faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Kokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Pabeigti renovācijas darbi daudzdzīvokļu namiem Koknesē07.10.2013

4. oktobrī svinīgi atklātas atjaunotās daudzdzīvokļu mājas Indrānu ielā 3 un 7, kurās veikti energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi. Renovācijas darbi pabeigti arī „Liepās”. Par atjaunoto māju iedzīvotāju labklājību aizlūdza un savu svētību katrai no mājām deva Kokneses katoļu draudzes priesteris Māris Zviedris. Ar paveiktajiem darbiem mājas iedzīvotājus, būvniekus un SIA „Kokneses Komunālie pakalpojumi” darbiniekus sveica Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris. Par kvalitatīvi veikatajiem darbiem pateicību SIA „Ota un partneri” būvniekiem izteica namu pārvaldnieks Ziedonis Vilde, kurš ik dienu uzraudzīja projektu norisi un veica to koordinēšanas pasākumus.

Ziedonis Vilde stāsta: „Projekta rezultātā visām mājām ir nomainīti jumti, nosiltināti bēniņi, fasāde, cokols, pagraba pārsegums, nomainīti logi, ierīkota zibensaizsardzība, nomainītas ieejas un pagraba durvis, kā arī apkures caurules. Kokneses mājās nomainītas arī aukstā un karstā ūdensvada caurules.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (32)

Kāpēc 2014.gadā tiek prasīta iedzīvotāju ienākuma nodokļa proporcijas maiņa par labu pašvaldībām?27.09.2013

2014.gadā valdība turpinās īstenot darbaspēka nodokļu reformu. Plāns paredz, ka no nākošā gada 1.janvāra par 0,5 procentpunktiem tiks samazināts sociālais nodoklis gan darba devējam, gan darba ņēmējam, par 8 latiem tiks palielināts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neapliekamais minimums un par 36 latiem IIN atvieglojums par apgādībā esošu personu. Šo pasākumu rezultātā nodokļu ieņēmumi valsts un pašvaldību budžetos kopumā saruks par 87 milj. latu, no tiem 41,9 milj. latu veido IIN ieņēmumu samazinājums. Ņemot vērā, ka šobrīd pašvaldību budžetā nonāk 80% no visiem IIN ieņēmumiem, tad, protams, IIN ieņēmumu samazinājums galvenokārt skar pašvaldības. Negatīvā fiskālā ietekme uz valsts budžetu no neapliekamā minimuma un atvieglojuma par apgādībā esošu personu palielināšanas ir aprēķināta 8,4 milj. latu (20% no 41,9 milj. latu), savukārt uz pašvaldību budžetu – 33,5 milj. latu (80% no 41,9 milj. latu). Proti, ja šādas izmaiņas IIN politikā netiktu veiktas, pašvaldību ieņēmumi 2014.gadā no IIN pie 80% daļas būtu par 33,5 milj. latu lielāki par tagad plānotajiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Padomi drošai apkures ierīču ekspluatācijai23.09.2013

Sākoties apkures sezonai, pieaug ugunsgrēku skaits. To iemesls visbiežāk ir nepareiza un bojātu apkures ierīču ekspluatācija, netīrīti dūmvadi un pārkurinātas krāsnis.

Netīrīts skurstenis ir ugunsbīstams. Sadegot jebkuram cietajam kurināmajam, uz skursteņa iekšējās virsmas veidojas kvēpu, sodrēju un darvas nosēdumi, kas, savlaikus nenotīrīti, labākajā gadījumā samazina apkures ierīces darbības efektivitāti, bet sliktākajā gadījumā var izraisīt intensīvu šo produktu degšanu. Aizdegšanās ātri izplatās pa visu dūmeņa iekšējo virsmu, vienlaikus ievērojami paaugstinot temperatūru tajā aptuveni līdz pat 1000 C. Tas var radīt plaisas visa mūrētā dūmeņa korpusa biezumā, ārējo apvalku ieskaitot, tādejādi paverot ceļu karstajām dūmgāzēm un liesmām uz degtspējīgām sienu, griestu un jumta konstrukcijām.

printēt Lasīt visu ziņu

ZAZ automobiļu parāde Kokneses pilsdrupās

21.09.2013 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

Fotogalerija. Kokneses pilsdrupās un Likteņdārzā 21. septembrī, pateicoties Kokneses Jauniešu biedrības iniciatīvai, bija iespēja apskatīt retro automobiļus ZAZ. Parādi ar interesi apskatīja gan koknesieši, gan tūristi, kuri brīvdienās viesojās Koknesē

Šogad UNESCO nedēļa Latvijā būs veltīta lokālajam mantojumam un tradīcijām19.09.2013

No 14. līdz 18. oktobrim Latvijā jau trešo gadu būs UNESCO nedēļa, kurā īpaša uzmanība tiks veltīta lokālā mantojuma un aizvien dzīvo tradīciju izcelšanai, jo Latvijā ir bagāts nemateriālais kultūras mantojums, par ko liecina arvien jaunu un unikālu tradīciju apzināšana. Šogad UNESCO nedēļa tiks aizvadīta, atzīmējot UNESCO Konvencijas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu 10. gadadienu.

Konvencijas 10. gadadiena sakrīt ar vairākiem nozīmīgiem notikumiem nemateriālā kultūras mantojuma jomā Latvijā. Pirms desmit gadiem Dziesmu un deju svētku tradīcija un simbolisms Igaunijā, Latvijā un Lietuvā tika atzīts par Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu, un šī gada vasarā aizvadīti XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki. Šogad tiek gatavots pirmais Latvijas ziņojums par suitu kultūrtelpas saglabāšanas plāna īstenošanu kopš 2009. gada, kad tā iekļauta UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma, kam nepieciešama īpaša saglabāšana, sarakstā.

printēt Lasīt visu ziņu

Sakopsim vidi savai un citu drošībai!16.09.2013

Viens no ugunsbīstamākajiem periodiem Latvijā ir pavasaris, kad ik dienas tiek reģistrēts desmitiem un pat simtiem kūlas ugunsgrēku, kuros izdeg zeme, sadeg ēkas un gūst apdegumus vai pat iet bojā cilvēki. Pavasarī cīņa ar kūlas ugunsgrēkiem ir jau cīņa ar sekām - ja rudenī lauki un arī pilsētas, dzelzceļa un ceļa malas būs sakoptas, nebūs kūlas, kam pavasarī degt. Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina zemes īpašniekus un pašvaldību vadītājus sakopt sev piederošās teritorijas, lai pavasarī samazinātu kūlas ugunsgrēku skaitu.

Šogad pirmais kūlas ugunsgrēks tika reģistrēts jau 8.janvārī Jelgavā, 3.līnijā, kur dega pērnā zāle 20m2 platībā. Nākamais kūlas ugunsgrēks tika reģistrēts 7.martā Liepājā, kur pērnā gada zāle dega 300m2 platībā. No 9. marta VUGD katru dienu reģistrēja vairākus desmitus kūlas ugunsgrēkus un šie ugunsgrēki beidzās vien maija beigās.

printēt Lasīt visu ziņu

Par Paugu pārbrauktuvi16.09.2013

Paugas pārbrauktuve no 13.09.2013. plkst. 8.00 līdz 27.09.2013. plkst. 17.00 slēgta sakarā ar remontdarbiem. Kustības organizēšanas shēmu un aprakstu skatīt šeit.

printēt

Aicina pieteikties dalībai Starptautiskajā izgudrojumu izstādē MINOX 201312.09.2013

Saistībā ar 4. un 5. oktobrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiekošo otro Starptautisko izgudrojumu izstādi MINOX 2013, kas būs galvenais Latvijas Izgudrotāju dienas pasākums, biedrība «CONNECT Latvija» un Latvijas Izgudrotāju biedrība (LIB) aicina jauniešus, izgudrotājus, zinātniekus, uzņēmumus piedalīties un demonstrēt izgudrojumus un to idejas.

Ceturtdien, 3.oktobrī, plānota dalībnieku ierašanās RTU un ekspozīciju uzstādīšana. Savukārt piektdien, 4.oktobrī, pasākuma pirmajā dienā, notiks uzņēmēju un izgudrotāju sadarbību veicinoša biznesa kontaktu programma, izstādes atklāšana, lekcijas un prezentācijas. Sestdien, 5.oktobrī, izstādes otrās dienas noslēgumā, tiks apbalvoti pasākuma dalībnieki.

printēt Lasīt visu ziņu

Apgāds “Jumava” sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību izsludina manuskriptu konkursu “Mūsu stiprās dzimtas”12.09.2013

Mūsu tautas vēsture un tās kultūrmantojums ir mūsu tautas pašapziņa, tā apzināšana un saglabāšana ir ļoti svarīgs uzdevums. Apgāds “Jumava” sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību izsludina šo konkursu, lai mūsu tautas vēsture, mūsu vecvecāku un vecāku stāsti tiktu saglabāti nākošajām paaudzēm.

Aicinām pilsētu un novadu pašvaldības, kultūras iestādes un bibliotēkas līdzdarboties, informējot interesentus par šo konkursu. Izveidota profesionāla žūrija vērtēs iesniegtos manuskriptus, un konkursa uzvarētāja manuskripts tiks izdots apgāda “Jumava” grāmatu sērijā par Latvijas kultūrvēsturi. Žūrija papildus nominēs vēl divus manuskriptus, kuru autori saņems balvas no apgāda “Jumava”.

printēt Lasīt visu ziņu

Jelgavā notiks pārrobežu mācības naftas piesārņojuma Lielupē likvidēšanā11.09.2013

Piektdien, 13.septembrī, plkst. 11:00, Jelgavā, Lielupes upes akvatorijā pie Jelgavas pils, tiks rīkotas praktiskās mācības, kurās piedalīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes un Lietuvas Republikas Šauļu un Paņevežas apriņķu ugunsdzēsēji glābēji, Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada pašvaldības, Šauļu pašvaldības pārstāvji un Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta amatpersonas. Mācības norisināsies Eiropas Savienības Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Ekoloģisko avāriju seku likvidēšana un vides piesārņojuma mazināšana Lielupes baseina teritorijā” (Projekts) ietvaros.

Saskaņā ar mācību scenāriju, iedzīvotāji Lielupē pamana lielu eļļainu plankumu, kurš straumes ietekmē tuvojas Jelgavas pilsētai. Uz notikuma vietu dodas VUGD Jelgavas daļas ugunsdzēsēji glābēji ar tehniku. Notikuma vietā tiek konstatēta naftas produktu noplūde un pieņemts lēmums piesaistīt papildu resursus noplūdes seku likvidēšanai. Tiek informētas Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada pašvaldības un operatīvie dienesti. Tiek lūgta palīdzība Jūras kara flotiles Krasta apsardzes dienestam un Lietuvas kolēģiem (Šauļu un Paņevežas apriņķu ugunsdzēsējiem). Lai veiktu noplūdes ierobežošanu un likvidēšanu, tiks uzstādītas norobežojošās bonas, naftas produktu savākšanas aprīkojums un sagatavota vieta savākto naftas produktu pagaidu uzglabāšanai.

printēt Lasīt visu ziņu

ZEMGALES REĢIONĀLĀ KONFERENCE JAUNATNES DARBA ATTĪSTĪBAI „IEVIRZI ZEMGALI!” 2013.gada 27.septembris Mežotnes pils, Mežotne, Bauskas novads10.09.2013

Jaunieši, jauniešu centru darbinieki, jaunatnes lietu speciālisti, pašvaldību amatpersonas, brīvprātīgie jaunatnes darbinieki – tiekamies Latvijas klasicisma pērlē Mežotnes pilī, lai iepazītos viens ar otru, dalītos ar savu pieredzi, dzirdētu veiksmes stāstus, veidotu sadarbību, meklētu risinājumus aktuālākajiem izaicinājumiem jaunatnes darbā Zemgales reģionā!

Reģionālās konferences mērķis ir veicināt sadarbību starp jauniešiem un jauniešu nevalstiskajām organizācijām un pašvaldību amatpersonām un to darbiniekiem, kā arī citām jaunatnes jomā iesaistītām un ieinteresētām pusēm Zemgalē, lai satiktos, dalītos pieredzē, diskutētu par jaunatnes jomā aktuālām tēmām, aktīvi līdzdarbotos un interesanti un vērtīgi pavadītu laiku! Dalība konferencē ir bez maksas. Dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana un foruma materiāli, kā arī transports maršrutā Bauska-Mežotnes pils-Bauska, ja tas būs nepieciešams. Dalībniekiem pašiem jāsedz tikai ceļa izdevumi nokļūšanai uz/no Bauskas.

printēt Lasīt visu ziņu

Eiropas kultūras mantojuma dienas 2013 „Skolas kultūras pieminekļos” arī Vecbebru muižas kungu mājā10.09.2013

„Skolas kultūras pieminekļos” ir iespēja pievērst uzmanību vēsturiskām skolām un augstskolām: skolām kultūras pieminekļos un kultūras pieminekļiem, kur reiz bijušas skolas. Ikviena cilvēka dzīves ceļš un vērtību izpratne aizsākas skolā, pilnveidojas augstskolā, vēl nozīmīgāk, ja pati skolas vide ir kultūrvēsturiskām vērtībām bagāta. Izglītības aktivitātes kultūras mantojuma jomā ir veids kā piešķirt jēgu nākotnei, rosinot izprast pagātni. Aicinām palūkoties uz tām skolām, kuras pašas veido mūsu vēsturi.

Skolu izvietojums kultūras pieminekļos bieži tiek uztverts kā apgrūtinājums, pēdējo izglītības reformu rezultātā aktualizējies jautājums par atsevišķu vēsturisku ēku – bijušo skolu – izmantošanu, tomēr vienlaikus ir skolas, kas šo situāciju uztver kā priekšrocību bērnu radošuma un pozitīvās domāšanas attīstīšanai. Skola, īpaši laukos, bieži ir nozīmīgs visas apkārtnes kultūras un sabiedriskais centrs.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses luterāņu draudze ar jubilejas dievkalpojumu sveic Almu Ozolu simtgadē04.09.2013

„Dievs, pateicos par katru saules staru, ar ko tu mūsu dienas gaišas dari…” 3. septembrī Kokneses luterāņu baznīcā sildīja ne tikai rudens vēlīgā saule, tā bija arī dvēseles gaisma, kas staroja no šīs dienas dižās gaviļnieces - koknesietes Almas Natālijas Ozolas. Viņas 100 gadu jubilejas veltītajā dievkalpojumā piedalījās draudzes locekļi, Kokneses novada domes pārstāvji, viņai tuvi cilvēki.

Te, Daugavas krastā, aiztecējis gandrīz viss jubilāres mūžs. Dižo gadu gaviļņiece dzimusi vēl pirms I Pasaules kara – viņas dzīves gājumā cieši ievijušies Latvijas valsts likteņa meti. Ticība Visaugstākajam palīdzējusi izturēt dzīves smagumu, uz saviem trauslajiem pleciem nest veselu gadsimtu. Dzīvojot Koknesē, ar baltu lakatiņu galvā, Alma jau no jaunības dienām svētdienas rītos mēroja ceļu uz balto dievnamu pie Daugavas. Tikai pēdējos gadus Almas kundzes kājām vairs nav spēka to mazo ceļa gabaliņu no Blaumaņa ielas, kur tagad viņa mīt sociālajā dzīvoklī, atnākt uz svētdienas lūgšanu. Svētku dievkalpojumā, skanot ērģelēm un baznīcēnu dziedātajiem vārdiem: „Cik esi liels, mans Kungs un Dievs…” sirmo māmuļu svinīgi dievnamā ieveda draudzes pērminderis Edgars Veigurs un Pēteris Zālītis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (35)

Tūrisma centra informācija30.08.2013

Tehnisku iemeslu dēļ nedarbojas Kokneses Tūrisma centra mājas lapa, bet visu nepieciešamo informāciju par tūrisma iespējām novadā lūdzam skatīt:http://turisms.wix.com/koknesetic 

Tāpat aicinām sekot Kokneses Tūrisma centra aktivitātēm portālos draugiem.lv: http://www.draugiem.lv/koknesestic/ vai https://www.facebook.com/koknese.tic

Foto autors: AB Photography

printēt
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top