protokola Nr.1) publiskajai apspriešanai tiek nodota Kokneses novada teritorijas plānojuma 2013.-2024.gadam pilnveidotā 1.redakcija.

Publiskās apspriešanas termiņš noteikts no 05.02.2013. līdz 26.02.2013. Ar Kokneses novada teritorijas plānojuma 2013.-2024.gadam pilnveidoto 1.redakciju var iepazīties iepriekš minētajā termiņā Kokneses novada pašvaldības mājas lapā www.koknese.lv un SIA „Metrum” mājas lapā www.metrum.lv (sadaļā „Projekti” – „Teritoriju attīstības plānošana”).

printēt Lasīt visu ziņu

Donoru diena Vecbebros

24.01.2013 10:00 - 13:00

Ceturtdien, 24.janvārī, no 10.00 līdz 13.00 Vecbebru Profesionālajā vidusskolā būs donoru diena. Aicinām visu grupu asins donorus!

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) izsaka sirsnīgu pateicību visiem Vecbebru donoriem par viņu ieguldījumu asins donoru kustībā, tādējādi sniedzot iespēju daudziem saglabāt veselību un dzīvību! 2012. gada laikā uz Vecbebriem VADC organizēja vienu izbraukumus. To laikā donori ziedojuši asinis 51 reizi. Īpašs prieks par Vecbebru 18 jaunajiem donoru kustības biedriem, kuri 2012. gadā asinis ziedojuši pirmo reizi mūžā!

printēt Lasīt visu ziņu

Izstādē „Balttour” vienotā stendā atpūtas un tūrisma iespējas piedāvās Kokneses un Skrīveru novads22.01.2013

Kokneses un Skrīveru novadus vieno - Daba – Daugava – Aktīvā atpūta un ceļotājiem veidoti maršruti, kas ļauj gūt un uzkrāt patiesi pozitīvas emocijas! Izstādē "Balttour 2013" Skrīveru novads iepazīstinās ar savu uzņēmēju un amatnieku ražojumiem un pakalpojumiem. Par Skrīveriem atraktīvi stāstīs divi jauki tēli Susuris un barons Sīverss, kuri aicinās apmeklētājus doties un iepazīt Skrīveru novadu: kultūrvēsturi un A.Upīša „Zaļās zemes” vietas, interesantus apskates objektus, kā arī apmeklēt ikgadējos un tradicionālos notikumus Skrīveros 2013.gadā: Pavasara gadatirgus un mājamatnieku izstāde-Prezentācija ''Ieraugi no jauna'' 28.aprīlī, Muzeja nakts ''Susurs iziet zaļumos'' 18.maijā; Skrīveru novada svētki ''Mūza'' 29.jūnijā, Skrīveru novada sporta svētki ''Dienvidi-Ziemeļi'' un futbolballe 27.jūlijā, dabas un aktīvās atpūtas cienītājiem - Skrīveru Nūjošanas 3.festivāls 16.novembrī.

printēt Lasīt visu ziņu

LPS: veselības nodokļa ieviešana var palielināt nodokļu slogu zemo darba algu saņēmējiem22.01.2013

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) neatbalsta Veselības ministrijas ieceri no 2014.gada ieviest jaunu nodokli – t.s. veselības nodokli. Ministrijas izstrādātajā „Koncepcijā par veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeli” atbalstāmais variants paredz, ka jaunais nodoklis tiks maksāts no algas nodokļa maksātāja mēneša bruto ienākuma, līdzīgi kā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu darbinieka daļa. LPS uzskata, ka tas ir solis nepareizā virzienā, jo pašlaik darbaspēka nodokļu (iedzīvotāju ienākuma nodokļa un sociālās apdrošināšanas obligāto maksājumu) summa jau tā ir nesamērīgi augsta, kas ir galvenais iemesls plašai ēnu ekonomikai.

Veselības nodoklim būs negatīva ietekme uz zemo darba algu saņēmējiem, jo tā aprēķinā netiks ņemts vērā neapliekamais minimums un atvieglojumi par apgādībā esošām personām. Piemēram, situācijā strādājošajam ar minimālo darba algu 200 lati un ar diviem apgādājamajiem nodokļos katru mēnesi būs jāsamaksā par 7 latiem vairāk nekā šobrīd.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicinām iepazīties ar Kokneses novada teritorijas attīstības plānošanas dokumentu publiskās apspriešanas rezultātiem17.01.2013


No 2012.gada 17.septembra līdz 2012.gada 29.oktobrim tika organizēta Kokneses novada teritorijas attīstības plānošanas dokumentu publiskā apspriešana. Paldies visiem iedzīvotājiem, kas izteica savu viedokli par tiem, un piedalījās organizētajās apspriešanas sanāksmēs. Ar Kokneses novada teritorijas attīstības plānošanas dokumentu publiskās apspriešanas rezultātiem iespējams iepazīties šeit.

Apspriešanas rezultāti tika izskatīti Kokneses novada pašvaldības un SIA „Metrum” organizētajā darba grupā 2012.gada 27.novembrī, un šobrīd norit darbs pie dokumentu pilnveidošanas.

Plašāk par dokumentu izstrādi:

http://www.metrum.lv/lv/projekti/teritoriju-attistibas-planosana/?id=150

IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)

27. janvārī tēlniekam, skolotājam, sportistam Voldemāram Jākobsonam - 11415.01.2013

Granītā kalts mākslas darbs ir grāmata, kura klusē un nenieka nestāsta, ja nav apgūtas akmenī ierakstītā lasītprasmes iemaņas. Tēlnieka V. Jākobsona akmens darbu lasītprasme trenējama, iepazīstot viņa ārkārtīgi savdabīgo personību, kura tiecās pēc absolūtas vienkāršības un tikpat galējas vientulības, studiju biedru devumu latviešu tēlniecībā, visaugstāko kalnu virsotņu vilinājumu, laiktelpu, kurā viņš dzīvoja.

Ļoti iespējams, ka pelēkais un varenais Vecbebru muižas šķūnis, kurā Voldemārs Jākobsons kā sešgadīgs puisēns 1905. gadā ieradās no Rīgas uz palikšanu līdz sava septiņdesmit piecus gadus ilgā mūža beigām, ir viens no visspēcīgākajiem topošā tēlnieka personības ietekmētājiem. Iekštelpas plašums, eņģeļi aiz augsto griestu sijām, milzīgās divviru durvis uz paradīzi un elli un dvēseles mūžības krāsa, ar kuru piesūcināts ik šķūņa dēlis, darīja visu, lai katlu kalēja vienīgais dēls kļūtu Vienvienīgais – cilvēks, kuram nebūs līdzinieka dzīvē, sadzīvē, mākslā. Neatkārtojams, neizskaidrojams viņš palika savā mīlestībā, ģērbšanās stilā, paradumos, runas veidā, uzskatos, domāšanā. Ļoti ticams, ka pakalns, uz kura uzbūvēts muižas šķūnis un no kura vēl šodien augstumā ceļas elpu aizraujošs skats un traucas tālumā pāri apkārt esošo līdzenumu vienmuļībai, atmodināja katlu kalēja vienīgajā dēlēnā mūžīgās spārnos celšanās alkas un vēlmi skatīt dzīvi no augšas kā ērglim, nevis no akas dibena kā vardei.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Koknesē norisinās Lattelecom optiskā tīkla izbūve10.01.2013

Latvijas vadošais elektronisko pakalpojumu sniedzējs Lattelecom jau rudenī uzsāka optiskā interneta infrastruktūras izbūvi Koknesē. Optisko internetu pirmajos dzīvokļos pilsētas centrā varēs lietot jau gada sākumā, un vērienīgo izbūves darbu noslēgumā tas būs pieejams gandrīz 600 mājsaimniecībās.

Lattelecom optiskā interneta infrastruktūras izbūve aptver 18 daudzdzīvokļu namus Blaumaņa, Indrānu, Lāčplēša un Parka ielās. Uzlabotā optiskā interneta tehnoloģija nodrošina ievērojami lielāku datu pārraides kapacitāti, kas nozīmē, ka visas darbības internetā norisināsies daudz ātrāk.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top