Aptiekas: e-receptes atvieglo ne vien pacientu, bet arī farmaceitu ikdienu05.12.2017

Šobrīd līgumus par E-veselības sistēmas lietošanu ir noslēgušas gandrīz visas aptiekas (99 %), un to aktīvi lieto ne vien Latvijas lielāko aptieku tīklu farmaceiti, bet arī mazās aptiekas Rīgā un reģionos. Aptiekas atzīst, ka vēlētos, lai ārsti papīra recepšu vietā aktīvāk izrakstītu e-receptes, tā atvieglojot ne vien pacientu, bet arī farmaceitu ikdienu.

 Lai pārliecinātos par aptieku gatavību un līdzšinējo pieredzi E-veselības lietošanā, kā arī noskaidrotu farmaceitu atsauksmes un viedokli, Nacionālā veselības dienesta (NVD) E-veselības speciālisti apmeklēja un klātienē aptaujāja aptuveni 100 aptiekas, kurās līdz oktobrim  pārdots visvairāk e-recepšu medikamentu.

printēt Lasīt visu ziņu

Slēpotāja Patrīcija Eiduka pirmā no latvietēm zem 100 FIS punktiem sprintā 04.12.2017

2. decembrī  Zviedrijas slēpošanas ciematā Idrē spēcīga sastāva Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sprinta sacensībās ar vairākām pasaules kausa posmos augstas vietas ieguvušām dalībniecēm savus FIS punktu rekordus sasniedza abas pēc ranga labākās Latvijas distanču slēpotājas un Olimpisko spēļu kandidātes Patrīcija Eiduka (88,96 punkti) un Inga Paškovska (132,21 punkts). Aizkraukles sporta skolu pārstāvošā tikai 17 gadus vecā Eiduka ne tikai pirmo reizi karjerā ieguva zem 100 FIS punktiem, bet kļuva par pirmo Latvijas slēpotāju sieviešu konkurencē, kurai tas izdevies sprinta disciplīnā, informē Latvijas slēpotāju pārstāvis Ivars Bācis.

 Latvijas vadošā distanču slēpotāja un Olimpisko spēļu kandidāte Patrīcija Eiduka ar Aizkraukles sporta skolas un Kokneses novada domes atbalstu pēc dažu nedēļu pārtraukuma atkal varēja atgriezties Skandināvijā gan uz treniņiem uz sniega, gan sacensību apritē, tādējādi mēģinot iekrāt vērtīgos punktus kvalificēšanai Olimpiskajām spēlēm. Divu dienu FIS sacensības Idrē sākās ar sprintu brīvajā stilā, kur kopā ar Zviedrijas, Islandes un Lielbritānijas slēpotājām 62 dalībnieču vidū bija arī abas labākās Latvijas pārstāves.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Zemnieku saimniecībai "Sietiņi” balva „Gada uzņēmējs Zemgalē 2017”!04.12.2017

Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) un tā struktūrvienība "Uzņēmējdarbības centrs" jau otro reizi cildināja krietnākos uzņēmējus Zemgalē. 1. decembrī Rundāles pils Baltajā zālē uzņēmēju godināšanas pasākumā "Gada uzņēmējs Zemgalē 2017" Atzinības rakstu, 500 eiro naudas balvu un īpašu piemiņas zīmi saņēma arī Kokneses novada zemnieku saimniecības "Sietiņi" īpašnieks Jānis Kirovāns un viņa dzīvesbiedre Gunta Kirovāne.

Atbilstoši Nolikumam, ko apstiprinājusi Zemgales Attīstības padome (ZAP), katra no 22 Zemgales reģionā ietilpstošajām pašvaldībām izraudzījās vienu titula "Gada uzņēmējs Zemgalē 2017" cienīgu pārstāvi viņu pilsētā vai novadā. Jāuzsver, ka šādu atzinību var saņemt tikai vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā. Turklāt pretendentiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā. Žurnālists Ansis Bogustovs, apbalvošanas ceremonijas vadītājs, atklāja, ka tikpat augstu vērtēta arī uzņēmuma darbības pozitīvā ietekme uz novada, kā arī reģiona ekonomisko izaugsmi, sociālo problēmu risināšanu, sabiedriskā aktivitāte un radošums. Kokneses novada pašvaldība šogad šīs balvas iegūšanai izvirzīja zemnieku saimniecību "Sietiņi", jo uzņēmums vairāk kā 25 gadu darbības laikā apliecinājis savu izaugsmi, stabilitāti un profesionalitāti.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (23)

Ziemas saulgriežu svinības

20.12.2017 18:00 kur : Kokneses kultūras nams

Folkloras kopa "Urgas" aicina ikvienu pievienoties Ziemas saulgriežu svinību pasākumā. Tikšanās vieta - Kokneses kultūras nams. Ziemassvētku gājienā dosimies uz Radošo māju pa Paugu un Melioratoru ielām. Ja kāds gaidīs čigāniņus un durvis būs vaļā, tad nāksim ciemos! Ja nē, iesim garām!

Radošajā mājā gaidīs ugunskurs, karsta tēja un citi cienasti! Vilksim svētkus kalniņā!

Lindai Saldavai 1. vieta Andreja Upīša literāro darbu konkursā04.12.2017

Andrejdienā, 30. novembrī, Skrīveros tika pulcināti labākie pamatskolu un vidusskolu vārda meistari, kuri rakstītprasmē bija sacentušies Andrejam Upītim veltītajā literāro darbu konkursā. Arī Bebru pamatskolas 9. klases skolniece Linda Saldava. Diena bija notikumiem un piedzīvojumiem piesātināta tik ļoti, ka varējām doties mājup arī bez konkursā iegūto vietu uzzināšanas, jo ieguvēji, dāvanas saņēmušie bijām visi.

A.Upīša memoriālajā muzejā pulksten 12.00 tikām mieloti ar gardu Andrejdienas zupu. Sātīgā zupa pašā laikā – vairāki viesi bija mērojuši ceļu no tālās Latgales, Kurzemes, daudzi tepat no bijušā Aizkraukles rajona. Atsaucība A. Upīša konkursam Latvijā tikpat liela, cik R. Blaumaņa konkursam, kas beidzās tajā pašā laikā – 2. decembrī.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Par izpilddirektora atvaļinājumu01.12.2017

Kokneses novada domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs atvaļinājumā no šī gada 1. decembra līdz 8. decembrim.

printēt

Aizvadīta donoru diena Koknesē30.11.2017

29. novembrī, Kokneses kultūras namā, Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā donoru dienā asinis ziedoja 40 donori. VADC informē, ka asinis ziedot bija ieradušies 53 ziedot gribētāji, bet 13 cilvēkiem šī iespēja tika atteikta zemā hemoglobīna līmeņa un citu veselības problēmu dēļ. Donors nedrīkst ziedot asinis, ja ir zems hemoglobīna līmenis, jo pretējā gadījumā tas samazinātos vēl vairāk, kā arī sagatavotā eritrocītu masa cilvēka organismā nespētu pildīt savas funkcijas.

Valsts asinsdonoru centrs pateicas par atsaucību Kokneses novada donoriem un par viesmīlīgo uzņemšanu un palīdzību LSK Kokneses nodaļas brīvprātīgajiem: Lībai Zukulei, Dzidrai Ķīlei un Guntai Andersonei. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Koknesiešiem četras godalgas un 2. vieta komandu cīņā28.11.2017

Kokneses sporta centra spēka atlēti sestdien, 25.novembrī, Siguldas sporta centrā, aizvadīja lieliskas sacensības Latvijas čempionātā spēka trīscīņā.  Koknesieši, startējot sešu sportistu sastāvā, individuāli ieguva pa divām sudraba un bronzas godalgām, kā arī pa vienai 4. un 7.vietai, bet komandu ieskaitē izcīnīja augsto otro vietu, piekāpjoties vien Valmieras komandai.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (61)

Atbalstīs lauku tūrisma mārketinga pasākumu īstenošanu28.11.2017

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi Ministru kabineta noteikumus valsts un ES atbalsta piešķiršanai pasākuma „Sadarbība” ar lauku tūrismu saistītu pakalpojumu attīstības apakšpasākumā, ko valdība otrdien, 28. novembrī, apstiprināja.

 Atbalsta pretendenti var būt sadarbības grupas, kuras veido mazie ekonomikas dalībnieki jeb sadarbības partneri, kas sniedz ar lauku tūrismu saistītus pakalpojumus.

 Atbalsta pasākuma mērķis ir veicināt sadarbību starp maziem lauku tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, attīstot un popularizējot lauku tūrismu, lai radītu kopīgus tūrisma pakalpojumus, īstenotu mārketinga pasākumus, tādejādi palielinot un piesaistot ceļotāju un tūristu interesi par sniegtajiem pakalpojumiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Zemgales tūrisma konference ZEMGALE – IESPĒJAS UN IZAICINĀJUMI BALTIJAS TIRGŪ24.11.2017

Aicinām piedalīties Zemgales tūrisma konferencē „Zemgale – iespējas un izaicinājumi Baltijas tirgū”, kas notiks šī gada 7. decembrī Tērvetē: LVM - Dabas parks Tērvetē (Tērvetes sili, Tērvete).

 Konferencē tiks sniegts ieskats par Latvijas tūrisma piedāvājumu/pieprasījumu Lietuvas un Igaunijas tirgū, sniedzot ieskatu arī par Zemgales tūrisma produktu pieprasījumu un piedāvājumu kopējā Baltijas tirgū, būs iespējams gūt informāciju par reģionālajiem projektiem Zemgalē, bet pārstāvji no Biržu tūrisma informācijas centra (Lietuva) un Valkas tūrisma informācijas centra dalīsies atziņās par viņu pieredzi ārvalstu un vietējo tūristu piesaistē, kā arī Bauskas un Jelgavas tūrisma nozares pārstāvji dalīsies savā pieredzē Lietuvas un Igaunijas tūristu piesaistē. Savukārt konferences noslēgumā ikviens ir aicināts doties ekskursijā uz vienu no populārākajiem Latvijas tūrisma objektiem - Latvijas Valsts Mežu dabas parku Tērvetē, kur apmeklētājiem šoruden ir pieejama vēl viena interesanta un jauna apskates vieta. 

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top