Par kopsapulci15.03.2018

Biedrība “Aizkraukles rajona partnerība” 2018.gada 27.martā plkst.10:00, Aizkraukles vēstures un mākslas muzejā “Kalna Ziedi”, Aizkrauklē BIEDRĪBAS KOPSAPULCE

                                      Gaidīsim esošos biedrus un vēlamies uzņemt jaunus biedrus!

Dalībnieku reģistrācija: alda.paura@aizkrauklespartneriba.lv, tel.: 29487108

printēt

Aktuālā informācija lauksaimniekiem par ekoloģiski jutīgajiem ilggadīgajiem zālājiem15.03.2018

Ekoloģiski jutīgie ilggadīgie zālāji (EJIZ) ir zālāji, kas ir atzīti par ES nozīmes zālāju biotopiem un putnu dzīvotnēm, jo tajos sastopami reti augi un mēdz ligzdot vairāku aizsargājamo sugu putnu. EJIZ vienlaikus ir arī bioloģiski vērtīgs zālājs lauksaimniecības zemē.

 Platībmaksājumu administrēšanas nolūkā informācija par aizsargājamo EJIZ platībām tiek iekļauta Lauku atbalsta dienesta (LAD) lauku reģistra informācijas sistēmā (https://karte.lad.gov.lv/). Šī informācija tiek iegūta un katru gadu tiek atjaunināta, pamatojoties uz Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) datiem.

 EJIZ platību, kas LAD lauku reģistra informācijas sistēmā ir fiksēta 2017. gada 31. decembrī, tās īpašniekam  vai apsaimniekotājam ir pienākums saglabāt šajā un turpmākajos gads, un to ir aizliegts apart vai pārveidot par zemi ar citu lietojuma veidu.

printēt Lasīt visu ziņu

Sākas piesārņoto vietu pieteikšana Lielajai Talkai15.03.2018

Lielā Talka arī šajā pavasarī, 28. aprīlī, visā Latvijā pulcēs talkotājus, kas mūsu zemi centīsies padarīt tīrāku un skaistāku. No šodienas ikviens Latvijas iedzīvotājs var pieteikt piesārņotās vietas mājaslapā www.talkas.lv, lai talkas dienā šajās teritorijās organizētu sakopšanas darbus.

Tiem, kas ievērojuši vietas, kuras ir nepieciešams sakopt, tiek aicināti tās atzīmēt mājaslapā www.talkas.lv sadaļā “Kartes – Piesārņoto vietu karte”, klāt pievienojot nelielu aprakstu. Savukārt talkot gribētāji šajā kartē var sākt meklēt vietas, kurām noderētu čaklas rokas Lielās Talkas dienā.

Šā gada Lielās Talkas sauklis ir Mainām Latviju! Maināmies paši!, atgādinot Latvijas iedzīvotājiem, ka tikai mūsu rokās ir Latvijas labklājība, tīrība un ilgtspēja.

printēt Lasīt visu ziņu

Uzņēmēju dienas Aizkrauklē 16.un 17.martā15.03.2018

Divās dienās Uzņēmēju dienu apmeklētāji un dalībnieki tiek aicināti uz pasākumiem, kas notiks Aizkraukles Profesionālās vidusskolas un Sporta centra telpās.

To mērķis ir iepazīstināt iedzīvotājus ar uzņēmēju un amatnieku ražoto produkciju un sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī veicināt informācijas apmaiņu uzņēmējdarbības vidē un tūrisma, izglītības un sabiedrisko aktivitāšu jomā.

  • 16. martā, Aizkraukles Profesionālajā vidusskolā, notiks BIZNESA FORUMS ar devīzi "Uzņēmējs, Sadarbība, Izaugsme", kura ietvaros būs uzņēmēju veiksmes stāti, seminārs par jaunākajām IT tehnoloģijām, platformas un  kontaktbiržas meistarklase.

Foruma programma un iepriekšējā reģistrācija šeit: http://ej.uz/UDA_160318 Ieeja bez maksas.

  • 17. martā, Aizkraukles Sporta centrā, no pulksten 8.00 līdz 14.00 notiks jau tradicionālā “Izstāde - gadatirgus 2018"

Izstāde - gadatirgus ir vieta, kur notiek pieredzes apmaiņa un jaunu kontaktu dibināšana.

 Plašāka informācija par Uzņēmēju dienām Aizkrauklē www.aizkraukle.lv

printēt Lasīt visu ziņu

Informācijai14.03.2018

      Pavasara atkušņa laikā, lai novērstu ceļa seguma klātnes bojāšanu, no 19.03.2018. uzstādītas transportlīdzekļu braukšanas aizlieguma zīmes Nr. 312 „Masas ierobežojums” uz Bebru pagasta pašvaldības ceļiem:

  1. Ozoli – Lobes tilts - Jaunkalnieši           12,71 km;
  2. Tupiešēni – Kroglejas                            3,32 km;
  3. Blankas – Zemgaļi – Beņķi                     3,12 km;
  4. Bebri – Stalidzēni – Spārniņi - Mirtes      5,54 km;
  5. Pērses tilts – Āpšukalns                         2,02 km.
printēt

Zemgalē jauns impulss lepoties ar 10 lieliskākajām ainavām14.03.2018

Zemgalē, līdzīgi kā citos reģionos, noslēgusies fotogrāfiju un stāstu iesūtīšana portālam www.ainavudargumi.lv, kur atspoguļojumu gūst Latvijas simtgades pasākuma “Reģionu dienas” aktivitātes “Dāvana Latvijai – elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”” svarīgākās norises.

Minētās aktivitātes ieviesēji ir pateicīgi ikvienam interesentam par atsaucību un praktisku rīcību topošās elektroniskās ainavu krātuves papildināšanā ar agrāko gadu fotogrāfijām, atmiņu uzplaiksnījumiem un paustajiem novēlējumiem reģionam nozīmīgāko ainavu saglabāšanā nākamajām paaudzēm. Par krātuvē ietvertajām Zemgales 10 izcilākajām ainavām pavisam iesūtīts vairāk nekā 100 dažādos laikos uzņemtu fotogrāfiju, visvairāk Zemgales auglīgo līdzenumu, Tērvetes, Rundāles, kā arī Mūsas un Mēmeles satekas ainavu raksturojošas fotogrāfijas. Mazāk aktīvi ir bijuši Zemgales stāstnieki, kuri savos vēstījumos pārdomās dalījušies vien par Rundāles, Kokneses un Tērvetes ainavām. Īpašs prieks par aizkrauklieti Jāni Spārniņu, kurš Daugavas un Pērses satekas ainavai ar Kokneses viduslaiku pilsdrupām un parku ir veltījis pat izjustas dzejas rindas.

printēt Lasīt visu ziņu

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības reģionālais fināls Koknesē14.03.2018

13. martā Kokneses Tūrisma centra izstāžu zālē norisinājās Aizkraukles reģiona Skaļās lasīšanas sacensības reģionālais fināls. Pļaviņu, Skrīveru, Kokneses  un Aizkraukles pirmās kārtas uzvarētāji cīnījās par iespēju 12. maijā  pārstāvēt mūsu reģionu Nacionālajā finālā Gaismas pilī.

Dalībniekiem piecu minūšu laikā ir jāspēj iepazīstināt ar sevi, pastāstīt īsumā par grāmatu un izlasīt trāpīgu fragmentu, kas spētu aizraut klausītājus un ieinteresēt par grāmatu.

Kopumā astoņus pretendentus vērtēja izcila bibliotekāru žūrijas no visiem četriem novadiem. Mūsu žūrijas pārstāve Ingrīda Grūbe arī izmēģināja, kā ir būt “skaļajam lasītājam” un nolasīja I.Ziedoņa Melno pasaku.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (49)

Informācija no AS "Sadales tīkls" par iespējām samazināt kopējās izmaksas par elektroenerģiju14.03.2018

                                                                  KĀ SAMAZINĀT IZMAKSAS PAR ELEKTROENERĢIJU?

1. Izvērtēt un samazināt nepieciešamo elektrotīkla pieslēguma jaudu
Nepieciešamā elektrotīkla pieslēguma jauda ir atkarīga no tā, cik un kādas jaudas elektroiekārtas tiek darbinātas vienlaicīgi un kādas elektroiekārtas plānots iegādāties un lietot nākotnē. Jo vairāk un jaudīgākas elektroiekārtas tiek lietotas vienlaicīgi, jo lielāka elektrotīkla jauda ir nepieciešama. Visbiežāk klienti, aprēķinot nepieciešamo pieslēguma jaudu savam īpašumam, kļūdās, skaitot visu darbināmo elektroierīču jaudu kopā, tomēr jāņem vērā, ka elektrotīkla pieslēguma jauda ir tā jauda, kuru jūs varat darbināt vienlaicīgi un visbiežāk tie ir tikai 20% no visām elektroierīcēm. Tas jāņem vērā gan mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem. Kā papildrīku nepieciešamās jaudas aprēķināšanai var izmantot AS “Sadales tīkls” mājas lapā www.sadalestikls.lv pieejamo Slodzes aprēķināšanas kalkulatoru, kas palīdzēs veikt aprēķinus. Nereti jau vēsturiski pieslēgumam ir pieprasīts elektrotīkla pieslēgums ar jaudas rezervi, bet faktiski tā netiek izmantota, jo ikmēneša maksājums agrāk nebija saistīts ar pieprasītās jaudas apjomu, bet gan norēķini notika pēc faktiski patērētā elektrības daudzuma. Mainot sadales pakalpojumu tarifu struktūru, kā arī ieviešot obligātā iepirkuma jaudas komponenti, situācija ir mainījusies.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top