faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Jelgavā notiks pārrobežu mācības naftas piesārņojuma Lielupē likvidēšanā11.09.2013

Piektdien, 13.septembrī, plkst. 11:00, Jelgavā, Lielupes upes akvatorijā pie Jelgavas pils, tiks rīkotas praktiskās mācības, kurās piedalīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes un Lietuvas Republikas Šauļu un Paņevežas apriņķu ugunsdzēsēji glābēji, Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada pašvaldības, Šauļu pašvaldības pārstāvji un Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta amatpersonas. Mācības norisināsies Eiropas Savienības Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Ekoloģisko avāriju seku likvidēšana un vides piesārņojuma mazināšana Lielupes baseina teritorijā” (Projekts) ietvaros.

Saskaņā ar mācību scenāriju, iedzīvotāji Lielupē pamana lielu eļļainu plankumu, kurš straumes ietekmē tuvojas Jelgavas pilsētai. Uz notikuma vietu dodas VUGD Jelgavas daļas ugunsdzēsēji glābēji ar tehniku. Notikuma vietā tiek konstatēta naftas produktu noplūde un pieņemts lēmums piesaistīt papildu resursus noplūdes seku likvidēšanai. Tiek informētas Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada pašvaldības un operatīvie dienesti. Tiek lūgta palīdzība Jūras kara flotiles Krasta apsardzes dienestam un Lietuvas kolēģiem (Šauļu un Paņevežas apriņķu ugunsdzēsējiem). Lai veiktu noplūdes ierobežošanu un likvidēšanu, tiks uzstādītas norobežojošās bonas, naftas produktu savākšanas aprīkojums un sagatavota vieta savākto naftas produktu pagaidu uzglabāšanai.

printēt Lasīt visu ziņu

ZEMGALES REĢIONĀLĀ KONFERENCE JAUNATNES DARBA ATTĪSTĪBAI „IEVIRZI ZEMGALI!” 2013.gada 27.septembris Mežotnes pils, Mežotne, Bauskas novads10.09.2013

Jaunieši, jauniešu centru darbinieki, jaunatnes lietu speciālisti, pašvaldību amatpersonas, brīvprātīgie jaunatnes darbinieki – tiekamies Latvijas klasicisma pērlē Mežotnes pilī, lai iepazītos viens ar otru, dalītos ar savu pieredzi, dzirdētu veiksmes stāstus, veidotu sadarbību, meklētu risinājumus aktuālākajiem izaicinājumiem jaunatnes darbā Zemgales reģionā!

Reģionālās konferences mērķis ir veicināt sadarbību starp jauniešiem un jauniešu nevalstiskajām organizācijām un pašvaldību amatpersonām un to darbiniekiem, kā arī citām jaunatnes jomā iesaistītām un ieinteresētām pusēm Zemgalē, lai satiktos, dalītos pieredzē, diskutētu par jaunatnes jomā aktuālām tēmām, aktīvi līdzdarbotos un interesanti un vērtīgi pavadītu laiku! Dalība konferencē ir bez maksas. Dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana un foruma materiāli, kā arī transports maršrutā Bauska-Mežotnes pils-Bauska, ja tas būs nepieciešams. Dalībniekiem pašiem jāsedz tikai ceļa izdevumi nokļūšanai uz/no Bauskas.

printēt Lasīt visu ziņu

Eiropas kultūras mantojuma dienas 2013 „Skolas kultūras pieminekļos” arī Vecbebru muižas kungu mājā10.09.2013

„Skolas kultūras pieminekļos” ir iespēja pievērst uzmanību vēsturiskām skolām un augstskolām: skolām kultūras pieminekļos un kultūras pieminekļiem, kur reiz bijušas skolas. Ikviena cilvēka dzīves ceļš un vērtību izpratne aizsākas skolā, pilnveidojas augstskolā, vēl nozīmīgāk, ja pati skolas vide ir kultūrvēsturiskām vērtībām bagāta. Izglītības aktivitātes kultūras mantojuma jomā ir veids kā piešķirt jēgu nākotnei, rosinot izprast pagātni. Aicinām palūkoties uz tām skolām, kuras pašas veido mūsu vēsturi.

Skolu izvietojums kultūras pieminekļos bieži tiek uztverts kā apgrūtinājums, pēdējo izglītības reformu rezultātā aktualizējies jautājums par atsevišķu vēsturisku ēku – bijušo skolu – izmantošanu, tomēr vienlaikus ir skolas, kas šo situāciju uztver kā priekšrocību bērnu radošuma un pozitīvās domāšanas attīstīšanai. Skola, īpaši laukos, bieži ir nozīmīgs visas apkārtnes kultūras un sabiedriskais centrs.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses luterāņu draudze ar jubilejas dievkalpojumu sveic Almu Ozolu simtgadē04.09.2013

„Dievs, pateicos par katru saules staru, ar ko tu mūsu dienas gaišas dari…” 3. septembrī Kokneses luterāņu baznīcā sildīja ne tikai rudens vēlīgā saule, tā bija arī dvēseles gaisma, kas staroja no šīs dienas dižās gaviļnieces - koknesietes Almas Natālijas Ozolas. Viņas 100 gadu jubilejas veltītajā dievkalpojumā piedalījās draudzes locekļi, Kokneses novada domes pārstāvji, viņai tuvi cilvēki.

Te, Daugavas krastā, aiztecējis gandrīz viss jubilāres mūžs. Dižo gadu gaviļņiece dzimusi vēl pirms I Pasaules kara – viņas dzīves gājumā cieši ievijušies Latvijas valsts likteņa meti. Ticība Visaugstākajam palīdzējusi izturēt dzīves smagumu, uz saviem trauslajiem pleciem nest veselu gadsimtu. Dzīvojot Koknesē, ar baltu lakatiņu galvā, Alma jau no jaunības dienām svētdienas rītos mēroja ceļu uz balto dievnamu pie Daugavas. Tikai pēdējos gadus Almas kundzes kājām vairs nav spēka to mazo ceļa gabaliņu no Blaumaņa ielas, kur tagad viņa mīt sociālajā dzīvoklī, atnākt uz svētdienas lūgšanu. Svētku dievkalpojumā, skanot ērģelēm un baznīcēnu dziedātajiem vārdiem: „Cik esi liels, mans Kungs un Dievs…” sirmo māmuļu svinīgi dievnamā ieveda draudzes pērminderis Edgars Veigurs un Pēteris Zālītis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (35)

Tūrisma centra informācija30.08.2013

Tehnisku iemeslu dēļ nedarbojas Kokneses Tūrisma centra mājas lapa, bet visu nepieciešamo informāciju par tūrisma iespējām novadā lūdzam skatīt:http://turisms.wix.com/koknesetic 

Tāpat aicinām sekot Kokneses Tūrisma centra aktivitātēm portālos draugiem.lv: http://www.draugiem.lv/koknesestic/ vai https://www.facebook.com/koknese.tic

Foto autors: AB Photography

printēt

Pašvaldības policijai trafarēta automašīna30.08.2013

No 1. augusta Kokneses novadā izveidota jauna amata vieta - darbu uzsācis pašvaldības policijas inspektors Jānis Galviņš, kuram ir liela pieredze darbā valsts policijā. Viņa redzeslokā būs pusaudžu un jauniešu uzraudzība. Amata pienākumu veikšanai policijas inspektoram nodota Kokneses novada domes automašīna Chrysler Grand Voyager, kura iepriekšējos gadus bija Sociālā dienesta pārraudzībā. Šonedēļ automašīna ieguvusi jaunu izskatu un trafarētais transportlīdzeklis būs viegli atpazīstams ikvienam novoda iedzīvotājam. Uz automašīnas redzams Pašvaldības policijas uzraksts un Kokneses novada domes ģerbonis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Vēl līdz šī gada 6. septembrim ir iespēja pieteikties dalībai tīklā „Stāstu bibliotēkas”29.08.2013

UNESCO LNK tīkls „Stāstu bibliotēkas” ir īpaša Latvijas bibliotēku sadarbības un pieredzes apmaiņas platforma, kuras ietvaros tiek īstenotas dažādas kultūras mantojumam un stāstniecības tradīcijai veltītas aktivitātes. Tīkla mērķis ir veicināt neformālo izglītību mantojuma jomā caur stāstniecību, jo tā ir nozīmīga nemateriālā kultūras mantojuma daļa Latvijā.

Līdz šim tīklā iesaistījušās 18 bibliotēkas no visas Latvijas, kas regulāri rīko stāstīšanas pasākumus un aktīvi iesaistās UNESCO LNK organizētās aktivitātēs, veicinot vietējo kopienu savstarpējo komunikāciju, interesi par stāstīšanas tradīciju un lokālā mantojuma apzināšanu. Tīkls tika izveidots 2009. gadā, un tiek paplašināts ik pēc 4 gadiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novada pensionāru ceļojumiem bagātā vasara28.08.2013

Tuvojoties rudenim, varam atskatīties uz šīs vasaras interesantākajiem piedzīvojumiem, kas mums, pensionāriem, un represētajiem ienesa jaukus brīžus dažkārt vienmuļajā ikdienas dzīvē. Paldies Kokneses novada domei un pagastu pašvaldībām par sagādāto iespēju doties ceļojumos pa Vidzemes skaistākajām vietām.

Ciemos pie Gulbenes bānīša

Pirmā šīs vasaras ekskursija 25. maijā bija uz Gulbeni un Balviem ar maršrutu Bebri-Koknese-Madona-Gulbene-Litene-Stāmeriena-Balvi. Ekskursiju organizēja vienmēr darbīgā un atraktīvā bebrēniete Annna Bite.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Par lapsu un jenotsuņu vakcināciju pret trakumsērgu28.08.2013

Pārtikas un veterinārais dienests 26. augustā uzsāka savvaļas lapsu un jenotsuņu kārtējo vakcināciju pret trakumsērgu. Vakcinācijai izmanto dzīvu novājinātu trakumsērgas vīrusa SAD BERN MSV Bio 10 celmu saturošu vakcīnu „Lysvulpen por.a.u.v.”. Vakcīna šķidrā veidā ievietota folija kapsulā, kas iestrādāta barības apvalkā. Ēsma izskatās kā brūngans kubiks, nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti. Vakcīnas ar lidaparātu tiks izvietotas vienmērīgi visā Latvijas Republikas sauszemes teritorijā, ieskaitot piepilsētas un neapdzīvotas pilsētu teritorijas, uz 1km 2 izsviežot 20-23 vakcīnas ēsmas ar 500 metru atstarpi starp lidojumu joslām.

printēt

Arī koknesieši Pašvaldības darbinieku sporta spēlēs Jūrmalā26.08.2013

24. augustā Jūrmalā norisinājās Pašvaldības darbinieku sporta spēles, uz kurām šogad devās arī Kokneses pašvaldības darbinieki un viņu ģimenes locekļi, lai pārstāvētu Kokneses vārdu starp citiem Latvijas novadiem. Visas dienas garumā dalībnieki veica dažādus sportiskus, radošus un intelektuālus uzdevumus. Vienas no aizraujošākajām un azartiskākajām sacensībām norisinājās virves vilkšanā un pludmales volejbolā. Lielisku sniegumu Kokneses komanda parādīja un patiesi pozitīvas emocijas guva virves vilkšanas sacnesībās, iegūstot I vietu 17 pašvaldību komandu vidū. Kopumā pašvaldību komandas sacentās aptuveni 30 sporta aktivitāšu, zināšanu un radošo izdarību veidos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Ozolu godasardzē augs un kuplos arī Kokneses novada politiski represēto stādītais ozols26.08.2013

23. augustā Koknesē, Likteņdārza sirdī - amfiteātrī, lepni plīvoja Latvijas valsts karogs, aicinot ikvienu jau piekto gadu atsaukties Latvijas Televīzijas un „Kokneses fonda” organizētajai ziedojumu akcijai „Top Latvijas Likteņdārzs”, lai kopīgiem spēkiem savāktu 30 000 latu ziedojumu akmeņu krāvuma „Sirmais saulriets" izveidei amfiteātra daļā.

Šajā dienā amfiteātrī ar 34 Latvijas pašvaldību atbalstu kā veltījumu politiski represētajiem, iestādīja pirmos 15 ozoliņus topošajā Ozolu Godasardzē. Stādītāji bija sirmgalvji cienījamos gados, kuri paši izdzīvojuši smagos represiju gadus un viņu tuvinieki. „Ozols ir latviešu tautas spēka simbols. Šodien ir Ozolu Godasardzes stādīšanas aizsākums, mēs ticam, ka mūsu iestādītie ozoli dzīs stipras saknes pagātnes notikumu piemiņai, mūsu tautas liktenim un laimīgai nākotnei”, klātesošos uzrunājot, sacīja Gunārs Resnais, Latvijas Politiski Represēto apvienības vadītājs. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris sirsnīgi pateicās visām Latvijas pašvaldībām par atbalstu šim skaistajam mērķim un vēlēja, lai jaunie ozoliņi izaug par vareniem kokiem. Ozoliņu stādīšana izvērtās par saviļņojošu kopības brīdi. Dziedot latviešu patriotiskās dziesmas, katrs stādītājs gribēja iedurt lāpstu zemē un gādīgām rokām apmīļot kociņus, kas pēc gadiem krāšņi rotās Daugavas krastu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (32)

Remontdarbu laikā slēgta Paugu pārbrauktuve26.08.2013

No 28.08.2013. plkst. 08.00 līdz 13.09.2013. plkst. 17.00 dzelzceļa pārbrauktuves Paugas slēgšana līnija Rīga - Krustpils km 100+194 ceļa zīmju uzstādīšana.

Kustības drošības organizēšanas shēma.

printēt

INFORMĀCIJA IEDZĪVOTĀJIEM par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem21.08.2013

Cienījamie iedzīvotāji! Īstenojot Latvijas Republikas Ministru kabineta 05.12.2006. noteikumu Nr.982 „Enerģētikas infrastruktūras objektu aizsargjoslu noteikšanas metodika” prasības, akciju sabiedrība “Latvijas Gāze” sniedz informāciju par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem.

VISPĀRĒJA INFORMĀCIJA

Latvijas Gāze nodrošina dabasgāzes transportēšanu pa pārvades gāzesvadiem ar darba spiedienu vairāk par 1,6 megapaskāliem (MPa), kā arī pārvades gāzesvadu un to objektu tehnisko ekspluatāciju un attīstību.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top