Sagaidām Ūsiņa dienu!08.05.2020

Laikā, kad daudz kas notiek, bet daudz kas arī nenotiek, biedrība "Baltaine" šoreiz aicina atbalstīt Ievas un Ģirta Ančevsku ideju un šo laiku izdzīvot citādi. Arī mums, Radošajā mājā, bija plānots tradicionālais Ūsiņu tirgus, bet nu radusies laba doma - atbalstīt šo pasākumu, par kuru varēsiet lasīt tālāk. 

Veselību, mīlestību un spēku vēlot, uz to mūs aicina  Ieva un Ģirts Ančevski:   "Ar šo vēlamies uzrunāt līdzīgi domājošos ļaudis visos Latvijas novados un aicināt vienā laikā visdažādākajās pieejamajās dabas spēka vietās vai savās sētās veidot uguns rituālus un/vai meditācijas, virzot domu tautas fiziskās un garīgās veselības, arī svarīgāko vērtību stiprināšanai, Zemes un dabas godāšanai, Latvijas labklājības un attīstības veicināšanai un mūsu cilvēciskās un garīgās brīvības uzturēšanai. Ja nav iespēju iekurt uguni, to pašu var darīt arī mājās pie sveces – svarīgi ir piedalīties ikvienam, kurš jūt vēlmi šādā veidā sadarboties.

printēt Lasīt visu ziņu

Zemgales 2020. gada Kultūras programmā atbalsts 59 projektiem06.05.2020

Zemgales Plānošanas reģionā (ZPR) noslēdzies Latvijas Valsts mežu (LVM) un Valsts kultūrkapitāla fonda (VKF) atbalstītās “Zemgales Kultūras programmas 2020” projektu konkurss.

Neraugoties uz pandēmijas radītajiem samezglojumiem reģiona kultūras dzīvē, apsveicama ir projektu pieteicēju lielā aktivitāte, jo pavisam ZPR tika saņemti 92 pieteikumi ar kopējo finansējuma pieprasījumu 373 667,69 eiro apmērā. Ekspertu komisija, kurā attālināti darbojās LVM, VKF, NVO, ZPR un Zemgales Attīstības padomes pārstāvji, nolēma atbalstīt 59 projektus par šogad programmai piešķirto kopējo finansējumu - 114 000 eiro apmērā, kas ievērojami pārsniedz iepriekšējā gada - 76 000 eiro piešķīrumu, kas ļāva atbalstīt vien 45 projektus.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novadā notiks peldošo transportieru apkalpes mācības06.05.2020

No 8. līdz 10.maijam Kokneses novada Auliciemā notiks peldošo transportieru apkalpes kvalifikācijas uzturēšanas mācības.

Mācības organizē Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 54. inženiertehniskā bataljona Tiltlicēju rota un to laikā ar amfībiju tiks pārvarēta Daugavas upe, lai uzturētu peldošā transportiera jeb amfībijas apkalpes kvalifikāciju. Šādas kvalifikācijas uzturēšanas mācības notiek ne retāk kā reizi gadā, tādā veidā pārbaudot bataljona spējas pārvarēt atklātas ūdenstilpes.

Aicinām iedzīvotājus nesatraukties, redzot mācību nolūkā pārvietojamies militāro transportu, zemessargus un karavīrus formas tērpos. Mācību laikā netiks lietoti ieroči, radīts troksnis un ierobežota iedzīvotāju pārvietošanās.

printēt Lasīt visu ziņu

Foto konkurss "Tvīds paliek mājās"21.04.2020

Maija vidū, ievziedu laikā, Koknesē mostas Lielais Sams – visiem Tvīda draugiem labi pazīstams! Tā būs arī šoreiz! Atmodināsim mūsu tūrisma svētku varoni paliekot mājās! Apliecināsim, ka Tvīdam uzticīgie māk priecāties par dzīvi!

Arī šogad - ņem velosipēdu, izrotā to, pucējies un priecājies! Pārsteigsim viens otru arī šajā neierastajā laikā, kad svētkus svinam katrs savās mājās! Tā kā šogad kopīgā braucienā nedosimies, aicinām ikvienu Tvīda brauciena atbalstītāju sarīkot lustīgu Tvīda foto sesiju.  Uzbursim retro ainu, atminoties 20. – 30. gadu šarmu tērpos un celsim godā senlaiku velosipēdu! Līdzīgi kā citus gadus bildējāmies Tvīda foto stūrītī,  tā šogad Tvīda foto lai top mazā bilžu rāmītī katram atsevišķi – ziedošā dabas ainavā, mājas dārzā, jebkurā sev tīkamā vietā.

Foto konkursa nolikums

printēt Lasīt visu ziņu

Lielā Talka kā plānots norisināsies 16. maijā15.04.2020

Ņemot vērā, pašreizējo situāciju Latvijā un visā pasaulē, kā arī paaugstinātas drošības un sociālās distancēšanās apstākļus, Lielā Talka šogad tiek organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu. Kā iepriekš tika ziņots, talka norisināsies 16.maijā, taču visus talkotājus aicinām izvēlēties vienu no sev piemērotākajiem un pašreizējos apstākļos pieļaujamajiem talkošanas formāliem.

Arī šogad Lielās Talkas moto ir "Mēs piederam nākotnei - Latvija pieder nākotnei!" un šogad šim sauklim ir arī papildus vēstījums: "Sakop savu sētu, Tava sēta – Latvija". Tā mērķis ir veicināt izpratni, ka mums jārūpējas par savu sētu un pagalmu, kas veido valsti kopumā, jo visa Latvija ir mūsu kopīgā dzīves telpa. 

printēt Lasīt visu ziņu

Par pasākumiem Legionella spp. baktērijas izplatības ierobežošanai28.04.2020

Atbilstoši Ministru kabineta 2010.gada 28.septembra noteikumiem Nr.906 "Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi" ir atsevišķi pasākumi, kuri jāveic pašiem dzīvokļu īpašniekiem, lai novērstu baktēriju vairošanos dzīvokļu īpašumos. Pārvaldnieka pienākums ir regulāri iepazīstināt dzīvokļu īpašniekus ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) tīmekļvietnē pieejamo informatīvo materiālu par individuāli veicamajiem profilaktiskajiem pasākumiem dzīvokļu īpašumos Legionella spp. izplatības ierobežošanai.

Aicinām izlasīt SPKC izstrādāto informatīvo materiālu un veikt tajā minētos profilaktiskos pasākumus, lai samazinātu baktērijas izplatību un inficēšanās risku.

 SPKC izstrādātais informatīvais materiāls par individuāli veicamajiem profilaktiskajiem pasākumiem dzīvokļu īpašumos Legionella spp. baktēriju izplatības ierobežošanai

printēt Lasīt visu ziņu

Sveicam valsts svētkos!30.04.2020Sveicam Kokneses novada iedzīvotājus 

Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas simtgadē un 

Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas svētkos!

printēt

Eiduka un Nungurs iekļauti Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā 29.04.2020

28. aprīlī Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) dalībnieku sapulcē tika izvērtēti ziemas sporta veidu sportistu sasniegumi pagājušajā sezonā, lai noteiktu, kuri sportisti pārstāvēs Latviju 2020./2021. gada sezonā. “A”, “B” un “C” sastāvos kopā ir iekļauts 61 sportists 9 sporta veidos .

Kokneses novada sportisti Patrīcija Eiduka (distanču slēpošana) un Reinis Nungurs (bobslejs) aizvadītajā sezonā ir izpildījuši LOV atlases kritērijus un viņu vārdi ir atrodami LOV publicētajā sarakstā. Abi sportisti iekļauti LOV “B” sastāvā, kas nozīmē, ka treniņu darba un sacensību atbalstam, sportistiem būs pieejams finansējums līdz 11 200 eiro.

printēt Lasīt visu ziņu

Domes darba laiks 30.04.2020.30.04.2020

Kokneses novada domes darba laiks 30.04.2020. no pulksten 8.00-14.00 bez pusdienu pārtraukuma.

printēt

Zemessardzes orķestra un kora dāvana Latvijas Brīvības svētkos30.04.2020

Zemessardzes orķestris un Zemessardzes koris “Stars” sagatavojis video sveicienu, kas veltīts Latvijas Neatkarības atjaunošanas 30.gadadienai. Video sveiciena pamatā ir jaundarbs “Mēs dzīvojam”, kuram mūziku radījusi komponiste Inga Meijere un par tekstu izvēlēts Leona Brieža dzejolis. Dziesmas ierakstā piedalījušies 74 Zemessardzes orķestra un Zemessardzes kora “Stars” mūziķi, ierakstu veicot pa vienam. Video montāžu veicis Zemessardzes orķestra mūziķis un video  mākslinieks Jānis Porietis.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top