faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

No 2020. gada 1. janvāra katram daudzbērnu ģimenes loceklim būs nepieciešama sava personificēta apliecība01.03.2019

VSIA “Autotransporta direkcija” dati liecina, ka arvien vairāk daudzbērnu ģimenes reģionālajā sabiedriskajā transportā izmanto Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai. Šobrīd daudzbērnu ģimeņu skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam, lai saņemtu valsts piešķirtos braukšanas maksas atvieglojumus, var uzrādīt vecākiem piešķirto Goda ģimenes apliecību.  Taču, ņemot vērā Ministru kabineta noteikumus par valsts atbalsta programmas "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"" īstenošanas kārtību, no 2020. gada 1. janvāra katram ģimenes loceklim būs nepieciešama sava personificēta apliecība. 

Lai saņemtu braukšanas maksas atvieglojumu, braucot reģionālā maršruta autobusā vai vilcienā, daudzbērnu ģimenes loceklim ir nepieciešams uzrādīt “3+ Ģimenes karti” kopā ar pasi, ID karti vai attiecīgi skolēna vai studenta apliecību. Šobrīd skolēniem un studentiem līdz 24 gadu vecumam ir iespēja uzrādīt arī vecāku “3+ Ģimenes karti”, ja tajā ir norādīts attiecīgās personas vārds un uzvārds, bet katrs ģimenes loceklis no 7 gadu vecuma ir tiesīgs saņemt arī savu personīgo apliecību, tādā veidā nodrošinot sev ērtāku iespēju iegūt braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novada Bebru pagastā pasta nodaļas modeli pielāgo reālajam pieprasījumam01.03.2019

Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ Kokneses novada Bebru pagastā no 2019.gada 28.marta tiek mainīts Bebru pasta nodaļas darbības modelis un darbalaiks, pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām. Turpmāk Vecbebros visi pasta pakalpojumi katru darbdienu no plkst.14 līdz 15 tiks nodrošināti līdzšinējā pasta pakalpojumu sniegšanas adresē Papardēs vai arī iedzīvotāji varēs izvēlēties tos saņemt pie pastnieka tieši savā dzīvesvietā.

  Ņemot vērā niecīgo pasta pakalpojumu pieprasījumu Bebru pasta nodaļā, kas rada Latvijas Pastam ikgadējos zaudējumus vairāk nekā 7100 eiro apmērā, tiek mainīts pasta nodaļas darbības modelis un darbalaiks, bet iedzīvotājiem arī turpmāk līdzšinējā pasta pakalpojumu sniegšanas adresē būs ērti pieejami visi nepieciešamie pasta pakalpojumi vai arī klienti tos varēs saņemt savā dzīvesvietā – šis pakalpojumu sniegšanas veids ir īpaši draudzīgs senioriem.

  Tāpat kā līdz šim, Bebru pasta pakalpojumu sniegšanas vietā iedzīvotājiem būs pieejami visi pasta pakalpojumi un arī citi pasta pakalpojumi, kurus nodrošina Latvijas Pasts: vienkāršu un ierakstītu iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences saņemšana un nosūtīšana, iekšzemes un pārrobežu pasta paku saņemšana un nosūtīšana, pastmarku un aplokšņu iegāde, preses izdevumu abonēšana, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, naudas pārvedumu izmaksa, komunālo maksājumu un citu rēķinu apmaksa un komercpreču iegāde mazumtirdzniecībā.

printēt Lasīt visu ziņu

Noskaidroti Skaļās lasīšanas sacensības Kokneses dalībnieki Reģionālajam finālam!01.03.2019

27.februāra rītā Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā norisinājās “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības” 1. kārta. Sacensībās piedalījās visi 5.a un 6.a klases skolēni, bet uz atlasi, kurā noskaidrojām tos trīs, kuri pārstāvēs  mūsu novadu reģionālajās sacensībās, piedalījās 15 dalībnieki – 9 zēni un 6 meitenes, kas ir trīs reizes vairāk nekā gadu iepriekš.

              Žūrijas darbu veica bibliotekāre Ingrīda Grūbe un latviešu valodas un literatūras skolotāja Evita Užule. Izvērtējot katru priekšnesumu pēc noteiktiem kritērijiem, tika nolemts, ka sacensību reģionālajā finālā Koknesi pārstāvēs I. Gaiša Kokneses vidusskolas skolēni Edvards Mozga, Visvaldis Henriks Kalniņš un Helēna Vilde.

            Lai veicinātu lasītprasmi un lasīt prieku, Latvijas Nacionālā bibliotēka līdztekus "Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijai” jau otro gadu rīko Nacionālo Skaļās lasīšanas sacensību.  

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Informācija par uzstādītajām ceļa zīmēm28.02.2019

Lai novērstu ceļa seguma bojāšanu mainīgajos laika apstākļos, uzstādītas aizlieguma ceļa zīmes Nr. 312 „Masas ierobežojums 4 t”  uz sekojošiem Kokneses pagasta autoceļiem:

  • a.c. Spīdolas –Ūsiņi;
  • a.c. Bormaņi-Upeslīči;
  • a.c. Līdums-Auliciems;
  • a.c. Vecā šoseja-Kaplava;
  • a.c. Bilstiņi-Atradze;
  • a.c. Bidēgi-Bilstiņi;
  • a.c. Kaplava-Gailīši;
  • Dzeņu iela.

Ja nepieciešams masas ierobežojumu zonā pārvadāt kravas vai iebraukt ar tehniku, kas pārsniedz norādīto masu, lūdzam sazināties ar Kokneses pagasta Komunālo nodaļu: tālr. 29421728 un 26484295, vai Kokneses pašvaldības policiju: tālr. 28653455 un 27016044.

printēt Lasīt visu ziņu

Iedzīvotājus aicina pieteikties bezmaksas konsultācijām visā Latvijā Advokatūras dienās28.02.2019

Desmitajās Advokatūras dienās uzmanība pievērsta nekustamā īpašuma jautājumiem

 No 11. līdz 15. martam Advokatūras dienās iedzīvotāji varēs saņemt advokātu bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā. Advokatūras dienas notiek jau desmito gadu, un šogad īpaši uzmanība veltīta jautājumiem, kas saistīti ar nekustamo īpašumu, ar uzsvaru uz kopīpašumu, taču konsultācijas būs iespējams saņemt arī citās jomās. Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija mājaslapā www.advokatura.lv ir publiskojusi sarakstu ar Advokatūras dienu konsultāciju sniedzējiem un aicina iedzīvotājus pieteikties jau tagad.

 “Nekustamā īpašuma iegāde ir viens no cilvēka dzīves nozīmīgākajiem notikumiem, tomēr praksē nereti nākas saskarties ar skaudriem stāstiem. Cilvēki šajā procesā tikuši vai nu apkrāpti, vai nezināšanas dēļ pieļāvuši būtiskas kļūdas, izvēloties īpašumu un pēc tam nevarot to pilnvērtīgi izmantot paredzētajam mērķim. Visus potenciālos riskus nekustamā īpašuma iegādes procesā apzināties ir ļoti grūti, tādēļ svarīga profesionāla palīdzība, kas var situāciju izvērtēt un pievērst uzmanību lietām, ko pats cilvēks varbūt pa neiedomātos. Iepriekš rūpīgi izsverot visus apstākļus, vēlāk var izvairīties no lieku resursu – laika un naudas – tērēšanas, risinot problēmas, ko bijis iespējams novērst jau pirms mājokļa iegādes” uzsver Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

printēt Lasīt visu ziņu

2018. gada ienākumu deklarāciju iesniegšana, lai saņemtu nodokļa pārmaksu, ilgs līdz pat 2022. gada 16. jūnijam28.02.2019

Iedzīvotāji,  kuriem gada ienākumu deklarācijas iesniegšana nav obligāta, deklarāciju par pagājušo gadu var iesniegt jebkurā laikā līdz pat 2022. gada 16. jūnijam, sākot ar šī gada 1. martu. Taču gadījumos, kad saistībā  ar  progresīvās nodokļa likmes  vai diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu radusies nodokļa starpība, kas jāpiemaksā valsts budžetā, deklarācija jāiesniedz obligāti līdz šī gada 3. jūnijam. Savukārt, ja kopējie gada ienākumi pārsniedz 55 000 euro, – līdz 1. jūlijam.

 Tāpat kā līdz šim, arī šogad daļai iedzīvotāju gada ienākumu deklarācija ir jāsniedz obligāti un daļa to var darīt brīvprātīgi. VID aicina ikvienu nodokļu maksātāju iesniegt deklarāciju elektroniski, izmantojot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS), jo tas ir daudz ērtāk, ātrāk un vienkāršāk!

printēt Lasīt visu ziņu

NVA aicina darba devējus līdz šī gada 12.martam pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai28.02.2019

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina pieņemt darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Tā ir bezdarbnieka praktiskā apmācība, kas ilgst 6 mēnešus: darba devējs pats sagatavo sev vajadzīgo speciālistu, saņemot no NVA dotāciju.

Praktiskā apmācība ietver profesionālās kompetences apgūšanu, kas atbilst pirmā, otrā vai trešā profesionālās kvalifikācijas līmeņa profesionālajai kompetencei. Praktisko apmācību neorganizē nekvalificētos un mazkvalificētos darbos.

Pasākuma “Apmācība pie darba devēja” īstenošanai var pieteikties komersanti, pašnodarbinātās personas, kā arī biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas, ārstniecības iestādes un izglītības iestādes. Pieteikums vajadzīgā darbinieka praktiskai apmācīšanai darba devējam savā NVA filiālē jāiesniedz līdz šī gada 12.martam.  

printēt Lasīt visu ziņu

Bioloģiski vērtīgo zālāju platības turpina strauji sarukt27.02.2019

Decembrī Dabas aizsardzības pārvalde saņēma 32 tūkstošus anketu no 250 dabas skaitīšanas ekspertiem par 2018. gada sezonā apsekotajām teritorijām, kurās tika uzskaitītas Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo biotopu grupas un vērtēta to kvalitāte. Tā kā bioloģiski vērtīgo zālāju īpašniekiem gada sākumā ir iespēja pieteikties atbalsta maksājumiem, zālāju anketas ik gadu tiek skatītas prioritāri. Šo anketu apkopotie dati no otrās dabas skaitīšanas sezonas liecina, ka no pērn apsekotajām pļavām bioloģiski vērtīgas ir tikai 17%.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicinām iedzīvotājus un organizācijas paust viedokli par Eiropas nākotni un ieguldījumu ilgtspējīgai attīstībai līdz 2030. gadam27.02.2019

Aicinot Latvijas iedzīvotājus, organizācijas un ikvienu apdomāt un paust viedokli par to, kādā valstī vēlamies dzīvot un kādu redzam mūsu planētas un Eiropas nākotni, Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) publisko Eiropas Komisijas pārdomu dokumentu “Ceļā uz ilgtspējīgu Eiropu līdz 2030. gadam”, sagaidot viedokļus līdz š.g. 12. martam.

Eiropas Komisija ir nākusi klajā ar pārdomu dokumentu un savu skatījumu par to, kā Eiropas Savienība (ES) varētu īstenot ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus, nodrošinot mūsu planētas ilgtspēju un iezīmējot Eiropu kā vadošo pasaules reģionu virzībā uz ilgtspējīgu ekonomiku un labāku nākotni, domājot arī par nākamajām paaudzēm. Šis pārdomu dokuments ir pamats turpmākai diskusijai par Eiropas ilgtspējīgu attīstību un nākotni pirms šogad paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām un jaunās Eiropas Komisijas izraudzīšanas.

printēt Lasīt visu ziņu

Vasaras nometnes Koknesē26.02.2019

"Laumas nometnes" komanda aicina pievienoties 2019. gada vasaras diennakts Lauku šika baudīšanas nometnēm "Atklāj lauku noslēpumus Latvijas sirdī" Koknesē.

Pieteikšanās un sīkāka informācija pie nometnes organizatores un vadītājas Laumas Rudzones: 

printēt Lasīt visu ziņu

Darba vakances Kokneses internātpamatskolā - attīstības centrā25.02.2019

Kokneses internātpamatskola - attīstības centrs aicina darbā:

  • mūzikas skolotāju;
  • remontstrādnieku.

Informācija pa tālr.: 28392676.

printēt

Senioru sanāksme par Kokneses novada attīstību25.02.2019

27. februārī plkst. 12 00 Sociālā dienesta zālē, Vērenes ielā Nr.1

SENIORU SANĀKSME PAR KOKNESES NOVADA ATTĪSTĪBU.

Informāciju sniegs Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

Laipni lūdzam visus interesentus.

Senioru klubiņš “Pīlādzītis”.

printēt

Par dzimtsarakstu nodaļas darba laiku 25.02.25.02.2019

Informējam, ka 25. februārī Dzimtsarakstu nodaļā apmeklētājus pieņems līdz pulksten 16.

printēt

2019. gada Likteņdārza aktualitātes25.02.2019

2019. gads Likteņdārzā plānoti daudz un dažādi pasākumi – gan jau tradicionāli un apmeklētāju iemīļoti, gan jauni – īpaši šim gadam gatavoti.  Turpināsies arī Likteņdārza attīstības darbi - Lielā kalna veidošana un Likteņdārza draugu alejas iebruģēšana, kā arī šī brīža nozīmīgākais projekts – daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas būvniecība.

 13. aprīlis - Lielā talka – sezonas atklāšana Likteņdārzā Līdz ar pavasara atnākšanu rosība atgriezīsies arī Likteņdārzā.

Jau tradicionāli pirmais kopīgais pasākums būs Lielā talka 13.

aprīlī, uz kuru gaidīsim gan lielus, gan mazus, jo darāmais atradīsies visiem. Īpaši aicinām koknesiešus, kuri par piedalīšanos talkā var saņemt Likteņdārza Gada karti. Tā dod iespēju 6 cilvēkiem sezonas laikā, uzrādot šo karti, apmeklēt Likteņdārzu bez ieejas ziedojuma.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top