faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Kokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Sapulce daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem un māju vecākajiem29.10.2014

30. oktobrī pulksten 1800 SIA „Kokneses Komunālie pakalpojumi” telpās uz tikšanos ar pašvaldības un SIA "Kokneses Komunālie pakalpojumi" darbiniekiem aicināti Kokneses daudzdzīvokļu māju vecākie un iedzīvotāji.

printēt

Aicinām uzņemt konkursa dalībniekus viesģimenēs!28.10.2014

Kokneses Mūzikas skola lūdz atsaukties ģimenes, kuras var izmitināt savās mājās mūsu X P.Čaikovska klaviermūzikas konkursa dalībniekus no Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Igaunijas (bērnus no 8 – 15 gadiem un viņu vecākus, skolotājus) laikā no 2014. gada 5.-7. decembrim. Rakstīt: mu_koknese@inbox.lv Kontakttālrunis: 29159071.

printēt

Aizkraukles BMW entuziastu grupa viesojas "Dzeguzītē"28.10.2014

26. oktobrī Iršos Ģimenes krīzes centra "Dzeguzīte" jaunieši ciemos sagaidīja viesus no Aizkraukles - domubiedru grupu, kuru vieno aizraušanās ar autosportu. "Kādā dienā mēs, Aizkraukles BMW entuziasti, runājot par pēdējiem notikumiem pasaulē, nolēmām veikt kādu labdarības projektu - satikties ar jauniešiem, kuri dzīvo bērnu namā, iepriecināt viņus un tuvāk iepazīstināt ar auto pasauli," par ciemošanās ideju stāsta pasākuma iniciatore Inese Grauda.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (33)

Seminārs "Jauniešu aktīvas līdzdalības un sadarbības ar pašvaldību veicināšana"

24.10.2014 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

24.oktobrī no plkst. 12:00 – 16:00 Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā, Parka ielā 27, Koknesē notiks seminārs „Jauniešu aktīvas līdzdalības un sadarbības ar pašvaldību veicināšana”.

Balstoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas nodaļas apņemšanos pastiprināti pievērst uzmanību jaunatnes politikas attīstībai reģionālā līmenī, biedrība „Izdzīvo ideju” un SIA „Civitta” sadarbībā ar Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūru realizēs 10 izbraukuma seminārus Latvijas pašvaldībās par jauniešu aktīvu līdzdalību un jaunatnes politikas attīstīšanu vietējā līmenī, kā arī sadarbības ar pašvaldību veicināšanu.

printēt Lasīt visu ziņu

Pa Kokneses novadu ripos elektromobiļi!15.10.2014

Šodien, 15. oktobrī, Kokneses novada domes stāvlaukumā vietu lepni ieņēma divi jauni, spoži balti elektromobiļi. Kokneses novada dome veiksmīgi piedalījās Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu konkursā un ieguva atbalstu divu jaunu elektromobiļu iegādei, īstenojot projektu „Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Kokneses novadā, iegādājoties divus jaunus, rūpnieciski ražotus M1 kategorijas elektromobiļus”. Par jaunajiem spēkratiem visvairāk priecīgi ir Komunālās nodaļas un pašvaldības policijas darbinieki, jo tieši viņi elektromobiļus izmantos darba pienākumu veikšanai.

Sīkāka informācija par realizēto projektu lasāma šeit: http://koknese.lv/?o=4157

Kokneses Novada Vēstis

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

No visa, kas ir mazs, var izaugt liels kaut kas... jeb dižo ogu parāde Koknesē!13.10.2014

11. oktobrī Kokneses Zaļā tirgus laukumā notika Dižo ogu parāde un Kokneses novada pašdarbības kolektīvu sezonas atklāšana. Te dižojās gan lielākās rudens ogas, gan pašdarbības kolektīvi, “vervējot” un savā pulkā aicinot jaunus dalībniekus.

Ar lustīgiem, skanīgiem, garšīgiem un asprātīgiem priekšnesumiem sevi izrādīja astoņi pašdarbības kolektīvi – sieviešu koris “Anima”, deju kolektīvs “Liepavots”, senioru koris “Labākie gadi", deju kolektīvs “Irši”, folkloras kopa “Urgas”, Kokneses līnijdeju kolektīvs, kapela “Aizezeres muzikanti” un spēlmaņu kopa “Skutelnieki”. Šāda dižošanās Kokneses tirgus laukumā sen nebija notikusi! Pievilinot jaunus dalībniekus, pašdarbnieki klātesošajiem veltīja gan īpašas dziesmas un dejas, gan pārbaudīja balss skaļumu, aicināja uz pankūku ballēm, iesaistīja rotaļās un par atjautību apbalvoja ar dižākajām rudens ogām… Pašdarbības sezona ir atklāta un varam sacīt – Un sākas viss no gala… Ikviens aicināts jaunajā sezonā pievienoties kādam no pašdarbības kolektīviem!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (75)

Sveicam spēlmaņu kopu "Skutelnieki" ar izdoto albumu "Kokneses balss"10.10.2014

Izdevniecība «Lauska» klajā laidusi Kokneses spēlmaņu kopas «Skutelnieki» ierakstu «Kokneses balss». Albuma ieskandināšana notiks šodien, 10. oktobrī, plkst. 20 folkklubā ALA Pagrabs (Peldu ielā 19, Vecrīgā).

Par skutelniekiem Kokneses pusē kādreiz sauca maskotus ļaudis, kas ap Meteņiem staigājuši no mājas uz māju, svētību un prieku vēlēdami. Kompaktdiskā «Kokneses balss» ir apkopotas Koknesē un tuvākajā apkārtnē pierakstītas dziesmas, ziņģes, rotaļas un dejas. Dažas tomēr nākušas tālāku ceļu no Sēlijas, Latgales un Kurzemes.

Ierakstā piedalījās folkloras kopas "Skutelnieki" dalībnieki – Inguna Žogota, Mārīte Gražule, Uldis Bērziņš, Solvita Bērziņa, Liene Bērziņa un Annija Blaus.

Arī tu vari iegādāties šo CD Kokneses pilsdrupās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Vēstuļu konkurss “Mana novada lepnums”07.10.2014

Aizkraukles reģiona laikraksts “Staburags” sadarbībā ar izdevniecību “Jumava” izsludina vēstuļu konkursu “Mana novada lepnums”.

Aicinām visus stāstīt un rakstīt mums par cilvēkiem savā novadā, par kuriem ar lepnumu varat teikt — viņš ir mūsējais. Gaidīsim stāstus par cilvēkiem, kas devuši ievērojamu un paliekošu ieguldījumu sava novada vai pagasta attīstībā, vides sakārtošanā, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, novada vārda popularizēšanu, uzņemējdarbības attīstībā.

Mūsu pagastu, novadu un valsts lielākā vērtība ir mūsu cilvēki — darbīgi sava aroda pratēji, vērtību glabātāji, stipras kuplas ģimenes, dzimtas, stabili uzņēmumi. Tie ir cilvēki, kas balsta un veido vidi, kurā dzīvojam.

Stāstus par šādiem cilvēkiem gaidīsim līdz šī gada 31. oktobrim. Vēstules var sūtīt pa pastu. Adrese: laikrakstam “Staburags”, Lāčpēša ielā 4, Aizkrauklē, LV-5101. Tās var iesūtīt arī elektroniski, e-pasta adrese: agita@staburags.lv.

Vēstuļu konkursa noslēguma pasākums plānots novembrī izdevniecības “Jumava” grāmatnīcā Aizkrauklē. Konkursa “Mana novada lepnums” nominanti un vēstuļu autori, kas šos cilvēkus būs ieteikuši, tiks godināti reizē ar izdevniecības “Jumava” jau ceturtās grāmatas “Latvija leģendas” prezentāciju. Šis pasākums kļūs par vietu, kur satiksies cilvēki leģendas, kas stipru darījuši mūsu valsti un stiprus dara mūsu novadus.

Ar cieņu,

Laikraksta “Staburags” galvenā redaktore

Agita Grīnvalde — Iruka

printēt

R KATRU KANDIDĀTU SARAKSTU NODOTO DERĪGO VĒLĒŠANU ZĪMJU SKAITS 12. SAEIMAS VĒLĒŠANĀS KOKNESES NOVADĀ UN PAGASTOS06.10.2014

SarakstsKokneses novadsKokneses pag.Bebru pag.Iršu pag.
"Latvijas attīstībai" 20 17 1 2
"SUVERENITĀTE" 4 3 1 0
Partija "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām" 1 0 0 1
Partija "VIENOTĪBA" 718 495 141 82
"POLITISKĀ PARTIJA IZAUGSME" 3 3 0 0
Partija "Vienoti Latvijai" 50 31 14 5
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" 416 319 56 41
Latvijas Reģionu Apvienība 129 103 19 7
Jaunā konservatīvā partija 22 17 5 0
"Latvijas Krievu savienība" 11 9 2 0
"Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija 106 83 18 5
Zaļo un Zemnieku savienība 809 574 151 84
No sirds Latvijai 197 164 28 5
printēt

SVECĪŠU VAKARI KOKNESES NOVADA KAPOS 2014.gadā04.10.2014

KapsētaDatums un laiks
Kokneses pagasta Baznīcas kapos5. oktobrī plkst. 18.00
Kokneses pagasta Ūsiņu kapos18. oktobrī plkst. 18.00
Kokneses pagasta Atradzes kapos4. oktobrī plkst. 18.00
Kokneses pagasta Kaplavas kapos11. oktobrī plkst. 18.00
Bebru pagasta Zutēnu kapos1. novembrī plkst. 16.00
Iršu kapos18. oktobrī plkst. 17.00
printēt

Aicinājums iesniegt ierosinājumus Goda pilsoņa nosaukuma pretendentiem29.09.2014

Kokneses novada iedzīvotāji līdz 2014. gada 07. novembrim aicināti iesniegt ierosinājumus Goda pilsoņa nosaukuma pretendentiem! Ierosinājumus jāiesniedz Kokneses novada domē, Melioratoru ielā 1. Ierosinājumu iesniegšanas kārtību nosaka Kokneses Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanas noteikumi (pieejami www.koknese.lv).

Lēmumu par Kokneses Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanu Kokneses novadā pieņem Kokneses Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanas komisija, ievērojot pretendenta darbību un personīgos nopelnus Kokneses novada labā, atbilstoši Kokneses Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanas komisijas Nolikumam. Kokneses Goda pilsoņa nosaukumu piešķir ne vairāk kā pieciem pretendentiem gada laikā par īpašiem nopelniem Kokneses novada labā. Nopelni var izpausties sabiedriskajā, kultūras, izglītības, sporta, sociālajā vai saimnieciskajā darbībā. Kokneses Goda pilsoņa nosaukumu var piešķirt ne tikai Kokneses novada iedzīvotājiem, bet arī citu novadu, pilsētu un valstu iedzīvotājiem. Par īpašiem nopelniem uzskatāma ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība, kā arī atsevišķi izcili darbi Kokneses novada labā.

printēt Lasīt visu ziņu

Clean R Ekodienu akcijas rezultātā Kokneses novadā par četrām tonnām mazāk bīstamo atkritumu29.09.2014

20. septembrī Kokneses novadā norisinājās Clean R Ekodienu akcija, kuras laikā iedzīvotāji bez maksas varēja atbrīvoties no nolietotajām elektroprecēm un nodot tās pārstrādei. Iedzīvotāju ērtībai, novada teritorijā tika organizēti četri bīstamo atkritumu nodošanas punkti - divi Koknesē un pa vienam Iršos un Bebros. Iedzīvotāji bija atsaucīgi un uz Clean R automašīnu tika nogādāti gan savu mūžu nokalpojuši televizori, ledusskapji un veļas mašīnas, gan mazā elektrotehnika – gludekļi, fēni, sulu spiedes u.c. Arī Clean R Ekodienas komanda bija atsaucīga ne tikai palīdzot ar smagāko ierīču izkraušanu, bet arī dodoties pie iedzīvotājiem, kuriem bija sarežģījumi ar nolietoto iekārtu nogādi nodošanas punktos. Tā, piemēram, Clean R bīstamo atkritumu savākšanas automašīna devās pie Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas, kas parūpējās, lai pareizi utilizēta tiktu virkne ar datoriem, monitoriem, klaviatūrām un tamlīdzīgām ierīcēm. Kopumā Kokneses novada iedzīvotāji nodeva ap četrām tonnām nolietotās elektrotehnikas, kas, ņemot vērā, ka Clean R Ekodienas novadā norisinās pirmo reizi, ir lielisks rezultāts. Clean R Ekodienas ir regulāra nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu savākšanas akcija, kuru bez maksas organizē SIA Clean R tajos novados, kur atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšana ir uzticēta SIA Clean R.

printēt

Pie Iršu klēts – Magazinas izveidots atpūtas laukums25.09.2014

Seno pagātnes notikumu lieciniece – Iršu muižas klēts – Magazina ar katru gadu kļūst arvien sakoptāka, pateicoties pagasta darbīgajiem ļaudīm, kuriem ir svarīgi saglabāt savu kultūrvēsturisko mantojumu. Vietējie iedzīvotāji jau atzinīgi novērtējuši Magazinas pagalma jauno veidolu – nobruģēto laukumu, sakārtoto zālāju un ierīkoto ugunskura vietu.

Iršu pagasta pārvaldes, biedrības „Irsis” valdes locekle Raina Līcīte stāsta: „Pagājušajā gadā biedrība „Irsis” iesniedza projektu „Atpūtas laukuma izveide Iršos” Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Lauku attīstības programmas pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros. Bijām gandarīti, ka Lauku atbalsta dienesta (LAD) vērtējums bija labvēlīgs un projekta Nr. 13-04-LL20-L413201-000015 “Atpūtas laukuma izveide Iršos” īstenošanai tika piešķirts ELFLA fonda finansējums 12486,10 eiro . Pašvaldība līdzfinansējumam piešķīra 1387,34 eiro. Pateicamies par veiksmīgu sadarbību SIA „KMT Projekts” par laukuma projekta izstrādi un SIA „Roplainis” par atpūtas laukuma izveidi. Darbs Magazinas teritorijā noritēja no šī gada 10. jūnija līdz 26. augustam. Kopējā laukuma platība ir 1900 kvadrātmetri. 1665 kvadrātmetru platībā veikta teritorijas nolīdzināšana un iesēts zālājs, iekārtota ugunskura vieta, 156 kvadrātmetru lielais nobruģētais laukums patīkami izceļas uz glītā zālāja fona.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Paziņojums par VAS Latvijas dzelzceļš paredzētās darbības: „Esošo publisko dzelzceļa līniju elektrifikācija” IVN Ziņojuma sabiedrisko apspriešanu22.09.2014

Saskaņā ar Vides pārraudzības valsts biroja 2013.gada 2.jūlija lēmumu Nr.213 „Par ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras piemērošanu” Un atbilstoši Vides pārraudzības valsts biroja 2013.gada 19.decembrī izsniegtajai Programmai Latvijas dzelzceļa esošo publisko dzelzceļa līniju elektrifikācijas ietekmes uz vidi novērtējumam” ir izstrādāts Ziņojums un tiek uzsākta tā sabiedriskā apspriešana.

Paredzētās darbības ierosinātājs ir Valsts akciju sabiedrība „Latvijas Dzelzceļš”. Reģistrācijas Nr. 40003032065. juridiskā adrese: Gogoļa iela 3, Rīga, LV 1547, tālr. 6723 4088. IVN Ziņojuma izstrādātājs SIA „Projekts 3i”.

printēt Lasīt visu ziņu

Finiša nav un nebūs!22.09.2014

Pirmais velobrauciens pa Kokneses novadu ir noticis! 20. septembris vislabāk atmiņā paliks tiem, kuri vasarīgajā sestdienas rītā ar saviem velosipēdiem pulcējās pie Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas vārtiem, lai „Kokneses Tūrisma centra” pirmo reizi rīkotajā velobraucienā „iemītu” sliedes no Kokneses līdz Iršiem un atgrieztos sākuma punktā. Kas ir vajadzīgs velo tūristam? Paklausīgs divritenis, ērts apģērbs un apavi, slāpēm ūdens malks, karte un lieliski ceļabiedri!

Izbaudīt zeltaino rudens atnākšanu un kopīgo ceļot prieku vēlējās gan pieredzējuši velobraucēji, gan ļoti daudzi, kuri pirmo reizi bija apņēmušies mērot 60 kilometru garo maršrutu. Pasākuma rīkotāji var lepoties ar lielo atsaucību – velo tūrē piedalījās 65 dalībnieki ne tikai no Kokneses, Bebriem un Iršiem, bet arī no Aizkraukles, Rīgas, Jelgavas un Ventspils. Dižākais gadu ziņā bija koknesietis Artūrs Zariņš, kurš savos 85 gados joprojām ir uzticīgs savam velosipēdam. Brašie skolas vecuma zēni un meitenes sparīgi mina divriteņu pedāļus, bet jaunākā brauciena dalībniece trīsgadīgā Līva labi jutās uz māmiņas velosipēda. Pirms starta lieliem un maziem velobraucējiem spēku un izturību novēlēja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris. Velo tūres organizētāja Zane Zariņa vēlreiz iepazīstināja ar brauciena maršrutu, bet Artis Zvejnieks, velo tūrisma entuziasts un aktīva dzīvesveida piekritējs, sniedza vērtīgus padomus, kas jāzina katram apzinīgam brauciena dalībniekam.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (116)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top