faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Clean R Ekodienu akcijas rezultātā Kokneses novadā par četrām tonnām mazāk bīstamo atkritumu29.09.2014

20. septembrī Kokneses novadā norisinājās Clean R Ekodienu akcija, kuras laikā iedzīvotāji bez maksas varēja atbrīvoties no nolietotajām elektroprecēm un nodot tās pārstrādei. Iedzīvotāju ērtībai, novada teritorijā tika organizēti četri bīstamo atkritumu nodošanas punkti - divi Koknesē un pa vienam Iršos un Bebros. Iedzīvotāji bija atsaucīgi un uz Clean R automašīnu tika nogādāti gan savu mūžu nokalpojuši televizori, ledusskapji un veļas mašīnas, gan mazā elektrotehnika – gludekļi, fēni, sulu spiedes u.c. Arī Clean R Ekodienas komanda bija atsaucīga ne tikai palīdzot ar smagāko ierīču izkraušanu, bet arī dodoties pie iedzīvotājiem, kuriem bija sarežģījumi ar nolietoto iekārtu nogādi nodošanas punktos. Tā, piemēram, Clean R bīstamo atkritumu savākšanas automašīna devās pie Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas, kas parūpējās, lai pareizi utilizēta tiktu virkne ar datoriem, monitoriem, klaviatūrām un tamlīdzīgām ierīcēm. Kopumā Kokneses novada iedzīvotāji nodeva ap četrām tonnām nolietotās elektrotehnikas, kas, ņemot vērā, ka Clean R Ekodienas novadā norisinās pirmo reizi, ir lielisks rezultāts. Clean R Ekodienas ir regulāra nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu savākšanas akcija, kuru bez maksas organizē SIA Clean R tajos novados, kur atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšana ir uzticēta SIA Clean R.

printēt

Pie Iršu klēts – Magazinas izveidots atpūtas laukums25.09.2014

Seno pagātnes notikumu lieciniece – Iršu muižas klēts – Magazina ar katru gadu kļūst arvien sakoptāka, pateicoties pagasta darbīgajiem ļaudīm, kuriem ir svarīgi saglabāt savu kultūrvēsturisko mantojumu. Vietējie iedzīvotāji jau atzinīgi novērtējuši Magazinas pagalma jauno veidolu – nobruģēto laukumu, sakārtoto zālāju un ierīkoto ugunskura vietu.

Iršu pagasta pārvaldes, biedrības „Irsis” valdes locekle Raina Līcīte stāsta: „Pagājušajā gadā biedrība „Irsis” iesniedza projektu „Atpūtas laukuma izveide Iršos” Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Lauku attīstības programmas pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros. Bijām gandarīti, ka Lauku atbalsta dienesta (LAD) vērtējums bija labvēlīgs un projekta Nr. 13-04-LL20-L413201-000015 “Atpūtas laukuma izveide Iršos” īstenošanai tika piešķirts ELFLA fonda finansējums 12486,10 eiro . Pašvaldība līdzfinansējumam piešķīra 1387,34 eiro. Pateicamies par veiksmīgu sadarbību SIA „KMT Projekts” par laukuma projekta izstrādi un SIA „Roplainis” par atpūtas laukuma izveidi. Darbs Magazinas teritorijā noritēja no šī gada 10. jūnija līdz 26. augustam. Kopējā laukuma platība ir 1900 kvadrātmetri. 1665 kvadrātmetru platībā veikta teritorijas nolīdzināšana un iesēts zālājs, iekārtota ugunskura vieta, 156 kvadrātmetru lielais nobruģētais laukums patīkami izceļas uz glītā zālāja fona.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Paziņojums par VAS Latvijas dzelzceļš paredzētās darbības: „Esošo publisko dzelzceļa līniju elektrifikācija” IVN Ziņojuma sabiedrisko apspriešanu22.09.2014

Saskaņā ar Vides pārraudzības valsts biroja 2013.gada 2.jūlija lēmumu Nr.213 „Par ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras piemērošanu” Un atbilstoši Vides pārraudzības valsts biroja 2013.gada 19.decembrī izsniegtajai Programmai Latvijas dzelzceļa esošo publisko dzelzceļa līniju elektrifikācijas ietekmes uz vidi novērtējumam” ir izstrādāts Ziņojums un tiek uzsākta tā sabiedriskā apspriešana.

Paredzētās darbības ierosinātājs ir Valsts akciju sabiedrība „Latvijas Dzelzceļš”. Reģistrācijas Nr. 40003032065. juridiskā adrese: Gogoļa iela 3, Rīga, LV 1547, tālr. 6723 4088. IVN Ziņojuma izstrādātājs SIA „Projekts 3i”.

printēt Lasīt visu ziņu

Finiša nav un nebūs!22.09.2014

Pirmais velobrauciens pa Kokneses novadu ir noticis! 20. septembris vislabāk atmiņā paliks tiem, kuri vasarīgajā sestdienas rītā ar saviem velosipēdiem pulcējās pie Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas vārtiem, lai „Kokneses Tūrisma centra” pirmo reizi rīkotajā velobraucienā „iemītu” sliedes no Kokneses līdz Iršiem un atgrieztos sākuma punktā. Kas ir vajadzīgs velo tūristam? Paklausīgs divritenis, ērts apģērbs un apavi, slāpēm ūdens malks, karte un lieliski ceļabiedri!

Izbaudīt zeltaino rudens atnākšanu un kopīgo ceļot prieku vēlējās gan pieredzējuši velobraucēji, gan ļoti daudzi, kuri pirmo reizi bija apņēmušies mērot 60 kilometru garo maršrutu. Pasākuma rīkotāji var lepoties ar lielo atsaucību – velo tūrē piedalījās 65 dalībnieki ne tikai no Kokneses, Bebriem un Iršiem, bet arī no Aizkraukles, Rīgas, Jelgavas un Ventspils. Dižākais gadu ziņā bija koknesietis Artūrs Zariņš, kurš savos 85 gados joprojām ir uzticīgs savam velosipēdam. Brašie skolas vecuma zēni un meitenes sparīgi mina divriteņu pedāļus, bet jaunākā brauciena dalībniece trīsgadīgā Līva labi jutās uz māmiņas velosipēda. Pirms starta lieliem un maziem velobraucējiem spēku un izturību novēlēja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris. Velo tūres organizētāja Zane Zariņa vēlreiz iepazīstināja ar brauciena maršrutu, bet Artis Zvejnieks, velo tūrisma entuziasts un aktīva dzīvesveida piekritējs, sniedza vērtīgus padomus, kas jāzina katram apzinīgam brauciena dalībniekam.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (116)

Donoru dienā Vecbebros visaktīvākie VPIV audzēkņi18.09.2014

Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas (VPIV) telpās 18. septembrī Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā donoru dienā asinis tika ziedotas Bērnu slimnīcas Onkoloģijas nodaļai. VADC informē, ka asinis ziedot bija ieradušies 50 cilvēki, bet sešiem no viņiem šī iespēja tika atteikta zemā hemoglobīna vai citu veselības problēmu dēļ.

No 44 asins ziedotājiem 8 jaunieši – Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas audzēkņi par donoriem kļuva pirmo reizi. Šoreiz šīs skolas audzēkņi bija visaktīvākie donoru dienas dalībnieki. VADC darbiniekiem čakli palīdzēja brīvprātīgie – LSK biedre Lība Zukule un VPIV audzēknes, arī pirmo reizi donores, Kristiāna Birze un Ilze Kaša.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (24)

Kokneses novada iedzīvotāju aptauja11.09.2014

Iedzīvotāju aptauju veic SIA "Nocticus" Kokneses novada tūrisma attīstības rīcības plāna 2015.-2020.gadam izstrādes ietvaros. Aicinām aizpildīt aptaujas anketu šeit: http://www.jotformpro.com/form/42295260771961

printēt

Starptautiskās Rīgas Saksofonu Dienas viesosies arī Koknesē10.09.2014

Pēdējo gadu laikā Rīga ir kļuvusi par pūšaminstrumentu izglītības centru Baltijā, vietu, kur regulāri tiekas labākie pūšaminstrumentu meistari no Eiropas Mūzikas akadēmijām un orķestriem. 2015.gada pavasarī notiks jau 6. Rīgas Starptautiskais Brass Simpozijs, bet š.g 7.–12.oktobrī – Otrais Starptautiskais Koka pūšaminstrumentu Simpozijs un 13.-18.oktobrī – Starptautiskās Rīgas Saksofonu Dienas. Tās ir ne tikai meistarklases, bet arī lekcijas, semināri, darbs dažādos ansambļos, kurus veido simpozija dalībnieki - studenti kopā ar viesprofesoriem, koncerti, kā arī pazīstamu firmu mūzikas instrumentu izstādes. Šie pasākumi ir ļoti populāri ne tikai Latvijā, bet arī mūsu kaimiņvalstīs – katru gadu tajos piedalās Igaunijas un Lietuvas Mūzikas akadēmiju studenti un pasniedzēji, bet Rīgas Saksofonu Dienās mūsu viesi būs arī Dānijas un Somijas studenti.

printēt Lasīt visu ziņu

Asins donoru diena Vecbebros09.09.2014

Šī gada 17.septembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko donoru dienu Vecbebru Profesionālajā vidusskolā, Kokneses novadā, Bebru pag.

VADC informē, ka par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 – 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50 kg. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003 un mājas lapā www.donors.lv.

printēt Lasīt visu ziņu

Baudi rudens ekskursijas Koknesē!08.09.2014

Aicinām izbaudīt rudens laiku un iepazīt mūsu gleznaino Kokneses novadu! Rudens ekskursiju piedāvājumu skatīt šeit.

printēt

Latvijas Sarkanā Krusta sveiciens Bebru pagasta pirmklasniekiem!03.09.2014

2. septembrī Bebru pagasta bibliotēkā pulcējās Bebru pamatskolas un Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas pirmklasnieki un viņu vecāki. Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Aizkraukles komitejas Kokneses novada Bebru pagasta SK nodaļas brīvprātīgās sveica pirmo klašu skolas gaitu sācējus ar pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai” ietvaros sarūpētām dāvaniņām! Mazie skolnieki ne tikai saņēma sarūpētās dāvaniņas, bet arī gāja rotaļās, dziedāja, dejoja un atbildēja uz pasākuma iniciatores Lības Zukules sagatavotajiem jautājumiem par to, kā pirmklasnieks saprot vārdus "brīvprātīgs darbs" un ko nozīmē LSK simbols - Sarkanais Krusts. Trīs drosminieki, kuri saviem vārdiem izskaidroja atbildes uz šiem jautājumiem, tika pie sarūpētām pārsteiguma balvām. Pasākumā visus klātesošos ar muzikāliem sveicieniem priecēja kapelas ”Aizezeres muzikanti” dalībnieces - Inese un Dzintra.

Sarkanā Krusta nodaļas vadītāja Bebros Lība Zukule pateicās visiem pirmklasniekiem un viņu vecākiem, palīgiem, kā arī skolotājām Daigai Andersonei un Maldai Sokolovskai par atsaucību un klātbūtni šajā pasākumā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Ceļojums dabas pasaulē01.09.2014

Pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda projektu konkursā par vides izglītības nometņu organizēšanu bērniem un jauniešiem iegūtajam finansējumam un Kokneses novada domes līdzfinansējumam, no 4. līdz 13. augustam 30 sākumskolas skolēni no Kokneses novada piedalījās Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas (VPIV) organizētajā bērnu vasaras atpūtas nometnē „Sēkliņas ceļojums”. Īstenojot VPIV projektu vadītājas Ināras Bakmanes sagatavoto projektu, nometnes vadītāja Aija Rimša un skolotājas Sanita Šiballo, Žanna Malašenoka, Laimdota Stepēna, Malda Sokolovska, Guna Leiboma un Santa Lāce rosināja nometnes dalībniekiem atklāt jaunas lappuses noslēpumainajā dabas grāmatā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Daugavas krastu nostiprināšana Likteņdārzā26.08.2014

Noslēdzoties konkursam par Daugavas krastu nostiprināšanu Likteņdārzā, jau sākti Daugavas krastu nostiprināšanas darbi. Šis ir pirmais valsts tiešais ieguldījums Likteņdārzā, kas par tautas saziedotajiem līdzekļiem top kā dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā.

Valsts SIA „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra” izsludinātajā atklātajā iepirkuma konkursā par uzvarētāju atzīta un darbus 212 388 eiro apjomā veiks SIA „Jēkabpils PMK”.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses pilsdrupās uzsākta sienu fragmentu konservācija25.08.2014

Lai novērstu avārijas situāciju Kokneses pilsdrupu atsevišķu iekšējo sienu fragmentos, kopš jūlija pilsdrupās sākušies konservācijas darbi: sienu noturības atjaunošanai paredzēta mūru, pārsedžu, arku un mūrējuma čaulas virsmas stiprināšana, izvirzīto, nestabilo mūra daļu nostiprināšana ar nerūsējošā tērauda stieņiem. Galvenais plānoto restaurācijas darbu uzdevums ir maksimāla autentiskā materiāla saglabāšana. Konservācijas darbi tiek veikti divos posmos: par pašvaldības budžeta līdzekļiem (10 510,08 EUR apmērā, kurā ir iekļauti 1700 EUR no Valsts Kultūrkapitāla fonda) un par Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas finansējumu (18 000,00 EUR) no Kultūras pieminekļu izpētes, glābšanas un restaurācijas programmas 2014.

Konservācijas darbus veic SIA „KMT Projekts”, būvuzraudzību – SIA „PV Pārvalde”. Tehnisko projektu izstrādāja SIA „Arhitektoniskās izpētes grupa”.

Darbus plānots pabeigt līdz šī gada 20.oktobrim.

printēt

Krustabas Kokneses pilsdrupās25.08.2014

Cilvēka dzīvē ir trīs lielie mūža godi: krustabas, vedības un bedības. Katrs ar godu godājams un svinams. Latviešu tradicionālajā kultūrā krustabas svinētas divas dienas, jo tikai otrajā dienā ir darināts šūpulis, tas kārts un pāde tikusi pie dāvanām. Mūsdienās gandrīz vienmēr šis gods ir vienas dienas vai dažu stundu garumā.

Folkloras kopa "Urgas" jau vairākkārt ir atsaukusies aicinājumiem iet kūmās un vadīt krustabu godu, bet nevienu reizi vēl līdz šim tas nav noticis Kokneses pilsdrupās. Bet jāsaka, ka šai vietā ir labi, un to var darīt! Par to mēs esam pārliecinājušies arī senlatviešu kāzu norisēs. Te patīk gan kāziniekiem, gan tagad arī krustabu viesiem. Paldies laipnajiem darbiniekiem, kas vienmēr uztur Kokneses vienu no svarīgākajiem tūrisma objektiem kārtībā!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Kokneses kauss 2014

23.08.2014

23. augustā plkst. 9.00 Koknesē, Ozolkalnu šautuvē (Priedītēs) norisināsies atklātās sacensības ”KOKNESES KAUSS 2014”, kuras organizē mednieku klubs "Ķepainis". Sacensībās drīkst piedalīties ikviena fiziska persona, kura samaksājusi sacensību dalības maksu, apguvusi nepieciešamās iemaņas pareizi rīkoties ar ieroci.

Sacensību nolikums.

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top