faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Kokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Uzlaboti tūrisma pakalpojumi Latvijas un Lietuvas partnerpilsētās. Noslēdzas projekts "AttractiveFORyou"28.06.2019

Pašā tūrisma sezonas plaukumā noslēdzas projekts "AttractiveFORyou" jeb „Ilgtspējīgu tūrisma pakalpojumu attīstība un tūrisma infrastruktūras pieejamības uzlabošana” Nr.LLI-211, ko Kokneses novada pašvaldība īstenoja sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību, Rokišķu tūrisma un tradicionālās amatniecības informācijas un koordinācijas centru un Pluņģes rajona pašvaldību laika posmā no 2017. gada 1.aprīļa līdz 2019. gada 30. jūnijam.

Projekts tika īstenots ar mērķiattīstīt Latvijas un Lietuvas pilsētu pievilcību un konkurētspēju, uzlabojot esošo tūrisma pakalpojumu un infrastruktūras pieejamību, palielinot interesi potenciālo tūristu vidū un reklamējot vienotus tematisko pārrobežu tūrisma maršrutus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Latvijas veselības nedēļa Iršos30.06.2019

Iršu pagasta iedzīvotāji vēlas dzīvot veselīgi un aktīvi piedalījās projektā no  27. maija līdz 2. jūnijam  - Latvijas Veselības nedēļā 2019 jeb MOVE Week. Latvijā veselības nedēļa notika jau 8. reizi – starptautiskā projekta "NowWeMOVE" ietvaros. Galvenie  pasākuma mērķi – popularizēt veselīgu dzīves veidu, iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs, veicināt starpinstitūciju sadarbību, atbalstīt amatieru sporta aktivitātes un lietderīgi pavadīt laiku.

Iršos Starptautiskā Veselības nedēļa tika organizēta sadarbībā ar Iršu pagasta pārvaldi, Pērses sākumskolu, ĢAC "Dzeguzīte", Iršu pagasta bibliotēku, sporta halli "Irši" un NBS Gaisa spēkiem. Sporta aktivitāšu organizēšanā piedalījās 29 brīvprātīgie.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Projekta ietvaros veikta Kokneses novada kapsētu digitalizācija, iedzīvotāji aicināti iepazīties ar digitālajā kartē pieejamajiem datiem28.06.2019

Lai sakārtotu kapsētu dokumentāciju,  apglabāto personu uzskaiti un padarītu iedzīvotājiem informāciju viegli pieejamu, Kokneses novada kapsētās pēdējā gada laikā ir veikta kapu digitalizācija. Kapsētu digitalizācijas mērķis ir sakārtot kapu uzskaites sistēmu, atvieglojot iedzīvotājiem informācijas ieguvi un informācijas nodošanu nākamajām paaudzēm. 

Kapsētu digitalizāciju veica uzņēmums SIA "Cemety", kas Atradzes kapos, Baznīcas kapos, Zutēnu kapos un Iršu kapos veica digitālos uzmērījumus, kapu kopiņu uzskaiti, reģistrēšanu un apbedījuma foto fiksāciju, izveidojot publisku datu bāzi interneta vietnē www.cemety.lv , kur ir pieejama kapsētu karte ar informāciju par apbedītajām personām (par kurām informācija bija pieejama) un apbedījumu atrašanās vietu.

printēt Lasīt visu ziņu

Koknesieši Starptautiskajās Hanzas dienās Pleskavā28.06.2019

No 27. līdz 30. jūnijam 39. Starptautiskajās Hanzas dienās Pleskavā, Krievijas Federācijā, starp citām pilsētām, svētku dalībniecēm, plīvo arī Senās Hanzas pilsētas Kokneses karogs. Koknesiešu delegācijas 42 cilvēku sastāvā ir Kokneses novada domes pārstāvji, deputāti, vidējās paaudzes deju kolektīvs "Rats", folkloras kopa "Urgas" un Kokneses tūrisma un informācijas centra darbinieces ar plašu informatīvo materiālu klāstu.

Delegācijas vadītāja Anita Šmite, sūtot sveicienus no Pleskavas, stāsta, ka šodien, 28. jūnijā, notiks pirmie divi koncerti, kuros latviskos deju rakstus izdejos deju kolektīva "Rats" puiši un meitas, bet latviešu tautas dziesmu virtenes vīs folkloras grupas "Urgas" dalībnieki. Plašajā Hanzas tirgū Kokneses tūrisma un informācijas centrs prezentēs Kokneses novada daudzpusīgo tūrisma piedāvājumu. Šodien notiks Latvijas Hanzas pilsētu delegātu tikšanās, kur piedalīsies arī mūsu pašvaldības deputāti, lai kopīgi pārrunātu Latvijas Hanzas pilsētu darbošanos nākotnē un apspriestu ideju par nacionālās komitejas izveidošanu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)

Vasaras saulgrieži Iršos27.06.2019

22. jūnijā, Iršos norisinājās ielīgošanas pasākums "Īsa pamācība mīlēšanā". Neskatoties uz darba pilnajām rokām, Iršu pašdarbnieki vienojās kopējā uzvedumā, kurā piedalījās pašdarbnieku teātris, Iršu vokālais ansamblis, VPDK "Irši" un brīvmākslinieces dejotājas. Vietējie aktieri izspēlēja 1982. gadā uzņemto latviešu spēlfilmu -muzikālo komēdiju "Īsa pamācība mīlēšanā". 

Filmas sižets: Viļņu Jānim pienācis laiks ņemt sievu, bet kā lai atrod vislabāko? Jānis izliekas, ka palicis kurls, klausīdamies zvanu baznīcas tornī, un apbraukā apkārtnes mājas, dzirdēdams arī to, kas viņam nemaz nebūtu jādzird. Tikai kalēja māsa Ilze uztraucas, kā nabaga slimnieku varētu izārstēt.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (43)

Kokneses pilsdrupās pabeigti apjomīgi konservācijas darbi un ieviests jauns pakalpojums21.06.2019

Kokneses pilsdrupas ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un atrodas Valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa Kokneses viduslaiku pils un senpilsēta teritorijā. Kultūras pieminekļa saglabājamās vērtības ir tā telpiskais veidojums ainavā, pils korpusu un telpu plānojums, fasādes un būvformas.

Vērienīgie konservācijas darbi norisinājās pilsdrupu mūra sienām Pērses upes pusē. Ziemeļu korpusa austrumu stūra telpā izbūvēta ekspozīcijas telpa – moku kambaris, kas ir aprīkots ar moku rīkiem. (Moku kambaris dod iespēju ielūkoties Viduslaiku spīdzināšanas metodēs). Telpa atrodas pagraba līmenī. Uz to ved akmens kāpnes. Kā telpas pārsegums izbūvēta skatu platforma. Pagalma centrā atbilstoši izpētes rezultātiem un vēsturiskajiem aprakstiem atsegta vēsturiskā akas vieta.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Kokneses ciemam tiks piešķirts pilsētas statuss26.06.2019

Kokneses novada pašvaldība, pamatojoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas 2019. gada 17. jūnijā saņemto apstiprinājuma vēstuli, dara zināmu iedzīvotājiem, ka Kokneses ciemam pilsētas statuss tiks piešķirts vienlaicīgi ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu jaunā redakcijā, kurš Saeimā tiks iesniegts līdz 2019.gada 1.decembrim.

printēt Lasīt visu ziņu

Bārbeles pagastā tiek organizēta neaizmirstama nometne puišiem un meitenēm26.06.2019

Nodrošinot aktīvas un jautras piecas dienas bērniem, no 2019. gada 22. līdz 26. jūlijam Bārbeles Zēnu pamatskola “Saknes un Spārni” organizē nometni puišiem un meitenēm. Aicinām jaunos dalībniekus, lai piedzīvotu, iepazītu, uzzinātu, mīcītu, veidotu, dejotu un iemācītos izdzīvot.

 Nometnē jaunieši varēs uzzināt, kāpēc lidmašīna turas gaisā, kā arī pašiem būs iespēja izgatavot nelielu avioplaniera modeli. Tāpat puiši un meitenes apgūs mešanas tehniku un piedalīsies pašu izgatavoto planieru sacensībās. Papildus tam būs iejusties īsta pilota lomā izmēģinājuma lidojumā Boing aviosimulatorā.

printēt Lasīt visu ziņu

Mācības Jēkabpils Tālākizglītības un informācijas tehnoloģiju centrā03.06.2019

Esi nodarbināta persona un vēlies apgūt jaunas kompetences vai pārkvalificēties? Tikai līdz 28. jūnijam Jums ir iespēja pieteikties mācībām Jēkabpils Tālākizglītības un informācijas tehnoloģiju centrā.

Neformālās izglītības programmas

printēt

Aicinām piedalīties akcijā "Svētki manā Kokneses novadā"!06.06.2019

5. un 6. jūlijā svinēsim Kokneses novada svētkus "Rotā Kokneses novads".

Par svētku vēstnešiem, tāpat kā citus gadus, ir akcijas "Svētki manā Kokneses novadā" plakāti, kuri no 6. jūnija ir pieejami pašvaldības iestādēs un tirdzniecības vietās mūsu novadā: Kokneses novada domē, Kokneses tūrisma informācijas centrā, Kokneses pagasta bibliotēkā, Ģimenes atbalsta dienas centrā, Kokneses sporta centrā, Ziedu veikalā "Maranta" (Elvi), veikalos Koknesē "Sēnīte", "Lats" (Stacijas laukumā), "Volta", "Lats" (Parka ielā), veikalā Bormaņos, Ratnicēnu bibliotēkā, Bebru pagasta pārvaldē, Bebru pagasta bibliotēkā, degvielas uzpildes stacijā AS "Virši-A", veikalos "Ziedi", "Pakavs", Iršu pagasta pārvaldē, veikalā – kafejnīcā "Zemītes".

printēt Lasīt visu ziņu

Līgo svētkos jārūpējas par elektrodrošību21.06.2019

Lai Līgo svētki ikvienam būtu izdevušies un droši, AS „Sadales tīkls” aicina, organizējot svētku pasākumus dabā, parūpēties par elektrodrošību. Ja Līgo svētku laikā paredzēts lietot elektroierīces, jāpārliecinās, ka tās ir drošas un piemērotas lietošanai dabā, bet, meklējot ugunskura vietu, jāatceras, ka zem gaisvadu elektrolīnijām ir aizliegts kurt ugunskurus, jo neapdomīga rīcība var izraisīt elektrotīkla bojājumu. AS „Sadales tīkls” vasaras saulgriežu svētku laikā strādās pastiprinātā režīmā, lai ikvienā svinību vietā un mājoklī būtu nepārtraukta elektroapgāde.

printēt Lasīt visu ziņu

Konference "1941.gada 14.jūnija piemiņai"20.06.2019

Ir jūnija vidus un šodien lielā vasaras svelme ir atkāpusies – pelēkas, drūmas debesis, kas liek piestāt, pārdomāt, atcerēties... Sirdī skumjas, bezspēcība un liels jautājums "KĀPĒC?"

Dodos uz Rīgu uz prezidenta pili, lai piedalītos konferencē "1941.gada 14.jūnija piemiņai", kas veltīta uz Sibīriju aizvestajiem gandrīz četriem tūkstošiem Latvijas bērnu. Manai mammai Ainai Bluzmanei arī šeit vajadzēja būt, bet lielā gadu nasta liek sevi manīt, ka nav vairs tā spēka un izturības, lai satiktos ar saviem Sibīrijas draugiem. Mammas lūgums – aizbrauc un esi kopā ar viņiem šajā atceres dienā, kad izsūtīja un izpostīja visu mūsu ģimeni. Un tā es nonācu vidē, kur atmiņu stāsti plosīja katra sirdi par zudušajiem dzīves gadiem, par izdzīvošanu Sibīrijas plašumos, par pārdzīvoto. Ikviens atceres mirklis bija kā sāpīgu ciešanu nasta, kuras smagums gūlās visu klātesošo sirdīs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Zemgales Plānošanas reģions piedāvā veidot otrā līmeņa pašvaldības20.06.2019

Administratīvi teritoriālās reformas īstenošanā Zemgales plānošanas reģions (ZPR) aicina ministrijas attīstīt reģionālā līmeņa pārvaldi, analizējot un pārdalot funkcijas, tā veicinot reģionālo attīstību, valsts decentralizāciju un racionālu līdzekļu izlietojumu.

ZPR uzsver, ka administratīvi teritoriālā reforma nedrīkst kļūt par mehānisku pašvaldību apvienošanu - tam ir jābūt kompleksam pasākumu kopumam, kurā jāparedz visu valstij nepieciešamo funkciju izvērtējumu un attīstīšanu, izveidojot ilgtspējīgāku valsts pārvaldības un finansēšanas modeli. Īstenojot reformu, ir jāveicina valsts reģionalizācija, sekmējot tās policentrisku attīstību.

printēt Lasīt visu ziņu

Tikšanās ar iedzīvotājiem14.06.2019

Iršu pagasta pārvalde aicina iedzīvotājus uz tikšanos šī gada 20. jūnijā pulksten 12, Iršu pagasta pārvaldes ēkā "Kūlēni" 2. stāva aktu zālē.

printēt

Zemgales novadu dienas Rīgas Centrāltirgū20.06.2019

Zemgales Plānošanas reģions 23.augustā kopā ar Rīgas Centrāltirgu un Zemgales reģiona pašvaldībām organizē "Zemgales novadu dienas Rīgas Centrāltirgū".  Mājražotājiem un amatniekiem ir iespēju tirgoties Zemgales stendā.

Mājražotājiem un amatniekiem par vietu nav jāmaksā, bet jāpiedalās ar savu produkciju un, ja var, būtu jauki piedāvāt kādu atrakciju vai degustāciju. Ja nepieciešamas speciālas iekārtas vai aprīkojums, to var jautāt e-pastā. Pieteikšanās uz e- pastu: nauris.paulins@zpr.gov.lv   

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top