faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Kokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Ceļā uz Starptautiskajām Hanzas dienām Lībekā21.05.2014

No 22. – 25. maijam Lībekā (Vācija) notiks 34. Starptautiskās Jauno laiku Hanzas dienas. Tradicionāli Senā Hanzas pilsēta Koknese svētku norisē piedalīsies ar kultūras programmu, kuru šogad, gatavojoties braucienam, veidoja četri novada deju kolektīvi – Kokneses jauniešu deju kolektīvs, deju kolektīvi “Kāre”, “Liepavots” un “Irši”. Koknesieši Hanzas dienu pasākumos Lībekā piedalīsies divas dienas – 24. un 25. maijā.

Grupa ceļā uz Vāciju dosies 21. maijā, jo šoreiz brauciens tiek organizēts, apvienojot divus pasākumus – Hanzas dienu apmeklējumu un viesošanos sadraudzības pilsētā Vitingenā (Vācija). Vitingenas apmeklējuma galvenais mērķis ir Piemiņas koncerta sniegšana Kokneses Goda pilsones Valdtrautes Burmanes (Frau Waldtraut Buurman) piemiņai, kurai Kokneses Goda pilsones nosaukums tika piešķirts par ieguldījumu abu pilsētu sadarbības veicināšanā. Burmanes kundze mūžībā aizgāja pagājušajā gadā, bet šo ilgo sadraudzības gadu laikā daudzi no koknesiešiem ir izjutuši viņas viesmīlīgo uzņemšanu, ciemojoties Vitingenā. Piemiņas koncertu sniegs mūsu dejotāji un Knēzebekas pūtēju orķestris.

printēt

Kokneses Sams pamodināts – tūrisma sezona sākusies!

17.05.2014

Sama modināšanas svētki 17. maijā Koknesē, dūcot Tvīda braucēju velosipēdu zvaniem, ieskandējuši jauno tūrisma sezonu. Jau piekto pavasari koknesieši ar daudzveidīgu svētku programmu modināja dižo Daugavas iemītnieku. Jāteic gan, ka jau nedēļu iepriekš koknesietim Kristapam Ādamsonam izdevās pamodināt vienu 52,5 kilogrami brangu samu. Tātad, pieredzējušie makšķernieki nav runājuši niekus – lielākie ūsaiņi mīt Daugavā pie Kokneses!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (124)

VUGD piektdien un sestdien rīko Atvērto durvju dienu

16.05.2014 - 17.05.2014

Atzīmējot Latvijas ugunsdzēsības 149. gadadienu un Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 16. un 17.maijā rīko Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos un aicina ciemos visus interesentus.

Piektdien, 16.maijā, no plkst. 10.00-15.00, ugunsdzēsēju depo apmeklēs skolu un bērnudārzu grupas, bet sestdien, 17.maijā, no plkst. 15:00 – 22:00 ciemos tiek gaidīts ikviens interesents. Visās VUGD daļās un posteņos ciemiņiem būs iespēja iepazīties ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, apskatīt VUGD tehniku, izmēģināt, cik sver ugunsdzēsēju inventārs, uzģērbt ugunsdzēsēju glābēju kaujas tērpu un saņemt atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, kā arī nofotografēties ar ugunsdzēsējiem un VUGD tehniku. Ugunsdzēsēji glābēji ciemos gaidīs gan bērnus, gan pieaugušos. Ņemot vērā to, ka visā Latvijā 17.maijā notiek Muzeju nakts, ugunsdzēsēji aicina muzeju apmeklētājus nepaiet garām arī depo vārtiem un iegriezties pie viņiem ciemos!

printēt Lasīt visu ziņu

Apspriež novada attīstības iespējas16.05.2014

Šodien, 16. maijā, Kokneses novada domē uz tikšanos ar pašvaldības vadību ieradās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis. Kopā ar Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri, izpilddirektoru Ilmāru Klaužu, Attīstības nodaļas vadītāju Andu Mikālu un "Kokneses Fonda" dibinātāju Vili Vītolu pārrunāja būtiskus jautājumus par nākošā plānošas perioda iespējām pašvaldībai.

"Pašlaik tiek izstrādāta prezentācija par pašvaldību iespējām nākošajā plānošanas periodā visu ministriju programmās. Mums ir svarīgi uzklausīt pašvaldību viedokli un runāt, lai izprastu situāciju novados," uzsvēra Cilinska kungs.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses lauku saimnieki diskutē par grozījumiem likumā „Par zemes privatizāciju lauku apvidos”16.05.2014

Daeima, 15.maijā, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā „Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, kas ieviesīs būtiskas izmaiņas Latvijas lauksaimniecības zemes tirdzniecībā. Grozījumu mērķis ir Latvijas zemes resursu ilgtspējīga saglabāšana, kā arī veicināt iedzīvotāju ieinteresētību lauksaimnieciskajā ražošanā.

Grozījumi paredz lauksaimnieciskajā ražošanā vairāk izmantot novārtā atstātās zemes platības, proti, tā varētu būt līdz diviem miljoniem hektāru liela lauksaimniecībā izmantojamā zeme. Šodien, 16. maijā, Kokneses novada domē ar vietējiem lauku saimniekiem tikās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Ozoliņš. Tikšanās laikā ar lauksaimniekiem izvērtās spraiga diskusija par plānotajiem likuma grozījumiem. Jānis Ozoliņš informēja, ka līdz ar likuma grozījumiem pašreizējais regulējums papildināts ar jaunu pantu par Latvijas Zemes fondu, kas nacionālā līmenī veicinās lauksaimniecībā izmantojamās zemes resursu aizsardzību, pieejamību, racionālu, efektīvu un ilgtspējīgu izmantošanu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Lielais sams lai augšā ceļas, nu tad trīcēs kalni, lejas!16.05.2014

Sestdien, 17. maijā, Koknesē piekto pavasari ar Sama modināšanas svētkiem atklās tūrisma sezonu. Otro reizi Koknesē notiks Latvijā jau pazīstamais Tvīda brauciens.

16. maija vakarā no pulksten 18 pie Ragāļu kroga svētku svinētāji būs gaidīti Tvīda brauciena ieskaņas pasākumā. Vintage – krāmu tirdziņš piedāvās lielisku iespēju saposties Tvīda braucienam - tērpus un aksesuārus retro stilā varēs mainīt, pirkt, pārdot, arī iznomāt. Tvīda stila darbnīcā sniegs padomus kā izveidot oriģinālu tērpa koptēlu, bet radošās darbnīcas “Lolitas skapis” dekupāžas meistarklasē gatavos tērpu aksesuārus un rotājumus velosipēdam. Svētku noskaņu rosinās Ērenpreisa darbnīcas velosipēdu parāde, retro brīvdabas kino, spēlmaņu kopas “Skutelnieki” muzicēšana un ballīte ar dīdžeju.

printēt Lasīt visu ziņu

Valsts asinsdonoru centrs pateicas Kokneses novada donoriem!15.05.2014

14. maijā Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas telpās Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā donoru dienā asinis ziedoja 45 Kokneses novada iedzīvotāji. VADC informē, ka asinis ziedot bija ieradušies 60 iedzīvotāji, bet 15 cilvēkiem šī iespēja tika atteikta zemā hemoglobīna līmeņa dēļ. Donors nedrīkst ziedot asinis, ja ir zems hemoglobīna līmenis, jo pretējā gadījumā tas samazinātos vēl vairāk, kā arī sagatavotā eritrocītu masa cilvēka organismā nespētu pildīt savas funkcijas. Lai paaugstinātu hemoglobīna līmeni, uzturā jālieto produkti ar augstu dzelzs saturu: dzīvnieku izcelsmes produkti, pākšaugi, rieksti, riekstu sviests, saulespuķu, ķirbju sēklas, sojas un pilngraudu produkti, zaļie lapu dārzeņi, žāvēti un kaltēti augļi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Pirmās VID struktūrvienības pārcelsies un uzsāks darbu vienotajā VID ēkā Talejas ielā 1 laikā no 19.maija līdz 23.maijam13.05.2014

Līdz ar Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) un valsts akciju sabiedrības “Valsts nekustamie īpašumi” 2014.gada 30.aprīlī parakstīto Apakšnomas līgumu ēka Talejas ielā 1 ir nonākusi VID kā apakšnomnieka rīcībā. Uzreiz pēc Apakšnomas līguma parakstīšanas ēkā tika uzsākti darba vietu iekārtošanas un mēbeļu uzstādīšanas darbi.

Vēršam uzmanību, ka laikā no 2014.gada 19.maija līdz 23.maijam uz ēku Talejas ielā 1 pārcelsies un darbu uzsāks šādas Rīgā izvietotās VID struktūrvienības:

• VID Muitas pārvalde, kas līdz šim atradās 11.novembra krastmalā 17;

printēt Lasīt visu ziņu

Aicinām apmeklēt labdarības koncertu, kur iegūtie līdzekļi tiks ziedoti Viļņa Plūmes piemiņas stipendijai13.05.2014

Šī gada 1.jūnijā vairāki Latvijas mūziķi, tai skaitā arī ārpus valsts robežām labi pazīstamais dziedātājs Lauris Reiniks, satiksies labdarības koncertā, lai vāktu līdzekļus Viļņa Plūmes piemiņas stipendijai un atbalstītu Aizkraukles talantīgos jauniešus.

Koncertā uzstāsies ar Vilni Plūmi un Aizkraukli saistīti mūziķi - Lauris Reiniks, šova "Dvīņi dzied" uzvarētāji Rūdolfs un Reinholds Sprukuļi, kā arī J.Mediņa mūzikas vidusskolas džeza orķestris, Aizkraukles novada kultūras nama popgrupas "Meduslāsītes" un "Tikai tā”.

printēt Lasīt visu ziņu

Pēc Vēlēšanu ABC tūres Koknesē pie PII „Gundegas” augs ķiršu koks13.05.2014

12. maija priekšpusdienā PII „Gundegas” bērni un skolotāji, Kokneses novada domes pārstāvji Koknesē sagaidīja Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas biroja Latvijā komandu, kas jau no 28. marta sākusi ceļojumu pa Latviju – Vēlēšanu ABC tūri, lai tiktos ar iedzīvotājiem, pašvaldību pārstāvjiem, sabiedriskajiem aktīvistiem un visiem interesentiem. No Ainažiem līdz Žagatām – 33 Latvijas vietās par gaidāmo svarīgo notikumu – Eiropas Parlamenta vēlēšanām 24. maijā atgādinās Vēlēšanu ABC tūres rīkotāji. Mazie koknesieši – PII „Gundega” grupiņas „Sprīdītis” ņiprie dziedātāji un koncertmeistare Ilona Makareni ciemiņiem veltīja dziesmotu sveicienu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (32)

Baltijas vecāki veido sadarbības tīklu – Latvijā darbojas 7 vecāku izaugsmes centri12.05.2014

Ar pozitīviem rezultātiem noslēgusies Baltijas vecāku biedrību pieredzes apmaiņas tikšanās, kas 22.-24. aprīlī notika Igaunijā. Tajā piedalījās projekta „Open Parents” partnerorganizācijas „Latvijas vecāku kustība”, „Lietuvas Vecāku forums” un „Igaunijas Vecāku asociācija”, kas aktīvi līdzdarbojas izglītības jomā.

Nozīmīgākais tikšanās ieguvumus ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sadarbības izveidošana, kas nākotnē vainagosies „Baltic Open Parents Alliance” attīstīšanā un Eiropas līmeņa projektu virzīšanā. Visas trīs Baltijas valstis vieno līdzīgs izglītības sistēmas pamats, kas slēpj milzīgu izaugsmes potenciālu un vienlaikus nozīmīgu darba lauku aktīviem un progresīviem vecākiem, skolotājiem un citiem izglītības kvalitātes veicinātājiem. Katrā valstī ir labās prakses, kas var noderēt pārējo valstu izglītības situācijas uzlabošanā, tādēļ cieša sadarbība vienotā tīklā, ir labs pamats veiksmīgām pārmaiņām. „Baltic Open Parents Alliance” ir atvērta jauniem dalībniekiem un sadarbības partneriem-skolām, pašvaldībām, organizācijām, jo strādājot kopā, varam virzīties uz priekšu lielākiem soļiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Var pieteikties Eiropas Parlamenta vēlēšanu novērošanai08.05.2014

Gatavojoties 24.maija Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, darbu sācis Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mācību portāls, kurā vēlētāji un citi interesenti neklātienē var iepazīties ar vēlēšanu un balsu skaitīšanas kārtību vēlēšanu iecirkņos, bet pēc kursa apguves pieteikties par brīvprātīgajiem vēlēšanu novērotājiem. EP vēlēšanu novērošanai iespējams pieteikties līdz 22.maijam.

Mācību kurss pieejams CVK tīmekļa vietnē www.cvk.lv sadaļā “Brīvprātīgie novērotāji” un sastāv no trīs daļām – “Iecirkņa darbs pirms vēlēšanu dienas”, “Vēlēšanu diena” un “Balsu skaitīšana”. Katrā no daļām saistošā un viegli uztveramā veidā izstāstīti būtiskākie vēlēšanu iecirkņa komisijas pienākumi, organizējot vēlēšanu iecirkņa darbu un balsu skaitīšanu EP vēlēšanās. Lai padarītu informācijas apguvi vieglāku, kurss papildināts ar interaktīviem elementiem un jautājumiem par apgūto vielu.

printēt Lasīt visu ziņu

Startē Vēlēšanu ABC tūre: viesosies 33 vietās no Ainažiem līdz Žagatām, tostarp Koknesē29.04.2014

Aicinot neizniekot balsi, 28. martā Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas biroja Latvijā komanda sāka mēnesi ilgu ceļojumu pa Latviju. Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 24. maijā, un šoreiz ir citādāk - tagad līdz pat 80% Latvijas likumu balstīti uz EP lēmumiem, turklāt tieši vēlēšanu rezultāti noteiks, kas vadīs ES "valdību" - Eiropas Komisiju.

"10 gadus pēc iestāšanās ES mēs arvien labāk apzināmies, ka Eiropa nav ārzemes un ka Briselē un Strasbūrā pieņemtie Eiropas likumi ietekmē ikvienu. Tāpēc katrā no 33 pilsētām un pagastiem, ko apmeklēsim Vēlēšanu ABC tūres laikā, iestādīsim ķiršu koku kā pie EP ēkas Strasbūrā," stāsta EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja v.i. Marta Rībele.

printēt Lasīt visu ziņu

Izmaiņas vilcienu kustības sarakstos svētku dienās29.04.2014

Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” atkārtoti informē, ka Maija svētku dienās noteiktas izmaiņas dīzeļvilcienu kustības sarakstā maršrutos Rīga-Daugavpils, Līvāni-Rīga, Rīga-Rēzekne, Rīga-Liepāja un Rīga-Sigulda. Pasažieru pārvadājumu labākai nodrošināšanai šajās dienās tehnisko iespēju robežās vairāku Daugavpils, Rēzeknes-Zilupes un Valgas virzienu vilcienu sastāvos tiks palielināts vagonu skaits. Arī elektrovilcieni no 1.maija līdz 5.maijam kursēs saskaņā ar brīvdienu sarakstu.

printēt Lasīt visu ziņu

Fotografēs Kokneses dabas taku28.04.2014

Rīt, 29. aprīlī, Kokneses fotoklubiņa dalībnieki tiksies pie Kokneses luterāņu baznīcas plkst. 19:00 un dosies fotogrāfētu dabas taku uz Likteņdārzu. Foto pulciņa dalībniekiem pievienosies arī MTB riteņbraucēji.

printēt
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top