faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Kokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs darba vizītē apmeklē zemnieku saimniecību „Rosmes” Bebru pagastā20.02.2014

Kā saimnieko jaunie zemnieki, cik prasmīgi viņi izmanto tēvu pieredzi un cik veiksmīgi attīstībā iegulda Eiropas Savienības fondu līdzekļus, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pārliecinājās darba vizītē 20.februārī, tiekoties ar jaunajiem lauksaimniekiem – „Latvijas Jauno zemnieku kluba” (LJZK) valdi un biedriem - Kokneses novada Bebru pagasta zemnieku saimniecībā „Rosmes”. Zemnieku saimniecības īpašnieks Raitis Ungurs 12.februārī notikušajā 25. biedrības "Latvijas Jauno Zemnieku klubs” kongresā tika atkārtoti ievēlēts par valdes priekšsēdētāju. Divus iepriekšējos gadus viņš ir bijis arī jauno lauksaimnieku konkursa „Senču aicinājums” žūrijas priekšsēdētājs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Valsts asinsdonoru centrs pateicas donoriem20.02.2014

Valsts asinsdonoru centra (VADC) darbinieki pateicas visiem atsaucīgajiem Kokneses novada iedzīvotājiem, kuri 19. februārī apmeklēja donoru dienu Vecbebros. Pēc VAC sniegtās informācijas, asinis ziedot bija ieradušies 62 cilvēki, bet asinis nodeva 57 donori, jo 5 ziedot gribētājiem bija nelielas veselības problēmas. Pirmo reizi asinis ziedoja 6 jaunie donori, par savu apņemšanos saņemot mazas pateicības veltes no Kokneses novada domes. Šajā dienā zīmīgs notikums bija bebrēnietei Anitai Tirnei, jo viņa asinis ziedoja 50. reizi. VAC darbinieki par gadiem ilgo nesavtību Anitas kundzei pasniedza specbalvu – galda pulksteni ar VAC logo. Valsts asinsdonoru centrs teic paldies par laipno uzņemšanu un telpu sagatavošanu Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas kolektīvam, par garšīgajām pusdienām mācību iestādes ēdnīcas un kafejnīcas darbiniecēm, kā arī par palīdzību donoru dienas norisē LSK Aizkraukles komitejas Kokneses novada nodaļas brīvprātīgajai Lībai Zukulei. VAC novēl visiem donoriem stipru veselību un ar lepnumu apzināties, ka ik asins lāse var dāvāt kādam cilvēkam dzīvību.

Kokneses Novada Vēstis

Lības Zukules foto

printēt

Donoru diena Bebros

19.02.2014 10:00 - 13:00 kur : Vecbebru tehnikums

19. februārī no pulksten 10 līdz 13 Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas telpās DONORU DIENA.

Kokneses novadu un Zemgali pārstāv Tallinas izstādē19.02.2014

No 14. līdz 16. februārim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde “Tourest -2014”. Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) organizētajā Latvijas nacionālajā stendā piedalījās arī Kokneses novada pašvaldības aģentūras „Kokneses Tūrisma centrs” pārstāve. Izstādes apmeklētājiem Latvijas nacionālajā stendā bija pieejami jaunākie tūrisma informatīvie materiāli par Latviju un tās reģioniem. Iepazīstoties ar Kokneses novadu, ikviens interesents varēja saņemt Vidusdaugavas tūrisma karti angļu vai krievu valodā, kā arī iegūt informāciju par tūrisma piedāvājumu un atpūtas iespējām novadā un uzzināt vairāk par Kokneses pilsdrupām, Likteņdārzu.

Starptautiskā tūrisma izstāde "Tourest 2012" ir senākā Baltijas valstu tūrisma izstāde, kas šogad norisinājās jau 22. reizi.

printēt

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs 20. februārī tiksies ar jaunajiem lauksaimniekiem Kokneses novada Bebru pagasta zemnieku saimniecībā „Rosmes”19.02.2014

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ceturtdien un piektdien, 20. un 21.februārī, darba vizītē dosies uz Latgali, kur tiksies ar lauksaimniekiem, apmeklēs vairākas mazās zemnieku saimniecības Kokneses un Rēzeknes novadā, kā arī iepazīsies ar SIA „Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs” Viļānu novadā un gaļas pārstrādes uzņēmuma SIA „Rēzeknes gaļas kombināts” darbību.

Ceturtdien, 20.februārī, pulksten 13.00 būs tikšanās ar jaunajiem lauksaimniekiem Koknese novada Bebru pagasta zemnieku saimniecībā „Rosmes”. Saimniecības īpašnieks Raitis Ungurs ir arī Latvijas Jauno zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs. „Rosmes” nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu un izaudzētos dzīvniekus pārdod Baltijas liellopu izsolēs. Saimniecībā audzē arī bioloģiski tīru lopbarību un graudus. Tikšanās laikā zemkopības ministrs un jaunie Latvijas lauku saimnieki pārrunās aktuālos lauksaimniecības jautājumus: lauksaimniecības zemes pirkšanas un izmantošanas nosacījumus, lauksaimniecības izglītības iegūšanas un praktizēšanās iespējas u.c.

printēt Lasīt visu ziņu

Termiņa pagarinājums uz pieteikšanos manuskriptu konkursam “Mūsu stiprās dzimtas”18.02.2014

Apgāds “Jumava” sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību ir izsludinājis manuskriptu konkursu “Mūsu stiprās dzimtas”, lai tautas vēsture, mūsu vecvecāku un vecāku stāsti tiktu saglabāti nākamajām paaudzēm. Lai konkursā piedalītos vairāk interesentu, apgāds “Jumava” ir pagarinājis manuskriptu iesniegšanas termiņu līdz 2014. gada 15. septembrim. Latviešu tautas vēsture un tās kultūrmantojums ir mūsu pašapziņa, tā apzināšana un saglabāšana ir ļoti svarīgs uzdevums.

Sīkāk lasiet šeit: http://www.lps.lv/?task=view&article_id=3701

printēt

Imanta Ziedoņa fonds Viegli izsludina pieteikšanos apbalvojumam Laiks Ziedonim!18.02.2014

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” ir izsludinājis pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim” un aicina latviešus un Latvijai piederīgos visā pasaulē pieteikties un pieteikt citus kandidātus kādā no piecām apbalvojuma nominācijām: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, kā arī par dzīvi literatūrā.

Meklējot un cildinot apbalvojuma ieguvējus, tiks vērtētas personības un viņu padarītais Imantam Ziedonim svarīgu vērtību kontekstā - Izcilība, Degsme, Sūtība, Stāja, Veiksme, Savpatība.

Nominācijā Taureņu uzbrukums apbalvojums tiks pasniegts par sasniegumiem kādā akadēmiskā nozarē, kurā Latvijā tiek pasniegts doktora grāds.

printēt Lasīt visu ziņu

Izstāde "Bruģakmens ar tavu vārdu" apskatāma novada domē

17.02.2014 kur : Kokneses novada dome

No šodienas, 17. februāra, Kokneses novada domes 1. stāva vestibilā aplūkojama Likteņdārza veidotā izstāde: BRUĢAKMENS AR TAVU VĀRDU. Tajā ir apskatāmi Likteņdārza bruģakmeņi ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku vārdiem. Tāpat ikviens ir aicināts pievienot savu vārdu Likteņdārza draugu alejā, iegādājoties bruģakmeni, kuru pasūtīt varēsiet katru trešdienu novada domē no plkst. 9.00-14.00 (izstādes laikā) vai internetā draugiem.lv/liktendarzsIzstāde novada domē būs apskatāma apmēram mēnesi. Laipni aicinām!

Aicinām izteikt viedokli – vai Dziesmu un deju svētku Noslēguma dienai jābūt oficiālai svētku dienai10.02.2014

Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina ikvienu līdz 2014. gada 18. februārim, rakstot uz e-pasta adresi viedoklis@lnkc.gov.lv, izteikt savas domas par to, vai Dziesmu un deju svētku Noslēguma diena nosakāma par svētku dienu līdzās 4. maijam un 18. novembrim.

Grozījumi likumā „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, kurus LNKC vēlas veikt, nosaka, ka Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku un Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Noslēguma dienas ir svētku dienas. Ja Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku Noslēguma diena iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamā darba diena nosakāma par brīvdienu. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Noslēguma dienai piešķirams svētku dienas statuss, nenosakot nākamo dienu par brīvdienu (līdzās 1.janvārim, Jāņiem u.c.).

printēt Lasīt visu ziņu

Jauniešu deju kolektīvu sadancis

08.02.2014 18:00 kur : Kokneses kultūras nams

8. februārī pulksten 18 Kokneses kultūras namā Jauniešu deju kolektīvu sadancis „Ak, ziema, ziemiņa…” Piedalās jauniešu deju kolektīvi: „Kodoliņš” no Jaunjelgavas, „Slātaviņa” no Vecpiebalgas, „Rūdis” no Ērgļiem, „Spāre” no Suntažiem, Skrīveru jauniešu deju kolektīvs, Kokneses jauniešu deju kolektīvs.

Sākusies starptautiskā tūrisma izstāde "Balttour 2014"07.02.2014

Šodien, 7. februārī, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā sākusies 21. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2014", kas atklāj jauno tūrisma sezonu un aicina izmēģināt jaunās tūrisma sezonas labākos un izdevīgākos piedāvājumus Latvijā, Baltijā un visā pasaulē! Uz gadatirgu devušās arī Kokneses Tūrisma centra speciālistes Daina Liepiņa un Zane Zariņa, kā arī amatniece Inese Kāpiņa, lai uzrunātu ceļotājus apskatīt Kokneses novadu. Koknesiešus arī šogad varēsiet sastapt Zemgales reģiona stendā, kurš jau guvis ievērību un vilina tūristus apskatīt nesen tapušo liellaivu „Namejs”, bet apkārt esošajos puduros informāciju par novadiem sniedz visu Zemgales reģiona novadu tūrisma speciālisti.

Kā informē Zemgales Plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis, „Tūrisma izstādē – gadatirgū „Balttour 2014” piestās arī Pļaviņu novada uzņēmumam „Mežmalas laivas” piederošā, pēc seno vikingu parauga gatavotā liellaiva „Namejs”, kas ir jaunākais šāda tipa ražojums Zemgalē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Izsludina kandidātu pieteikšanu Kokneses novada vēlēšanu komisijai04.02.2014

KOKNESES NOVADA DOME IZSLUDINA

Kandidātu pieteikšanu

Kokneses novada vēlēšanu komisijai

Kandidātu pieteikumi jāiesniedz līdz 2014.gada 20.februārim pl. 1600:

  • Kokneses novada domē, Melioratoru ielā Nr.1, Kokneses pagastā - domes sekretārei ;
  • Bebru pagasta pārvaldē, "Papardēs", Bebru pagastā - sekretārei;
  • Iršu pagasta pārvaldē, "Kūlēnos", Iršu pagastā - sekretārei.

Pieteikuma veidlapas un informāciju var saņemt pašvaldībā pie domes sekretāres, tālr. 65133630 vai pagastu pārvaldēs.

Kokneses novada dome

printēt

Folkloras kopa "Urgas" dosies uz Starptautiskajiem folkloras svētkiem Daugavpilī30.01.2014

31.janvārī un 1.februārī norisināsies X Daugavpils starptautiskais folkloras festivāls. Festivāla laikā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem bez maksas ir iespēja apmeklēt koncertus, apgūt dažādu tautu tradicionālās dziesmas un dejas, kā arī piedalīties sveču liešanas un niedru stabuļu izgatavošanas meistardarbnīcās un doties ekskursijās, lai iepazītu Latgales kultūrvidi.

Festivālā piedalās folkloras kopas, ansambļi, leļļu teātri un tautas mūzikas instrumentu ansambļi no Baltkrievijas, Gruzijas, Krievijas, Latvijas un Ukrainas - kopumā ap trīssimt dalībnieku. Uz festivālu dosies arī Kokneses folkloras kopa "Urgas", piedalīsies arī tādi Latvijas pārstāvji, kā – “Budēļi” un “Berendejka” no Rīgas, “Sudmaliņas” no Valkas, “Atzele” no Viļakas, bet pēc lielkoncerta īpašā koncertā uzstāsies Kristīne Kārkle-Puriņa kopā ar grupu “Folkvakars”.

Daugavpils starptautiskais folkloras festivāla pirmsākumi meklējami 1995.gadā, kad Daugavpilī pirmo reizi notika Starptautiskais maskošanās festivāls. Laika gaitā mainījies festivāla formāts. Šogad tas pie iedzīvotājiem dodas ar mērķi popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu kultūru.

printēt

“Lielā talka” izsludina konkursu pašvaldību koordinatoriem30.01.2014

Tiek izsludināts Lielās Talkas 2014 koordinatoru konkurss par tēmu "Tīra Baltijas jūra sākas Tavā galvā". Pieteikšanās konkursam līdz 2014.gada 21.februārim. Konkursa uzdevumu īstenošanas laiks 2014.gada 1.marts - 2014.gada 11.aprīlis. Pirmo trīs vietu ieguvējiem balvā dāvanu kartes 3000 EUR, 2000 EUR un 1000 EUR ceļojumam uz paša izvēlētu gala mērķi.

Konkursa nolikums, pieteikuma anketa un vērtēšanas kritēriji šeit

Papildus informācija par konkursu: andra.miklucane@lps.lv; tālr. 26343430.

printēt

Izdota Vidusdaugavas tūrisma karte28.01.2014

Gatavojoties Starptautiskajai tūrisma izstādei „Balttours – 2014”, Kokneses tūrisma centrs sadarbībā ar Skrīveru, Aizkraukles un Pļaviņu tūrisma speciālistiem izdeva karti, kurā apkopota informācija par tūrisma piedāvājumu un pakalpojumiem četros novados. Karte izdota karšu izdevniecībā Jāņa Sēta 15 tūkstoši eksemplāru latviešu, krievu un angļu valodās. Šogad apmeklētāji Zemgales stenda Kokneses, Skrīveru, Aizkraukles un Pļaviņu novada apvienotajā pudurī varēs iepazīt jaunumus, baudīt un palutināt sevi ar Ievas sieru, zāļu tējām un citiem gardumiem.

Novadi ģeogrāfiski atrodas ainaviskā apvidū, kurus vieno Daugavas labais krasts. Novadi lepojas ar bagātīgo kultūrvēsturi, kuru līdz nepazīšanai pārveidojis Daugavas liktenis. Daugavas plašums un krāsu noskaņas visos gadalaikos aicina tūkstošiem tūristu. Skrīveru Gotiņas, Pļaviņu HES, Kokneses viduslaiku pilsdrupas, topošais Likteņdārzs un vikingu laiva „Lāčplēsis”, ir ievērības cienīgi tūrisma objekti Daugavas krastā.

Kokneses Tūrisma centra informācija

printēt
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top