Lapas karte
AA+A++
A AAA

Aktualitātes

Valsts svētku nedēļā Galerijā Centrs būs skatāma Likteņdārzam veltīta izstāde

09.11.2018

izstade_gc.jpgGatavojoties Latvijas Republikas simtgades svinībām, no 10. līdz 19. novembrim tirdzniecības centrā "Galerija Centrs" būs skatāma vērienīgākajai 20. gadsimta Latvijas tautas piemiņas vietai Likteņdārzam veltīta izstāde. Izstādes laikā apmeklētājiem būs iespēja pasūtīt unikālu bruģakmeni ar savu, drauga vai tuvinieka vārdu, kas tiks iebruģēts Likteņdārza 18. novembra draugu alejā.

 Likteņdārzs ir unikāla par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei – mūsu gadsimta Brīvības piemineklis Jau desmit gadus Likteņdārzs top Latvijas sirdī – Koknesē, uz salas Daugavā ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu. Te apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu. Likteņdārzā tiek fiksēta tautas dzīvā atmiņa – katrs iestādītais koks, atvestais akmens ir ar konkrēta cilvēka, cilvēku grupas stāstu par Latvijas cilvēkiem un vēsturi.

Lasīt visu ziņu

Stāstnieku konkurss "Teci, teci, valodiņa" Ķegumā

09.11.2018

20181108_142158.jpg8.novembrī Ķeguma Komercnovirziena vidusskolā notika Piedaugavas novada Stāstnieku konkurss "Teci, teci, valodiņa". Tas bija pusfināls. Piedalījās 33 skolēni no Ķeguma, Lielvārdes, Jumpravas, Lēdmanes, Aizkraukles, Kalsnavas, Pļaviņām un Kokneses. No I.Gaiša Kokneses vidusskolas konkursā piedalījās Egija Dardete, 1.b klase, Samanta Dardete, 4.a klase, Haralds Luste, 4.a klase, Kristija Rotkāja, 5.b klase, Krista Strazdiņa, 8.a klase. No 33 skolēniem uz finālu tika izvirzīti 8 labākie stāstnieki. Arī mūsu Egija, Samanta un Krista! Lai veicas! Turēsim īkšķus!!! Stāstnieku konkursa fināls notiks Rīgā, 1 decembrī.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Noslēdzies trīs gadus ilgušais HANZAS projekts

08.11.2018

hanzas_logo.jpgŠogad rudenī noslēdzies viens no nozīmīgākajiem Kokneses novada domes projektiem HANSA jeb  "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai", kas ilga no 2015.gada oktobra un kurā kopā darbojās vienpadsmit partneri no trijām valstīm – Latvijas, Igaunijas un Zvedrijas. Projekta noslēguma sanāksme tika organizēta 25.septembrī vadošā partnera – Gotlandes tūrisma attīstības aģentūras "Inspiration Gotland" pārstāvētajā pilsētā Visbijā. Reizē ar noslēguma sanāksmi tika īstenota pēdējā kopīgā aktivitāte – IT mārketinga apmācības projekta partneru tūrisma speciālistiem. No Kokneses apmācībās un projekta sanāksmē  piedalījās Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite, informācijas konsultante Santa Midere un projekta koordinatore Māra Bitāne.

Septembra mēnesī tika īstenotas noslēdzošās aktivitātes projektā – izveidots Kokneses novada reprezentatīvais buklets, kā arī tūristiem domāta salokāma karte vairākās valodās, kas kalpos kā novada mārketinga materiāls izstādēs, gadatirgos, reģionālos un starptautiskos tūrisma pasākumos. Vēl A6 šosejas malā Kokneses centrā uzstādīts āra baneris ar Kokneses - Hanzas pilsētas simboliku, lai veicinātu Kokneses atpazīstamību kā kādreiz varenajai Hanzas savienībai piederošu vietu.

Lasīt visu ziņu

Pēdējās aktivitātes projektā "AttractiveFORyou"

08.11.2018

latlit_logo_lat_full_cmyk.jpgKokneses novada domes īstenotais projekts "AttractiveFORyou" jeb "Ilgtspējīgu tūrisma pakalpojumu attīstība un tūrisma infrastruktūras pieejamības uzlabošana" Nr.LLI-211 tuvojas noslēgumam. 30.septembrī Jēkabpilī notika projekta noslēguma sanāksme un projekta partneru kultūras kolektīvu dalība Jēkabpils rudens gadatirgū. Koknesi pārstāvēja folkloras kopa "Urgas", Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite un projekta vadītāja Māra Bitāne.

Projekta pēdējos mēnešos līdz šī gada decembra beigām vēl tiks īstenotas vairākas aktivitātes Kokneses novadā saistībā ar tūrisma piedāvājuma uzlabošanu – tiks izveidots audiogids sešās valodās Kokneses pilsdrupās, iegādātas lielformāta spēles āra apstākļiem (puzle, domino, cirks, ķekatas), izveidots dizains pašvaldības reprezentatīvajam stendam dalībai starptautiskajās un reģionālajās tūrisma izstādēs un gadatirgos, izveidota ar virtuālajām brillēm skatāma virtuālā 360 grādu panorāmas tūre ar 12 populārākajiem apskates objektiem Kokneses novadā.

Lasīt visu ziņu

Par ziemas dienestu un pašvaldības ceļiem

08.11.2018

Kokneses novada dome 2018. gada 31. oktobra domes sēdē iepazinās ar sagatavoto informāciju par ziemas dienestu, pamatojoties uz Ministru kabineta  09.03.2010. noteikumiem Nr.224 "Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli" un pieņēma zināšanai informāciju  par dienestu gatavību  ziemas dienesta darbu uzsākšanai Kokneses pagastā, Bebru pagastā un Iršu pagastā.

Domes sēdē noteica, ka ziemas dienests darbu uzsāk ar 2018.gada 1.novembri un darbu pabeidz ar 2019. gada 31. martu, kā arī apstiprināja autoceļu vai to posmu un ielu uzturēšanas klases sarakstu 2018./2019. gada ziemas periodam.

Lasīt visu ziņu

Līdz 15.novembrim veicams kārtējais nodokļa maksājums

08.11.2018

nekustama_ipasuma_nodokla_maksasanas_termini_1.jpgAtgādinām, ka līdz 2018. gada 15.novembrim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu "Par nekustamā īpašuma nodokli", nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā - avansa veidā (ja termiņš ir brīvdiena, tas tiek pārcelts uz tuvāko darba dienu).

Nomaksāt NĪN iespējams pašvaldības norēķinu punktos, bankā, internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv. Veicot maksājumu internetbankā, būtiski ir pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

Lasīt visu ziņu

Sveicam Kokneses novada apbalvojumu saņēmējus!

06.11.2018

18_11_2017.jpgKokneses novada Apbalvojumu piešķiršanas komisija 2018.gada 5.novembrī  (protokols Nr.1) nolēma piešķirt Kokneses novada apbalvojumus:

1.apbalvojumu "Kokneses novada Goda pilsonis" - nodibinājuma "Kokneses Fonds"  valdes priekšsēdētājai  Valdai Auziņai;

 2.apbalvojumu "Gada koknesietis 2018" – SIA "Jaunzemitāni" valdes loceklei Inārai Čeičai;

3.apbalvojumu "Gada bebrēnietis 2018" - sportistei, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolniecei Patrīcijai Eidukai;

4.apbalvojumu "Gada iršēnietis 2018" - Eiropas Parlamenta deputātam, grāmatas "Hiršenhofas stāsts. Kultūrvēsturiska eseja" autoram  Artim Pabrikam.

Lasīt visu ziņu

Koknesē būs pieejami jauni metālapstrādes pakalpojumi

06.11.2018

nn_metalapstrade_proj.jpgKoknesē būs  pieejami jauni metālapstrādes pakalpojumi. “NN metālapstrāde” līdz šī gada nogalei plāno uzstādīt jauno metālapstrādes darba galdu ar kura palīdzību varēs veikt lielāka apjoma darbus.

Jaunais uzņēmējs Kokneses novadā “NN metālapstrādes” pārstāvis Nauris Noreiks iesniedza savu projekta iesniegumu-“Metālapstrādes virpas iegāde uzņēmumam SIA „NN Metālapstrāde”  Atklāta projektu iesniegumu konkursā Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma”19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes: 19.2.1 “Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas, kur tika pieņemts lēmums šo projektu atbalstīt.

Lasīt visu ziņu

Noslēgusies deviņu pašvaldības grants ceļu pārbūve

06.11.2018

eraf_logo.jpg2018.gadā augustā un septembrī nodoti ekspluatācijā deviņi  pašvaldības grants ceļu posmi ELFLA projektu „Kokneses novada grants ceļu pārbūve un izbūve” 1. un 3.kārtas ietvaros pasākumā “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos”.

1.kārtā ir pārbūvēti pieci ceļu posmi Bebru pagastā – Domēni-Vēži, Riemeri-Vijas (jaunbūve Vecriemeri-Šturmes), Rudzīši-Jaundzērvēni, Rožkalni-Birzes, Tupiešēni-Kroglejas. Iršu pagastā darbi veikti diviem ceļu posmiem - Slapsiles-Vilkāres, Vilkāres-Pamati. Ceļiem veikta seguma pastiprināšana, grāvju rakšana un tīrīšana, atsevišķās vietās grāvju padziļināšana, caurteku un kolektoru  izbūve u.c. saistītie darbi. Kopējais pārbūvētais garums 10,5 km. Darbus veica SIA „Krustpils”, būvuzraudzību nodrošināja SIA „Ceļu inženieri”.

 3.kārtas projektā īstenota divu ceļu pārbūve - Mazvecsviļi-Aizelkšņi Kokneses pagastā un Blankas-Mucenieki (jaunbūve Mucenieki-Sviķi) Bebru pagastā. Kopējais pārbūvētais garums 1,2 km. Darbus īstenoja SIA “Biostoker”, autoruzraudzību nodrošināja SIA “K-RDB”, būvuzraudzību – SIA “IR & VS”.

Šobrīd vēl tiek pārbūvēts pēdējais 3.kārtas grants ceļš Jirjeni-Melderi, darbus veic būvfirma SIA „MIKOR”.

Lasīt visu ziņu

Radošajā mājā atkal gaidāma RADOŠA un RAŽĪGA nedēļa!

05.11.2018

dscn1792_1.jpgNāc ciemos jau trešdien, 7.novembrī uz Atvērto durvju dienu biedrības "Baltaine" Radošajā mājā Koknesē (Melioratoru ielā 1A) no plkst.10.00-14.00! Mums ir iespējams "iesēsties stellēs" un izmēģināt - kā veicas. Cik prasmīgs audējs no tevis var sanākt! Ir daudz jaunu un interesantu amatnieku darinājumu! Gan rotas lietas, lielām un mazām meitenēm, arī dāmām. Tās ir visdažādākās kakla rotas, matu sprādzes, rokas sprādzes. Ir arī dažādi interesanti koka darinājumi - karotes, spēles visjaunākajiem... pat mašīna! Ir arī apskatāma kokle, kuru var arī iegādāties! Ir papildināts arī adījumu klāsts ar jaunām, siltām zeķēm! 

PASĀKUMS AR STĀSTNIECI ANITU ATCELTS!!!! 

Pasākums - vakara saruna "Kas to būtu domājis..." pārcelts uz citu reizi. Par to visus informēsim! 

Inguna Žogota
Biedrības "Baltaine" priekšsēdētāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top