faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Ozolu godasardzē augs un kuplos arī Kokneses novada politiski represēto stādītais ozols26.08.2013

23. augustā Koknesē, Likteņdārza sirdī - amfiteātrī, lepni plīvoja Latvijas valsts karogs, aicinot ikvienu jau piekto gadu atsaukties Latvijas Televīzijas un „Kokneses fonda” organizētajai ziedojumu akcijai „Top Latvijas Likteņdārzs”, lai kopīgiem spēkiem savāktu 30 000 latu ziedojumu akmeņu krāvuma „Sirmais saulriets" izveidei amfiteātra daļā.

Šajā dienā amfiteātrī ar 34 Latvijas pašvaldību atbalstu kā veltījumu politiski represētajiem, iestādīja pirmos 15 ozoliņus topošajā Ozolu Godasardzē. Stādītāji bija sirmgalvji cienījamos gados, kuri paši izdzīvojuši smagos represiju gadus un viņu tuvinieki. „Ozols ir latviešu tautas spēka simbols. Šodien ir Ozolu Godasardzes stādīšanas aizsākums, mēs ticam, ka mūsu iestādītie ozoli dzīs stipras saknes pagātnes notikumu piemiņai, mūsu tautas liktenim un laimīgai nākotnei”, klātesošos uzrunājot, sacīja Gunārs Resnais, Latvijas Politiski Represēto apvienības vadītājs. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris sirsnīgi pateicās visām Latvijas pašvaldībām par atbalstu šim skaistajam mērķim un vēlēja, lai jaunie ozoliņi izaug par vareniem kokiem. Ozoliņu stādīšana izvērtās par saviļņojošu kopības brīdi. Dziedot latviešu patriotiskās dziesmas, katrs stādītājs gribēja iedurt lāpstu zemē un gādīgām rokām apmīļot kociņus, kas pēc gadiem krāšņi rotās Daugavas krastu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (32)

Remontdarbu laikā slēgta Paugu pārbrauktuve26.08.2013

No 28.08.2013. plkst. 08.00 līdz 13.09.2013. plkst. 17.00 dzelzceļa pārbrauktuves Paugas slēgšana līnija Rīga - Krustpils km 100+194 ceļa zīmju uzstādīšana.

Kustības drošības organizēšanas shēma.

printēt

INFORMĀCIJA IEDZĪVOTĀJIEM par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem21.08.2013

Cienījamie iedzīvotāji! Īstenojot Latvijas Republikas Ministru kabineta 05.12.2006. noteikumu Nr.982 „Enerģētikas infrastruktūras objektu aizsargjoslu noteikšanas metodika” prasības, akciju sabiedrība “Latvijas Gāze” sniedz informāciju par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem.

VISPĀRĒJA INFORMĀCIJA

Latvijas Gāze nodrošina dabasgāzes transportēšanu pa pārvades gāzesvadiem ar darba spiedienu vairāk par 1,6 megapaskāliem (MPa), kā arī pārvades gāzesvadu un to objektu tehnisko ekspluatāciju un attīstību.

printēt Lasīt visu ziņu

Iespēja elektroniski noslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu21.08.2013

Kokneses novada iedzīvotājiem ir iespēja noslēgt Kokneses novada sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgumu ar jauno pakalpojuma sniedzēju. Līgumu variet noslēgt: http://www.l-t.lv/lv/Tiessaistes_pakalpojumi/Lapas/Kokneses_novadas

printēt

INFORMĀCIJA par pārvades gāzesvadu un to objektu aizsargjoslām, saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargjoslās21.08.2013

Saskaņā ar Aizsargjoslu likumu pārvades gāzesvadiem ir noteiktas ekspluatācijas un drošības aizsargjoslas. Ekspluatācijas aizsargjoslu galvenais uzdevums ir nodrošināt pārvades gāzesvada efektīvu un drošu ekspluatāciju un attīstības iespējas. Savukārt drošības aizsargjoslu galvenais uzdevums ir nodrošināt vides un cilvēku drošību šo objektu ekspluatācijas laikā un iespējamo avāriju gadījumā, kā arī pašu objektu un to tuvumā esošo objektu drošību.

1. Ekspluatācijas aizsargjoslas.

Saskaņā ar Aizsargjoslu likuma 22.pantu ekspluatācijas aizsargjoslas ap gāzesvadiem, gāzapgādes iekārtām un būvēm, gāzes noliktavām un krātuvēm tiek noteiktas, lai nodrošinātu gāzesvadu, gāzapgādes iekārtu un būvju, gāzes noliktavu un krātuvju ekspluatāciju. Pārvades gāzesvadiem un to objektiem ir noteiktas šādas ekspluatācijas aizsargjoslas:

printēt Lasīt visu ziņu

Paziņojums16.08.2013

Sakarā dzelzceļa pārbrauktuves remontu uz ceļa Koknese-Tīnūži no 19.08.2013 līdz 30.08.2013 transporta kustība pār pārbrauktuvi tiks organizēta pa vienu braukšanas joslu.

printēt

Par Pērses tilta remontu14.08.2013

Sakarā ar Pērses tilta remontu, Vērenes ielā no 16.08.2013 būs slēgta kravas transporta satiksme pār tiltu. Plānotais remonta laiks-100 dienas. Apbraukšanas shēmu skatīt šeit.

printēt

Veidos Baltijas ceļa karti12.08.2013

Vai Jums ir saglabājusies mugursoma, trolejbusa biļete, pārnēsājamais radio, avīzes izgriezums, apģērbs, vai rotaļlieta, kuru turējāt rokās, stāvot Baltijas ceļā 1989.gadā?

Eiropas digitālā bibliotēka „Europeana” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina Latvijas iedzīvotājus atzīmēt akcijas „Baltijas ceļš” gadadienu, izveidojot internetā Baltijas ceļa karti.

23. un 24.augustā no plkst. 12:00 līdz 20:00 Esplanādē, „Rīga 2014” atklātajā telpā ikvienam interesentam būs iespēja digitalizēt savu līdzpaņemto Baltijas ceļa piemiņas lietu un iekļaut to digitālajā arhīvā publicēšanai www.europeana1989.eu. Piemiņas lieta var būt jebkas, kas konkrētajam cilvēkam saistās ar Baltijas ceļa akciju - fotogrāfija, dokuments, piespraude, apģērba gabals, tramvaja biļete u.c.

printēt Lasīt visu ziņu

Palīdzēsim Māriņai kļūt veselai!12.08.2013

Ar Kokneses Novada Vēstis starpniecību koknesiete Inga Gicēviča lūdz palīdzēt viņas slimajai meitiņai. Mārai ir Kruzona sindroms, kas izraisījis priekšlaicīgu galvaskausa kauliņu slēgšanos, slēgtas deguna ejas un apgrūtinātu elpošanu un ēšanu. Nepilnu divu mēnešu vecumā Māriņai veica pirmo operāciju, nākamo – deguna operāciju trīs mēnešos. Taču hoānuatrēzija - deguna eju necaurlaidība saglabājusies līdz šim. Piecu mēnešu vecumā tika veikta galvas operācija, bet kad meitenei bija gads un trīs mēneši, Somijā veica vēl vienu apjomīgu galvaskausa operāciju.

Šobrīd Māras vecāki gatavojas uz sarežģītu operāciju - sejas vidusdaļas izvilkšanu normālajā pozīcijā - LeFort III. Šī operācija nepieciešama, lai varētu veikt nākamo - likvidēt hoānuatrēziju jeb atvērt deguna ejas elpošanai. Līdz šim brīdim meitenei miegā ir katastrofāli apgrūtināta elpošana - vecāki ik nakti uzmana viņas miegu, lai nepieļautu nosmakšanu. Ļoti steidzamā un nepieciešamā operācija Somijas klīnikā ieplānota 27. vai 28.augustā. Ir iegūts apstiprinājums tam, ka Latvijas valsts segs operācijas izmaksas 31000 EUR apmērā. Taču ir ļoti daudz vēl citu izdevumu, kas jāapmaksā pašiem vecākiem. Kaut arī ienākumi ģimenē ir pietiekami, lai nodrošinātu ikdienas vajadzības, braucienam uz Somiju vajadzīgo summu viņi nevar pagūt sakrāt.

printēt Lasīt visu ziņu

Ģimenes atbalsta dienas centra aktivitātes vasaras vidū07.08.2013

Jūlijs ir mēnesis, kad liepas rotā savas zaru rokas ziedos un bites kā kamerkoris zumina priekpilno vasaras meldiņu. Kaut kur dūc nomaldījusies kamene. Pērkons skaita buramvārdus, vēlot vasarai ražīgu klēpi. Iesmaržojot meža zemeņu smaržu, vērojot zaļās bērzu birztalas, vēju saviļņotos rudzu laukus, kam pāri kūpēdamas staigā ziedu dūmakas. Sirds priekā pukst! Arī mēs Ģimenes atbalsta centrs esam pašā vasaras viducī.

Jūlijs ir bijis radošs un dažādām aktivitātēm bagāts mēnesis. Iepazinām un sev atgādinājām svarīgas lietas, vietas un notikumus, kuri vijās ar Koknesi un tās vēsturi. Bērniem bija iespēja piedalīties foto orientēšanā. Vides foto orientēšanās ir notikumiem un piedzīvojumiem bagāts pasākums, kura laikā jāmeklē foto punkti, jātiek galā ar izaicinājuma uzdevumiem, jāsadala atbildība un darbi starp komandas biedriem un, protams, sparīgi jākustina kājas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (41)

Atzīmējot Starptautisko jaunatnes dienu, uzsāk foto akciju06.08.2013

Pirmdien, 12.augustā visā pasaulē un arī Latvijā atzīmēs Starptautisko jaunatnes dienu. Latvijā jebkurš jaunietis un ikviens, kas sirdī jūtas jauns, var atzīmēt Starptautisko jaunatnes dienu, piedaloties foto akcijā „Jaunieši var - mūsdienu Latvijas jaunieša portrets”, un izveidot mūsdienu Latvijas jauniešu portretu galeriju – momentuzņēmumu no Latvijas jauniešu dzīves.

Lai piedalītos foto akcijā, ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts ievietot kāda 13 - 25 gadus veca jaunieša fotogrāfiju foto galerijā www.draugiem.lv/jaunatneslietas. Jaunieši galerijā var ievietot arī savas fotogrāfijas. Katras fotogrāfijas aprakstā jānorāda attēlā redzamā jaunieša vārds, dzīves vieta (novads, pilsēta), vecums un, viņaprāt, viņa lielākais dzīves sasniegums (piem., uzvarēju olimpiādē, iemācījos pagatavot suši, noskrēju maratonu, u.tml.).

printēt Lasīt visu ziņu

Velobrauciens Koknesē06.08.2013

Kopā jautrāk! Tieši tāpēc Latvijas Bibliotekāru Biedrības Jaunie speciālisti nolēmuši tikties Koknesē, kur grupu sagaidīs Jauno speciālistu sekcijas aktīviste - koknesiete Antra Vasiļevska. Aicinām pievienoties ikvienu, kam patīk izkustēties un izmēģināt ko jaunu. Nav svarīgi, vai tu strādā bibliotēkā, vai arī tev vienkārši patīk braukt ar riteni, lasīt grāmatas vai pētīt interneta dzīles. Galvenais ir vēlme piedalīties.

printēt Lasīt visu ziņu

Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām KOKNESĒ - pieteikšanās kuponiem06.08.2013

ESF projekta „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām” ietvaros Aizkraukles Pieaugušo izglītības un inovāciju atbalsta centrs piedāvā pieteikties mācībām KOKNESĒ (bezmaksas/ar 30% līdzdalības maksājumu). Piedāvātās programmas skatīt šeit.

Pieteikties NVA filiālē un saņemt apmācību kuponu var

Katra nodarbināta vai pašnodarbināta persona (izņemot valsts civildienesta ierēdņa statusā esošu), kura atbilst šādiem nosacījumiem:

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses kauss 2013

03.08.2013

2013. gada 3. augustā Koknesē, Ozolkalnu šautuvē norisināsies mednieku kluba "Ķepainis" organizētās atklātās sacensības "Kokneses kauss 2013". Sacensībās drīkst piedalīties ikviena fiziska persona, kura samaksājusi sacensību dalības maksu, apguvusi nepieciešamās iemaņas pareizi rīkoties ar ieroci. Informācija par sacensībām: MK "Ķepainis" vadītājs Jānis Bērziņš, tel. 29253546.

Sacensību NOLIKUMS un sacensību NORISE.

Informācija par līgumu slēgšanu ar jauno atkritumu apsaimniekotāju01.08.2013

Sakarā ar to, ka līgumos ar jauno atkritumu apsaimniekotāju ir nepilnīga informācija par atkritumu izvešanas reizēm un iedzīvotājus neapmierina piedāvātie izvešanas grafiki, lūdzam līgumos pierakstīt papildus vēlamo attiecīgā konteinera izvešanas reižu skaitu.

Ilmārs Klaužs, Kokneses novada domes izpilddirektors

printēt
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top