faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Kokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

“Lielā talka” izsludina konkursu pašvaldību koordinatoriem30.01.2014

Tiek izsludināts Lielās Talkas 2014 koordinatoru konkurss par tēmu "Tīra Baltijas jūra sākas Tavā galvā". Pieteikšanās konkursam līdz 2014.gada 21.februārim. Konkursa uzdevumu īstenošanas laiks 2014.gada 1.marts - 2014.gada 11.aprīlis. Pirmo trīs vietu ieguvējiem balvā dāvanu kartes 3000 EUR, 2000 EUR un 1000 EUR ceļojumam uz paša izvēlētu gala mērķi.

Konkursa nolikums, pieteikuma anketa un vērtēšanas kritēriji šeit

Papildus informācija par konkursu: andra.miklucane@lps.lv; tālr. 26343430.

printēt

Izdota Vidusdaugavas tūrisma karte28.01.2014

Gatavojoties Starptautiskajai tūrisma izstādei „Balttours – 2014”, Kokneses tūrisma centrs sadarbībā ar Skrīveru, Aizkraukles un Pļaviņu tūrisma speciālistiem izdeva karti, kurā apkopota informācija par tūrisma piedāvājumu un pakalpojumiem četros novados. Karte izdota karšu izdevniecībā Jāņa Sēta 15 tūkstoši eksemplāru latviešu, krievu un angļu valodās. Šogad apmeklētāji Zemgales stenda Kokneses, Skrīveru, Aizkraukles un Pļaviņu novada apvienotajā pudurī varēs iepazīt jaunumus, baudīt un palutināt sevi ar Ievas sieru, zāļu tējām un citiem gardumiem.

Novadi ģeogrāfiski atrodas ainaviskā apvidū, kurus vieno Daugavas labais krasts. Novadi lepojas ar bagātīgo kultūrvēsturi, kuru līdz nepazīšanai pārveidojis Daugavas liktenis. Daugavas plašums un krāsu noskaņas visos gadalaikos aicina tūkstošiem tūristu. Skrīveru Gotiņas, Pļaviņu HES, Kokneses viduslaiku pilsdrupas, topošais Likteņdārzs un vikingu laiva „Lāčplēsis”, ir ievērības cienīgi tūrisma objekti Daugavas krastā.

Kokneses Tūrisma centra informācija

printēt

Koknesieši izstādē „Adventure - 2014”28.01.2014

No 24. – 26. janvārim Vilņā, Lietuvā, norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde „Adventure - 2014”. Lai veicinātu tūrisma attīstību un piesaistītu tūristus, izstādē piedalījās Tūrisma attīstības valsts aģentūra, kur Latvijas stendā tika pārstāvēti gan reģionālās tūrisma asociācijas, gan tūrisma uzņēmumi, gan informācijas centri. Izstādē piedalījās arī Kokneses tūrisma centrs, kur prezentēja tūrisma piedāvājumu Kokneses novadā un Zemgalē. Izstādes laikā tūrisma aģentūras, ceļojumu biroji un gidi tika iepazīstināti un aicināti ekskursijās uz Likteņdārzu, Kokneses pilsdrupām un citiem novada apskates objektiem. Lietuviešu aktīvākie ceļotāji īpaši interesējās par velomaršrutiem un dabas takām.

printēt

Kokneses pilsdrupās viesojās Polijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā23.01.2014

22. janvārī Kokneses pilsdrupās viesojās Polijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Ježijs Mareks Novakovskis, kā arī pārstāvji no Cīņu un upuru Piemiņas vietu aizsardzības padomes un tās sekretārs Andžejs Kšištofs Kunerts.

22. janvārī šī delegācija Krāslavas parkā atklāja piemiņas plāksni grāfa Leona Broel - Plātera un citu 1863.gada Janvāra sacelšanās varoņu piemiņai, bet dodoties mājup, apmeklēja arī Kokneses pilsdrupas, kurās risinājušās poļiem nozīmīgas cīņas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Seminārs- terapija pēc B. Hellingera metodes par dzimtas saknēm un to dziedināšanu16.01.2014

22.-23. februārī, Koknesē, seminārs - terapija pēc B. Hellingera metodes par dzimtas saknēm un to dziedināšanu - "DZIMTAS KOKS".

SEMINĀRU VADA SISTĒMTERAPEITE ALOIDA JURČENKO

• Varbūt Tev ir gribējies uzzīmēt savas dzimtas koku?

• Vai varbūt esi pamanījis kādas būtiskas sakritības savā dzimtā un vēlies tās atšķetināt?

Savu sakņu iepazīšana nereti palīdz saskatīt arī savā dzīvē sakarības, kuras līdz šim palikušas nemanītas, jo dzimtas saknes atklāj patiesību. Zinot savas dzimtas cilvēku lomas, attiecības, īpašības, slimības, tradīcijas un īpatnības, mēs varam labāk izsaprast sevi. Tas, ja mēs zinām to, ko esam mantojuši no savas ģimenes un dzimtas, dod mums brīvību mainīt mūsu nākotni…

printēt Lasīt visu ziņu

LASĪTĀJI UN BIBLIOTĒKAS DRAUGI!15.01.2014


LATVIJAS NACIONĀLĀS BIBLIOTĒKAS ATBALSTA BIEDRĪBA AICINA JŪS PIETEIKT SAVU BIBLIOTEKĀRU KONKURSAM: PAGASTA BIBLIOTEKĀRS – GAISMAS NESĒJS! Pateiksim kopīgu PALDIES Jūsu bibliotekāram par:

Entuziasmu un radošumu Rūpēm par saviem lasītājiem Savas bibliotēkas izveidošanu par vietējo gaismas pili,

Pasākumu, apmācību, aktivitāšu organizēšanu

Mājīgu bibliotēkas vidi

Laipnību un smaidu

Aicinām sūtīt pieteikumu vēstules LNB Atbalsta biedrībai Tērbatas ielā 75, Rīgā, LV-1001 vai uz gaisma@gaisma.lv. Priecāsimies par fotogrāfijām, kas stāsta par Jūsu bibliotekāra aktivitātēm. Jūsu vēstules gaidīsim līdz 2014. gada 21. martam.

printēt

Valsts asinsdonoru centrs pateicas Kokneses novada donoriem14.01.2014

Asinis ir pati dārgākā dāvana, ko cilvēks var dāvāt otram. 13. janvārī pirmo reizi šajā gadā Kokneses novadā notika valsts asinsdonoru centra plānotais izbraukums. Centra darbinieki pateicas visiem novada iedzīvotājiem, kuri Kokneses kultūras namā apmeklēja donoru dienu. Pēc valsts asinsdonoru centra sniegtās informācijas, asinis ziedoja 45 cilvēki. Pirmo reizi par donoriem kļuva 6 jaunieši - Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas vecāko klašu skolēni.

Valsts asinsdonoru centra darbinieku paldies par palīdzību donoru dienas rīkošanas norisē LSK Aizkraukles komitejas Kokneses novada nodaļas brīvprātīgajām Klintai un Lībai, kā arī par sarūpētajām pusdienām z/s „Krasti” īpašniecei Agitai Eglītei un kafejnīcas „Ragāļu krogs” kolektīvam.

Kokneses Novada Vēstis

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Bezmaksas WiFi jau pieejams Vecbebru Profesionālajā vidusskolā13.01.2014

2013. gada nogalē uzsākts vērienīgs ilgtermiņa projekts „WiFi skolās”, aprīkojot mācību iestādes Latvijā ar bezmaksas bezvadu internetu. Kopš projekta sākuma WiFi tīkls „Lattelecom-free” pieejams jau 17 izglītības iestādēs visā Latvijā. Šogad plānots atklāt bezmaksas WiFi teritoriju vēl 100 mācību iestādēs, aptverot vidusskolas, koledžas, augstskolas u.c. mācību vietas.

Pirmās mācību iestādes, kur projekta laikā atklāta bezvadu interneta iespēja, ir Līvānu 1. vidusskola un Daugavpils 12. vidusskola. Lai arī bezmaksas WiFi ir salīdzinoši jauna iespēja mācību iestādēs, arvien vairāk skolēnu izmanto tā sniegtās priekšrocības. Decembra dati liecina, ka visvairāk bezmaksas WiFi unikālo lietotāju bijis Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā, Jelgavas 5. vidusskolā un Tukuma 2. vidusskolā.

printēt Lasīt visu ziņu

Atgādinājums bezmaksas virszemes televīzijas programmu skatītājiem06.01.2014

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) bezmaksas virszemes apraidē šogad sekmīgi nodrošina sabiedrisko televīziju LTV1, LTV7, kā arī „Re:TV”, „Rīga TV 24” un „OTV” programmas.

Tā kā no 2014.gada 1.janvāra LVRTC vairs nav juridiska pamata pārraidīt LNT un TV3 programmas, tad aicinām tos bezmaksas programmu skatītājus, kas vēlas arī turpmāk redzēt šīs vai citas maksas programmas vērsties pie tiem kabeļtelevīzijas, satelīttelevīzijas vai virszemes maksas televīzijas operatoriem, kuri var piedāvāt šo programmu translāciju.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novada centralizētā grāmatvedība informē06.01.2014

Kokneses novada centralizētā grāmatvedība lūdz iedzīvotājus salīdzināt norēķinus ar Kokneses novada domi pēc stāvokļa uz 2013.gada 31.decembri, par sekojošiem maksājumu veidiem:

printēt Lasīt visu ziņu

Deputāta pilnvaras ir nolicis Kokneses novada domes deputāts Jānis Dzenis03.01.2014

Pamatojoties uz Kokneses novada domes deputāta Jāņa Dzeņa personisku rakstisku iesniegumu par savu pilnvaru nolikšanu, ņemot vērā likuma „Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma” 3.panta 1.daļu, Kokneses novada domes 2013. gada 18. decembra sēdē lēma ar 2014.gada 1.janvāri izbeigt deputāta pilnvaras Kokneses novada domes deputātam Jānim Dzenim.

Pēc Kokneses novada domes lūguma likumdošanā noteiktajā kārtībā nākošo Kokneses novada domes deputātu no partijas "VIENOTĪBA", "Centriskā partija LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA" saraksta noteica Kokneses novada vēlēšanu komisija. Nākamā deputātu kandidāta apstiprināšana noris atbilstoši CVK 2013. gada 06. marta instrukcijai "Kārtība, kādā nosakāms deputāta kandidāts bijušā deputāta vietā".

printēt Lasīt visu ziņu

Uz remontdarbu laiku būs slēgta dzelzceļa pārbrauktuve Tīnūži-Koknese02.01.2014

06.01.2014. no plkst. 10.00 līdz 25.01.2014. līdz 17.00 sakarā ar remontdarbiem būs slēgta dzelzceļa pārbrauktuve Tīnūži-Koknese.

Kustības drošības organizēšanas shēma un apraksts

printēt

Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas datu bāzes uzturētāja maiņa novadā28.12.2013

Ar 2014.gada 1.janvāri Kokneses novada administratīvajā teritorijā mainās augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas datu bāzes uzturētājs.

Sēdes protokola izraksts un SIA „Ģeotelpiskie risinājumi” sniegto pakalpojumu izcenojumi.

printēt

AS „Sadales tīkls” aptauja liecina: Lielākā daļa iedzīvotāju ir informēti par elektroenerģijas tirgus atvēršanu mājsaimniecībām 2014.gada aprīlī27.12.2013

Lielākā daļa jeb 77% valsts iedzīvotāju ir informēti par elektroenerģijas tirgus atvēršanu mājsaimniecībām, sākot no 2014. gada aprīļa, liecina AS „Sadales tīkls” aptaujas dati. Atbalstu konkurencei un elektroenerģijas tirgus atvēršanai mājsaimniecībām izteikuši 67% respondentu, turklāt 48% ir gatavi paši meklēt informāciju par tirgotājiem un to piedāvājumiem. Zīmīgi, ka tikai 4% ir dzirdējuši mītu, ka, mainot elektrības tirgotāju, esot jāmaina arī elektrības vadi un skaitītāji.

Aptaujas rezultāti rāda, ka pastāv sakarība starp respondentu vecumu un informētību par elektroenerģijas tirgus atvēršanu. Palielinoties vecumam, pieaug iedzīvotāju informētība un otrādi – tā sarūk jaunākiem respondentiem.

printēt Lasīt visu ziņu

AS „Sadales tīkls” aicina svētku laikā neaizmirst par elektrodrošību18.12.2013

Lai svētku laiks paietu droši, AS „Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus ievērot elektrodrošības noteikumus gan pavadot laiku ārā, gan mājās, darbojoties ar mājsaimniecībās pieejamām elektroierīcēm un elektriskajiem eglīšu rotājumiem.

AS „Sadales tīkls” darbinieki apmeklē Latvijas mācību iestādes, jauniešiem atgādinot par elektrodrošību.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top