faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem

ReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Piepildās meitas vēlējums29.06.2015

Koknesieša Edgara Lāča ģimenē Līgo svētkos galdā cēla maltīti, kas gatavota no Edgara noķertā zandarta. Vairāk nekā piecus kilogramus smagā zivs ir viens no Edgara lielākajiem lomiem, ar ko viņš piedalās arī “Staburaga” Lielās zivs konkursā.

Makšķerēšana ir Edgara vaļasprieks jau vismaz 15 gadus, kopā ar draugu iepazītas labākās copes vietas Daugavā Kokneses apkaimē. Arī 21. jūnija rītā Edgars nolēma pārbaudīt zināmās vietas, cerot uz labu lomu. Uzzinot, ka tētis gatavojas copei, Edgara meitiņa noteikusi — ar zivi, kas mazāka par diviem kilogramiem, lai mājās nemaz nerādās. Un meitas vēlējums piepildījies. Iebraucis ar laivu Daugavā, izmetis ēsmu. Divas copes bijušas, bet ne īpaši veiksmīgas. Ap pieciem rītā Edgars pietuvojies Daugavas kreisajam krastam Seces apkaimē, kādu brīdi pacietīgi mētājis spiningu, līdz sajutis, ka kaut kas pieķēries. Sākumā domājis, ka varbūt sams, jo pavisam nesen atkal viens milzenis tepat Daugavā izvilkts. Taču vēlāk sapratis, ka sams tas tomēr nav. Cīņa ar zivi nav bijusi ilga un jau pēc mirkļa Edgara laivā gulējis skaists zandarts. Kad loms nosvērts un nomērīts, izrādījies, ka zivs ir 5200 gramus smaga un 81 centrimetru gara. “Esmu izvilcis arī lielāku zandartu, taču tas bija nārsta laikā, tāpēc palaidu to atpakaļ,” saka Edgars un atzīst, ka nekādu īpašo rituālu, dodoties uz copi, viņam nav. Visa pamatā esot veiksme, šoreiz noteikti palīdzējis arī meitas vēlējums.

printēt Lasīt visu ziņu

Šovakar šovā "Latvijas novadu cīņas" sacenšas sportisti25.06.2015

Šo ceturtdien LTV1 erudīcijas šovā "Latvijas Novadu Cīņas" par nedēļas gudrākā novada titulu sacentīsies sportisti - biatlonists Andrejs Rastorgujevs, airētāja Andželika Krūmiņa un vieglatlēts Arvīds Vītols.

Vai ar sportisku azartu un mērķtiecību erudīcijas šovā "Latvijas novadu cīņās" ir vieglāk uzvarēt? Ir pienācis laiks to noskaidrot! 25.jūnija vakarā "Latvijas novadu cīņās" tiksies sportisti - Alūksnes komanda un Latvijas biatlona līderis - Andrejs Rastorgujevs stāsies pretim Latvijas airēšanas federācijas Tiesnešu komisijas priekšsēdētājai Andželikai Krūmiņai. Savukārt Daugavas krastu komandu cīņā par nedēļas gudrākā novada titulu vedīs vieglatlēts, pasaules čempionātu medaļnieks - Arvīds Vītols. Bet muzikālo sveicienu spēles dalībniekiem un skatītājiem šoreiz sūtīs kolorītais Kurzemes ansamblis "Rumbas kvartets"!

printēt Lasīt visu ziņu

Sacensības medniekiem "Jāņu Buks"

20.06.2015 kur : Ozolkalnu šautuve

Kokneses novada mednieku klubam “Ķepainis” gadu gaitā izveidojušās vairākas tradīcijas, kuras pulcē kopā ne tikai pašmāju, bet arī kaimiņu novadu medniekus. Viena no tām — sacensības medniekiem Līgosvētku priekšvakarā “Jāņu buks”. Šogad tās notika 20. jūnijā Kokneses pagasta "Ozolkalnos". Uz tām bija ieradušies gandrīz divas reizes vairāk dalībnieku kā pērn — 37.

Kopā ar pašmāju medniekiem “Ozolkalnos” par stirnu āža un stirnu kazas licenci sacentās kolēģi no Ogres, Rīgas, Skrīveriem, Pļaviņām, Bebriem, Iršiem... Lai tiktu pie balvas, medniekiem bija jārāda šaušanas prasme sportingā un amerikāņu trapā. Vērtējot individuāli, trāpīgākais amerikāņu trapā bija Aivars Dronka no Skrīveriem, sportingā — koknesietis Normunds Bērziņš. Viņi saņēma medaļas. Tiesības medīt Jāņu buku mednieku kluba “Ķepainis” apsaimniekotajās teritorijās ieguva skrīverietis Uldis Lapiņš, stirnu kazas — koknesietis Māris Blagovs. Interesanti, ka arī pagājušajā gadā stirnu kazas licenci ieguva koknesietis Māris Blagovs, bet stirnu āža — Ulda Lapiņa dēls Einārs. Sacensībās tika izšauts 3 tūkstošu patronu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Žiguļu Kauss Jēkabpils posmā startēs Reinis Nitišs un Jānis Baumanis19.06.2015

25. jūlijā 15 kilometru attālumā no Jēkabpils, Salas novada Biržos, 1000 metrus garajā rallijkrosa trasē “Baroni”, notiks “Žiguļu Kauss” jeb “VAZ Tuss” sestais posms. “Žiguļu Kauss” sacensības Biržu lidlauka teritorijā norisināsies otro gadu, un dalību tajās jau apstiprinājuši pašmāju ātrākie rallijkrosa braucēji – Reinis Nitišs un Jānis Baumanis.

1000 metrus garā rallijkrosa trase (70% asfalts, 30% grunts) izveidota pērn, kad tajā notika Žiguļu Kauss sacensību septītais posms. Sacensībās piedalījās 41 dalībnieks, un plašāk pārstāvētajā “Standart” klasē uzvaras laurus plūca igaunis Sigmars Tamemagi, kurš tikai par nieka 0,4 sekundēm apsteidza Reiņa Nitiša komandas biedru pasaules rallijkrosa čempionātā, norvēģi Andrēasu Bakerudu. “Pirmā pankūka sanāca tik garšīga, ka piedeguma garšu nejūt!” tā pēc sacensību finiša pērn atzina viens no sacensību rīkotājiem Ainars Vasilis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Vilcienu satiksme Līgo svētku brīvdienās18.06.2015

Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” atkārtoti informē, ka Līgo svētku brīvdienās tiks norīkoti vairāki papildu vilcieni maršrutos Rīga-Krustpils, Rīga-Daugavpils, Rīga-Rēzekne, Rīga-Madona, Rīga-Sigulda, kā arī vilciens Rīga-Gulbene 23.jūnijā. Pasažieru pārvadājumu labākai nodrošināšanai šajās dienās tehnisko iespēju robežās vairāku Daugavpils, Rēzeknes-Zilupes un Valgas virzienu vilcienu sastāvos tiks palielināts vagonu skaits. Saistībā ar darba dienas pārcelšanu no pirmdienas, 22.jūnija, uz sestdienu, 27.jūniju, noteiktas izmaiņas dīzeļvilcienu satiksmē.

printēt Lasīt visu ziņu

Par izmaiņām Aizkraukles un Krustpils virziena vakara vilcienu satiksmē 26.jūnijā17.06.2015

Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” informē, ka 26.jūnijā tiks mainīti vairāku Lielvārdes, Aizkraukles un Krustpils virziena vakarā kursējošo elektrovilcienu un dīzeļvilcienu kustības saraksti. Izmaiņas vilcienu satiksmē noteiktas saistībā ar sliežu ceļu remontdarbiem dzelzceļa posmā Šķirotava-Salaspils.

printēt Lasīt visu ziņu

Uzņemšana Vecbebru Profesionālajā un vispārizglītojošajā internātvidusskolā16.06.2015

2015./2016.mācību gadā Vecbebru Profesionālā un vispārizglītojošā internātvidusskolā tiek uzņemti bērni:

Pirmsskolas izglītības grupā un pirmsskolas izglītības grupā ar jauktiem attīstības traucējumiem, vecumā 5-6 gadi un jaunāki.

Pirmsskolas izglītības programmas ir licencētas. Skolā tiek piedāvātas logopēda, psihologa, speciālā pedagoga nodarbības, kurās tiek sniegta iespēja bērniem vispusīgi attīstīties. Skolā ir izveidota Dabas vides estētikas studija, kurā skolēnam ir iespēja būt tuvāk dabai, darbojoties Silto smilšu iekārtā. Nodarbības vada sertificēti speciālisti. Darbošanās Silto smilšu iekārtā sniedz dziļu relaksāciju, nomierina hiperaktīvus un aktivizē pasīvos bērnus, attīsta koncentrēšanos un valodu, aktivizē mācīšanās spējas.

printēt Lasīt visu ziņu

Izlaidums Bebru pamatskolā 2015

16.06.2015 kur : Bebru pamatskola

Bebru pamatskolā 12. jūnijā sirsnīgi sveica 7 absolventus. Jau zināms, ka 4 meitenes turpinās mācības Rīgas skolās, 3 zēni pasaules līdzsvara nolūkā turēsies vairāk pie laukiem. Klases audzinātāja Linda Šmite novēl saviem audzēkņiem meklēt un atrast savu vietu dzīvē, dzīvot ar to labo, ko Bebru pamatskola mācījusi! Atcerēties skaistās klases ekskursijas uz Dunti, Sinevillu, Rundāles pili, Gaismas pili un Ventspili! Lai visu mūžu pavada ceļotprieks, redzētprieks un meklētalkas!

Foto: Dzintra Sniedze

Izmaiņas šo vilcienu satiksmē15.06.2015

Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” informē, ka 25.jūnijā dīzeļvilcieni Nr.808 Rīga-Zilupe un Nr.807 Zilupe-Rīga kursēs maršrutā Rīga-Sakstagala stacija-Rīga, savukārt posmā Sakstagals-Zilupe-Sakstagals pasažieru pārvadājumi tiks nodrošināti ar autobusiem, kuros būs derīgas dzelzceļa braukšanas biļetes.

Izmaiņas šo vilcienu satiksmē noteiktas saistībā ar sliežu ceļu remontdarbiem dzelzceļa iecirknī Sakstagals-Rēzekne-2.

printēt Lasīt visu ziņu

Pērses pamatskolas izlaidums 2015

13.06.2015 kur : Pērses sākumskola

13. jūnijā Pērses pamatskolā svinīgā noskaņā, smaržojot meijām, pagāja šīs skolas 64. izlaidums, kurā kopā ar prieku par absolventiem, kuri skolas atmiņā paliks kā uzņēmīgi un mērķtiecīgi jaunieši, bija jūtama arī skumja noskaņa. Ar 2015. gada 1.septembri Pērses pamatskola darbosies kā sešklasīgā pamatskola.

Izlaidumā laba vēlējumus turpmākajam ceļam saņēma septiņi absolventi: Aiga Bērziņa, Laura Bite, Rimants Kalniņš, Ričards Reismanis, Lauris Riekstiņš, Agnese Skrīvere un Linda Soloveika. Klases audzinātāja Olita Ruža un direktore Gaļina Kraukle teic, ka ir liels gandarījums par jauniešiem, kuri ļoti labi nokārtoja eksāmenus, visus skolas gadus bija sabiedriski aktīvi, apveltīti ar radošu garu un veselīgu humoru. Daži jaunā ceļa sācēji izvēlējušies mācības turpināt Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā, Aizkraukles arodskolā, vēl citi dosies uz Rīgu. Lai viņiem labs ceļavējš un mīļas atmiņas par skolu!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Izlaidums Vecbebru Profesionālajā un vispārizglītojošā internātvidusskolā 2015

12.06.2015 - 12.05.2015 kur : Vecbebru tehnikums

Vecbebru Profesionālajā un vispārizglītojošā internātvidusskolā 12. jūnijā 9. klases izlaidumā tika sirsnīgi sveikti 11 absolventi un klases audzinātāja Biruta Batņa. Šajā dienā izlaidums bija arī Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas 12. klases 8 skolēniem. Klases audzinātāja Irēna Upmale novēlēja viņiem atrast savu vietu dzivē!

Atgādinājums visiem zemju īpašniekiem vai to lietotājiem par zāles pļaušanu īpašumos09.06.2015

Kokneses novada dome, pamatojoties uz 29.09.2010.saistošo noteikumu Nr.19 “Kokneses novada sabiedriskās kārtības noteikumi” punktiem 3.8.5. un 3.8.6., aicina visus zemju īpašniekus un lietotājus sakopt īpašumus, nopļaujot zāli. Saistošo noteikumu neievērošanas gadījumā īpašniekiem vai zemes lietotājiem tiks izteikts brīdinājums vai uzlikts naudas sods.

29.09.2010.saistošo noteikumu Nr.19 “Kokneses novada sabiedriskās kārtības noteikumi” punkti 3.8.5. un 3.8.6. nosaka:

printēt Lasīt visu ziņu

Bebru pamatskola aicina pieteikties 1.klases skolēnus08.06.2015

Bebru pamatskola aicina pieteikties 1.klases skolēnus 2015./2016.mācību gadam. Dokumentus iesniegt līdz 1.jūlijam.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top