faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Neesiet vienaldzīgi! Izsakiet savu viedokli publiskajā apspriešanā par Kokneses novada nākotni!Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Kokneses luterāņu draudze ar jubilejas dievkalpojumu sveic Almu Ozolu simtgadē04.09.2013

„Dievs, pateicos par katru saules staru, ar ko tu mūsu dienas gaišas dari…” 3. septembrī Kokneses luterāņu baznīcā sildīja ne tikai rudens vēlīgā saule, tā bija arī dvēseles gaisma, kas staroja no šīs dienas dižās gaviļnieces - koknesietes Almas Natālijas Ozolas. Viņas 100 gadu jubilejas veltītajā dievkalpojumā piedalījās draudzes locekļi, Kokneses novada domes pārstāvji, viņai tuvi cilvēki.

Te, Daugavas krastā, aiztecējis gandrīz viss jubilāres mūžs. Dižo gadu gaviļņiece dzimusi vēl pirms I Pasaules kara – viņas dzīves gājumā cieši ievijušies Latvijas valsts likteņa meti. Ticība Visaugstākajam palīdzējusi izturēt dzīves smagumu, uz saviem trauslajiem pleciem nest veselu gadsimtu. Dzīvojot Koknesē, ar baltu lakatiņu galvā, Alma jau no jaunības dienām svētdienas rītos mēroja ceļu uz balto dievnamu pie Daugavas. Tikai pēdējos gadus Almas kundzes kājām vairs nav spēka to mazo ceļa gabaliņu no Blaumaņa ielas, kur tagad viņa mīt sociālajā dzīvoklī, atnākt uz svētdienas lūgšanu. Svētku dievkalpojumā, skanot ērģelēm un baznīcēnu dziedātajiem vārdiem: „Cik esi liels, mans Kungs un Dievs…” sirmo māmuļu svinīgi dievnamā ieveda draudzes pērminderis Edgars Veigurs un Pēteris Zālītis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (35)

Tūrisma centra informācija30.08.2013

Tehnisku iemeslu dēļ nedarbojas Kokneses Tūrisma centra mājas lapa, bet visu nepieciešamo informāciju par tūrisma iespējām novadā lūdzam skatīt:http://turisms.wix.com/koknesetic 

Tāpat aicinām sekot Kokneses Tūrisma centra aktivitātēm portālos draugiem.lv: http://www.draugiem.lv/koknesestic/ vai https://www.facebook.com/koknese.tic

Foto autors: AB Photography

printēt

Pašvaldības policijai trafarēta automašīna30.08.2013

No 1. augusta Kokneses novadā izveidota jauna amata vieta - darbu uzsācis pašvaldības policijas inspektors Jānis Galviņš, kuram ir liela pieredze darbā valsts policijā. Viņa redzeslokā būs pusaudžu un jauniešu uzraudzība. Amata pienākumu veikšanai policijas inspektoram nodota Kokneses novada domes automašīna Chrysler Grand Voyager, kura iepriekšējos gadus bija Sociālā dienesta pārraudzībā. Šonedēļ automašīna ieguvusi jaunu izskatu un trafarētais transportlīdzeklis būs viegli atpazīstams ikvienam novoda iedzīvotājam. Uz automašīnas redzams Pašvaldības policijas uzraksts un Kokneses novada domes ģerbonis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Vēl līdz šī gada 6. septembrim ir iespēja pieteikties dalībai tīklā „Stāstu bibliotēkas”29.08.2013

UNESCO LNK tīkls „Stāstu bibliotēkas” ir īpaša Latvijas bibliotēku sadarbības un pieredzes apmaiņas platforma, kuras ietvaros tiek īstenotas dažādas kultūras mantojumam un stāstniecības tradīcijai veltītas aktivitātes. Tīkla mērķis ir veicināt neformālo izglītību mantojuma jomā caur stāstniecību, jo tā ir nozīmīga nemateriālā kultūras mantojuma daļa Latvijā.

Līdz šim tīklā iesaistījušās 18 bibliotēkas no visas Latvijas, kas regulāri rīko stāstīšanas pasākumus un aktīvi iesaistās UNESCO LNK organizētās aktivitātēs, veicinot vietējo kopienu savstarpējo komunikāciju, interesi par stāstīšanas tradīciju un lokālā mantojuma apzināšanu. Tīkls tika izveidots 2009. gadā, un tiek paplašināts ik pēc 4 gadiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novada pensionāru ceļojumiem bagātā vasara28.08.2013

Tuvojoties rudenim, varam atskatīties uz šīs vasaras interesantākajiem piedzīvojumiem, kas mums, pensionāriem, un represētajiem ienesa jaukus brīžus dažkārt vienmuļajā ikdienas dzīvē. Paldies Kokneses novada domei un pagastu pašvaldībām par sagādāto iespēju doties ceļojumos pa Vidzemes skaistākajām vietām.

Ciemos pie Gulbenes bānīša

Pirmā šīs vasaras ekskursija 25. maijā bija uz Gulbeni un Balviem ar maršrutu Bebri-Koknese-Madona-Gulbene-Litene-Stāmeriena-Balvi. Ekskursiju organizēja vienmēr darbīgā un atraktīvā bebrēniete Annna Bite.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Par lapsu un jenotsuņu vakcināciju pret trakumsērgu28.08.2013

Pārtikas un veterinārais dienests 26. augustā uzsāka savvaļas lapsu un jenotsuņu kārtējo vakcināciju pret trakumsērgu. Vakcinācijai izmanto dzīvu novājinātu trakumsērgas vīrusa SAD BERN MSV Bio 10 celmu saturošu vakcīnu „Lysvulpen por.a.u.v.”. Vakcīna šķidrā veidā ievietota folija kapsulā, kas iestrādāta barības apvalkā. Ēsma izskatās kā brūngans kubiks, nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti. Vakcīnas ar lidaparātu tiks izvietotas vienmērīgi visā Latvijas Republikas sauszemes teritorijā, ieskaitot piepilsētas un neapdzīvotas pilsētu teritorijas, uz 1km 2 izsviežot 20-23 vakcīnas ēsmas ar 500 metru atstarpi starp lidojumu joslām.

printēt

Arī koknesieši Pašvaldības darbinieku sporta spēlēs Jūrmalā26.08.2013

24. augustā Jūrmalā norisinājās Pašvaldības darbinieku sporta spēles, uz kurām šogad devās arī Kokneses pašvaldības darbinieki un viņu ģimenes locekļi, lai pārstāvētu Kokneses vārdu starp citiem Latvijas novadiem. Visas dienas garumā dalībnieki veica dažādus sportiskus, radošus un intelektuālus uzdevumus. Vienas no aizraujošākajām un azartiskākajām sacensībām norisinājās virves vilkšanā un pludmales volejbolā. Lielisku sniegumu Kokneses komanda parādīja un patiesi pozitīvas emocijas guva virves vilkšanas sacnesībās, iegūstot I vietu 17 pašvaldību komandu vidū. Kopumā pašvaldību komandas sacentās aptuveni 30 sporta aktivitāšu, zināšanu un radošo izdarību veidos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Ozolu godasardzē augs un kuplos arī Kokneses novada politiski represēto stādītais ozols26.08.2013

23. augustā Koknesē, Likteņdārza sirdī - amfiteātrī, lepni plīvoja Latvijas valsts karogs, aicinot ikvienu jau piekto gadu atsaukties Latvijas Televīzijas un „Kokneses fonda” organizētajai ziedojumu akcijai „Top Latvijas Likteņdārzs”, lai kopīgiem spēkiem savāktu 30 000 latu ziedojumu akmeņu krāvuma „Sirmais saulriets" izveidei amfiteātra daļā.

Šajā dienā amfiteātrī ar 34 Latvijas pašvaldību atbalstu kā veltījumu politiski represētajiem, iestādīja pirmos 15 ozoliņus topošajā Ozolu Godasardzē. Stādītāji bija sirmgalvji cienījamos gados, kuri paši izdzīvojuši smagos represiju gadus un viņu tuvinieki. „Ozols ir latviešu tautas spēka simbols. Šodien ir Ozolu Godasardzes stādīšanas aizsākums, mēs ticam, ka mūsu iestādītie ozoli dzīs stipras saknes pagātnes notikumu piemiņai, mūsu tautas liktenim un laimīgai nākotnei”, klātesošos uzrunājot, sacīja Gunārs Resnais, Latvijas Politiski Represēto apvienības vadītājs. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris sirsnīgi pateicās visām Latvijas pašvaldībām par atbalstu šim skaistajam mērķim un vēlēja, lai jaunie ozoliņi izaug par vareniem kokiem. Ozoliņu stādīšana izvērtās par saviļņojošu kopības brīdi. Dziedot latviešu patriotiskās dziesmas, katrs stādītājs gribēja iedurt lāpstu zemē un gādīgām rokām apmīļot kociņus, kas pēc gadiem krāšņi rotās Daugavas krastu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (32)

Remontdarbu laikā slēgta Paugu pārbrauktuve26.08.2013

No 28.08.2013. plkst. 08.00 līdz 13.09.2013. plkst. 17.00 dzelzceļa pārbrauktuves Paugas slēgšana līnija Rīga - Krustpils km 100+194 ceļa zīmju uzstādīšana.

Kustības drošības organizēšanas shēma.

printēt

INFORMĀCIJA IEDZĪVOTĀJIEM par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem21.08.2013

Cienījamie iedzīvotāji! Īstenojot Latvijas Republikas Ministru kabineta 05.12.2006. noteikumu Nr.982 „Enerģētikas infrastruktūras objektu aizsargjoslu noteikšanas metodika” prasības, akciju sabiedrība “Latvijas Gāze” sniedz informāciju par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem.

VISPĀRĒJA INFORMĀCIJA

Latvijas Gāze nodrošina dabasgāzes transportēšanu pa pārvades gāzesvadiem ar darba spiedienu vairāk par 1,6 megapaskāliem (MPa), kā arī pārvades gāzesvadu un to objektu tehnisko ekspluatāciju un attīstību.

printēt Lasīt visu ziņu

Iespēja elektroniski noslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu21.08.2013

Kokneses novada iedzīvotājiem ir iespēja noslēgt Kokneses novada sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgumu ar jauno pakalpojuma sniedzēju. Līgumu variet noslēgt: http://www.l-t.lv/lv/Tiessaistes_pakalpojumi/Lapas/Kokneses_novadas

printēt

INFORMĀCIJA par pārvades gāzesvadu un to objektu aizsargjoslām, saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargjoslās21.08.2013

Saskaņā ar Aizsargjoslu likumu pārvades gāzesvadiem ir noteiktas ekspluatācijas un drošības aizsargjoslas. Ekspluatācijas aizsargjoslu galvenais uzdevums ir nodrošināt pārvades gāzesvada efektīvu un drošu ekspluatāciju un attīstības iespējas. Savukārt drošības aizsargjoslu galvenais uzdevums ir nodrošināt vides un cilvēku drošību šo objektu ekspluatācijas laikā un iespējamo avāriju gadījumā, kā arī pašu objektu un to tuvumā esošo objektu drošību.

1. Ekspluatācijas aizsargjoslas.

Saskaņā ar Aizsargjoslu likuma 22.pantu ekspluatācijas aizsargjoslas ap gāzesvadiem, gāzapgādes iekārtām un būvēm, gāzes noliktavām un krātuvēm tiek noteiktas, lai nodrošinātu gāzesvadu, gāzapgādes iekārtu un būvju, gāzes noliktavu un krātuvju ekspluatāciju. Pārvades gāzesvadiem un to objektiem ir noteiktas šādas ekspluatācijas aizsargjoslas:

printēt Lasīt visu ziņu

Paziņojums16.08.2013

Sakarā dzelzceļa pārbrauktuves remontu uz ceļa Koknese-Tīnūži no 19.08.2013 līdz 30.08.2013 transporta kustība pār pārbrauktuvi tiks organizēta pa vienu braukšanas joslu.

printēt
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top