faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Kokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Atbalstīsim Otto Asmusu konkursā „Latvijas Maksimālisti ”13.01.2015

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 9.a klases skolnieks Otto Asmuss ir pieteicies Latvijas talantīgāko un spējīgāko jauniešu konkursam „Latvijas Maksimālisti”, lai kategorijā „Sports un veselība” pretendētu uz Maksimālistu stipendiju 400 eiro vērtībā 2015./2016. mācību gadam un varbūt kļūtu par vienu no pieciem labākajiem, kuri iegūs vienu no 1500 eiro prēmijām sava talanta tālākai attīstīšanai.

Aicinām atbalstīt Otto Asmusu, Latvijas čempionu vesera mešanā, un nobalsot par viņu mājaslapā www.maksimalisti.lv , kategorijā „Sports un veselība”!

Šajā konkursā aicināti piedalīties Latvijas 5.-12. klašu skolēni, kuri ir entuziasma pilni pilnveidoties un attīstīt savu talantu, lai nākotnē sasniegtu vēl izcilākus rezultātus. Konkursa idejas autors un mecenāts MAHIMA.

printēt

Par darījumiem ar lauksaimniecības zemi10.01.2015

No 2014.gada 1.novembra stājās spēkā grozījumi likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”. Likuma izmaiņas paredz īpašu kārtību lauksaimniecības zemju atsavināšanas jomā. Darījumi, uz kuriem attiecas lauksaimniecības zemes iegādes ierobežojumi ir 1) lauksaimniecībā izmantojamā zeme, 2) zeme, kuras sastāvā lielākā daļa no kopplatības ir lauksaimniecībā izmantojamā zeme. Pārējie darījumi ar nekustamiem īpašumiem notiek pēc iepriekšējās kārtības. Viena fiziskā vai juridiskā persona Latvijas republikas teritorijā var iegūt īpašumā līdz 2000 ha lauksaimniecības zemes. Minētajā platībā neietilpst lauksaimniecības zeme, kuru persona nomā vai par kuru persona saņem vienotos platības maksājumus pēc situācijas uz 01.11.2014.

printēt Lasīt visu ziņu

Bebrēnieši ekskursijā uz Latvijas Televīziju09.01.2015

8. janvārī Latvijas Sarkanā Krusta Kokneses nodaļas Bebru pagasta brīvprātīgie bija sarūpējuši skaistu Jaunā gada dāvanu - ekskursiju uz Rīgu Bebru pagasta daudzbērnu ģimenēm, bērniem invalīdiem un vientuļajiem pensionāriem. Lība Zukule, ekskursijas organizētāja, pastāstīja, ka līdzi devas arī Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas 7. klases skolēni un skolotāja Daiga Andersone Tā bija kā pateicība par aizvadītā gada 16. decembrī noorganizēto svētku pasākumu pagasta vientuļajiem pensionāriem. Ar svētku koncertu VPIV skolēni eksursijas dienā ciemojās Samāriešu apvienības pansionātā “Pārdaugava”, kas izvērtās par saviļņojošu tikšanās brīdi gan pansionāta iemītniekiem, gan koncerta sniedzējiem un pārējiem ekskursantiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (24)

Donoru dienā liela Kokneses novada jauniešu atsaucība!08.01.2015

6. janvārī Kokneses kultūras namā Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīkoja donoru dienu. VADC informē, ka donoru dienu apmeklēja 66 cilvēki. Asinis ziedoja 60 donori, 6 cilvēkiem šī iespēja bija liegta veselības problēmu dēļ.

Paldies par lielo atsaucību Kokneses un Bebru pagasta jauniešiem! Pirmo reizi par donoriem kļuva 21 jaunietis. Īpašs paldies Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolotājai Sandrai Māliņai par aktīvu dalību vidusskolas jauniešu motivēšanā iesaistīties donoru kustībā.

VADC pateicas Kokneses novada donoriem un atgādina – asinis ir pati dārgākā dāvana, ko cilvēks var dāvāt otram.

Kokneses Novada Vēstis

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Kokneses sporta centrā atklāj mehāniskās limfodrenāžas pakalpojumu kabinetu07.01.2015

Koknesietis Andrejs Česlis ar ideju par mehāniskās limfodrenāžas pakalpojumu piedāvājumu Kokneses sporta centrā uzvarēja Kokneses novada domes izsludinātājā konkursā „Esi uzņēmējs!” un ieguva naudas balvu 1300 eiro.

6. janvārī Kokneses sporta centrā notika jaunā mehāniskās limfodrenāžas pakalpojumu kabineta „Magone” atklāšana.

Uz svinīgu lentes pārgriešanu Andrejs Česlis aicināja savas idejas atbalstītājus: Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri, izpilddirektoru Ilmāru Klaužu un Kokneses sporta centra direktoru Dāvi Kalniņu. Jauno pakalpojumu apmeklētāji saņems medmāsas kabinetā. Andrejs Česlis ir SIA „Latvijas tērauds” īpašnieks. SIA „Latvijas tērauds” ir noslēdzis līgumu ar Kokneses sporta centru par telpu nomu un izveidojis struktūrvienību „Magone”. Jauno pakalpojumu sniegs medicīnas māsa Inna Magone. Innas kundze ir Andreja mamma un pateicoties viņas skaistajam uzvārdam, Magones vārds dots arī vietai, kur tagad ikviens varēs uzlabot savu veselību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Par pieturvietu atcelšanu30.12.2014

Valsts SIA "Autotransporta direkcija" ir saņemta AS "Pasažieru vilciens" vēstule par iespējamajām izmaiņām vilcienu kustības grafikā. Lai samazinātu vilcienu braukšanas ilgumu un nodrošinātu pasažieriem ātrāku nokļūšanu galastacijās, AS "Pasažieru vilciens" ir ierosinājis atcelt vilcienu apstāšanos vairākās stacijās un pieturas punktos, tajā skaitā Iecirknī Rīga-Krustpils-Daugavpils: Paātrinātajiem dīzeļvilcieniem Nr.704/703 Rīga-Daugavpils-Rīga atcelt apstāšanos Pļaviņās un Koknesē. Līdz 08. janvārim Kokneses novada domei ir jāsniedz viedoklis par minētajām izmaiņām. Aicinām iedzīvotājus izteikt viedokli par paredzamajām izmaiņām līdz 06.janvārim, sūtot to e-pastā uz adresi dome@koknese.lv

printēt

Svētku atlaides zemnieku saimniecībā „Dravas”23.12.2014

Bebru pagasta zemnieku saimniecībā „Dravas” līdz Zvaigznes dienai – 2015. gada 6. janvārim medus produktiem svētku atlaides!

printēt

Fotokluba izstāde „Kokneses kadrs”

17.12.2014 kur : Kokneses kultūras nams

2014. gada nogalē arī fotoklubs „Kokneses kadrs" ir dāvājis novadniekiem savu svētku artavu - kultūras nama mazajā zālē skatāmi foto darbi „makro" tvērumā. Savu otro izstādi kluba biedri atklāj klusi - bez dzirkstošiem vārdiem un dzērieniem, atļaujot runāt fotogrāfijām. Cerot, ka katrs izstādes apmeklētājs atradīs ko pārsteidzošu, sadzirdēs kādu īpašu vēsti un aizies bagātāks. Vēl gandarītāki kluba biedri būtu, ja viņu veikums iedvesmotu skatītāju uz radošu sevis izpausmi dažādās mākslās un izstāde rosinātu jaunu fotogrāfu uzdrīkstēšanos.

Gluži kā izstādi piesakošā haika, būdama īsā dzejas forma, nes sevī dziļu saturu, arī pašos darbos pateikts vairāk, nekā šķiet pirmajā acu uzmetienā.

Sagādājiet sev svētku mirkli - atnāciet, lai to „izlasītu"!

Izstāde apmeklētājiem pieejama kultūras nama darba laikā.

Anita Liepiņa

Spīķeros apskatāma izstāde Likteņdārza draugu alejas atbalstam15.12.2014

Gada nogalē - no 16. līdz 23. decembrim - Likteņdārza draugu alejai veltītā izstāde no pulksten 11 līdz 15 būs apskatāma Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 6. Izstādes apmeklētāji aicināti iepazīties ar Likteņdārza tapšanas vēsturi, aplūkot fotogrāfijas un bruģakmeņu paraugus.

Likteņdārza veidotāji piedāvā bruģakmeni kā alternatīvu Ziemassvētku vai gadu mijas dāvanu ar iespēju iemūžināt savu draugu un radu vārdus uz bruģakmeņiem, kas izgatavoti no Latvijas laukakmens.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novada iedzīvotāji – rūpīgi pret dabu15.12.2014

Novembrī jau otro reizi Kokneses novadā norisinājās Clean R Ekodienas, kuru ietvaros iedzīvotājiem bija iespēja bez maksas nodot nolietoto sadzīves tehniku. Pirmā šāda veida akcija tika rīkota septembrī, un, ņemot vērā lielo iedzīvotāju atsaucību un interesi, Kokneses novada dome rosināja akciju atkārtot. Ierosinājums izrādījies labs un lietderīgs – arī šoreiz atbilstošai tālākajai pārstrādei nodota vairāk kā viena tonna nolietotas sadzīves tehnikas.

Nolietoto sadzīves tehniku nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros – to zina teju katrs. Diemžēl, piemēram, lielākas tehnikas nogādāšanai speciālajos elektrotehnikas pieņemšanas punktos nepieciešams piemērots transports, tādēļ nereti vecie ledusskapji, televizori un veļas mašīnas glabājas mājās. Clean R Ekodienas izrādījusies lieliska iespēja daudziem Kokneses novada iedzīvotājiem bez maksas atbrīvot savas mājas no sadzīvē nederīgām lietām.

printēt Lasīt visu ziņu

Būsim uzmanīgi vētras laikā!12.12.2014

Saskaņā ar Latvijas Vides, Ģeoloģijas un Meteoroloģijas centra (LVĢMC) sniegto informāciju sestdien naktī Latvijā pastiprināsies vēja brāzmas līdz 20-24m/s, bet Kurzemē un Vidzemē nakts otrajā pusē un priekšpusdienā vēja brāzmas sasniegs 27-32 m/s.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina cilvēkus sagatavoties spēcīgajām vēja brāzmām un atgādina par drošu rīcību vētras laikā, lai pasargātu sevi un apkārtējos no vētras radītajiem postījumiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Ziemassvētku rotājumu darināšanas darbnīca

11.12.2014 kur : Kokneses kultūras nams

Kopā ar folkloras kopu "Urgas" 11.decembrī Kokneses kultūras namā tika rīkota Ziemassvētku rotājumu darināšanas darbnīca. Gatavojām saulītes, virtenes, puzurus... Katrs, kas atnāca, aizgāja mājās ar savu roku darinātiem rotājumiem. Tagad ir ierosme darīt vēl, jo līdz Ziemassvētkiem vēl kāds laiciņš atlicis, lai māju varētu sapost un izrotāt!

Vai tu zini, kas ir puzurs?

Puzuri ir tradicionāli latviešu istabas rotājumi, kurus gatavo no niedrēm vai salmiem, labības stiebriem, smilgām izrotājot ar papīru, spalvām, krāsainiem dzīpariem, olu čaumalām, ēveļskaidām vai citiem dabas materiāliem. Senāk ar puzuriem pušķoja svinību (arī kāzu) telpas. Tos pakāra virs ēdamgalda, šūpuļa un citās vietās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top