faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Aicinām piedalīties ikvienu Kokneses novada iedzīvotāju radošo darbu konkursā18.03.2014

Jau pavisam drīz būs pienācis pavasara tradicionālais pasākums – Lielā Talka, kura šogad visā Latvijā norisināsies 26. aprīlī un šo pasākumu atbalsta arī Kokneses novads. Lielās Talkas tradīcija aizsākās 2008. gada 13. septembrī - ar talku, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90. dzimšanas dienā. Šī gada Lielās Talkas ietvaros norisināsies kampaņa „Tīra Latvija sākas Tavā galvā”, kuru atbalstām arī mēs, Kokneses novads. Sadarbībā ar Kokneses pašvaldības Lielās Talkas koordinatori - Kokneses novada domes Komunālās nodaļas vadītāju Benitu Peciņu, aicinām ikvienu Kokneses novada iedzīvotāju piedalīties radošo darbu konkursā – izstādē "Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā". Aicinām veidot oriģinālus, telpiskus darbus no otrreizēji izmantojamiem materiāliem. Šis konkurss tiek rīkots ar mērķi pievērst bērnu un jauniešu uzmanību atkritumu tēmai, aicinot uz videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu un to šķirošanu.

printēt Lasīt visu ziņu

Koknese gatavojas Lielajiem Sama modināšanas svētkiem18.03.2014

Šopavasar, 17. maijāLielajos Sama modināšanas svētkos, jau piekto gadu sumināsim dižo upes iemītnieku un ar vērienīgiem pasākumiem atklāsim jauno tūrisma sezonu Kokneses novadā, jo šogad arī gaviļnieka gods – 15. dzimšanas diena Kokneses Tūrisma centram (KTC).

Zinātāji apgalvo, ka lielākie sami Daugavā redzēti pie Kokneses pilsdrupām, kur upes dzelmē gandrīz 30 metrus dziļumā atrodas vecās Rīga - Daugavpils šosejas tilts. Daugavas sams ir noslēpumains un leģendām apvīts radījums - koknesieši zina, ka to vislabāk pamodināt ar dzīvespriecīgu mūziku, košām pavasara krāsām un ņipru darbošanos! Pārliecinieties par to arī jūs un 17. maijā lai visi ceļi ved uz Koknesi!

printēt Lasīt visu ziņu

Pērnās zāles dedzināšana rada draudus klientu elektroapgādei11.03.2014

Pērnās zāles dedzināšana var nodarīt postījumus AS “Sadales tīkls” elektroapgādes infrastruktūrai, jo īpaši elektrolīniju koka balstiem, bez kuriem Latvijas energosistēma nav iedomājama. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā informācija liecina, ka šobrīd visā Latvijā tiek reģistrēts ievērojams skaits kūlas ugunsgrēku, mudinot AS „Sadales tīkls” atgādināt un skaidrot, cik lielu ļaunumu var nodarīt vieglprātīga un bezatbildīga rīcība ar uguni, īpaši elektroapgādes infrastruktūras tuvumā.

printēt Lasīt visu ziņu

Iedzīvotāji aicināti atzīmēt piesārņotās vietas Lielās Talkas interaktīvajā kartē10.03.2014

ar 11. martu, visi Latvijas iedzīvotāji aicināti Lielās Talkas mājas lapā talkas.lv atzīmēt piesārņotās vietas, lai 26. aprīlī, Lielās Talkas norises dienā, mēs tās kopīgiem spēkiem varētu sakopt.

Straujiem soļiem tuvojas 26. aprīlis- Lielās Talkas diena, kurā visas Latvijas iedzīvotāji apvienos spēkus, lai padarītu apkārtējo vidi skaistāku, tīrāku un sakoptāku. Arī šogad Lielās Talkas organizatori ir izveidojuši interaktīvu karti, kurā ikvienam iedzīvotājam ir iespēja atzīmēt viņam zināmas piesārņotas vietas ikvienā Latvijas nostūrī.

printēt Lasīt visu ziņu

„Pieslēdzies, Latvija!” brīvlaikā seniori apgūst datorprasmes patstāvīgi10.03.2014

Senioru datorzinību kursu „Pieslēdzies, Latvija!” brīvlaikā seniori ļoti aktīvi izmanto iespēju apgūt datorzināšanas pašmācības ceļā. Gada pirmajos divos mēnešos „Pieslēdzies, Latvija!” interneta bezmaksas pašmācību programmu „Mācies pats!” izmantojuši jau vairāk nekā 2500 interesentu.

Seniori atzīst, ka līdz ar interneta apgūšanu viņiem būtu iespēja uzzināt un sekot līdzi dažādiem jaunumiem, biežāk varētu sazināties ar tuviniekiem, un viņu ikdiena kopumā kļūtu interesantāka, liecina 2013. gadā GfK CR Baltic veiktais sabiedriskās domas pētījums. Tāpat datorprasmes arvien vairāk ir nepieciešamas tieši darbam. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem ar katru gadu pieaug uzņēmumu darbinieku skaits, kuri regulāri darbā lieto datoru ar interneta pieslēgumu, 2013. gadā sasniedzot jau 41%.

printēt Lasīt visu ziņu

AS „Sadales tīkls” uzlabo elektroapgādes tīklu Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru novadā10.03.2014

Kvalitatīvas, nepārtrauktas un drošas elektroenerģijas piegādes nodrošināšanai AS „Sadales tīkls” 2013. gadā Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru novadā realizēja 17 elektrotīkla rekonstrukcijas projektus, ieguldot vairāk kā 720 tūkstošus eiro.

Šo projektu ietvaros rekonstruētas savu laiku nokalpojušās gaisvadu elektrolīnijas, zemē guldītas kabeļu līnijās, kā arī rekonstruētas un izbūvētas jaunas transformatoru apakšstacijas.

printēt Lasīt visu ziņu

Velo brauciens pa Ērgļu apkārtni

09.03.2014

Aktīvās atpūtas cienītāji 9. martā aicināti doties velobraucienā un iepazīt Ērgļu apkārtni. Lai dotos braucienā, nepieciešams velosipēds tehniskā kārtībā, termoss un maizītes pusdienām.Pieteikšanās braucienam līdz 06.03.2014. pa tālruni: 26417257 (Artis), kā arī Kokneses Tūrisma centrā (tel.65161296, turisms@koknese.lv) vai Pļaviņu tūrisma informācijas centrā.

Konkurss07.03.2014

Seko Kokneses Tūrisma informācijas draugiem.lv lapai, spied "patīk" un 21.martā mēs izlozēsim laimīgo, kas tiks pie grāmatas "Atmiņu Daugava".

Vairāk par grāmatu lasi: http://turisms.wix.com/koknesetic

Draugiem.lv - http://www.draugiem.lv/koknesestic/


printēt

Latvijas skolēni pētīs IKT profesiju noslēpumus06.03.2014

No 25. – 27. martam jau trešo reizi „E-prasmju nedēļas” ietvaros Latvijā notiks IKT karjeras dienas. Šo dienu mērķis ir dot iespēju 9. līdz 12. klašu skolēniem iepazīties ar IKT nozari saistīto profesiju noslēpumiem, apmeklējot ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām saistītos uzņēmumus un organizācijas. Skolēniem būs iespēja iepazīties ar konkrētām profesijām un amatiem, gan semināru veidā uzzināt plašāku informāciju par karjeras iespējām. IKT karjeras dienas ietvaros tiks organizēti arī uzņēmumu izbraukumi uz skolām, novadot lekcijas/stundas, bet augstskolās būs atvērto durvju dienas.

printēt Lasīt visu ziņu

Arī speciālisti augstu novērtējumu sniedz Likteņdārza skatu terasei05.03.2014

Gan koknesiešiem, gan mūsu viesiem Likteņdārzs ir kļuvis par īpašu vietu. Arī prestižā arhitektūras izdevumā atzinīgi novērtēta Likteņdārza skatu terase: http://m.inhabitat.com/ (informācija angļu valodā).

printēt

Iesniegšanas termiņš pagarināts līdz 31. martam! Laiks pieteikt savu ideju „Pieturvietas zirgu pajūgam”!05.03.2014

Biedrība „SB KOKNESIS” izsludina ideju konkursu, projekta „Zirgu Stacija” projekta ietvaros, par pieturvietu arhitektoniski telpisko izskatu Koknesē.

NOLIKUMS

Konkursa tēma.

Konkursa tēma ir „Pieturvietas zirgu pajūgam.” Darbu autori aicināti sniegt savas idejas par to, kā praktiski varētu izskatīties pieturvietas, kur piestāt zirgu transportam – pajūgam, pie tūrisma objektiem Koknesē.

2014. gada pavasarī ikvienam Kokneses iedzīvotājam vai viesim būs iespēja apskatīt interesantākās tūrisma vietas zirgu pajūgā. Lai organizētu šo pasākumu, nepieciešamas pieturvietas.

Konkursa uzdevums: Iegūt iespējami labāko ideju par vizuālo pieturvietas izskatu.

Konkursa mērķis: Veicināt Kokneses atpazīstamību, atbalstīt sabiedrības iniciatīvu, būt aktīviem līdzdarbojoties ideju izstrādē par Kokneses vizuālā tēla izskatu.

Konkursa dalībnieki: jebkura fiziska vai juridiska persona vai grupa.

Konkursa noteikumi:

printēt Lasīt visu ziņu

Atgādinām - kūlas dedzināšana ir aizliegta!03.03.2014

Līdz ar pavasarīgajiem laikapstākļiem, daudzviet notiek sausās zāles dedzināšana. Kokneses novada Pašvaldības policija atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un par šo pārkāpumu personas tiek sodītas. Aizvadītajā nedēļā ugunsdzēsēji glābēji aktīvi strādāja kūlas ugunsgrēku likvidēšanā. Sausā zāle dedzināta vairāku desmitu hektāru platībā.

Arī VUGD informē: „Kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai, iznīcina vērtīgus augus, kukaiņus un sīkdzīvniekus, putnu ligzdas. Kūlas dedzināšana samazina sugu daudzveidību un tā vienkāršojas.

printēt Lasīt visu ziņu

Par palīdzību ugunsgrēkā cietušajiem28.02.2014

Piektdien, Kokneses pagasta Bormaņu ciema „Imantās” izcēlās ugunsgrēks. Ugunsgrēkā cieta dzīvojamā māja, kurā dzīvoja divas ģimenes – divi kungi. Ir sadegusi praktiski visa iedzīve. Lūgums ziedot mēbeles, traukus, gultas veļu, drēbes, sadzīves tehniku.

Par iespēju ziedot var sazināties ar novada domes Sociālo dienestu – 65161811 vai 65161812.

printēt

Latvenergo turpina informēt - jau 634 tūkstoši klientu visā Latvijā saņēmuši individuālu Elektrum piedāvājumu un visaptverošu tirgus informāciju24.02.2014

AS "Latvenergo" vēstules ar Elektrum piedāvājumiem un vispārīgu tirgus informāciju ir izsūtītas vairāk nekā 634 tūkstošiem klientu visā Latvijā. Katras dienas sūtījumā sistēma atlasa un iekļauj klientus ar dažādiem patēriņiem, dažādiem piedāvājuma veidiem un dažādu ģeogrāfisko dzīvesvietu, tādēļ ik dienu sūtījumus saņem klienti visā Latvijā - dažādās pilsētās un apdzīvotās vietās, ar dažādu patēriņu, kā arī ar dažādiem produktu piedāvājumiem, - lai pakāpeniski ik dienu sūtījumus saņemtu pēc iespējas daudzveidīgas mūsu klientu mājsaimniecības.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top